Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8
  Štampaj  
Current Topic Rating: *****
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Najlakše do posla po političkoj liniji  (Pročitano 52004 puta)
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #100 poslato: 09.02.2010. 18:13:32 »

I pored moje zelje da se ne oglasavam na ovu temu vise.jer sve sto se imalo reci,otprilike je receno,osecam se prozvano od strane korisnika maler,koji je kao i obicno pogresno protumacio moj post i preveo ga onako kako se njemu dopada.
Citat
Ovo prerasta u takmičenje ko će više napljuvati sopstveni narod.
Ja hoću samo da izuzmem sebe iz navedenih ocena: ponavlja se na više mesta da smo MI postali pokvareni, nenormalni, ovakvi, onakvi... E pa ja nisam. I ogradjujem se od toga da kada neko od pljuvača pomene NAS, pri tom ne misli na MENE, već na SEBE.


Gde sam ja to popljuvala svoj narod?Navela sam cinjenice koje su nasa realnost.Svuda ima i losih i dobrih ljudi,pa tako i kod nas.Zasto se pronalazis i trpas u grupe?Ja sam uvek bila i bicu protivnik generalizacije,medjutim ako govorimo o stanju u drzavi ,nezaposlenima-sve to ima direktne veze sa vladarima sad,pa i u proslosti,a te ljude (iako nismo neki za njih glasali,ili nismo glasali uopste) smo birali mi tj nas narod.
Ako ovo nemozes da shvatis procitaj polako i sa razumevanjem..Ne znam kako drugacije da ti pomognem.
Nisam ogorcena.Ne pokusavaj da radis to sto radis od pocetka teme i konstantno me prozivas da sam dzabolebaros,provokacija ti nece uspeti..Ja dobro znam sta jesam a sta nisam,a tvoja pausalna ocena mi je bitna u zivotu isto koliko i Grand Parada.
Pogledaj malo kakav je socijalni program kod nas za nezaposlene a kakav u sredjenim zemljama u EU,USA..mozda i shvatis o cemu pricamo.
Citat
 dok pljuvači, troše svoju energiju na posipanje peplom i, jelte, pljuvanje, MI, ostali, možemo da prodiskutujemo o načinima da se trenutna situacija promeni nabolje.  

A mi nismo diskutovali o tome?
Postajes i bezobrazan cak...
Citat
Jedna stvar mi je pala na pamet: veliki deo populacije se kloni politike koliko god je moguće. Tu ubrajam i sebe, kao i većinu ljudi koje poznajem. Moji poznanici koji su se upustili u političke vode, učinili su to iz nužde i nisu "zagazili duboko". Pa, ukoliko se "normalni" ljudi klone politike, koga onda puštamo da upravlja državom?

A o cemu ti to?
Da li si svestan sta ti pricas?Otkud tebi pravo da delis ljude na normalne i nenormalne po tome da li su politicki angazovani?Ja nisam politicki angazovana,ali znam ljude koji jesu i nikad se nisam usudila da in nazivam "nenormalnima"
Stvarno si drzak.
To sto ja opisem neku situaciju kako ljudi koriste politiku radi licne i materijalne dobiti,je iskljucivo moje pravo,jedino ako ne mislis da mi zabranis to?
:smajlikojikolutaocima:
Sve dok je takvih kao ti ,koji misle da je putovanje bez pasosa najbitnija stvar za ovu drzavu,a pri tom u dzepu nema ni eura,necemo daleko no odmaci od ovog gliba u koji smo zaglavili.
Napomena za malera :Da bi bolje razumeo moj post ,na nekim mestima sam koristila ironiju,poredjenja,metafore Tongue
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #101 poslato: 09.02.2010. 21:20:42 »

A mogla bi i ti da procitas njegov, da bi ga bolje razumela pre nego sto odgovoris smile
Sačuvana

maler
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Duško
Mesto: Užice
Lokacija: Vozdovac-Kameno Korito
Država: Srbija
Horoskop: Vaga
Poruke: 243



« Odgovor #102 poslato: 10.02.2010. 08:27:45 »


na nekim mestima sam koristila ironiju,poredjenja,metafore Tongue


Jel? Gde to?
Sačuvana

Ne lečim tuđe frustracije po forumima (uključujući PP).
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #103 poslato: 10.02.2010. 17:50:10 »

 smile40
 idiot2
Definitivno ti fali na ovom forumu Pedja smajli koji povraca..Ne znam kako covek moze bukvalnom coveku da odgovori ako ne slikom,posto mu citanje teksta ocigledno ne ide od ruke ..
Sačuvana
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #104 poslato: 10.02.2010. 17:59:01 »

Ah nasla sam nesto prigodno
Sačuvana
maler
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Duško
Mesto: Užice
Lokacija: Vozdovac-Kameno Korito
Država: Srbija
Horoskop: Vaga
Poruke: 243



« Odgovor #105 poslato: 10.02.2010. 21:09:54 »

Starla, letimičnim pregledom tvojih postova zaključio sam da su potpuno operisani od upotrebe stilskih izraza, pa sam samo hteo da proverim da mi nije nešto promaklo. Očigledno ti grafičko izražavanje bolje leži.
Inače, upotreba stilskih izraza u svakodnevnoj komunikaciji je karakteristika ljudi koji su načitani i kojima je blizak književni govor.
Napominjanje da se obrati pažnja na stilske figure u tekstu koji je potpuno lišen istih je... tužno. To samo demonstrira dubinu tvoje praznine.
(Čik pogodi koja stilska figura je upotrebljena u prethodnoj rečenici?)
Sačuvana

Ne lečim tuđe frustracije po forumima (uključujući PP).
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #106 poslato: 10.02.2010. 21:55:33 »

Bukvo bukvalna ,ta napomena i jeste bila fora na nemogucnost tvoju da ista razumes!Sama ta recenica ima u sebi toliko ironije da tvoja tupavost to nikada nece moci da shvati.Tuzno je to koliko covek pokusava da sroza osobu koju cak i ne poznaje a sve zarad toga sto mu se ne dopadaju stavovi te osobe.
Sto se mene tice,mozes da nastavis ..zabavlja me ovo tvoje pros..vanje smile
Jedinu reakciju koju tvoji postovi mogu da izazovu kod mene sam vec slikovito prikazala u postu iznad Wink

Sačuvana
maler
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Duško
Mesto: Užice
Lokacija: Vozdovac-Kameno Korito
Država: Srbija
Horoskop: Vaga
Poruke: 243



« Odgovor #107 poslato: 10.02.2010. 22:09:14 »


Bukvo bukvalna


Metafora?!?
Ne mogu da verujem!
Omaklo ti se, priznaj?
Sačuvana

Ne lečim tuđe frustracije po forumima (uključujući PP).
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #108 poslato: 10.02.2010. 22:12:17 »

Stvarno je strašno kako neki ljudi ne umeju da diskutuju konstruktuvno nego sve svode na svađu.
Sačuvana

Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #109 poslato: 10.02.2010. 22:14:30 »


Stvarno je strašno kako neki ljudi ne umeju da diskutuju konstruktuvno nego sve svode na svađu.

Mislis na mene ili na malera?
Bilo bi lepo da kazes otvoreno na koga to mislis..
Sačuvana
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #110 poslato: 10.02.2010. 22:16:43 »

Citat
Metafora?!?
Ne mogu da verujem!
Omaklo ti se, priznaj?

Posto je ovo forum,uskracena sam razgovora sa tobom uzivo,a volela bih smile
Ubedjena sam da bih cula beeee ,beeee (onomatopeja..ovo mi se nije omaklo)
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #111 poslato: 10.02.2010. 22:22:14 »



Stvarno je strašno kako neki ljudi ne umeju da diskutuju konstruktuvno nego sve svode na svađu.

Mislis na mene ili na malera?
Bilo bi lepo da kazes otvoreno na koga to mislis..


Mislim uopšteno. Nekad su se ljudi takmičili u umeću diskusije idijaloga, a sada je izgleda najvažnije što više opljuvati sagovornika.

Eto. ova tema je na početku baš obećavala a u šta se pretvori.


Sačuvana
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #112 poslato: 10.02.2010. 22:36:33 »

Zavisi sta je za tebe pljuvanje.
Ja sam krajnje konstruktivno i lepo vodila diskusiju na ovu temu.U pocetku mi je maler bio zanimljiv svojim doskocicama i pokusajima da me vredja..Nisam mu zamerala a i sad mu ne zameram.Mora da nista zanimljivije nema za njega nego da me "casti" raznim epitetima po forumu.
Kada je postao dosadan morala sam da mu odgovorim adekvatno.
To nije valjda problem?
Sto se zaposljevanja tice,rekli smo dosta toga sto moze ljudima pomoci u trazenju posla.Verujem da ima jos toga sto moze da se kaze i da ljudima da nadu da mogu naci pristojan posao u ovoj drzavi.
Pitanje je koliko je maler bio konstruktivan predlozima ovde na temi?
Osim iscudjavanja,podj**avanja ja ne procitah nista konstruktivno od njega..
Sačuvana
maler
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Duško
Mesto: Užice
Lokacija: Vozdovac-Kameno Korito
Država: Srbija
Horoskop: Vaga
Poruke: 243



« Odgovor #113 poslato: 11.02.2010. 08:30:05 »


Posto je ovo forum,uskracena sam razgovora sa tobom uzivo,a volela bih smile
Ubedjena sam da bih cula beeee ,beeee (onomatopeja..ovo mi se nije omaklo)

Ne bih imao ništa protiv. Čak sam radoznao da proverim tačnost teorije do koje sam došao. Naime, uveren sam da si osoba izrazito prijatne spoljašnjosti, možda i prava lepotica...
Sačuvana
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #114 poslato: 11.02.2010. 08:35:27 »

Citat
Ne bih imao ništa protiv. Čak sam radoznao da proverim tačnost teorije do koje sam došao. Naime, uveren sam da si osoba izrazito prijatne spoljašnjosti, možda i prava lepotica...  

I to si ovo pisao pola sata?!?
Bas me zivo zanima kako si na osnovu onoga sto napisem zakljucio kakva je moja spoljasnost? zdg_evil3
Sačuvana
Borica
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Borica
Mesto: Uzice
Lokacija: Belo Groblje
Država: Srbija
Horoskop: Lav
Poruke: 66


« Odgovor #115 poslato: 11.02.2010. 16:05:37 »

Da nisu inicijali Starle D.S.Mnogo me podseća na tu osobu.
Pozdrav.
Sačuvana
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #116 poslato: 12.02.2010. 07:59:08 »

Nisu smile
A po cemu te podsecam na tu osobu?
Kad smo kod podsecanja ,i mene maler podseca na nekoga.Samo ne mogu da se setim na koga..
Sačuvana
novembar 1
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Marija Ana
Mesto: Užice
Država: Srbija
Poruke: 122



« Odgovor #117 poslato: 13.02.2010. 06:17:18 »


...Jedna stvar mi je pala na pamet: veliki deo populacije se kloni politike koliko god je moguće. Tu ubrajam i sebe, kao i većinu ljudi koje poznajem. Moji poznanici koji su se upustili u političke vode, učinili su to iz nužde i nisu "zagazili duboko". Pa, ukoliko se "normalni" ljudi klone politike, koga onda puštamo da upravlja državom?
Da li zaista imamo pravo da kukamo, ako nismo spremni ništa da preduzmemo povodom toga?

Dobro je ovo Tvoje zapažanje i pitanje. Pravo. U njemu si dao i odgovor. Hajmo redom:
Dakle, većina nas se kloni politike. I Ti. U politiku većina ulazi iz nužde. Većina ne zagazi duboko. To si rekao. Ja se slažem.
Ali, zašto se klonimo politike, ako je to jedini način da nešto promenimo?
Zašto se u politiku ulazi iz nužde?
Ako smo normalan narod i ako smo takve izabrali, niti je normalno da se klonimo politike, niti je normalno da postoji nužna potreba da neko u nju ulazi.
Slažeš se ?
Ja ne ulazim u politiku jer ne želim da se prljam. To je moj lični osećaj.
Svesna sam da neke vrlo važne probleme zbog toga ne mogu da rešim. Mučim se, ali ne mogu da se umažem. To je moje pravo na izbor. Slažeš se ?
Ali, to ne znači da mi je zabranjeno da kažem da je moje mišljenje da takvo stanje nije dobro, nije normalno i nije lepo živeti u takvom okruženju. Ne mogu da budem srećna ako je najveća vrlina i vrednost jedne individue da jeste u politici i ako je to danas jedan od tri načina da dođeš do pristojnog posla (drugi je novac, treći je nepotizam). Četvrti nema, jer u čarobni štapić ne verujem.
Možda mi Ti ne veriješ, ali oni koji su u problemu, kao i oni koji su na jedan od ova tri načina došli do posla, znaju o čemu pričam i znaju da je to (ružna) ISTINA.
Sačuvana
maler
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Duško
Mesto: Užice
Lokacija: Vozdovac-Kameno Korito
Država: Srbija
Horoskop: Vaga
Poruke: 243



« Odgovor #118 poslato: 13.02.2010. 10:10:29 »


Ali, zašto se klonimo politike, ako je to jedini način da nešto promenimo?
Zašto se u politiku ulazi iz nužde?


Zato što je stvorena percepcija da je politika prljava i vulgarna delatnost u koju ljudi ulaze samo da ostvarili svoje uskogrude interese, obogatili se i sl. Možda i jeste tako? Niz stvari ukazuje na to. Da li je to znači da treba da prihvatimo takvo stanje kao zacrtano, nepromenjivo? Da li je prihvatljivo da čovek počinje da se bavi politikom samo radi bogaćenja/zaposlenja, umesto da time doprinese boljitku zajednice u kojoj živi?


Ja ne ulazim u politiku jer ne želim da se prljam. To je moj lični osećaj.

To je osećaj koji preovlađuje. Ja mislim da je vreme da prestanemo da gledamo sa strane kako drugi upravljaju našim životima i da malo i sami uprljamo ruke.


Svesna sam da neke vrlo važne probleme zbog toga ne mogu da rešim. Mučim se, ali ne mogu da se umažem.


To je upravo stav koji treba promeniti: ako je jedini cilj uključivanja u politički život lična korist, to ne može biti dobro za zajednicu.


Ali, to ne znači da mi je zabranjeno da kažem da je moje mišljenje da takvo stanje nije dobro, nije normalno i nije lepo živeti u takvom okruženju. Ne mogu da budem srećna ako je najveća vrlina i vrednost jedne individue da jeste u politici i ako je to danas jedan od tri načina da dođeš do pristojnog posla (drugi je novac, treći je nepotizam). Četvrti nema, jer u čarobni štapić ne verujem.
Možda mi Ti ne veriješ, ali oni koji su u problemu, kao i oni koji su na jedan od ova tri načina došli do posla, znaju o čemu pričam i znaju da je to (ružna) ISTINA.


Šta planiraš da uradiš po tom pitanju?
Sačuvana

Ne lečim tuđe frustracije po forumima (uključujući PP).
maler
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Duško
Mesto: Užice
Lokacija: Vozdovac-Kameno Korito
Država: Srbija
Horoskop: Vaga
Poruke: 243



« Odgovor #119 poslato: 13.02.2010. 10:13:35 »

(at)Pedja
Koliko ja mogu da zaključim, i rasprave u Skupštini se odvijaju sličnim tokom:
-A sada da nastavimo sa raspravom o budžetu...
-Nastavićemo kad vratiš pare što si ukro, lopovčino jedna!
-Ko ukro pare?
-Ti, lopužo belosvetska!
-A ti što si sestrića zaposlio u Poreskoj upravi?
...
I tako dok se ne ugase kamere, a onda neko vikne:
-Aj sad svi u skupštinski restoran, na po 5-6 kratkih, dok plebs misli da se vatamo za guše.
Poslednji pasus je, naravno, moja slobodna aproksimacija Cheesy.
No, da se vratim na temu.

Citat: Vlad Dracul

Imam jos jedan primer iz NSZa koji sam ovde negde vec pominjao. Jedna taksi firma se otvara u Uzicu i covek trazi zaposlene. Sluzbenik NSZa pozove odredjeni broj kandidata i niko nece da prihvati posao - "ih, ne mogu je da sedim u kolima ceo dan," "nije to za mene, zamisli da me vidi neko.." itd.


Stekao sam utisak da je ovo vrlo česta situacija. Jako puno mladih ljudi provodi dane u kafićima i kladionicama, čekajući da pravi posao nađe njih. Konstantno u nekim get rich fast šemama, koje obično ne odmaknu dalje od kafanskog stola. Kada se neko od njih i odvaži da pokrene posao, obično je u pitanju delatnost koja mu je i najpoznatija: otvara kafić, kladionicu, eventualno parfimeriju. Ti biznisi potraju nekih godinu dana, dok se novina ne "izgustira", onda se ugase i lokal ponovo čeka novog perspektivnog biznismena da promeni enterijer i stavi tablu sa novim imenom.

(at) AlexG, Vlad Dracul
Iskustvo je kvaka 22: kao što rekoste, dobar poslodavac treba da uloži vreme i sredstva i obuči novog radnika kako bi on postao produktivan. Sa druge strane, poslodavac će početi da traži novog radnika tek kada obim posla prevaziđe mogućnosti postojećeg osoblja (a možda ni tada). Dolazimo do situacije u kojoj već prenapregnuti članovi osoblja moraju da izdvoje vreme za obučavanje pripravnika, ispravljanje njegovih brljotina i sl. Eto još jednog razloga da se insistira na iskustvu pri zapošljavanju kadrova i istovremeno, još jedna prepreka za nezaposlene da steknu iskustvo.
U tom kontekstu, čini mi se da je tekuća akcija sa plaćanjem pripravničkog staža od strane države prava stvar. Još bolje bi bilo kada bi naš školski sistem bolje pripremao ljude za rad u realnom okruženju.

Što se tiče zapošljavanja preko veze u privatnim firmama, ja, lično, bih radije zaposlio nekog po preporuci nego potpunog stranca koji se javio na konkurs. Zar to vama ne zvuči logično?

Sačuvana

Ne lečim tuđe frustracije po forumima (uključujući PP).
Borica
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Borica
Mesto: Uzice
Lokacija: Belo Groblje
Država: Srbija
Horoskop: Lav
Poruke: 66


« Odgovor #120 poslato: 13.02.2010. 15:38:42 »

http://www.uzice.g17plus.org.yu/vest.php?vesti_id=222
Konkurs za zapošljavanje mladih putem "Prve šanse"
27.01.2010.

Mlađan Dinkić je na konferenciji za novinare napomenuo da će konkurs biti otvoren do 31. marta, odnosno do popunjavanja kvote i najavio da će na adrese velikih kompanija i banaka u Srbiji lično poslati pisma u kojima će ih pozvati da iskoriste program "Prva šansa".

Tokom prošle godine putem tog programa šansu da se zaposli dobilo je 11 000. pripravnika i za to je iz budžeta bilo izdvojeno 1,3 milijarde dinara, dok su ove godine sredstva povećana za 500 miliona dinara, precizirao je on.

Novina u ovogodišnjem programu je što će zapošljavanju pripravnika na godinu predhoditi tromesečna volonterska praksa uz mesečnu nadoknadu od 10 000 dinara, a oni koji prime pripravnike imaće obavezu da ih posle toga zadrže još godinu dana, rekao je Dinkić.

On je podsetio da za program zapošljavanja mogu da konkurišu svi koji su završili srednju školu, višu školu ili fakultet, imaju manje od 30 godina i nemaju radno iskustvo u struci, kao i da to važi isključivo za zapošljavanje u privatnom sektoru.

Pripravnici sa fakultetom će tokom pripravničkog staža imati platu 20 000, sa višom školom 18 000, a sa srednjom 16 000 dinara, pri čemu će država iz budžeta plaćati doprinose i platu, a poslodavac samo porez na platu, odnosno oko osam odsto ukupnih troškova, objasnio je Dinkić.

Prema njegovim rečima, u Srbiji trenutno oko 517 000 ljudi aktivno traže posao, a od toga je oko 90 000 mladih između 25 i 30 godina.

Direktor Nacionalne službe za zapošljavanje Vladimir Ilić izjavio je da će prednost imati zahtevi preduzeća koja se obavežu da će posle volonterske prakse zaposliti veći broj pripravnika.

Ilić je naveo da će poslodavci koji imaju do 10 zaposlenih imati pravo na dva volontera, a ostali do 20 odsto ukupnog broja zaposlenih, kao i da tokom trajanja programa poslodavci ne smeju da smanjuju broj zaposlenih.

On je naveo da je tokom prošle godine uz finansisku pomoć iz budžeta zaposleno oko 70 000 ljudi, i to putem "Prve šanse", 16 000 kroz obuke i dodatno obrazovanje 24 000 ljudi, kroz javne radove 11 000, kroz sajmove zapošljavanja 9 200 putem subvencija za otvaranje radnih mesta oko 7 000 i subvencija za samozapošljavanje 3 000.

Ove godine za aktivne mere zapošljavanja opredeljeno je 3,7 milijardi dinara i očekujemo da zaposlimo najmanje isti broj ljudi kao prošle godine, rekao je Ilić. 
 
   
Ankete:
Koji projekat smatrate prioritetnim za Užice?
 Auto put (24%)
 Zatvoren bazen (11%)
 Aerodrom (3%)
 Mlečna pijaca (4%)
 Dom za stare (8%)
 Sportska hala (8%)
 Dom za mlade (3%)
 Gasifikacija (10%)
 Vrtic na Pori (25%)
 
 
Unesite komentar 
ime


komentar


 
Komentari posetilaca 
 
Vidi sve komentare
 
developed byBlueWavesMedia
 
 
 
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #121 poslato: 14.02.2010. 04:48:29 »

Zalosno je da u ovoj drzavi postoje gradjani drugogo reda kada je u pitanju zaposljavanje a kriterijum su godine i to bas granica od 30 godina koju je Dinkic pomenuo.

Ljudi stariji od 30 godina ionako teze nalaze posao, cak i ako imaju radno iskustvo, a drzava se jos trudi da im sto vise oteza. Ne samo na ovaj nacin kako to Dinkic radi, nego i na druge nacine. Na primer tako sto iinace postoje poreske olaksice za zaposlene mladje od 30 godina.

Dinkica bi trebalo da bude sramota sto je uopste tako nesto pomislio a ne sto jos i sprovodi.
Sačuvana

novembar 1
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Marija Ana
Mesto: Užice
Država: Srbija
Poruke: 122



« Odgovor #122 poslato: 14.02.2010. 05:13:50 »


...Šta planiraš da uradiš po tom pitanju?

Ništa.
Ne zato što neću, nego zato što ne mogu ništa da promenim.
Moj izbor je da ne želim NI MALKO da uprljam ruke, jer ne želim da mi bude gore nego što jeste. Jer tu ne mogu da se uprljaju ruke malko i mnogo. To je ono poznato poređenje: Il' si trudna, il' nisi ?!
A danas u ovoj zemlji ne znam NIKOGA od mnogo ljudi koje znam, da su ušli u politiku za OPŠTE dobro, već isključivo za SVOJ lični interes. Ako misliš da mnogo zadovoljenih ličnih interesa znači i zadovoljan narod, e nije tako. Jer to je anarhično zadovoljenje interesa, bez reda i kriterijuma, bez i jednog pogleda na opšte.
Uticajne kumove i prijatelje nemam.
Novac za kupovinu posla nemam.
Imam (samo ?!?) fakultetski obrazovano troje sjajnih, karakternih, vaspitanih i vrednih mladih ljudi koja rade "sve i svašta" da bi zaradili koji dinar. I ne žele da se prljaju, ni po koju cenu.U ovim uslovima to je sve što se bez prljavih ruku, novca i veza može dobiti.    
I imam gorak ukus u ustima. I ne vredi tu demagogisati o opštim interesima. Sve nade u ime opštih interesa su izneverene i sve šanse prokockane. Mnogo ljudi se pokvarilo gledajući u one koji nas vode i ugledajući se na njih.  icon2 embarrased Sad
Sačuvana
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #123 poslato: 14.02.2010. 06:19:16 »

Kakva diskriminacija od strane ovog nadobudnog Dinkica..uzas :S
Znaci li to da ljudi koji imaju preko 30 a imaju zelju da rade,nemaju pravo na ovakve programe?
Pitam se posle ovih silnih objasnjavanja a i otvorenog priznavanja nekih ucesnika na temi koji su se izjasnili da bi:
-pre zaposlili muskarca ,od zene
-pre bi zaposlili nekoga ko nema decu
-pre bi zaposlili nekoga koga licno znaju ili po preporuci,od nekog ko je mozda strucniji,ali eto nema srece da ih licno zna
O cemu mi onda ovde pricamo?
Neko rece da diplome imaju ljudi koji nemaju znanje..
I za to je iskljucivo kriva drzava koja ima los obrazovni sistem koji je pride i korumpiran.
Ima primera da ljudi ulaze u politiku jer veruju da nesto mogu da promene,ali kada vide u kakav su mulj usli,ako su casni beze glavom bez obzira,a ako ne znaju sta je cast ostaju da plivaju zajedno sa ostalim sebi slicnim primercima.
Vecina njih od izbora do izbora samo "promeni dresove: i gura dalje.


" jednoj staroj knjizi citao sam cudnu pricu, a vrag bi ga znao
otkud meni ta knjiga iz nekog smesnog vremena, u kome je bilo mnogo
slobodoumnih zakona, a nimalo slobode, drzali se govori i pisale
knjige o privredi, a niko nista nije sejao, cela zemlja pretrpana
moralnim poukama, a morala nije bilo, u svakoj kuci pun tavan logika,
a pameti nije bilo, na svakom koraku gororilo se o stednji i blago-
stanju zemlje, a rasipalo se na sve strane, i svaki zelenas i
nitkov mogao je sebi kupiti za nekoliko grosa titulu "veliki narodni
rodoljub".
- Kazu da u toj zemlji ima dosta svinja.
    - Zar je samo zbog svinja cuvena ta zemlja? - upitam zacudjeno.
    - Pa ima i budalastina mnogo, al' to mene slabo zanima! - rece onaj
hladnokrvno, i uze opet krpiti mreze.
    Bese mi nejasan taj odgovor, te ga nanovo zapitam:
    - Kakve budalastine?
    - Svakojake - odgovori ovaj s nekom dosadom, i zenu ravnodusno.
    - Dakle, svinje i budalastine?! Ni o cemu drugom nisi slusao?...
    - Sem svinja, vele da imaju mnogo ministara, koje u penziji, koje
na raspolozenju, ali njih ne izvoze na stranu. Izvoze samo svinje."

Eto ...to bi bilo to..sve je rekao jos davno R.Domanovic.

Sačuvana
maler
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Duško
Mesto: Užice
Lokacija: Vozdovac-Kameno Korito
Država: Srbija
Horoskop: Vaga
Poruke: 243



« Odgovor #124 poslato: 14.02.2010. 08:46:36 »



...Šta planiraš da uradiš po tom pitanju?

Ništa.
Ne zato što neću, nego zato što ne mogu ništa da promenim.
Moj izbor je da ne želim NI MALKO da uprljam ruke, jer ne želim da mi bude gore nego što jeste. Jer tu ne mogu da se uprljaju ruke malko i mnogo. To je ono poznato poređenje: Il' si trudna, il' nisi ?!


Zanima me da li razumeš značenje izraza "uprljati ruke"?
Sinonimi bi bili "zasukati rukave" ili "latiti se posla".


A danas u ovoj zemlji ne znam NIKOGA od mnogo ljudi koje znam, da su ušli u politiku za OPŠTE dobro, već isključivo za SVOJ lični interes. Ako misliš da mnogo zadovoljenih ličnih interesa znači i zadovoljan narod, e nije tako. Jer to je anarhično zadovoljenje interesa, bez reda i kriterijuma, bez i jednog pogleda na opšte.
Uticajne kumove i prijatelje nemam.
Novac za kupovinu posla nemam.
Imam (samo ?!?) fakultetski obrazovano troje sjajnih, karakternih, vaspitanih i vrednih mladih ljudi koja rade "sve i svašta" da bi zaradili koji dinar. I ne žele da se prljaju, ni po koju cenu.U ovim uslovima to je sve što se bez prljavih ruku, novca i veza može dobiti.   
I imam gorak ukus u ustima. I ne vredi tu demagogisati o opštim interesima. Sve nade u ime opštih interesa su izneverene i sve šanse prokockane. Mnogo ljudi se pokvarilo gledajući u one koji nas vode i ugledajući se na njih.  icon2 embarrased Sad


Očigledno nisi dobro razumela moj post, a vrlo verovatno da to nisi ni pokušala.
Za gorak ukus u ustima preporučujem Eclipse žvake.
Sačuvana

Ne lečim tuđe frustracije po forumima (uključujući PP).
Stranice: 1 ... 3 4 [5] 6 7 8
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.341 sekundi sa 35 upita.