Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Užice na Internetu
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Peticija stanovnika dveju ulica u centru Užica da se reši vodosnabdevanje  (Pročitano 1230 puta)
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« poslato: 17.12.2007. 21:51:40 »

http://www.pressonline.co.yu/vest.jsp?id=25806

VODU IMAJU SAMO NOĆU

Stanovnici dveju ulica u centru Užica peticijom traže da se rešI pitanje vodosnabdevanja i da to uđe u nov rebalans budžeta


Žitelji ulica Miladina Pećinara i Nušićeve u centru Užica pokrenuli su peticiju da se reguliše vodosnabdevanje u kraju. Oni žele da rešavanje njihovog problema uđe u nov rebalans budžeta za iduću godinu i da posle dvanaest godina imaju vodu kao i svi ostali.

Žitelji kažu da članovi pedesetak domaćinstava vodu imaju noću, a preko dana pritisak je toliko slab da vode skoro nema za osnovne potrebe. Najteže je leti kad je potrošnja vode znatno povećana.

- Svake godine smo se obraćali mesnoj zajednici, „Vodovodu", Direkciji grada i opštini da se reguliše vodosnabdevanje u našim ulicama u centru grada, ali uvek isti odgovor - videćemo, biće nešto, ako ne ove godine, onda iduće... I tako godinama. Nekada je vodovod mogao da potkrepi sva domaćinstva, ali se sada povećao broj kuća i uvećale se porodice, pa sada stara mreža više ne može da zadovolji sve potrebe za vodom - kaže Zoran Gligorijević, stanovnik ulice Miladina Pećinara, koji je među najugroženijim, jer se nalazi na vrhu ulice.

S kakvim problemima se susreću građani ovih ulica najbolje ilustruje Stojka Terzić.

- Sramota je da mi u centru grada nemamo vode. Treba i mi da živimo, da se kupamo, ima u ovoj ulici male dece, žene treba da spremaju ručak, peru veš... Odem da se kupam kad ima pritiska, ali čim komšija ispod pusti vodu, kod mene je već nema. I, tako, u kadi nasapunjana stojim pola sata dok komšija ne zaustavi vodu. Svi mi smo se našli u takvim situacijama stotinu puta. Morali bismo da pravimo spisak po komšiluku kad ko treba da se kupa da ne bismo ostali bez vode - kaže Terzićeva.

Dobrivoje Zarić, predsednik MZ Terazije, kaže da su iz ovih ulica još 1996. godine pisali peticiju da se rekonstruiše vodovod.

- Za rekonstrukciju ovog vodovoda urađen je projekat, a opština bi trebalo da izdvoji oko 2,5 miliona dinara za sve radove - navodi Zarić.

Prilikom pravljenja budžeta za 2007. godinu opštinska vlast je obećala da će pitanje vodosnabdevanja u ovim dvema ulicama biti rešeno naredne godine. U opštini kažu da rekonstrukcija vodovoda u ovim dvema ulicama nije ušla u nacrt budžeta za iduću godinu, ali da još ima vremena, jer se budžet usvaja 25. decembra.


ZBOG POLITIKE NEMAMO VODU

Zoran Gligorijević iz ulice Miladina Pećinara kaže da je sramota da osnovne probleme građana lokalni političari prebacuju na politički teren.

- Žao mi je što niko od mojih sugrađana nije u opštinskoj vladi jer bismo onda sigurno rešili pitanje vodosnabdevanja, jer su pojedinci iz opštinske vlasti obnovili asfalt u svojim ulicama. Postavljaju vodovode po selima, u kojima imaju sigurno biračko telo, čije su investicije desetine miliona dinara, a za nas u gradu ne mogu da izdvoje dva i po miliona dinara - kaže Gligorijević.


Z. GLIGORIJEVIĆ
Sačuvana

Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  



Užice na Internetu
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.768 sekundi sa 34 upita.