Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8
  Štampaj  
Current Topic Rating: *****
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Najlakše do posla po političkoj liniji  (Pročitano 52021 puta)
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #75 poslato: 18.01.2010. 01:17:17 »

Meni bas nije jasno ako si se bavila trgovinom i to tako dobro da si postala i direktor firme, kako onda ne mozes da se snadjes?
Sačuvana

nada
provereni korisnici
početnik
*
Ime i prezime:
VC
Mesto: Uzice
Država: Srbija
Poruke: 12


« Odgovor #76 poslato: 18.01.2010. 17:56:06 »

Nazalost, ovaj grad umire i sa trgovinom je gotovo.To pogotovo vazi za one koje pocinju da se time bave.Da li si primetio koliko praznih lokala ima na glavnoj ulici?Znam da imas dobru nameru,ali ne ocekujem od tebe pomoc,vec samo hocu da ti kazem da u ovom gradu ima mnogo ovakvih kao ja koji su u zivotu radili sve ono sto se od njih trazi i davali maksimum od sebe, ali im je falilo malo srece i mnogo politickih i rodjackih veza.Pedja, nikog ne zanima sta znas da radis.Za sve ove godine nudila sam se i da volontiram.Niko nije hteo da mi pruzi sansu ni to.Tek kad dodjes u ovakvu situaciju shvatis koliko si sam,pocinjes da mislis da ne vredis nista,a onda tek kola krecu nizbrdo.Tek onda vidis koliko ovde vladaju neka trula pravila i koliko se ne cene kvalitet i znanje ljudi.Ne zelim ti da ikada dodjes u ovakvu situaciju, ali tek kad se u njoj nadjes pocnes da uvidjas neke stvari.Zato sam u jednom postu i rekla da je tema besmislena, pogotovo kad o njoj pricaju ljudi koji se nalaze u razlicitim situacijama.(Narod kaze: Sit gladnom ne veruje.).Necu vas vise daviti  ovim problemom.Pozdrav
Sačuvana
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #77 poslato: 18.01.2010. 20:16:56 »

Po zvanicnim statistikama ,kazu ,da posla nikad manje nije bilo,a nezaposlenih nikad vise.
Mozda tema i jeste besmislena ,kako Nada kaze,ali ja ipak verujem da sve ima svoju svrhu,cilj,i da nista nije besmisleno.Ponekad i sam razgovor o problemu moze pomoci ljudima.
Ne znam koliko ste informisani o onim subvencijama o samozaposljevanju koje daje nacionalna sluzba za zaposljavanje?Na njihovom sajtu ,oni koji zele da sami budu svoj gazda ,a znaju i umeju,mogu da se informisu.
Takodje nije lose da svako ko ima neke dedovine,ocevine pogleda i sajt ministarstva poljoprivrede,gde postoje kratkorocni i dugorocni (veoma povoljni ) krediti,za one koji bi da ako nista posade maline,ili nesto drugo sto bi mogli i zeleli.
I uvek ostaje ona solucija na koju se ne bih odlucila rado,(ali ako se nesto mora)..a to su omladinske zadruge.
Ponekad zapadnem u ocajanje,ali uvek bodrim sebe da ce nas vratiti na posao.
Jedno je sigurno..Najgori covekov neprijatelj je dosada!
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #78 poslato: 19.01.2010. 04:13:14 »

Budi vrlo oprezna sa tim subvencijama. U ugovorima se krijemnogo toga sto na prvi pogled nije ocigledno. To sluzi pre svega samo za namenu da te skinu sa evidencije, to jest da te nagovore da se skines. Od monmenta kada te skinu vise ih ne interesujes, osim da vratis pare.
Sačuvana

novembar 1
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Marija Ana
Mesto: Užice
Država: Srbija
Poruke: 122



« Odgovor #79 poslato: 19.01.2010. 06:15:23 »


... Od monmenta kada te skinu vise ih ne interesujes, ...

Ne interesuješ ih ni dok si na evidenciji. Služiš samo za to da te broje. I ništa više.
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #80 poslato: 19.01.2010. 06:41:04 »

U svari, kad si u evidenciji, onda si smetnja i statisticki problem.
Sačuvana

Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #81 poslato: 19.01.2010. 06:54:48 »

zanimljiva situacija se desila sa vec pomenutom bakom ,bivsom generalicom..Elem,kada je njen khm.."dragi" otisao sa funkcije ,ubrzo je postala visak na radnom mestu.Kako je imala dobre veze uzela je dobru otpremninu i jos sto sta sto se dalo naplatiti od armije.
Falilo joj godinu i po do penzije,i umesto da uplati tu razliku ona je lovu potrosila i dosla da radi kod nas zahvaljujuci vezama koje je stekla jel' te Tongue
Povrh svega primala je sa zavoda neku otpremninu,i to ne malu.
Kada je donesen zakon da se i ugovor o autorskom delu moze upisati u staz ona je pozurila da to upise i stekne penziju.
Kad ne lezi vraze..tamo vide da je ona istovremeno primala lovu sa zavoda i ovamo platu Cheesy
Sada novce mora da vrati drzavi.Oko 200000 dinara .Ispali su fer pa su joj dali da vraca na rate.
Ponekad mi ,tako neki primer,ulije nadu da u ovoj drzavi ima neke pravde i zakona ..
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #82 poslato: 21.01.2010. 16:45:32 »

To je, nazalost, sam jedan slucaj u moru onih koji se provuku.
Sačuvana

Borica
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Borica
Mesto: Uzice
Lokacija: Belo Groblje
Država: Srbija
Horoskop: Lav
Poruke: 66


« Odgovor #83 poslato: 25.01.2010. 03:10:59 »

http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=5&status=jedna&vest=168854&title_add=Budi%20sam%20svoj%20gazda&kword_add=pokretanje%20malih%20firmi%2C%20pokretanje%20biznisa
Budi sam svoj gazda....
Ali to je baš teško.
Sačuvana
alexg
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
AlexG
Mesto: Užice
Država: Srbija
Horoskop: Škorpija
Poruke: 143


Amicitia Vera Rara Avis In Terra!



« Odgovor #84 poslato: 29.01.2010. 10:08:57 »

Citat
Ponekad mi ,tako neki primer,ulije nadu da u ovoj drzavi ima neke pravde i zakona ..


Eh, Starla, iz tvojih usta u Božije uši...ali...

Na žalost, ja smatram da takvi slučajevi (kao što je Starla opisala) se dešavaju u promilima. Zakona ima, koji se ne poštuju. I ovaj slučaj verovatno bi bio ''gurnut pod tepih'' da već nije izbio ''na videlo'', pa je moralo tako da bude. I ja se nadam da će kod nas konačno početi da se primenjuju zakoni ''do slovce onako kako piše u njima'', ali nešto sam počeo da sumnjam. Godine 2000. sam mislio da nastupa vreme koje će dijametralno biti suprotno od predašnjeg, ali u nekim segmentima (pronalaženje posla uz ravnopravne uslove za sve) ispade da je sada gore.

Jedan od brojnih primera je moja školska drugarica koju izuzetno cenim i poštujem. Završila fakultet, prijavila se na zavod gde su joj rekli ''kako sama mora da nalazi posao, a oni su logistika''. No, to nije ništa neočekivano, čovek i treba da se bori za sebe. Onda, da bi našla kakav-takav posao, prijavi se na onaj pripravnički  i krene da radi u jednu agenciju za knjigovodstvo. Tu je više bila đak na praksi, nego radnik, ali dobro. Naravno, po isteku dobija ''šut-kartu'' i sada ide od konkursa do konkursa... A, ti konkursi...na žalost, retko gde nije već sređeno, sama su maska. Kako ona kaže, dešavalo se da sazna da tu neko već radi, ali ona ode na razgovor... I, šta je onda to? Po meni, jedno žešće pravljenje budalama ostalih kandidata. I onda ne treba da se čudimo kako ljudi izgube volju, postanu pesimisti i sve gledaju crno...
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #85 poslato: 29.01.2010. 17:11:36 »

Onda je ona nešto pogrešila. Knjigovođe su uvek tražene, doduše, traži se da znaju da rade posao.
Sačuvana

alexg
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
AlexG
Mesto: Užice
Država: Srbija
Horoskop: Škorpija
Poruke: 143


Amicitia Vera Rara Avis In Terra!



« Odgovor #86 poslato: 30.01.2010. 09:19:23 »

Citat
Onda je ona nešto pogrešila.


Ne budi tako isključiv.  Cheesy   U principu, nije ni bitno da li je pogrešila ili nije, u kontekstu teme.

Moram priznati da ja ne znam da li je ta struka tražena ili nije, suština je u teškoćama (objektivnim ili subjektivnim) u pronalaženju posla na ravnopravnoj bazi za sve (pri tome mislim na ljude koji traže posao, a ne misle ili ne mogu da započnu svoj biznis).
Sačuvana
Vlad Dracul
Experimental Period
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milic Filipovic
Mesto: Pozega
Lokacija: Bakionica
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 1876




« Odgovor #87 poslato: 30.01.2010. 09:56:49 »

Kao sto rece Pedja samo cu dopuniti svuda se trazi da se zna posao na zalost to nije moguce sa skolom u 90% slucajeva!!! Nisam video do sada radnika u knjigovodstvu koji je dosao iz skole i nesto znao... zato postoji pripravnicki koji je deo ljudi shvatio ozbiljno i seo i naucio potrebno neki od njih jos rade u firmi, a ima i onih koji misle zato sto su doneli diplomu da treba da sednu na mesto glavnog racunovodje onog momenta kada kroce nogom u firmu (iskljucivo zaradom i titulom ne znanjem i radom). To su primeri koje sam licno video.

Evo navescu jos jedan primer iz NSZa (Nacionlne Sluzbe za Zaposljavanje) pre par godina jedna firma zatrazi odredjeni broj vozaca kamiona. Moj tast koji radi u NSZu pozove pedesetak momaka koji imaju u svojim kartonima da poseduju vozacku dozvolu C i E kategorije pozove ih na razgovor i uputi ako su zainteresovani na probnu voznju koju organizuje firma koja trazi tih par vozaca. Posle prvog dana javlja se poslodavac i trazi da predstavnik NSZa bude prisutan drugom danu jer prvih koliko god to bilo kandidata nije odgovaralo. Drugi dan ista prica prvo poligon kao na polaganju vozackog solo kamion ima ih koji ga voze kako treba. Kad su nakacili prikolicu tad nastaje opsti haos naravno niko nije prosao test neki su cak toliko usukali prikolice na novim novcatim kamionima na kojima hidraulika odradjuje 150% poslova koje je nekada vozac kamiona morao da odradjuje improvizujuci i svojom snagom da je zaposlenim vozacima koji imaju godine iskustva trebalo vremena da isprave tako usukan kamion i prikolicu.. i niko nije prosao :/ onaj deo iz ove teme gde se kaze posao ne moze da ceka da covek nauci nesto da radi jer poslu i poslodavcu treba radnik koji zna posao zavrsiti ne njegova diploma - tu su potrebne skole, obavezan pripravnicki (strucna praksa) kako u skoli tako i posle nje da bi ste diplomu dobili, a ne puki papiri.

Imam jos jedan primer iz NSZa koji sam ovde negde vec pominjao. Jedna taksi firma se otvara u Uzicu i covek trazi zaposlene. Sluzbenik NSZa pozove odredjeni broj kandidata i niko nece da prihvati posao - "ih, ne mogu je da sedim u kolima ceo dan," "nije to za mene, zamisli da me vidi neko.." itd.

Aktivno trazenje posla nije mit! To je ozbiljna stvar ali posao se ne trazi samo tako sto se ide od konkursa do konkursa vec tako sto se radi na sebi! Pored diplome potrebna su odredjena "znanja" i "vestine" kako se to knjiski kaze ali i celicni zivci kad su poslodavci u pitanju.
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #88 poslato: 31.01.2010. 04:34:50 »

Alexg, kad je u pitanju posao knjigovodje, zaista to je zanimanje na ceni. Samo treba znati posao.
Sačuvana

alexg
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
AlexG
Mesto: Užice
Država: Srbija
Horoskop: Škorpija
Poruke: 143


Amicitia Vera Rara Avis In Terra!



« Odgovor #89 poslato: 02.02.2010. 08:24:37 »

(at)Vlad

Da me ne shvatiš pogrešno, ja se u potpunosti slažem sa svim onim što si napisao. Međutim, izgleda da se ne razumemo u suštinu. I ja se slažem da je jedno imati kvalifikaciju, a drugo je biti sposoban za neki posao. Međutim, ne slažem se sa tvojom ocenom da svako očekuje da ako ima papir odmah mora da sedne u direktorsku fotelju, jer svaki početnik (koji shvata realnost) već zna da i sa diplomom u radnom odnosu kreće od ''nule'' i tek izgrađuje svoj neki status u firmi u kojoj radi. Ali, isto tako, svi znamo, da postoje i firme i radna mesta gde je neko došao preko neke veze, a nema niti obrazovanje niti iskustvo za taj posao, a onaj koji to ima...sedi kod kuće. Ja na to ciljam, kada kažem da pojedinci nemaju ravnopravan status u borbi za posao. I normalno je da se ljudi osećaju razočarano.

Eto, taj primer koji si naveo...sa vozačima. Niko nije prošao probno testiranje jer imaju kategoriju, a nemaju ''rutinu''. A, gde su mogli da je steknu? Sa druge strane, poslodavci imaju zahteve koji su u sukobu sa logikom (hoće mlad kadar, 20-30 godina, na primer, ali toliko sposoban kao neko ko već deset godina radi taj posao). A, ako uzmemo u obzir statistiku, koja kaže da u proseku prvi posao čovek u Srbiji nađe sa nekih 25-30 godina, postavlja se logičko pitanje: kako da i imaju radno iskustvo? Sposobnost jeste individualna, znam za ljude koji nemaju više od srednje, ali imaju  sposbnost kao neki diplomirani ekonomisti. Ali, i ''papir otvara vrata''. Po meni, pravi poslodavac ako želi dobar kadar, već je spreman na to da zaposli novajliju (sa diplomom) i od njega izgradi sposobnog radnika. Sa druge strane, može da zaposli nekoga od 50 i kusur godina sa decenijama radnog iskustva. To je već stvar njegove poslovne ''svesti''.

Tačno, traženje posla nije mit i trebaju čelični živci. Ali, dosta ljudi ima i čelične živce, i radi na sebi i ide od konkursa do konkursa, ali često nema ono najbitnije (čast izuzecima).......vezu.
Sačuvana
Vlad Dracul
Experimental Period
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milic Filipovic
Mesto: Pozega
Lokacija: Bakionica
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 1876




« Odgovor #90 poslato: 02.02.2010. 21:08:58 »

Sad ti mene nisi dobro shvatio da se ne citiram ali rekao sam ima i onih ne svi. Dobijaju se pripravnicka mesta cak i Drzava pomaze u tome placajuci taj pripravnicki staz postavlja se pitanje koliko ljudi je dobilo mesto zahvaljujuci nekoj vezi. Zaliti se stalno na to zaista je deprimirajuce i meni lici na trazenje izgovora. Ja sam takodje uzasno ljut sto u drzavnim sluzbama na visoke pozicije dolaze ljudi zbog pripadnosti strankama! Bilo je veoma sposobnih i strucnih ljudi u nekom javnim preduzecima u Pozegi i odjednom se menjaju ne zbog svojih rezultata vec partijske knjizice. Ali svestan sam cinjenice da za ta radna mesta treba veza i necu sebe zamarati time. Privatne firme ne poznaju rec veza - prijatelj, prijatelj prijatelja, rodbina itd. uglavnom se ispostavi da su takvi zaposleni daleko od dobrih cast izuzecima no u privatnom sektoru znanje ali pre svega zelja da se nauci i radi dobija posao. Cuo sam i ljude koji dodju i kazu "dok se ne snadjem" - ta nije nijedna firma zeleznicka stanica da se ljudi tu snalaze. Kosta obuka radnika koji planira da ode mnogo vise od onog koji ostaje..

Da skratim kriza drma sve najvise privatni sektor jer drzava trazi svoje po cenu zatvaranja firmi, a oni su najveci duznik istoj toj privredi. Da bi se prezivelo smanjuje se broj zaposlenih, cak se dogadja i seljenje kapitala (prelazak iz jedne grane poslovanja u drugu) ali uglavnom firme prestaju sa radom jer nisu likvidne. Sta ce biti sa privredom u ovoj drzavi samo gospod bog zna, a sad ne izgleda dobro. Kod nas ocito uspeva iskljucivo trgovina, a proizvodnja pa dobro uvozicemo smile doduse nisam siguran kako to stvara vrednost..
Sačuvana
alexg
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
AlexG
Mesto: Užice
Država: Srbija
Horoskop: Škorpija
Poruke: 143


Amicitia Vera Rara Avis In Terra!



« Odgovor #91 poslato: 04.02.2010. 02:04:34 »

Da ne ulazimo u neku raspravu, ali volim argumente, zato i odgovaram kontra-argumentima.  seljak-smile

Kažeš da ''država pomaže pripravnički staž''. Tačno, ali samo u meri dnevne propagande. Ne smatram ja nekim velikim uspehom potez države time što ugovori sa poslodavcima pripravnički staž sa kadrovima koji ranije nisu imali posao, a bar 60% (a ja mislim da je i više) to poslodavci koriste da bi dobili ''besplatnu'' radnu snagu. Ne bavim se pitanjima HR, ali kada bismo imali uvid u statistiku koliko je tih pripravnika ostalo duže da radi od onog što je obaveza poslodavca, ne verujem da bismo imali neke naročite podatke. Doduše, jako bih voleo da grešim! Država bi ''pomoigla'' suštinskim i strukturalnim pristupom nezaposlenosti. Počevši od toga da u našim školama se i dan danas školuju deca za zanimanja koja već prestaju da postoje u savremenim sistematizacijama radnih mesta kod većine firmi. Dakle, ispada školujemo kadar koji kasnije neće imati gde da nađe posao. No, tu su napravljeni neki pomaci. Drugo, prava zaposlenih. Sadašnjim propisima, poslodavcima je dato sve, a zaposlenima skoro ništa. Da se razumemo, nisam ja pobornik radnog vremena od sedam do tri uz deset ispijenih kafa (kamo sreće da sam ja tako mogao, samo to mogu da kažem), ali nisam ni pobornik ''izrabljivanja'', nisam pobornik da žene ne smeju da zatrudne jer se boje da će dobiti otkaz, itd, itd, a sve to danas je poslovna klima u Srbiji. Delim tvoje mišljenje da kod privatnika ne postoji reč ''veza'', ali to je relativno. Privatnik će možda i da zaposli nekog preko preporuke nekog, već tu prisutnog, radnika, ali isto tako će da ''najuri'' tog novodošlog ako ne zna posao. Na neki način i kod privatnika može da se desi pojam zaposlenja ''preko veze'', samo što, kao što sam to već napisao u ranijim postovima, to nema takav odjek u javnosti kao kad je reč o državnim službama (koje svi plaćamo). Takođe, kažeš da ima ljudi koji kažu ''dok se ne snađem''. Jedino loše u tome jeste što je narod, da bi preživeo, nateran da radi svakojake poslove, ali ja podržavam taj stav (ako ja radim kod poslodavca i rintam od jutra do sutra, normalno je da ću se truditi da nađem nešto bolje, bez obzira na to što sam kod njega počeo ili se obučio). Mislim da ćemo se složiti u jednome: u današnje vreme, mesta za emocije oko posla nema, samo suv interes.

Citat
sto u drzavnim sluzbama na visoke pozicije dolaze ljudi zbog pripadnosti strankama


Ja sam još ljući kada na ''obične'' položaje dolaze stranački ljudi (tipa posao referenta, ali nema veze što je tekstilac, bitno je da ima člansku karticu). O ovim ''visokim'' pozicijama...nekako mi dođe i logično da se postavljaju ljudi iz vladajuće strukture.

Na kraju, slažem se ja sa tobom da je kriza uzdrmala čitav ekonomski poredak zemlje, ali zaposlenje preko ''veze'' je bilo mnogo, mnogo pre krize, drugo je to što ona sada uzima ''danak''. Proćiće i kriza...ali opet sve nekako ostaje po starom...
Sačuvana
novembar 1
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Marija Ana
Mesto: Užice
Država: Srbija
Poruke: 122



« Odgovor #92 poslato: 04.02.2010. 03:55:18 »


...Ja sam još ljući kada na ''obične'' položaje dolaze stranački ljudi (tipa posao referenta, ali nema veze što je tekstilac, bitno je da ima člansku karticu). O ovim ''visokim'' pozicijama...nekako mi dođe i logično da se postavljaju ljudi iz vladajuće strukture...


Da ?! Dođe mi logično ?!? Pa taman bez dana tog isto tako dragocenog iskustva u delatnosti, dovedeš (postaviš/posadiš) novopečenog "industrijskog menadžera" za šefa u PTT-u, pa tehnologa vode za šefa u EPS-u, pa "Janjićija i Danice Karić" ekonomistu za šefa u Telekomu....Sve na brzu ruku sklepane diplome, bez dana iskustva u delatnosti, bez dana iskustva i mrve sposobnosti u rukovođenju, ALI, sa odgovarajućih lista vladajućih i kooalicionih listi i odgovarajućih kumovsko-rođačkih veza. 
Znači li to da takve stvari  treba da nam budu normalne ?
A ja mislila to su dečije bolesti demokratije ?! Baš sam naivna!
Opasnije mi je to što takve stvari počinju da nam budu normalne i još i logične, nego što se sprovode po uputstvima do detalja prepisanim iz vremena devedesetih, samo još bahatije i bezobzirnije i bezobraznije.
Čovek je zaista kvarljiva roba! icon2
Sačuvana
alexg
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
AlexG
Mesto: Užice
Država: Srbija
Horoskop: Škorpija
Poruke: 143


Amicitia Vera Rara Avis In Terra!



« Odgovor #93 poslato: 05.02.2010. 23:35:23 »

Citat
Opasnije mi je to što takve stvari počinju da nam budu normalne i još i logične, nego što se sprovode po uputstvima do detalja prepisanim iz vremena devedesetih, samo još bahatije i bezobzirnije i bezobraznije.


Ne, možda se nisam izrazio dobro, ali sam u svakom slučaju pogrešno shvaćen. Pod ''visokim'' pozicijama ja nisam smatrao (u kontekstu mog posta i citata predhodnog) pozicije šefa pogona u EPS-u ili šefa neke pošte u nekoj zabiti. Nego na menadžment te neke firme. A, složićemo se tu je od kad je kapitalizam (pa i dok je bio socijalizam) imenovanje išlo uvek po ''političkoj liniji''. Pogledajmo upravne odbore raznoraznih firmi, direktore nekih firmi, itd, itd... Ali kada govorimo o ''sitnijim'' poslovima (referenti, šalterski službenici, asistenti i razni pomoćnici asistenata, itd) i tu vidimo da je situacija ista, onda ne može čovek reći sebi: ''Lepo je to što idu bolja i za sve pravednija vremena...''. Slažem se ja da je opasno što nam to postaje ''normalno'', ali šta drugo očekivati kada smo odrastali u takvom okruženju. I, po meni, vreme devedesetih još traje, samo u mnogo finijem pakovanju...

Da, čovek jeste kvarljiva roba, ali kako je svet postao jedno veliko mesto gde se (skoro sve) samo kupuje i/ili prodaje, onda i ne čudi što je to postao...
Sačuvana
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #94 poslato: 06.02.2010. 06:34:51 »

Znaci ,kada se kaze:"smanjicemo broj zaposlenih u ministarstvima"-normalno je da se stranacki drugovi zadrze iako su realni visak i rade poslove koji su smesni,a da se otkazi podele i onako losestojecim i na ivici egistencije obicnoj radnickoj klasi?
Pa upravo zbog toga nam je tako kako jeste..
I mrzite me koliko god hocete,ali ,to sam i javno rekla na poslu,narod ima vlast kakvu i zasluzuje!
I sve dok budemo smatrali da je "normalno" da se zaposlis jer si njihov i imas clansku kartu,i ne zasluzujemo bolje!
Da ne govorim koliko je tih "akademskih gradjana" do diplome doslo tako sto je istu kupio.Da nije zalosno ,bilo bi smesno..
I sutra treba da te leci neki doktor koji je kupio diplomu...
:S
Sačuvana
maler
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Duško
Mesto: Užice
Lokacija: Vozdovac-Kameno Korito
Država: Srbija
Horoskop: Vaga
Poruke: 243



« Odgovor #95 poslato: 06.02.2010. 12:28:00 »

http://www.dedabor.com/biznis/menadzment/menadzment-u-srpskoj-praksi/
Sačuvana
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #96 poslato: 06.02.2010. 17:42:58 »

Samo da se osvrnem na onu situaciju od juce kada su napali Velju Ilica..
Nije da ga branim,ali lako je nalupati ga sad kad je opozicija.Sto ga nisu tukli kada je bio u vlasti?
Isti taj Velja sa svim svojim nedostatcima,je ucinio za svoj grad mnogo.(i za sebe maravno)
Bilo je i iz Uzica nekih na visokim polozajima ,pa nisu nista,ama bas nista ucinili za svoj grad,a bili su skoro jednako bahati kao doticni Velja..
Sačuvana
Vukosava
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: Belo Groblje
Horoskop: Strelac
Poruke: 213



« Odgovor #97 poslato: 08.02.2010. 02:16:37 »

Starla, ako moze onaj covek pred penzijom, zasto ne bi mogla i ti? Ako nemas posla, upisi fakultet, brze ce ti proci vreme, a i mozda se lakse zaposlis kasnije ako pogodise neku struku gde mozes da se istaknes po necemu pa te neko opet negde posalje po preporuci.
Sačuvana
novembar 1
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Marija Ana
Mesto: Užice
Država: Srbija
Poruke: 122



« Odgovor #98 poslato: 09.02.2010. 06:33:44 »


Znaci ,kada se kaze:"smanjicemo broj zaposlenih u ministarstvima"-normalno je da se stranacki drugovi zadrze iako su realni visak i rade poslove koji su smesni,a da se otkazi podele i onako losestojecim i na ivici egistencije obicnoj radnickoj klasi?
Pa upravo zbog toga nam je tako kako jeste..
I mrzite me koliko god hocete,ali ,to sam i javno rekla na poslu,narod ima vlast kakvu i zasluzuje!
I sve dok budemo smatrali da je "normalno" da se zaposlis jer si njihov i imas clansku kartu,i ne zasluzujemo bolje!
Da ne govorim koliko je tih "akademskih gradjana" do diplome doslo tako sto je istu kupio.Da nije zalosno ,bilo bi smesno..
I sutra treba da te leci neki doktor koji je kupio diplomu...
:S


Da, baš tako! Potpisujem svaku reč.
Možete da me mrzite, što reče Starla, ali to je sve istina i to moram ponoviti. Sve nenormalno nam je postalo normalno, sve bez logike logično, zato smo postali pokvareni i zato biramo takve kakve imamo.
Sačuvana
maler
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Duško
Mesto: Užice
Lokacija: Vozdovac-Kameno Korito
Država: Srbija
Horoskop: Vaga
Poruke: 243



« Odgovor #99 poslato: 09.02.2010. 11:47:29 »

Ovo prerasta u takmičenje ko će više napljuvati sopstveni narod.
Ja hoću samo da izuzmem sebe iz navedenih ocena: ponavlja se na više mesta da smo MI postali pokvareni, nenormalni, ovakvi, onakvi... E pa ja nisam. I ogradjujem se od toga da kada neko od pljuvača pomene NAS, pri tom ne misli na MENE, već na SEBE.
I pozivam sve koji učestvuju u diskusiji, a ne osećaju se pokvarenim i nenormalnim, da se , takođe, izuzmu iz pomenutih paušalnih ocena.
I dok pljuvači, troše svoju energiju na posipanje peplom i, jelte, pljuvanje, MI, ostali, možemo da prodiskutujemo o načinima da se trenutna situacija promeni nabolje.
Jedna stvar mi je pala na pamet: veliki deo populacije se kloni politike koliko god je moguće. Tu ubrajam i sebe, kao i većinu ljudi koje poznajem. Moji poznanici koji su se upustili u političke vode, učinili su to iz nužde i nisu "zagazili duboko". Pa, ukoliko se "normalni" ljudi klone politike, koga onda puštamo da upravlja državom?
Da li zaista imamo pravo da kukamo, ako nismo spremni ništa da preduzmemo povodom toga?
Sačuvana

Ne lečim tuđe frustracije po forumima (uključujući PP).
Stranice: 1 2 3 [4] 5 6 ... 8
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 3.167 sekundi sa 35 upita.