Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Raketa  (Pročitano 7023 puta)
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« poslato: 03.05.2006. 22:30:10 »

Nisam bila tu desetak dana, pa sam malo ispala iz tokova. Hoce li neko da mi objasni shta se deshava? "Like I'm five years old"*

* Za one koji se ne sete, citat is filma Philadelphia
Sačuvana

Carpe Diem!
Ignorance is still a bliss!
Lola
banovan korisnik
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Poruke: 197


« Odgovor #1 poslato: 03.05.2006. 22:35:47 »

Pushenje,
 od strane radnika.
Svakome po zasluzi,svima po potrebi.
Tek je sada svima jasno,koliko se opshtina ogreshila o gradjane kada nije dala josh nekom prevozniku da se ukljuchi ravnopravno u prevoz putnika sa Raketom.
E, a gde si to bila?
Sačuvana

Domacice manje zbori, da ti ruchak ne zagori.
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #2 poslato: 03.05.2006. 22:51:48 »

Citat: "Lola"
E, a gde si to bila?


Off Topic... :mrgreen:
Sačuvana

Poseti Limundo, aukciju br1 na balkanu :

LIMUNDO
IvaN
Serbian Shooting Team
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Ivan Pečeničić
Mesto: Uzice
Lokacija: Njegoseva
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Rak
Poruke: 1370



« Odgovor #3 poslato: 04.05.2006. 21:40:25 »

O kakvoj ti gresci pricas kad vec pola godine postoje zlatanovi lokalni busevi...Huh?

Ma ja mislim da je to sve prolazna krize dok ih o5 neko ne uzme..
Jer su sad predstali sa strajkom kad je pocela skola, pa me sad zanima kako ima benzina a do tad nije imalo..??
Sačuvana
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #4 poslato: 04.05.2006. 21:48:01 »

Ne znam za Zlatanove lokalne buseve, al' znam da privatni prevoznik nije mogao da drzhi liniju koju vec drzhi Raketa, kao ni da koristi stajalishta Rakete. Pa, ako je kupljeno preduzece i nelegalno podignuta autobuska stanica, nisu kupljena stajalishta po gradu!!! Osim shto nije dozvoljeno voziti Raketine linije, trebalo je biti madjionichar da bi se dobila bilo koja druga linija. Uostalom, da li ste primetili da smo jedan od retkih gradova u kome nema linijskog taxi-ja? Opshtinske odredbe ZABRANJUJU postojanje linijskog taxija jer se time ugrozhava opstanak preduzeca Raketa, shto je sve mozhda imalo smisla dok je Raketa bila opshtinsko, tj. javno preduzece, al' u momentu kad je privatnik kupio firmu, sve ovo postaje NECHUVENO! Zashto Opshtina shtiti privatnika? Zashto ne shtiti ostale privatnike? Iliti - ko kome koliko u dzep?
Sačuvana

Carpe Diem!
Ignorance is still a bliss!
IvaN
Serbian Shooting Team
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Ivan Pečeničić
Mesto: Uzice
Lokacija: Njegoseva
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Rak
Poruke: 1370



« Odgovor #5 poslato: 05.05.2006. 19:29:57 »

Velika ti bas nisi u toku ja ucim u pozezi i puozdano znam da zlatnovi lokalni busevi idu i koriste sve raketine stanice od pozega do zlatibora i cak imaju mali odmor u sevojnu...10000% sam siguran da idu i staju na svim stanicama rakete jer se nekad vracam sa njim a i karta je jaftinija sa reketom pozega uzice je 95 a za zlatanom 70..
Sačuvana
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #6 poslato: 05.05.2006. 21:58:35 »

Pozhega nije lokal!
Moje informacije dolaze od preduzeca registrovanog za autoprevoznichke usluge. Konkretno je otvorena nova linija, i inspekcija je zahtevala da vozach u svakom momentu ima spisak putnika, imenom, prezimenom i brojem lichne karte ( :-o ), a uslovi koje sam pomenula su uslovi koji su vlasniku tog preduzeca predocheni u inspektorijatu koji je zaduzhen za to.
Naravno da ima divljaka koji idu na srecu ili vezu shto se tog pustog prevoza tiche, pa staju na stajalishta Rakete po gradu, ali propisi su onakvi kakve sam navela.
Provereno 100%
Uostalom, pokushacu da dodjem do tog dokumenta... nekako...
Sačuvana

Carpe Diem!
Ignorance is still a bliss!
IvaN
Serbian Shooting Team
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Ivan Pečeničić
Mesto: Uzice
Lokacija: Njegoseva
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Rak
Poruke: 1370



« Odgovor #7 poslato: 05.05.2006. 22:47:38 »

Cekaj velika jbt ja kad dodjem na stanicu i pitam kad ima bus za UE onaj kaze koji lokal ili madjugrad..A zlatan nije divljak i nije tako sitan jer ima 4-5 buseva koji saobracaju na relaciji Zlatibor-Sevojno-Pozega i obratno..To znam jer sa njima idem ponekad...A sad za te licne i to prvi put cujem. smile mada i briga me ja samo 100% siguran da zlatan ima te liniji i drzi ih redovno..  smile  smile  smile
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #8 poslato: 22.05.2006. 19:03:57 »

http://www.danas.co.yu/20060520/ekonomija1.html#0

Zaposleni u užičkoj Raketi protestovali ispred Vlade Srbije

Ministri "nenadležni" za radničke zahteve

Beograd - Oko 400 radnika užičkog saobraćajnog preduzeća Raketa protestovali su juče ispred Vlade Srbije tražeći prijem kod ministara privrede, lokalne samouprave i kapitalnih investicija kako bi im uručili zahtev za poništenje privatizacije svoje firme. Radnici su iz Užica u Beograd stigli oko 12 sati u devet autobusa koji su se, uz pratnju policijskih vozila, parkirali kod Glavne železničke stanice, tako da nisu blokirali saobraćaj u Nemanjinoj, kako je ranije bilo najavljeno.

Sve ulaze u zgradu Vlade obezbeđivalo je šezdesetak policajaca u punoj opremi za suzbijanje uličnih nemira, a pripadnici MUP blokirali su čak i prilaze ka kolovozu u Nemanjinoj iako radnici nisu pokazivali ni najmanju težnju da izađu na ulicu i tako je blokiraju. Predsednik Štrajkačkog odbora Rakete Srđan Milanović izrazio je čuđenje zbog brojnog prisustva policije, naglasivši da su štrajkači u Beograd došli da pregovaraju sa predstavnicima Vlade i obaveste ih o svojim problemima, a ne da se sukobljavaju sa bilo kim. Nakon kraćih pregovora radnika (sa njima je doputovao i predsednik Skupštine opštine Užice Miroslav Martić), sa pripadnicima internog obezbeđenja republičke vlade u zgradu je puštena delegacija štrajkača. Od radničke delegacije zatraženo je pismeno obrazloženje zašto žele susret sa ministrima, a nakon toga im je rečeno da niko od ministara ne može da ih primi i da su za rešavanje njihovih problema zaduženi u Agenciji za privatizaciju u koju se potom štrajkačka delegacija i uputila.

Problemi u Raketi nastali su zbog neispunjenja obaveza većinskog vlasnika Miloša Radenkovića iz Kraljeva prema radnicima, zbog čega oni traže poništenje privatizacije. Račun tog preduzeća je u blokadi oko godinu dana, koliko inače ni radnicima nije uplaćivan doprinos, a autobusi često nemaju goriva za prevoz Zbog neplaćanja lizinga početkom februara zaplenjena su 22 Raketina nova autobusa i pet teških kamiona. U Užicu i još šest opština Zlatiborskog okruga odlukom Štrajkačkog odbora Rakete od prekjuče je potpuno obustavljen gradski i prigradski saobraćaj. Radnici koji su juče protestovali ispred zgrade Vlade Srbije poručili su da će, ukoliko njihovi zahtevi ne budu ispunjeni, opet doći u Beograd u mnogo većem broju ali da će tada blokirati saobraćaj u Nemanjinoj ulici.

G. V.
Sačuvana

Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #9 poslato: 22.05.2006. 19:06:41 »

http://www.blic.co.yu/danas/broj/strane/srbija.htm#1

Normalizovan autubuski prevoz u Užicu

Kraj štrajka u „Raketi“

UŽICE - Posle višednevne potpune obustave rada, autobusi „Rakete“ juče su saobraćali po nedeljnom režimu vožnje, a potpuna normalizacija saobraćaja biće uspostavljena danas.

Iako postoje problemi sa nabavkom goriva i tehničkom neispravnošću - rekao je za „Blic“ član štrajakačkog odbora „Rakete“ Srđan Milanović.

Milanović kaže da su u petak, kada je pred zgradom Vlade demonstriralo nekoliko stotina radnika užičkog autoprevozničkog preduzeća, od ministra Predraga Bubala i nadležnih iz agencije za privatizaciju dobijene čvrste garancije da će problem u „Raketi“ biti rešen.

- Zaposleni će podneti zahtev Trgovinskom sudu za isplatu zaostalih potraživanja, što će dovesti do predstečajnog postupka. To je već druga forma poslovanja, pošto će preduzećem upravljati predstečajni upravnik i tako faktički van snage staviti većinskog vlasnika Miloša Radenkovića i naterati ga proda svoje akcije - rekao je Milanović.

Po njegovim rečima, svi računi u „Raketi“ su blokirani, a predstečajni postupak podrazumeva otvaranje novog računa sa koga će moći da se kupuje gorivo, plaća registracija vozila i nabavljaju preko potrebni rezervni delovi. Najavljivanjem uspostavljanja ustaljenog reda vožnje laknulo je putnicima koji zavise od „Raketinih“ usluga, pre svega radnicima i đacima iz prigradskih naselja i okolnih sela. Zbog kolapsa nastalog u četvrtak popodne, kada je autobuska stanica zatvorena, putnici su bili prinuđeni da se do planiranih odredišta prebacuju alternativnim prevoznim sredstvima, zbog čega su đaci kasnili u škole ili uopšte nisu stizali na nastavu, a radnici na posao.

Potpuni haos sprečen je formiranjem opštinskog kriznog štaba i mobilisanjem preduzetnika registrovanih za prevoz putnika, koji su autobusima, minibusima i kombijima održavali jutarnje linije od sela ka Užicu.

V. Lojanica
Sačuvana

Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #10 poslato: 23.05.2006. 16:31:43 »

http://www.danas.co.yu/20060523/ekonomija1.html#6

Normalizovan javni prevoz u užičkom regionu

Radnici Rakete traže uvođenje predstečajnog postupka

Užice - Nakon poptune obustave rada i protesta ispred zgrade Vlade Srbije u Beogradu, zaposleni u užičkoj Raketi od juče su normalizovali javni prevoz na svim autobuskim linijama u Užicu i užičkom regionu.
Prema rečima Srđana Milanovića, predstavnika Štrajkačkog odbora, zaposleni se trude da ispoštuju red vožnje uprkos velikim problemima u vezi sa nabavkom goriva i ispravnošću autobusa. On je objasnio da su u petak, kada je nekoliko stotina zaposlenih protestovalo ispred Vlade Srbije, od ministra Predraga Bubala i predstavnika Agencije za privatizaciju dobili garancije da će biti preduzete hitne mere kako bi se rešili problemi u ovom saobraćajnom preduzeću. Milanović je dodao da će radnici tražiti od Trgovinskog suda u Užicu isplatu potraživanja, što bi rezultiralo uvođenjem predstečajnog postupka.

- To znači da će upravljanje preduzećem biti povereno predstečajnom upravniku, a to bi trebalo da natera većinskog vlasnika Miloša Radenkovića da proda svoj paket akcija - objasnio je Milanović i dodao da su svi računi ovog preduzeća blokirani, te da će u ovom postupku biti otvoren novi preko koga bi se servisirale sve finansijske transakcije, od kupovine goriva i rezervnih delova, do plaćanja registracije vozila. Inače, prošle nedelje Raketa je obustavila javni prevoz u svih sedam opština Zlatiborskog okruga, u znak protesta što je Radenković odbio ponudu nemačko-izraelske kompanije MCT o kupovini njegovog većinskog paketa akcija. Zbog toga su putnici bili prinuđeni da se snalaze kako bi stigli do odredišta. Ipak, potpuni kolaps u javnom prevozu Užica je sprečio Opštinski krizni štab, kada je za potrebe gradskog i prigradskog saobraćaja angažovao privatne prevoznike.

N. Kovačević
Sačuvana

town
provereni korisnici
početnik
*
Poruke: 15


« Odgovor #11 poslato: 25.05.2006. 07:08:48 »

Zao mi je alipomojim saznanjima nema normalizacije saobracaja u ovom preduzecu.Dozvolio je bivsipredsednik jednom"mohikancu"da prevozi gradjane,dozvolio je da ih ostavi na cedilu.Opstina je morala da kupi ovo preduzece ili deo (PUTNICKI) i pretvori u javno .Veliki novac opstina prebacuje na racun ovog preduzeca idotira sve mesecne karte od ucenika.Dobar je to novac,ali neko nije zeleo da razmislja.Naravno da mi ne mozemo donositi odluke o ovome,ali mislim da se mozemo svojim dolaskom na te njihove skupove(proteste)prikljuciti i pomoci zaposlenim kao i gradjanima.
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #12 poslato: 25.05.2006. 14:36:37 »

Ma sve to sa raketom je bilo u sivoj zoni jos kada je pocela izgradnja stanice.

Mene je bas iznenadilo da je lokalna vlast dozvolila privatizaciju Rakete tako da je Rket zadrzala isti monopolisticki status kao i ranije.

To prosto nije moglo da se desi bez zesce korupcije. Da su odmah dozvolili i drugim privatnim preduzecima da ravnopravno nastupe na trzistu ne bi sada bilo ovako. Ako bi Raketa i propala imao bi ko da preuzme njen deo trzista. A ovako, nesto se organizuje na vrat - na nos.

Inace mislim da ovo bas lepopokazuje koliko je privatiaciaj lose sprovedena. Bilo je najvaznije prodati, a zastita radnika i interesa drustva idrzave je poptuno zanemarena.

Raketu primecuemo jer kada ona stane to oseti ceo grad, a koliko je drugih preduzeca u kojima se desilo potpuno isto ali na koja niko vise ne obraca paznju.
Sačuvana

Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #13 poslato: 08.07.2006. 00:23:18 »

http://www.danas.co.yu/20060706/ekonomija2.html#4

Užicu preti "rat" prevoznika u javnom saobraćaju

Raketa odgodila pokretanje autobusa

Užice - Iako su za juče najavili učešće u lokalnom javnom prevozu, radnici užičke Rakete odgodili su pokretanje svojih autobusa za danas. Prema objašnjenju iz Štrajkačkog odbora potrebno je vreme za tehničke preglede autobusa i nabavku goriva. S druge strane, iz ovdašnjeg preduzeća Zlatan Rajzen, sa kojim je opština, nakon kolapsa u užičkoj Raketi pre mesec dana, ugovorila prevoz putnika, saopšteno je da će se suprotstaviti nameri Raketinih radnika i da će blokirati sabraćajnice u gradu u kojima budu zatekli njihove autobuse .

- Ako izađu na ulice sa svojim autobusima, mi ćemo blokirati grad, a onda će neko valjda reagovati. Valjda u ovoj državi ima zakona, ali sa njima se nećemo tući. Grupa radnika Rakete manipuliše ostalim radnicima i igra se gradom. Dovezao sam autobuse, organizovao saobraćaj u gradu, 60 ljudi iz Rakete je prešlo kod mene da rade po ugovoru, imam ugovor za opštinom, i ja se neću povući - saopštio je Zlatan Mojsilović, vlasnik preduzeća Zlatan Rajzen.

Radnici Rakete ne odustaju od svoje namere, a za one koji ih u tome sprečavaju, navode da im "oduzimaju pravo na život, jer su njih oko 700 mesecima bez egzistencije".

N. Kovačević
Sačuvana

Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #14 poslato: 08.07.2006. 00:27:17 »

U Užicu ponovo problem s prevozom

Sad „Raketi“ brane da vozi

UŽICE - U firmi „Zlatan rajzen“, koja privremeno vrši javni saobraćaj u Užicu, prete da će, ako danas „Raketa“ pokrene autobuse, blokirati svaku ulicu u kojoj se nađe autobus tog prevoznika. Vozači „Rakete“ kažu da nastojanje da ih spreče da voze doživljavaju kao oduzimanje prava na život i da i oni imaju svoje kamikaze.

Radnici „Rakete“ odlučni su u nameri da danas pokrenu saobraćaj na svim gradskim i prigradskim relacijama, uprkos odluci poslovodstva firme koje je pre mesec dana saopštilo da njeni autobusi više neće saobraćati, i izričitom stavu opštine po kojem je „Raketi“ oduzeto pravo da vozi na opštinskim linijama.

- Nemamo više šta da čekamo. Država je dozvolila da preduzeće propadne, a onda nam je okrenula leđa. Krećemo u borbu za goli opstanak jer mi i naše porodice od nečega moramo da živimo - ispričala je juče za „Blic“ grupa radnika „Rakete“ na autobuskoj stanici.

Vozači, kondukteri, mehaničari i radnici ostalih službi autoprevozničkog preduzeća koje od 8. juna više ne saobraća, voljni su da se danas jave na svoja radna mesta.

- U toku je tehnički pregled ispravnosti vozila i u saobraćaj će samo autobusi koji budu potpuno ispravni. Javni prevoz na svim linijama, osim međugradskim, uspostavićemo danas, najverovatnije u poslepodnevnim satima, a red vožnje formiraćemo u hodu. Svi radnici obavezni su da dođu na posao, a vozači koji su angažovani kod drugih autoprevoznika, a još uvek su u radnom odnosu u „Raketi“, ako se danas ne pojave u preduzeću dobiće otkaz - kaže član štrajkačkog odbora „Rakete“ Srđan Milanović.

- Svaki pokušaj da nas spreče da radimo, tretiraćemo kao oduzimanje prava na život. Imamo ogromnu podršku građana, i mi smo spremni da ih izvedemo na ulicu i organizujemo masovne proteste - dodaje Milanović.

Njegov kolega Milan Jovičić upozorava:

- Oni koji pokušaju da nas spreče, neka znaju da imamo svoje kamikaze - kaže ovaj vozač.

- Kada je 8. juna poslovodstvo „Rakete“ saopštilo da preduzeće više ne može da radi, opština je privremeno javni saobraćaj poverila „Zlatan rajzenu“. Tom odlukom „Raketa“ je izgubila pravo da vozi. Mi smo u više navrata pokušavali da pomognemo „Raketi“ i kada su pitanju nabavka goriva i pomoć od države, ali ako se njihovi autobusi pojave u javnom prevozu daćemo nalog saobraćajnom inspektoru da reaguje po zakonu - kaže vršilac dužnosti predsednika opštine Užice Petar Ristović.

- Radnicima ovog preduzeća manipuliše grupa neradnika koji vode štrajkački odbor. Oni zloupotrebljavaju gladne ljude i svesno žele da naprave haos u gradu - ističe Mojsilović, dodajući da je u svom preduzeću angažovao oko 70 „Raketinih“ radnika - kaže Zlatan Mojsilović, vlasnik „Zlatan rajzena“.

V. Lojanica
Sačuvana

Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #15 poslato: 08.07.2006. 00:30:10 »

Užička "Raketa" na ulicama i blokada "Zlatan Rajzena"

"Ćerali" se čitav dan

Vozači "Rakete" primenili su kontrameru protiv "Zlatan Rajzena". Zglobnim autobusom blokirali su na peronu autobuske stanice jedan "Zlatanov" autobus

UŽICE - Kako su i najavili, vozači "Rakete" uspeli su juče pre podne da nekoliko autobusa svoje firme koji stoje od 8. juna izvezu na gradske ulice, ali skršenih ruku nisu sedeli ni u firmi "Zlatan Rajzen", koja je u međuvremenu dobila rešenje da vozi Užičane na gradskim i prigradskim linija, pa su usledile blokade i kontrablokade autobusa, a strasti su se stišale oko podne, kada su predstavnici vozača "Rakete" i "Zlatan Rajzena" seli za sto u jednom od ovdašnjih hotela.

Blokada, pa razgovori

Autobusi "Rakete" juče ujutru krenuli su najpre ka Zlatiboru, a onda i ka Trnavi, kasnije ka Jelovoj Gori i Kremnima. Prvi bliski kontakt vozača "Rakete" i "Zlatan Rajzena" dogodio se, kako su juče posvedočili zaposleni u "Raketi", već u osam sati i 30 minuta na deonici starog puta Užice - Zlatibor, u selu Mačkat. Tu je Zlatan Mojsilović, vlasnik "Zlatan Rajzena", kao što je prethodnih dana i obećao, sa grupom svojih radnika vozilom blokirao put "Raketinom" autobusu.

- U osam sati krenuo sam sa Zlatibora. Na raskrsnici za Mačkat i Krivu Reku iznenada, pojavio se autobus "Zlatan Rajzena", koji mi je preprečio put. Vlasnik te firme Mojsilović je izašao iz autobusa i pokušao sa mnom da razgovara. Nisam hteo da pričam s njim, sačekao sam petnaestak minuta, a zatim okrenuo vozilo, vratio se na magistralu i stigao do Užica.

U mom autobusu bilo je dvadesetak putnika - posvedočio je juče vozač "Rakete" Aleksandar Zorzić.

Pripremljena kontramera

Čim su čuli šta se desilo u Mačkatu, vozači "Rakete" primenili su kontrameru protiv "Zlatan Rajzena". Zglobnim autobusom blokirali su na peronu autobuske stanice jedan "Zlatanov" autobus.

Onda je grupa "Raketinih" vozača sela u autobus svoje firme koje je trebalo da krene na liniju Duboki potok - Sevojno, koja vodi kroz ceo grad. Da se nađu ako slučajno ponovo dođe do blokade. Ovde su novi incidenti međutim izostali, jer je ovaj autobus zaustavila saobraćajna policija i po nalogu komunalne inspekcije isključila ga iz saobraćaja. Autobus se vratio u stanicu, ali je nešto kasnije ponovo izašao na ulicu... Posle toga, na ulici su viđeni, kako idu jedan za drugim, najpre autobus "Zlatan Rajzena", a zatim i autobus "Rakete" s nešto više putnika.

Iza podneva, da sve bude još zanimljivije, predstavnici vozača "Rakete" i firme "Zlatan Rajzen" našli su se za pregovaračkim stolom u hotelu u centru grada. Do pisanja ovog izveštaja nije bilo informacija da li je nagodba postignuta, tek moglo se čuti da su, za početak, ratne sekire zakopane.

Tekst: Z. Šaponjić
Sačuvana

Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #16 poslato: 08.07.2006. 07:02:46 »

http://www.blic.co.yu/danas/broj/strane/srbija.htm#1

Užičane voze dva autobuska prevoznika

„Zlatan rajzen“ traži odštetu

UŽICE - „Raketa“ je i juče nastavila da obavlja gradsko-prigradski i međugradski prevoz, uprkos stavu opštine da je ovo preduzeće izgubilo pravo da vrši javni saobraćaj. Zlatan Mojsilović, vlasnik firme „Zlatan rajzen“ koja je dobila privremenu dozvolu da vozi na lokalnim linijama, zapretio je da će povući svoje autobuse iz saobraćaja ukoliko opština ne zaustavi „Raketu“. On kaže da će od opštine tražiti isplatu štete pošto njegovo preduzeće ima dozvolu za rad, a „Raketa“ nezakonito vozi.

„Raketini“ i „Zlatan rajzenovi“ autobusi, saobraćajući po istom redu vožnje od Dubokog Potoka do Sevojna i natrag, vozili su juče jedan iza drugog. Cena karte kod oba prevoznika je 20 dinara.

- Zaista mi nije jasno šta se dešava, te autobusi nailaze jedan za drugim. U svakom slučaju, cena karte je ista, osoblje je podjednako ljubazno, a i konfor u autobusima se mnogo ne razliku - ispričala je Užičanka Jovanka Đurić, dok je čekala prevoz do Terazija.

Tokom prepodneva „Raketa“ je saobraćala na 13 linija i to po istom redu vožnje kojim vozi „Zlatan rajzen“. Revoltiran ovim, Zlatan Mojsilović je naredio svojim radnicima da autobusom blokiraju „Raketino“ vozilo, što se i dogodilo oko 7.30 na keju uz Đetinju u centru Užica.

- U autobusu je bilo desetak putnika kada se ispred nas isprečio autobus „Zlatan rajzena“. Vozač tog autobusa inače je radnik „Rakete“ koji je trenutno angažovan u konkurentskoj firmi. Trajalo je to pola sata, a onda je došla policija i naredila Mojsiloviću da pomeri autobus - ispričao je kondukter „Rakete“ Zoran Ostojić.

Radnici „Rakete“ i dalje tvrde da imaju pravo da vrše saobraćaj i dodaju da ni „Raketa“ ni „Zlatan rajzen“ nemaju overen red vožnje, što je osnovni uslov da bi autobusi mogli da voze. Oni ističu da imaju dovoljno goriva i za naredne dane najavljuju pojačan saobraćaj na nekim linijama.

- Jedini koji može da zabrani rad „Raketi“ je saobraćajni inspektor, ali on je na bolovanju - kažeZlatan Mojsilović. Vlasnik „Zlatan rajzena“ dematovao je da ne poseduje overen red vožnje i taj papir dostavio nam je na uvid.

U opštini Užice juče su rekli da se jedini saobraćajni inspektor Milovan Čolić od pre petnaestak dana zaista se nalazi na bolovanju.

- Jasno je da je „Raketa“ izgubila pravo na rad i da je jedini ovlašćeni prevoznik „Zlatan rajzen“. Pokušavamo da koordiniranom akcijom opštine, policije, pravosudnih organa, saobraćajne i tržišne inspekcije zaustavimo „Raketu“ i „Zlatan rajzenu“ pružimo zaštitu - objasnio je načelnik opštinske uprave Petar Vujadinović.

V. Lojanica
Sačuvana

Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #17 poslato: 21.07.2006. 23:28:09 »

http://www.glas-javnosti.co.yu/danas/srpski/RG06072002.shtml

U gradskom prevozu u Užicu i dalje traje pravi cirkus

"Zlatan rajzen" pravdu traži u Strazburu

UŽICE - Zlatan Mojsilović, vlasnik preduzeća "Zlatan Rajzen", najavio je juče da će zbog događaja sa javnim prevozom u Užicu pravdu potražiti pred Međunarodnim sudom u Strazburu. NJegovoj firmi opština Užice je sredinom juna dala dozvolu za organizovanje javnog prevoza u gradu, pošto je prethodno poslovodstvo "Rakete" obavestilo opštinu da ova firma nije u stanju da obavlja javni prevoz. Pre dve nedelje, posle skoro mesec dana pauze, autobusi "Rakete" vratili su se, međutim, na ulice Užica i od tada na gradskim i prigradskim linijama saobraćaju autobusi i "Rakete" i "Zlatan Rajzena" iako je iz opštine, u međuvremenu, više puta ponovljeno da je "Raketa" izgubila pravo na gradske i prigradske linije u opštini Užice.

- Nadležni iz opštine stalno ponavljaju da jedino ja mogu da vozim, da je "Raketa" izgubila dozvolu, ali nikome ne pada na pamet da zaustavi autobuse "Rakete". Razgovarao sam u međuvremenu sa predstavnicima opštine, tržišnim i inspektorima rada, čak i sa sudijama trgovinskog suda. I svi kažu - odgovornost nije na nama. Objasnili su mi da je ovo što se dešava u nadležnosti opštinskog saobraćajnog inspektora, ali je on već odavno na bolovanju - kaže Mojsilović.

On kaže da mu je, zbog sadašnje situacije sa javnim prevozom, pričinjena velika šteta i da će zbog toga pravdu tražiti pred sudom.

- Pošto pravde u ovoj državi nema, odlučan sam da idem do Strazbura - izjavio je juče Zlatan Mojsilović.

Inače, Užičani su već danima svedoci pravog cirkusa koji vlada u javnom prevozu u ovoj opštini. Linije su duplirane, pa na stajališta, obično jedni za drugima stižu autobusi dva prevoznika, a putnike uzima onaj ko prvi dođe na stanicu. Iz opštine Užice još pre petnaestak dana, uz objašnjenje da "Raketa" nema pravo da vozi, najavljeno je da "pokušavaju da koordiniraju rad svih nadležnih službi i inspekcija i uvedu red u javni prevoz", ali, do sada ništa nije preuzeto kako bi zakon bio ispoštovan. Pre desetak dana u opštini su bili i republički saobraćajni inspektori, ali, su na ulicama ostali autobusi oba prevoznika.

Z. Š.
Sačuvana

IvaN
Serbian Shooting Team
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Ivan Pečeničić
Mesto: Uzice
Lokacija: Njegoseva
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Rak
Poruke: 1370



« Odgovor #18 poslato: 21.07.2006. 23:33:33 »

kad li ce loodilo da stane ... jbt stvarno je smesno vise...
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #19 poslato: 03.08.2006. 18:39:16 »

Nastavlja se cirkus s javnim gradskim i prigradskim prevozom

Opština preti, "Raketa" vozi

Novo u ovom "ratu" je rešenje vlasti kojim je "Raketi" priprećeno da će sa autobusa koji budu zatečeni na linijama biti skidane tablice i da će se vozila isključivati iz saobraćaja

UŽICE - Celoletnji cirkus s javnom gradskim i prigradskim prevozom u opštini Užice, koji traje od početka juna, nastavljen je i ovih dana, bez ikakve naznake kada bi mogao biti završen primenom zakona, ili odlukom nekog od nadležnih državnih organa. Pre dva dana, Opštinsko veće Užica ponovo je "Raketi" zabranilo obavljanje javnog saobraćaja na teritoriji opštine, ali su autobusi "Rakete" i juče i prekjuče špartali gradskim ulicama, održavali gradski i prigradski javni saobraćaj na ukupno 16 linija. Time je, praktično, nastavljen status kvo, koji između "Rakete" i opštine traje od početka jula, kada su se autobusi ovog prevoznika, posle jednomesečne pauze, vratili na gradske ulice. Nadležni iz opštine od tada neprekidno ponavljaju da "Raketa" nema pravo da saobraća na gradskim i prigradskim linijama i da je to pravo izgubila. Autobusi "Rakete", uprkos zabrani, voze, jedino čega na ulici nema jeste pojava nekog državnog inspektora koji bi proverio i saopštio ko je u pravu - "Raketa" ili opština.

Voze po redu vožnje
Jedino što je u ovom "ratu" sada novo jeste rešenje gradskih vlasti kojim je "Raketi" priprećeno da će sa autobusa ovog prevoznika koji budu zatečeni na gradskim i prigradskim linijama biti skidane registarske tablice, da će ta vozila biti isključivana iz saobraćaja, ali, koliko se zna, od rešenja opštine do zaključenja ovog izveštaja, nijedan "Raketin" autobus nije se našao na meti onih koji će tablice skidati. Opštinsko veće, ovom odlukom, potvrdilo je da užička firma "Zlatan rajzen", koja je posle zaustavljanja "Rakete" početkom juna dobila pravo da prevozi Užičane na gradskim i prigradskim linijama, to pravo ima i dalje, ali...

- Radićemo i dalje po našem redu vožnje, a ako se desi da barem sa jednog našeg autobusa budu skinute registarske tablice, sa celim voznim parkom, svim autobusima i ostalim vozilima doći ćemo na plato ispred opštine - prokomentarisali su juče u "Raketi" najnoviju opštinsku pretnju o uvođenju reda u javni prevoz u opštini Užice.
Vozači u "Raketi" tvrde da su spremni da ispoštuju odluku gradskih vlasti i da obustave saobraćaj na lokalnim linijama, ali - uz jedan uslov - da "Zlatan rajzen" obustavi da saobraća na međuopštinskim linijama koje su mu, tvrde u "Raketi", nezakonito dodeljene i koje, kažu vozači, pripadaju upravo "Raketi".

U firmi "Zlatan rajzen", koja sa opštinom ima ugovor da prevozi Užičane na gradskim i prigradskim linijama, ovih dana koncentrisani su na pripremu tužbe protiv opštine Užice, koja je, kažu u ovoj firmi, bila dužna da im obezbedi ulove da neometano obavljaju gradski i prigradski prevoz.

U ovoj zemlji nema zakona
- Opština "Raketi", navodno, brani da saobraća, ali, ništa konkretno ne preduzima. Imamo overene ugovore na svim linijama na kojima saobraćamo, ali džaba i to. Zaključak je da u ovoj zemlji zakona nema i pobegao sam u selo da se ohladim, plašim se da bih u tom bezakonju mogao napraviti neki incident - kaže Zlatan Mojsilović, vlasnik "Zlatan rajzena".

U međuvremenu, ulicama grada, na prigradskim linijama, i dalje je svakodnevna slika da autobusi "Rakete" i "Zlatana" idu jedni iza drugih, ili jedni mimo druge - pa ko prvi stigne do putnika.

Zoran Šaponjić
Sačuvana

milorad
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Poruke: 373



« Odgovor #20 poslato: 18.08.2006. 02:12:24 »

Uhapšeni vlasnik i bivše rukovodstvo "Rakete"
Cetvrtak, 17. avgust 2006. 15:02

Istražni sudija Zoran Milinković saslušao je većinskog vlasnika saobraćajnog preduzeća "Raketa" iz Užica Miloša Radenkovića i njemu i još trojici bivših rukovodilaca te firme odredio pritvor.

Radenkoviću je odredjen jednomesečni pritvor zbog osnovane sumnje da je počinio krivično delo zloupotrebe službenog položaja, a pritvor je odredjen i Nadi Djurović, Bošku Dikoviću i Željku Šišiću pod osnovanom sumnjom da su učinili isto krivično delo.

Radenković je u decembru 2002. godine postao većinski vlasnik tri preduzeća iz bivšeg sistema "Raketa" sa oko 700 radnika, a u Kraljevu gde živi, vlasnik je gradjevinskog preduzeća i bolnice "Sveti Nikola". Nosilac je zvanja "lider malog biznisa" za 2003. godinu.

Predsednik sindikata u "Raketi" Srdjan Milanović izjavio je Tanjugu da "nije iznenadjen hapšenjem vlasnika i dela bivšeg rukovodstva firme" i dodao da je to "početak raspleta raznih malverzacija na koje su radnici odavno ukazivali državnim organima".

Milanović tvrdi da je sindikat upozoravao Agenciju za privatizaciju da Radenković ne poštuje obaveze iz kupoprodajnog ugovora i da su tražili da se privatizacija poništi.

On je dodao da "ni generalni štrajk pre dve godine ni potpuni kolaps firme sa tradiciojom od 60 godina nije naišao na adekvatnu akciju državnih organa".

Predstavnici zaposlenih u toj firmi tvrde da negativni saldo "Rakete" iznosi oko sedam miliona evra, a da pored zarada i doprinosa na zarade, vlasnik navodno duguje velike pare i mnogoborojnim poveriocima.

Prema njihovim navodima, preduzeću je zaplenjeno oko 40 novih autobusa kupljenih na lizing jer vlasnik nije ispunio ugovorene obaveze.

Radenkovića su radnici u vreme štrajka optuživali i da je prihode "Rakete", do letos jedinog prevoznika u lokalnom saobraćaju u šest opština užičkog regiona, prelivao u njegove neuspešne firme u Kraljevu i Beogradu.

Prema njihovim rečima, najveća nevolja je to što je Skupština opštine preduzeću oduzela dozvolu za prevoz u gradskom i prigradskom saobraćaju u Užicu i što nisu mogli da konkuriše na novom tenderu za izbor prevoznika u toj regiji.
izvor
http://www.mtsmondo.com/news/world/story.php?vest=27608
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #21 poslato: 18.08.2006. 22:03:11 »

http://www.novinepress.co.yu/crna_hronika/2006-08-18#1868

Vlasnik "Rakete" proneverio milione

Miloš Radenković, većinski vlasnik užičke "Rakete", i bivši direktori ovog preduzeća osumnjičeni da su oštetili firmu za 50 miliona dinara

UŽICE - Istražni sudija Okružnog suda u Užicu Zoran Milinković odredio je pritvor do mesec dana vlasniku i direktorima saobraćajnog preduzeća "Raketa" iz Užica. Osnovano se sumnja da su zloupotrebom službenog položaja oštetili ovo preduzeće za više od 50 miliona dinara!
Pritvor je određen većinskom vlasniku "Rakete" Milošu Radenkoviću (56) iz Ratine, finansijskom direktoru Nadi Đurović (49) iz Užica i bivšim direktorima "Rakete" Bošku Dikoviću (51) iz Rasne kod Požege i Željku Šišiću (38) iz Užica.

- Policija je dostavila krivičnu prijavu koja je obimna, pa će se detalji znati za nekoliko dana. Okružno tužilaštvo će za dan, dva staviti zahtev za sprovođenje istrage - rekao je istražni sudija. Pred Opštinskim sudom u Užicu se protiv Dikovića, Đurovićeve i Šišića vodi istražni postupak zbog zloupotrebe ovlašćenja u privredi, a Dikoviću se, pored toga, stavlja na teret i neuplaćivanje poreza na dobit.

Trgovinski sud u Užicu je početkom ove godine "Raketi" oduzeo 22 autobusa marke "berkof" zbog dugova prema nemačkoj firmi "Ba-Ka lizing". Manjinski akcionari ovog preduzeća su optuživali Radenkovića da dnevne pazare, koji iznose i do 2.000.000 dinara, nosi u koferima u Kraljevo i da tako upropaštava preduzeće. Sada je ovaj nekadašnji gigant u saobraćajnom prevozu u predstečajnom postupku.

Miloš Radenković je u decembru 2002. godine na aukcijskoj prodaji kupio 70 odsto "Raketa - putnički saobraćaj" za oko 57 miliona dinara. Tokom 2003. kupio je još tri samostalna preduzeća "Rakete", i to "Raketa-promet", "Raketa-transport" i "Raketa-autoremont". Sva njegova preduzeća objedinjena su pod jednim imenom "MR Sistem".

Pored "Rakete", on je vlasnik "Građevinara" iz Kraljeva, fabrike građevinske stolarije "De luks" iz Ratine, bioskopa u Kraljevu, bolnice "Sveti Nikola" iz Ratine, ugostiteljskog preduzeća "Srbija", a do jula ove godine bio je predsednik Odbojkaškog kluba "Ribnica - građevinar" iz Kraljeva. Vlasnik UP "Srbija" postao je 2003. godine. Ovo preduzeće u svom sastavu ima 17 objekata, 10 menzi, 2 hotela, 2 restorana, 7 kafana i 6 bifea. Pored toga, Hram spaljenih moštiju svetog Save u Kraljevu je njegova zadužbina. Ovoj srpski biznismen je 2003. godine proglašen za lidera malog biznisa.

Užička "Raketa" saobraća samo na međugradskim linijama, dok je gradski prevoz u Užicu, u skladu sa opštinskom odlukom, poveren prevozniku "Zlatan rajzen" do okončanja tendera. Preduzeće je mesecima u krizi, a osnovni zahtev sindikata jeste poništavanje privatizacije i sanacija firme kroz vraćanje zarađenog novca.

Z. G.
Sačuvana

Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.169 sekundi sa 34 upita.