Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1] 2  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Nova deponija - nova katastrofa za nas Uzicane!!!  (Pročitano 7484 puta)
Shommy
provereni korisnici
početnik
*
Poruke: 4


« poslato: 18.12.2005. 02:23:29 »

Znam da je sve vec ugovoreno, ali bi ipak trebalo napraviti referendum na temu "da li zelite novu deponiju (za 6 opstina) na samo 400-500m od stare!!!!
Nova deponija ce biti U GRANICAMA ZONE GRADA!!! A citava suma ka Lunovom selu ce biti sravnjena da bi se ova deponoja napravila. Deponoja je trebalo da bude na drugo mestu po pocetnom projektu! Zasto su to promenili??? Ovako ce deponija opet biti jako blizu grada (kroz par godina naselja ce se prosiriti dotle) a jedna od najkvalitetnijih suma u okolini unistena! Ko ce preuzeti odgovornost za ovakvo unistavanje prirodne sredine?
Sačuvana
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #1 poslato: 18.12.2005. 04:55:43 »

Odgovornost?! Pa, oni se hvale time, zasluzhni gradjani... Muka mi je od svega toga...
"Da pobijem go.na i gotova stvar!"
Sačuvana

Carpe Diem!
Ignorance is still a bliss!
Ridji
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Nemanja Savic
Mesto: Uzice
Lokacija: Rosulje
Država: SRBIJA !!!
Horoskop: Blizanci
Poruke: 44




« Odgovor #2 poslato: 18.12.2005. 19:28:10 »

E bas lepo!Do sada si mogao u punoj brzini da proletis pored deponije i da te ne boli mnogo,a od sada ce izgleda kao obavezna oprema vozaca u Uzicu biti i neka zastitna maska(citaj gas-maska)!!
 Mi smo stvarno opstina puna stoke i seljaka i u opste ne treba da se trudimo da dobijemo status grada!E tako.
Sačuvana
Ainhoa
Contra la corriente hasta el fin!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: where R.P-yatz meets Tzareenah
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 551



« Odgovor #3 poslato: 19.12.2005. 04:41:02 »

Malecka digresija, ne zamerite...

Ne znam da li se neko seca jedne epizode "The Simpsons", u kojoj Homer postaje shef gradske chistoce u Springfiledu... Elem, da bi mogao da plati svoje "gladne i nezadovoljne radnike", Homer je pribegao jednoj "sjajnoj" ideji... Novac su mu davali drugi gradovi, ali za uzvrat, Homer je i njihovo djubre gomilao ne teritoriji Springfilda. Vremenom se djubre toliko namnozilo, da su gradonachelnik Quimby i ostali reshili da Springfield premeste 15 km juzno...

Da isprichamo ovu crno-humornu prichu iz crtanog filma na Uzichki nachin...

Elem, mudrim evropejcima iz uzichke opshtine je ponestalo novca za fenserske prezentacije, sluzbene ruchkove i ostale vidove drushtvene razbibgire i druzenja sa "creme de la creme" uzichkog gospodarstva (shto bi rekli Hrvati), a medj' njima i "uspeshnim biznismenima srpske privatizacije" (chitaj: lopovi i bitange), pa su tako nashi evropejci lupali glavom i razmishljali kako da se izvuku iz ove, priznacete, nimalo prijatne situacije... Jes' da im je Velja Lampek "the most hated person" na listi, no nema se kud, nashi vajni i bajni evropejci reshishe da zapushe nos, i krenu da se shlihtaju Velji... Ali, AVAJ! Jeste da Velja ima intelekt jedne prosechno uhranjene amebe, no ima i ono seljachko-zemljoradnihcko lukavsto, pa im reche: "Hmmm... 'ajde, moze ta deponija..." Nashi se evropejci tu obradovashe, i vec pocheshe u glavi da prave sheme za instant-bogacenje (jerbo gadna je demokratija, jedan dan si na vlasti, drugi dan nisi, prema tome, dok mozesh, KRADI!), ali im Velja reche: "Ali pod jednim uslovom: da tu i mi, Checheni, pardon, Chachani, trpamo svoja g**na, smece, djubre, otpad iz bolnica i klanica!"  Sledeca scena: nashi evropjeci zadovoljno trljaju ruke, mashtajuci o silnoj lovi i donacijama iz republichkog budzeta, a Velja se zadovoljno smeshka... a zashto i ne bi, uvalio nam je svoje djubre...

I tako, dragi i drage moje, znate onaj klishe "Zivot kao na filmu?" E, zahvaljujuci mudrosti nashih nepogreshivih svetih krava iz one zute zgrade u centru grada, nashi zivoti ce biti kao iz crtanog filma...

Njima je lako... Kada se nakradu, zapalice van grada... poslanichka mesta, stanovi u Beogradu, u najgoroj varijanti, vile na Zlatiboru... a mi?!  :evil:
Sačuvana

velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #4 poslato: 19.12.2005. 08:25:02 »

Ainhoa, RESPECT!
Sačuvana

Carpe Diem!
Ignorance is still a bliss!
Prti bee gee
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Nikolić
Mesto: Užice
Lokacija: Somewhere over the rainbow...
Horoskop: Rak
Poruke: 1293


I miss you...


« Odgovor #5 poslato: 19.12.2005. 14:33:45 »

Ainhoa,stvarno sam odusevljena tvojim nacinom razmisljanja! Cheesy Joj,ljudi,pa nije valjda jos 1 deponija... :cry: To je uzasno!I ovako,i onako mnogo smrdi kad prolazim do groblja,a kako li  ce tek sad biti?Bad people! :cry:
Sačuvana

"You have to enjoy your job;you should wake up every day and love what you do...I honestly do...From the bottom of my heart to the depths of my soul.I'm truly happy."
Aaliyah Dana Haughton (1979-2001)
moockey
provereni korisnici
piskaralo
*****
Poruke: 567




Najforumaš 2006
« Odgovor #6 poslato: 20.12.2005. 00:20:01 »

Ima li neko neke precizne podatke o tome? Ja sam cuo za to odavno i mislim da je vec nesto pocelo da se gradi, ali ne tako blizu gradu, kao sto je neko napisao, i cuo sam da se gradi postrojenje za reciklazu djubriva sto je odlicno. Ainhoa, svaka cast na postu, ali samo ne znam kakve veze imaju Cacani sa nasom deponijom, ja mislim da ce tu odlagati otpad par okolnih opstina, a ne Cacak, mozda gresim. Nova deponija nam definitivno treba, ne mislite, valjda da ne treba da se gradi nova deponija.
Sačuvana

Practice makes perfect
http://www.myspace.com/komedija
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #7 poslato: 20.12.2005. 00:23:16 »

Greshish Moockey, ovo su Chachani i zapocheli! Godinama se spore sa Gornjim Milanovcem oko deponije koja je iza Brdjana, ka GM-u, i Milanovchani ne daju njihovo! Evo, Uzhice im leglo k'o kec na 10! Chika Mire sve daje - samo josh da se lepo na...i, da ne zhulja...
Sačuvana

Carpe Diem!
Ignorance is still a bliss!
dusan djurovic
provereni korisnici
početnik
*
Poruke: 11


« Odgovor #8 poslato: 20.12.2005. 08:40:57 »

Nisam sklon pisanju po forumima, ali ovoga puta moram da reagujem. Ljudi u ovoj zemlji bas vole da budu protiv bilo cega, jer najlakse je gledati sa strane i biti protiv.
Pohvalno je biti protiv toga da se djubre odlaze na teritoriji Uzica, ali ako protiv toga bude svaka opstina u Srbiji, onda je ocigledno da cemo morati da nase djubre odlazemo u Rumuniju, Madjarsku, Bugarsku... Naravno, pod uslovom da oni to prihvate, ali ako i oni budu patriote kao mi, onda cemo djubre morati da saljemo shatlom na Mars, ili mozda jos dalje.
Koliko je meni poznato, deponija se zove Duboko, ne znam tacno gde je to selo, ali sasvim sigurno nije 500-600 metara od sadasnje deponije.
Dalje, nije Velja ili njemu neko slican zacetnik ideje o novoj deponiji, vec Bioktos i Direkcija odavno traze novo mesto za deponiju, jer je stara puna vec 10 godina preko svake mere. Sa izgradnjom je trebalo da se krene jos pre 5-6 godina, ali Opstina nije imala para za to. Pre par godina republicka skupstina je usvojila zakon po kome, radi ekonomske i ekoloske opravdanosti, mogu da se grade samo regionalne deponije. Svuda na Zapadu vec vise od 20 godina su uspostavljeni standardi da minimalna isplativost za deponiju je teritorija na kojoj zivi 200.000 ljudi. Takodje, deponija mora da ispuni standarde da na nju moze da se deponuje otpad minimalno 20 godina, kako se ne bi doslo u situaciju u kojoj smo sad, da imamo deponiju iznad grada koja je dupke puna. Takodje, deponija mora biti na takvom zemljistu gde nema podvodnih voda i gde nema sta da se zagadi. Sve ove uslove je deponija u Dubokom ispunila. Direkcija za izgradnju je seljacima koji imaju zemlju na tom mestu isplatila pare za otkup zemljjista jos pre nekoliko godina, sto ce reci da je ovo proces koji traje dosta dugo i da nema govora da je tu nesto majmun Veljo zasluzan.
Dalje, deponija je predvidjena u pocetku da bude bez Cacana, jer su Cacanima dosta visoki troskovi prevoza (daleko su od deponije), ali upravo zbog te ekonomske opravdanosti su i vrseni pregovori sa Cackom. Koliko je meni poznato, pregovaralo se sa sadasnjim predsednikom opstine Cacak i Velja sa tim nije imao veze.
Sta znaci ekonomska opravdanost? Ako je deponija dovoljno velika, onda moze da postoji zainteresovanost evropskih kompanija koje se time bave za ulaganje. Sto ce reci, instaliranje opreme za selekciju i preradu zahteva minimalnu dnevnu kolicinu otpada ispod koje se ulaganje ne isplati.
Time cemo doci do stranog ulaganja bez nekog velikog ulozenog truda, a i nesto ce se ljudi zaposliti. Nisu to neki visokoobrazovni kadrovi, ali bolje ista nego nista. Opstina ce biti sa stranim ulagacem suvlasnik, ne zbog toga sto ce nesto neko od toga profitirati, vec ako bi privatna firma bila vecinski vlasnik postoji opasnost da, zbog monopolskog polozaja, formira cene kako joj padne na pamet.
Koja je uloga Opstine u svemu tome. Ministar za nauku, onaj sa naocarima, ne znam kako se zove, je odobrio neke milione za ovu deponiju i jos jednu u Vojvodini. Ne zbog toga sto on ovde nekog voli, vec sto je republickim budzetom bilo predvidjeno da se daju pare za stimulisanje opstina da krenu u pripremu dokumentacije za izgradnju deponija. Uzice je jedini grad u Srbiji koji je vec pristupio izgradnji.
I zato ne da ne stoje kritike, vec potpuno obrnuto, uzickim opstinarima treba skinuti kapu za ovaj potez.
I da se vratim na pocetak, nije mi namera da sa nekim polemisem na ovu temu, pogotovu ne sa onima koji apsolutno nisu informisani, ali vec imaju formirane stavove, vec mi je zelja, posto uglavnom jako mladi ljudi ucestvuju u ovim forumima, da budete pravilno informisani.
I nikad nemojte zaboraviti onu staru izreku - sto je veci krug znanja to je sve i veci krug neznanja.
Daleko od toga da su Martic i njegovi neki genijalci, ali je jos dalje to da su lopovi, bagra i tome slicno.
Mozda je jedina stvar koju su dobro uradili od kako su na vlasti ova deponija, a vi se obrusili... I nije problem sto ste se obrusili, vec sto, ocigledno, o celoj temi pojma nemate.
Vazno je biti protiv, zar ne?
Sačuvana
Ainhoa
Contra la corriente hasta el fin!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: where R.P-yatz meets Tzareenah
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 551



« Odgovor #9 poslato: 20.12.2005. 17:43:23 »

lol
Heh, sad sam se bash slatko nasmejala chitajuci prethodni post... Istina, osmeh je bio vishe gorak...
Zaista mi je u najmanju ruku simpatichno kako mislish da je to shto ce se u Uzicu gomilati djubre iz susednih opshtina sjajna stvar, i da na tome treba shtavishe da zahvalimo nashim "genijalnim" opshtinarima...
Ipak, bez namere da ulazim u neku forumashku polemiku, ne mogu da odolim a da se ne osvrnem na par "highlightsa" prethodnog posta...

Citat
Pohvalno je biti protiv toga da se djubre odlaze na teritoriji Uzica, ali ako protiv toga bude svaka opstina u Srbiji, onda je ocigledno da cemo morati da nase djubre odlazemo u Rumuniju, Madjarsku, Bugarsku...


Da, bitno da se nashlo Uzice... lepo smo se naguzili. Kao da vec nemamo kao ophstina dovoljno problema sa zagadjenjem. Josh dobijamo i mega-giga-deponiju... Watch out, Borani, Uzichani ce da vam otmu titulu!

Citat
Dalje, deponija je predvidjena u pocetku da bude bez Cacana, jer su Cacanima dosta visoki troskovi prevoza (daleko su od deponije), ali upravo zbog te ekonomske opravdanosti su i vrseni pregovori sa Cackom. Koliko je meni poznato, pregovaralo se sa sadasnjim predsednikom opstine Cacak i Velja sa tim nije imao veze.


Jao, sirotim Chechenima su visoki troshkovi prevoza... da... bash mi ih je zao... Pa opet ce svoje smece prevoziti ovde... Znachi, sigurno im je isplativije da prevoze svoja g**na ovde, nego da sami naprave svoju deponiju. Interesantno. Pa, da, mi smo, u stvari zeznuli Chachane! Irony mode: OFF! A shto se Velje tiche, da se ne zavaravamo. Shta god se deshava u Chachku i okolini, it has Velja's fingerprints all over...

Citat
Ako je deponija dovoljno velika, onda moze da postoji zainteresovanost evropskih kompanija koje se time bave za ulaganje. Sto ce reci, instaliranje opreme za selekciju i preradu zahteva minimalnu dnevnu kolicinu otpada ispod koje se ulaganje ne isplati.
Time cemo doci do stranog ulaganja bez nekog velikog ulozenog truda, a i nesto ce se ljudi zaposliti.


"Onda moze da postoji..." "Moze?" Znachi, nashi bajni evropejci ovde grade deponiju, iako ne postoji garancija da ce se izgraditi fabrika za preradu otpada? Shto ce reci, postoji lepa shansa da ovo ostane samo ono shto i jeste, a to je deponija. City dump.. junkyard... Nazovi to kako zelish... I, da, ne samo shto smo zeznuli Chachane i oteli im deponiju, vec cemo da zeznemo i strendzere, pa ce oni da ulete sa lovom, a mi cemo da zalegnemo u ladovinu, i gledamo kako se gomilaju pare i djubre... A onda ce mrmot da zavije chokoladu u foliju... Isuse...  roll

I moram da se osvrnem josh jednom na nashe opshtinare... Imala sam prilike da porazgovaram sa shefovima Merkatora za podruchje Srbije... Naravno, kao svaki dobrocudni lokalpatriota, pitala sam ih: "Pa, dobro, kako to da opet Chachku zapadne megamarket? Zar nije moglo u blizini Uzica?" Znate shta su mi rekli... "Namera je bila da se uradi na periferiji Uzica, ali nismo naishli na dobru volju i razumevanje u Opshtini... Nisu zeleli da nam prodaju lokaciju koja nam je odgovarala. Chachani su bili vishe nego predusretljivi".

Ako zelish, mozemo josh da razglabamo o povezanosti novokomponovanih biznismena i uzichkih opshtinara, materijala ima koliko hocesh. S kim si, takav si.

Na kraju, sve se moze sublimirati u jednoj rechenici... Nekom mega-deponija, nekom megamarket. Fakat smo nezahvalni. Trebalo bi da se stidimo.

Joke's on us...  :evil:
Sačuvana

Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #10 poslato: 20.12.2005. 18:23:18 »

Citat: "dusan djurovic"
Nisam sklon pisanju po forumima, ali ovoga puta moram da reagujem. Ljudi u ovoj zemlji bas vole da budu protiv bilo cega, jer najlakse je gledati sa strane i biti protiv.


Dusane svaka cast na komentaru. Volim kad vidim da neko ume argumentovano i SMIRENO da polemise. Ipak svi tvoji argumenti padaju u vodu iz jednog razloga: ovo ovde je Uzice. Nagledali smo se mi mnogo raznih projekata za buducnost koji su zavrsili isto kao sto ce zavrsiti i ta deponija: kao neostvarene ili promasene investicije.

Ja to gledam ovako: deponija zavisi od mnogo faktora, na koje mi imamo vrlo malo uticaja i samo mozemo da se nadamo da ce nam ici na ruku.

Mnogo je verovatnije da ni finansiranje izgradnje nece biti dovedeno do kraja, a da ce sada zdusni ulagaci (sto para, sto djubreta) za neku godinu naci nesto to im vise odgovara, pa nas i nasu novu deponiju ostaviti na cedilu. Sasvim je jasno da ce ta deponija biti direktno finansijski zavisna od svih koji je koriste, sto znaci da ce nam ostati na grbaci.

Meni to ipak vise lici da tu neko hoce da pravi biznis, ali mu trebaju nase pare. Na zapadu deponije funkcionisu tako sto biznismen sam investira u izgradnju postrojenja i ucestvuje na trzistu prerade djubreta na svoj rizik. Ima slicnih primera i kod nas. Ovde bi neko da rizikuje na nas racun.

Ako su vec toliko dobri pa hoce da ulazu u deponiju kod nas, onda neka ulazu, ali da uzicku opstinu i njene gradjanje ta deponija ne kosta vise od datog prostora: ni kao investicija ni kasnije u eksploataciji.

Mislim da je bolje da opstina napravi deponiju primerenih razmera za sopstvene potrebe, koja nema biznis karaker i koja ce tako biti najjeftinija za sve nas, a ako im je do investicija regionalnog znacaja neka se potrude da nam autoput dodje blize, da najzad bude uradjena zaobilaznica oko Uzica prema Bajinoj Basti, kao i tunel ispod Kadinjace, a i gasovod nikako da mrdne. Tako ce stvoriti ekonomske predispozicije da mi vozimo svoje djubre u neki komsiluk.

Od svega sto smo videli od ove vlasti to je da svaki cas prave neke seljacke proslave, kite grad samo tako, mnogo pricaju i obecavaju a nista konkretno pozotivno se ne desava dok Uzice lagano i stabino tone na svim poljima. Sad jos hoce i djubre iz cele zapadne Srbije da tovare kod nas. Kako ne nadjose da tovare nesto sto bi svi voleli.

Sto rece Ainhoa, drugi grade megamarkete a mi megadeponiju. Dovoljnoje samo proci Ibarskom magistralom i videti kako se svugde nesto gradi ili popravlja, samo je kod nas mrtvilo. Nama predlazu da pravimo deponiju, crkvu na trgu, autoput za Sarajevo koji je u planu da bude gradjen dve hiljade i nikoje godine i slicne "napredne" projekte.

Ajd sto ne umeju saminista da naprave nego jos i svakoga ko ume i zeli da sam investira onemogucavaju. Gomile uzickih privatnika je podiglo hale i proizvodnju vrsi van uzicke opstine. Svi to rade iz jednog razloga: svaka druga opstina jedva ceka da im izadje u susret da pocnu da rade, samo nasa ne radi nista drugo do da komplikuje, odugovlaci, otezava i poskupljuje stvari.
Sačuvana

velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #11 poslato: 20.12.2005. 18:37:33 »

Ljudi, uporedite samo opshtinske takse u Uzhicu i u Chachku! Shto, nashi su opshtinari vredniji od njihovih? Malo sutra! Nego je ovde princip koji je bio na snazi dok se nisu pojavile privatne taxi firme: ja cu da sedim mesec dana, al' ce mi jedan naleteti, i njega cu odrapiti da mi plati za tih mesec dana! Ma, ne mozhe tako! Usput, chuvaju se Sreten Guduric, Gradina i Raketa... Da ne bude konkurencije (secate se svi kako je Rodic napunio suteren RK Beograd - to sam lichno videla - i ispraznio sutradan - Gradini bi opao promet)... Donekle mi je i bilo jasno dok su to bile drzhavne firme, ali sada?! Umesto da brinu o zadovoljstvu "malog choveka", oni jure direktore da im se uvlache...
A deponija?! Shto, nema Chachak prostor za deponiju? Ne mozhe da dobije projekat?! Ma, daaaajjj!!! Nego mi imamo OVCE na bitnim pozicijama... Ma, krivi smo mi!
Sačuvana

Carpe Diem!
Ignorance is still a bliss!
Ainhoa
Contra la corriente hasta el fin!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: where R.P-yatz meets Tzareenah
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 551



« Odgovor #12 poslato: 20.12.2005. 19:08:35 »

Igzekli!
Vidish, taj primer Rodica je odlichan. Toga se secam kao da je juche bilo. I ne samo to. Gde su Pekabeta? C Market? Maxi?
Uzice je jedan od najskupljih gradova u Srbiji... pochev od cena komunalija, pa do opshtinskih taksi...
Najskuplji, najzagadjeniji... Jel to nas neko tera odavde???  :?:   :?
Sačuvana

dusan djurovic
provereni korisnici
početnik
*
Poruke: 11


« Odgovor #13 poslato: 20.12.2005. 21:38:16 »

Ne znam zasto ste toliko frustrirani Cackom. To je jedno veliko selo i nista vise.
I samo jos par pojasnjenja. Velika kaze da uporedimo takse u Uzicu i Cacku. Za vasu informaciju, jedine takse kojima raspolazu opstine je tzv. firmarina. I to niste znali, ali jedini grad u Srbiji gde je pre 5 godina potpuno ukinuta firmarina je Uzice. Ako neko od vas negde radi, neka pita da li se placa firmarina, pa neka proveri u drugim gradovima, da ne bude da izmisljam. U medjuvremenu sam proverio, ta deponija ce biti 4-5 kilometara od Uzica u pravcu Pozege.
Dalje, prica o tome da firme grade objekte van Uzica je takodje prazna prica. Osim ATM iz Sevojna od pre nekoliko godina ni jedna jedina firma nije sagradila nesto van teritorije Uzica. Budite konkretni pa nabrojte dve.
Sto se tice Merkatora, opet moram da kazem da je i to prica za malu decu. Merkator takodje ne gradi objekte gde ne gravitira miminum 200.000 ljudi. Zato i grade u Kragujevcu. Zasto su sagradili objekat u Cacku? Cacak, znate i sami, se nalazi na raskrsnici gde gravitira Novi Pazar, Kraljevo, Uzice itd. Ono sto trazi svaki megamarket je veliki prostor jer po svetskim standardima mora da ima i parking odredjenog kapaciteta. Gde u ovoj rupi od Uzica ima takav prostor. Jedini prostor koji postoji za to je Sevojno, preko puta Valjaonice. I za vasu informaciju, opet je Uzice jedini grad gde postoji opstinska odluka da investitor koji zeli da izgradi fabriku u kojoj bi se zaposlilo 100-200 ljudi moze plac da dobije potpuno besplatno.
I da citiram Vudija Alena, ne cine Njujork zgrade, vec ljudi koji u njemu zive, po ljudima se grad poznaje.
Zato vas molim da se ponekad zapitate zasto su Ameri u vreme drugog svetskog rata plasirali krilaticu - Ne pitaj sta drzava moze da uradi za tebe, nego se pitaj sta ti mozes da uradis za nju.
A imam i ona srpska - Rdjavom ....
Smislite dobru ideju realno ostvarljivu, nekom je ponudite, pa ako vas odbiju, onda udrite da kritikujete.
U stara vremena, kada se u Srbiji slusao i svirao rock, vazilo je jedno pravilo - ko je imao talenta i umeo da svira postajao je muzicar, oni bez talenta su otisliu u muzicke kriticare. Ali, i za dobrog rock kriticara nije bilo dovoljna licna frustracija, i za taj posao potrebno je znanje i talenat, pa je i ozbiljnih kriticara u celoj staroj Jugoslaviji bilo manje od 5.
Stvari tako stoje, svidjalo se to nekom ili ne.
Sačuvana
Ainhoa
Contra la corriente hasta el fin!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: where R.P-yatz meets Tzareenah
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 551



« Odgovor #14 poslato: 20.12.2005. 23:26:50 »

A propos kriticizma, citiracu kriticharsku krilaticu: "Ne umem da snesem jaje, ali znam kada je jaje mucak".  lol
A uzichki mucak smrdi na kilometar...
Sačuvana

dusan djurovic
provereni korisnici
početnik
*
Poruke: 11


« Odgovor #15 poslato: 20.12.2005. 23:57:33 »

Jedan moj drug, inace doktor biologije, kome je Uzice bilo malo, pa je otisao u Beograd i sada je profesor na Univerzitetu, voli cesto da ponavlja ribarsku krilaticu - Uvek ti se cini da riba bolje trza na drugoj strani obale.
Lepa je ta krilatica sa jajima, ali da je malo izmesamo sa ovom ribarskom: Zar je moguce da nam se cini da nase kokoske uvek nose mucak, a tudje uvek zdrava jaja? Da li je tu problem u kokoskama ili u onima koji tako vide stvari?
Sto bi rekao Dzoni Stulic - cini mi se, rodjace, da je standard pokvario ljude... ko ne zna nastavak, neka uzme pa preslusa.
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #16 poslato: 21.12.2005. 00:05:41 »

Citat: "dusan djurovic"
Ne znam zasto ste toliko frustrirani Cackom.


Nisam frustriran Cackom, vec time sto je Uzice postalo rupa da vece nema.

Citat
Za vasu informaciju, jedine takse kojima raspolazu opstine je tzv. firmarina. I to niste znali, ali jedini grad u Srbiji gde je pre 5 godina potpuno ukinuta firmarina je Uzice. Ako neko od vas negde radi, neka pita da li se placa firmarina, pa neka proveri u drugim gradovima, da ne bude da izmisljam.


Da, ovo je tacno. Imam firmu 5 godina i ne placa se firmarina.

Citat
Dalje, prica o tome da firme grade objekte van Uzica je takodje prazna prica. Osim ATM iz Sevojna od pre nekoliko godina ni jedna jedina firma nije sagradila nesto van teritorije Uzica. Budite konkretni pa nabrojte dve.


Za ASTrans, Irkom znam poimence a za bar jos jednog privatnika koji je napravio pogon u Kosjericu (ili Karanu, ne secam se tacno) nakon sto je izgubio silno vreme i novac pokusavajuci da ispuni sve zahteve uzicke opstine radi odobrenja da digne pogon na svom placu, negde dole nizvodno od Sevojna. Sve se svodilo na to da kako pribavi dokumentaciju koju mu traze oni izmisle neku novu i tako u krug. Na kraju covek digao ruke i zavrsio posao u drugoj opstini ocas posla.

Citat
I za vasu informaciju, opet je Uzice jedini grad gde postoji opstinska odluka da investitor koji zeli da izgradi fabriku u kojoj bi se zaposlilo 100-200 ljudi moze plac da dobije potpuno besplatno.


Lepo, samo onome ko moze da investira u fabriku koja zaposljava toliko ljudi, njemu nije problem da kupi odgovarajuci plac. Uostalom, ljudi netraze palceve bespaltno, nego da ih niko ne ometa da rade.

Citat
Zato vas molim da se ponekad zapitate zasto su Ameri u vreme drugog svetskog rata plasirali krilaticu - Ne pitaj sta drzava moze da uradi za tebe, nego se pitaj sta ti mozes da uradis za nju.


Izvini, ali kad covek gleda sta vlast radi a sta ne radi, nema nesto volju da jos i radi nesto za nju.

Citat
A imam i ona srpska - Rdjavom ....


Ovo je vec nekorektno i neprimereno ovoj diskusiji.

Citat
Smislite dobru ideju realno ostvarljivu, nekom je ponudite, pa ako vas odbiju, onda udrite da kritikujete.
U stara vremena, kada se u Srbiji slusao i svirao rock, vazilo je jedno pravilo - ko je imao talenta i umeo da svira postajao je muzicar, oni bez talenta su otisliu u muzicke kriticare. Ali, i za dobrog rock kriticara nije bilo dovoljna licna frustracija, i za taj posao potrebno je znanje i talenat, pa je i ozbiljnih kriticara u celoj staroj Jugoslaviji bilo manje od 5.
Stvari tako stoje, svidjalo se to nekom ili ne.


Hm... vlast nije bogom dana i stvorena tek tako nego je nastala na izborima, sto ce reci a smo mi kao gradjani deli toj vlasti mandat da radi u nasem interesu i odlucuje o nekim pitanjima koja direktno uticu na kvalitet naseg zivljenja. To nam daje puno i neosporno pravo i da  kritikujemo kada nismo zadovoljni. Ovde na forumu ima i tema koje su afirmativne za vlast, doduse mnogo manje, sto je razumljivo. Na vlasti je da nas cuje, bez obzira da li je kritikujemo ili hvalimo.

Ako cemo po strucnosti, vrlo je mali broj ljudi koji cine uzicku vlast zaista strucno za tako nesto. Vlast i politika, za razliku od muzike, ne traze ni znanje ni talenat, tako da je tvoje poredjenje pogresno. Ako smo kompetentni da vlast biramo, kompetetni smo i da je kritikujemo.
Sačuvana

Shommy
provereni korisnici
početnik
*
Poruke: 4


« Odgovor #17 poslato: 21.12.2005. 00:50:19 »

Citat: "dusan djurovic"
Nisam sklon pisanju po forumima, ali ovoga puta moram da reagujem. Ljudi u ovoj zemlji bas vole da budu protiv bilo cega, jer najlakse je gledati sa strane i biti protiv.

Koliko je meni poznato, deponija se zove Duboko, ne znam tacno gde je to selo, ali sasvim sigurno nije 500-600 metara od sadasnje deponije.
I nije problem sto ste se obrusili, vec sto, ocigledno, o celoj temi pojma nemate.
Vazno je biti protiv, zar ne?


Veruj mi jeste tako blizu, moj ujak je vlasnik dela te sume, pa vec uveliko obara drvece, da bi ga iskoristio za ogrev. Koga interesuje moze da otpesaci od Sarica osoja oko 15-20 minuta putem ka Tatincu i kada bude pored prvog groblja (mala Previja) neka pogleda udesno, ka Lunovom selu, cela ta suma ce uskoro biti djubriste! A dokaz za to da je to jako blizu je i to sto ce se iz obliznjih kuca ljudi iseliti (naravno, dobili su nadoknadu za to). Pogledajte iz grada ka tom groblju, sigurno svi znaju gde je to jer se vidi iz Uzica, ja sam sa Carine i odlicno vidim to brdo, a samo 100-200 m odatle bice najblize kapije deponije!

Opet kazem ta deponija je po prvobitnom projektu trebala biti na drugom mestu, ali se neko bunio, pa je pomerena na sadasnju lokaciju!
Sačuvana
dusan djurovic
provereni korisnici
početnik
*
Poruke: 11


« Odgovor #18 poslato: 21.12.2005. 02:14:32 »

Pedja, nije poenta u vlasti. Svi cemo se slozisti da su vise-manje svi koji se bave politikom problematicnih poriva, da ne kazem nesto gore. Moja namera je bila da ukazem da ljudi uglavnom cuju poluistine ili prazne price primaju zdravo za gotovo i da onda na tome formiraju stavove. Ako je bazna informacija pogresna, naravno da ni zakljucak ne moze biti tacan.
Evo ti prave informacije sto se tice ASTransa i Irkoma. I Zarko i gospodja iz Irkoma su kupili u procesu privatizacije firme koje se ne nalaze na teritoriji opstine Uzice. Zarko je, zajedno sa jos nekim ljudima kupio i deo starog GP Zlatibor u Krcagovu. Gospodja iz Irkoma se razdruzila od muza (ima i drugi izraz) i kupila na aukciji firmu u drugoj opstini. Dakle, nije razlog to sto ih neko maltretira u Uzicu. Mi i dalje zivimo u centralizovanoj zemlji u kojoj skoro o svemu odlucuje Beograd, tako da opstinske administracije po Srbiji i nemaju neke mehanizme privlacenja kapitala na svoju teritoriju. Ulagaci se opredeljuju po tome sta vredi od fabrika i kakve su prirodne prednosti regiona. Slovenci koji su kupili Aluminijum bi ga kupili i da se nalazi u Vojvodini ili na Kopaoniku. Mi svi koji zivimo u ovom gradu moramo biti svesni da smo grad koji se geografski najdalje nalazi od svih centara, da nam je zaledje (Priboj, Prepolje, Nova Varos...) jako siromasno i da moramo mnogo da zapnemo da bi nesto uradili.
I najvaznije sto sam hteo da kazem - oni koji budu cekali da im neko drugi zavrsi poslove, bojim se da ce vecno cekati. Da si ti cekao Opstinu ili nekog drugog da ti napravi sve ove silne sajtove, bezicnu mrezu itd., i sam znas da od toga nikad nista ne bi bilo. Mladi ljudi treba to da cene, ali jos vaznije od toga, da im to bude inspiracija i da sami nesto preduzmu. A politicari? Politicari su i Rimsku imperiju unistili, i o tome je dzaba pricati. I kad ovi odu sa vlasti, doci ce drugi i oni nece biti mnogo bolji. To je takav zanat.
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #19 poslato: 21.12.2005. 07:30:31 »

Informacije koje ja imam su one koje su plasirane u lokalnim medijima.

Inace, sam stvarno bio u zabuni, jer sam sve vreme mislio da se radi o Dubokom Potoku, a ne selu Dubokom, sto je doduse i bio najjaci razlog za moje nezadovoljstvo s obzirom na polozaj Dubokog Potoka, konfiguraciju terena i vodotokove.

No i dalje sma protiv. I dalje mislim da Cacak, s obzirom na broj ljudi koji gravitiraju na tu stranu, tako da su interesantni za Merkator, opravdava i ideju daz oni tamo naprave deponiju, tri ili pet puta vecu od ove sto je kod nas planirano. Tako bi uopste gledavsi bilo jos rentabilnije.

Sto se tice zapinjanja, da, siguran sam da bi ljudi itekako zapeli kada bi imali zasto. Pre svega moraju daimaju nekoga ko ce da ih povuce a mi toga nemamo. Nas samo unazadjuju i ubijaju volju da nesto preduzmemo, a i da budemo posteni, problemi koje mi imamo ne moze da resi niko pojedinacno. pomijes neke stvari koej sam ja uradio ali ja samo to uradio kao pojedinac, onoliko koliko sam mogao, medjutim ne samo da to nije dovoljno, nego je i beznacajno u odnosu na ono sto treba uraditi, a sto treba da predvodi upravo opstinska vlast. Nemaju oni ingerencije samo na placanje nesuvislih suma za koncerte na trgu, organizaciju raznih proslava i slicne dogodovstvine. Mi od njih ocekujemo da pokrenu procese da se zivot u gradu podigne na visi nivo, a ne da ga unazadjuju svakim danom.

Sve cesce se svako od nas pita sta se desava, sta je to sto nam cini zivot ovde dobrim, i da li smo mi jos uvek ovde zbog toga sto ovde vidimo buducnost, bolji nacin zivota ili zato sto smo jednostavno previse upleteni i ne mozemo tek tako da se okrenemo i odemo.

Dusane, zanima me, sta ti vidis u ovom gradu i kako ga zamisljas za nekih 10 godina, s obzirom na tvoj blagonaklon stav prema sadasnjoj vlasti. Takodje me interesuje sta vidis kao pozitivne promene u proteklih 8 - 9 godina koliko su u Uzicu na vlasti nove, progresivne, politicke snage.
Sačuvana

Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #20 poslato: 02.03.2007. 17:12:54 »

Posle malo zatisja....

Citat


http://www.danas.co.yu/20070224/hronika5.html#3

Izgradnja Regionalne deponije u Užicu počinje ne leto

Užice - Izgradnja Regionalne deponije u Užicu, koja će služiti za odlaganje komunalnog otpada za devet opština zapadne Srbije, počeče na leto, a trebalo bi da bude završena do kraja naredne godine, saopšava PR služba užičke opštine.

Sanitarna deponija biće u selu Duboko, kod Užica i predstavlja regionalni projekat u čijoj realizaciji, pored Užica, učestvuju opštine Čačak, Arilje, Ivanjica, Kosjerić, Požega, Čajetina i Bajina Bašta. U finansiranju izgradnje Užice i Čačak učestvuju sa više od pedeset odsto.
Za proteklih šest meseci užička opština je rešila imovinsko-pravne odnose u vezi sa zemljištem, Vlada Srbije je obezbedila 1,5 miliona evra, Evropska agencija za rekonstrukciju i razvoj tri miliona evra, a Evropska banka je ponudila kredit od pet miliona evra. Ostale opštine u svojim budžetima za 2008. godinu planiraće još 1,5 miliona dinara.

Rešeni su i imovinsko-pravni odnosi oko gradnje pristupnog puta i trenutno je u doradi glavni projekat, koji će biti gotov za dva meseca. U toku je priprema za raspisivanje tendera za građevinske radove, koji će se finansirati novcem koji je obezbedila Vlada Srbije.

Deponija će biti savremeno opremljena, a u okviru nje postojaće i centar za reciklažu, kao i transferne stanice u svakoj od devet opština, u kojima će se pripremati otpad za recikliranje. Prema Studiji izvodljivosti deponija će obezbediti 60 novih radnih mesta.

N. Kovačević

Sačuvana
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #21 poslato: 02.03.2007. 19:03:59 »

zasto katastrofa, koliko sam ja u toku cacak je hteo da ubije za tu deponiju, mislim nije to deponija pout Sarica, nego savremena sa raznim postrojenjima za obradu odpada i dobijanja sekundarnih sirovina...mozda nisam u toku, ali ne vidim sto je to katastrofa!?
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
UFR
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Mesto: Uzice
Poruke: 59



« Odgovor #22 poslato: 10.03.2007. 19:14:40 »

Da li znate koji je treci biznis po strukturi prihoda u SAD .
Sačuvana
dejano73
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Dejan O
Mesto: Uzice
Lokacija: Terazije
Država: Srbija
Horoskop: Ribe
Poruke: 22



« Odgovor #23 poslato: 10.03.2007. 20:18:46 »

Tek danas sam pročitao celu temu i lepo sam se nasmejao izjavama nekada druga a sada gospodina "Dušana Djurovića".Nije mu lako. Zaseo je kao srednjoškolac, komunista, u fotelju prvog čoveka naše gradske omladine. Kasnije je bio i "novi demokrata", pa reformista Ante Markovića, da bi poslednjih 10 godina zablistao u punom sjaju kao Martićev pulen u našoj gradskoj vladi. Stariji znaju ko je u pitanju, a mladji nek saznaju
« Poslednja izmena: 11.03.2007. 03:58:18 Pedja » Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #24 poslato: 10.03.2007. 20:42:46 »

Ainhoa, volim ja tvoje postove i kako umes da budes kriticna, ali nekad si ipak previse neobavestena, a simpatije pridobijas samo svojom slatkorecivoscu i nekim knjizevnim osvrtom na stvari. Zato pravnici izmedju ostalog i idu u politicare. smile Malo si sve simplifikovala da ne kazem.

Po meni, u pravu si samo za to da nam mozda bas i ne treba deponija bas kod nas, ali negde mora i mora da bude blizu vecem mestu da bi bila isplativa. A jeste, rec je o Dubokom, koje je ipak ispunilo neke standarde, a nisu oni pustili platnenog zmaja pa gde padne, tamo ce da grade. Onda, neko je reko da je tamo lepa, ne znam kakva suma, a da znaju malo okolinu grada znali bi, to je jedna teska divljina, relativno blizu gradu, u kojoj niko nista ne grade, gusta neprohodna vegetacija, znaci ono najgore sto se eventualno moze preorati i nista vise. Cak i ima malo oblik rupe. Totalno je pogodno za te stvari. I mislim ako se svi propisi za takav "objekat" ispostuju dok se bude gradio, nece to imati nikakve lose-ekoloske posledice na grad.

Ne svidja mi se samo jedna stvar koju sam cuo. Kao sto znate, danas je u trnedu reciklaza otpada i to i sad, treba nauciti narod da se otpad u zavisnosti od moguce prerade i ponovne upotrebe u te ili neke druge svrhe mora sortirati. To bi trebalo da udje u svest gradjana. Elem, cuo sam jednom na vestima dok je velja prica odusevljeno o Dubokom i kako ce ne znam ko sve tu donositi smece, pa izmedju ostalog i Cacak, u cacku ce se izgraditi pogon za preradu otpada, pa imzedju ostalog i plastike cijom se preradom kao moze dobiti mislim oko 700l nafte na dan cini mi se. Uglavnom, moje pitanje je, zasto njima industrija a nama deponija? Sto onda i taj pogon nije ovde?
Sačuvana
Stranice: [1] 2  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.059 sekundi sa 35 upita.