Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Nova Užička republika  (Pročitano 5947 puta)
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« poslato: 14.01.2009. 19:27:09 »

http://www.glas-javnosti.rs/clanak/vesti/glas-javnosti-14-01-2009/prave-novu-uzicku-republiku


UŽIČANI NEZADOVOLJNI ODNOSOM DRŽAVE PREMA GRADU I ZLATIBORSKOM OKRUGU

Prave novu Užičku republiku

Vladari iz Beograda ovde su samo kada im trebaju glasovi, a kada obećano treba sprovesti, novac ide u drugde, kaže koordinator „Lige za Užice“ Dragan Vranić

Pošto država Srbija već godinama Užicu ne okreće glavu, već Užičanima nizom poteza „lupa šamare“, Užičani će odgovoriti formiranjem - Užičke republike!

Inicijatori ideje su „Liga za Užice“ i Udruženje „Forum“, a u organizaciji će, kako se najavljuje, biti mesta za sve koji misle da su ugroženi sadašnjim stanjem.

- Ovo što radimo nije nikakav cirkus, nego borba za goli opstanak čitavog regiona koji je nemarom države doveden do ruba opstanka. Pre samo dvadesetak godina, Užice je bilo privredni, kulturni, sportski centar, sada je varoš bez budućnosti. Ako se ništa ubrzo ne promeni bićemo varoš u kojoj će ostati samo stari i nesposobni - kaže koordinator „Lige za Užice“ Dragan Vranić.
Pokretači ideje najavljuju da će već sa prolećem početi regrutovanje zainteresovanih.

- Dug je spisak poteza države na koje smo ogorčeni. Vladari iz Beograda ovde su samo kada im trebaju glasovi, a kada obećano treba sprovesti, novac ide u druge krajeve. Nemamo mi ništa protiv da se i drugi delovi Srbije razvijaju, samo, u svemu tome želimo i svoje mesto. Naš cilj biće da vršimo pritisak na državu kako bi što pre izgradila autoput do Požege, da se vojni aerodrom na Ponikvama osposobi za civilne letove, da Užice u raspodeli državnih para ima tretman kao i Beograd, Novi Sad, Kragujevac - kaže Vranić.

Kako najavljuju kao metode borbe koristiće razne vidove građanske neposlušnosti.

- Ako će Vojvodina dobiti 90 odsto para od prodaje NIS, ako su se u Kragujevac slile pare od „Fijata“, zašto mi u Zlatiborskom okrugu ne bismo, na primer, dobili 20 odsto od privatizacije Drinsko-limskih elektrana - kaže Vranić.


Autor: Zoran Šaponjić
Sačuvana

Vukosava
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: Belo Groblje
Horoskop: Strelac
Poruke: 213



« Odgovor #1 poslato: 18.01.2009. 02:27:20 »

Ja sam oduvek bila za Uzicku republiku. Dok sam studirala u Novom Sadu, pune su mi usi bile nase pare, nas dzep. Odkud samo Vojvodjanima pravo za autonomiju. Samo zato sto je Tica tako napisao.
Sačuvana
REE
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Aleksandar
Mesto: Uzicka republika
Lokacija: Slovenija
Država: Srbija
Horoskop: Vaga
Poruke: 251


Vise volim da sam zadovoljan nego da sam u pravu


« Odgovor #2 poslato: 19.01.2009. 04:48:52 »

Ja se vracam cim se osamostalimo smile
Sačuvana
vladegasac
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Država: Srbija
Poruke: 12


« Odgovor #3 poslato: 20.01.2009. 20:01:03 »

Kamo sreće da je ovu inicijativu potegao neko sa malo više kredibiliteta i ugleda ,pa bi možda i nešto bilo u budućnosti, ovako opet [mod: uklonjen uvrednjiv deo poruke] Vranić troši dobre ideje.
« Poslednja izmena: 21.01.2009. 02:05:46 Pedja » Sačuvana
dandelion
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Mesto: Uzice
Lokacija: Beograd
Država: Srbija
Horoskop: Ribe
Poruke: 253



« Odgovor #4 poslato: 21.01.2009. 03:28:51 »

Citah o ovome u novinama, cini mi se juce.
Ma neka urade sta im god padne na pamet (ali bez izivljavanja),
samo da se grad oporavi i stane na svoje noge.
Sačuvana
klackalica
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Lepa Brena
Država: SRB
FaceBook: ima
Horoskop: Devica
Poruke: 631



« Odgovor #5 poslato: 21.01.2009. 04:08:26 »

Neka nas samo Vranić ne oslobađa i ne preporađa. Bio je on donedavno u gradskoj vlasti, i njega i njegove sam video. Nek uzme nešto nek uradi "na ruke", pa da vidimo šta ima u tom čuvenom CV-u.
Sačuvana
Svesna
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Vesna Hlubek
Mesto: Uzice
Lokacija: Vidovdanska
Država: Srbija
Horoskop: Ovan
Poruke: 286



« Odgovor #6 poslato: 25.01.2009. 08:17:51 »

Da neko drugi pravi tu Uzicku republiku jos bi se i ukljucila u to , ovako ... Posto znam ko su i kakvi su ljudi iz te Lige za Uzice , ili , kako ih mnogi uzicani zovu , Ljaga za Uzice , od tog posla nema nista !  Angry
Sačuvana
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #7 poslato: 25.01.2009. 08:29:26 »

Uzicka republika...nesto sto pripada proslosti.Za status ,bolji,grada,i uopste okruga treba se izboriti na republickom nivou,a to je posao sposobnih ljudi u gradskim vlasima,kojih u Uzicu ocigledno nema Sad.
Bilo bi lepo kada bi odbornici iz Uzica konacno radili svoj posao i malo lobirali za svoj grad.
Mozda i mi nekada budemo imali svoju zirafu kao Palma u Jagodini Tongue
Sačuvana
dragan031
provereni korisnici
novajlija
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
dragan cvetic
Mesto: uzice
Država: uzicka republika
Poruke: 1


« Odgovor #8 poslato: 27.01.2009. 05:24:28 »

Krajnje je vreme da se pravi Druga Uzicka Republika.Da nas novac ostane ovde,da imamo lepsi grad,bolje puteve,cistije reke,da narod koji ovde zaradjuje novac,ovde ga i trosi
Sačuvana
radnik
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
radnik
Mesto: Užice
Lokacija: Omladinska
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Blizanci
Poruke: 378



« Odgovor #9 poslato: 27.01.2009. 14:30:38 »

A ti Dragane predsednik 031 Republike smile
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #10 poslato: 09.02.2009. 22:31:22 »

http://www.politika.rs/rubrike/Srbija/Uzichka-republika-za-republichko-Uzice.lt.html

Užička republika za republičko Užice

Udruženja građana „Forum” i „Liga za Užice” platformu svog budućeg delovanja zasnivaju na stavu da vlada zanemaruje njihov grad, a slično misli i gradonačelnik Jovan Marković (DS)



U gradu na Đetinji pojavila se inicijativa za – Užičku republiku, iza koje stoje dva udruženja građana: „Forum” i „Liga za Užice” koja je participirala u prošloj gradskoj vlasti, u koaliciji sa DSS-om i Novom Srbijom.

Kako za naš list kaže koordinator „Foruma” Desimir Dragojlović, njihova inicijativa je zapravo poziv Užičanima da se okrenu i posvete rešavanju problema svog grada, koji je, kako smatra, zapostavljen od Beograda, a najvažniji ovdašnji projekti, kao što su obnova aerodroma Ponikve i gradnja autoputa ka Crnoj Gori, izgleda da ne interesuju republičku vladu.

– Od nekadašnjih 16.000 zaposlenih, u Užicu ih je sada svega oko 6.000, od kojih pola u državnim i javnim preduzećima. Užička infrastruktura ne služi nikome na čast. Korupcije ima svuda, posebno kod javnih nabavki u javnim preduzećima odakle se finansiraju stranke. Mladi se sa studija ne vraćaju, do posla se stiže po „stranačkom ključu”, skoro niko više ne zna šta je to konkurs i oglas – navodi Dragojlović, objašnjavajući da Pokret za Užičku republiku, na čijem formiranju rade, neće učestvovati na izborima, već namerava da bude „korektivni faktor” svakoj lokalnoj vlasti, jedan vid građanske opomene.

– Pokazalo se da grad koji je bliži državnoj vlasti uvek profitira. U Jagodini imaju sredstva i za besplatan prevoz penzionera, i subvencije trudnicama, pa i za žirafu, a drugde ljudi jedva preživljavaju. Inicijativa za Užičku republiku je u stvari signal državi da ovde postoje ljudi, nestranački opredeljeni i građanski orijentisani, koji nisu zadovoljni koliko se pažnje poklanja ovom gradu – kaže Dragojlović, napominjući da ime jedine oslobođene teritorije s početka Drugog svetskog rata nema nikakvu ideološku konotaciju, niti je obeležje separatizma, već izraz stava da se regionalni razvoj smatra uslovom napretka.

Inače, o formiranju Pokreta za Užičku republiku Dragojlović je ovih dana razgovarao i sa gradonačelnikom Jovanom Markovićem (DS), koji o tom susretu za naš list kaže:

– Potpuno sam svestan činjenice da veliki broj sugrađana smatra da je Užice, centar najvećeg regiona u Srbiji, zapostavljeno u poređenju sa drugim gradovima. Lično mislim da je takav stav u najvećoj meri opravdan. Poboljšanje kvaliteta života i rast standarda nemogući su bez investicija, bez saobraćajne infrastrukture, konkretno, autoputa Horgoš–Požega, a za to nam je potrebna znatna podrška države koja mora biti usmerena na projekte koji će pokrenuti privredni razvoj. Očekujem da će usvajanje Zakona o regionalnom razvoju, po kojem je Užice jedan od sedam centara evroregiona, pokrenuti stvari sa mrtve tačke, a smatram da građanske inicijative, poput Užičke republike, mogu da doprinesu našim nastojanjima da se izborimo za bolji status Užica – zaključuje gradonačelnik Marković.

Branko Pejović
Sačuvana

novembar 1
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Marija Ana
Mesto: Užice
Država: Srbija
Poruke: 122



« Odgovor #11 poslato: 11.02.2009. 02:44:31 »

Sve lepo zvuči, ali kako da vam poverujem gospodo ili "Lige" i gospodo iz "Foruma..". Prokockali ste kredite. Čim vidim ko bi da nas povede u tu Republiku padne mi na um ona narodna: Znam te ptico kad si vrabac bila. Ne vredi, ne mogu da progutam, a volela bih.
Sačuvana
Vukosava
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: Belo Groblje
Horoskop: Strelac
Poruke: 213



« Odgovor #12 poslato: 02.03.2009. 07:32:28 »

eh Jasna, pa nisi raspolozena za malo sale, sta si tako ozbiljna smile
Sačuvana
novembar 1
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Marija Ana
Mesto: Užice
Država: Srbija
Poruke: 122



« Odgovor #13 poslato: 03.03.2009. 06:42:58 »


eh Jasna, pa nisi raspolozena za malo sale, sta si tako ozbiljna smile

Ozbiljna je tema, ozbiljna su vremena, ne vidim šta bi ovde bilo za šalu. Dok mi neozbiljno shvatamo kojekakve...oni zauzeše kormila ...a mi i dalje gledamo na sve kao na šalu i ozbiljno i sigurno tonemo. Sve šaleći se ! icon41
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.008 sekundi sa 35 upita.