Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Stigao gas  (Pročitano 3852 puta)
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« poslato: 08.06.2005. 16:29:55 »

Glas Javnosti, http://arhiva.glas-javnosti.co.yu/arhiva/2005/05/31/srpski/RG05053002.shtml

Užički gasovod stigao do Sarića osoja

Priključak od 1.200 do 2.000 €

UŽICE - Posle dugog i mukotrpnog posla na izgradnji kraka gasovoda od Čačka do Užica, već ove jeseni biće priključeni i prvi korisnici. Gas će najpre početi da koristi Valjaonica aluminijuma "Seval" u Sevojnu i to najverovatnije krajem leta ili početkom jeseni, zatim i Valjaonica bakra "Ist point".

Za njima, na mrežu će biti priključena kotlarnica JKP "Toplota" u Sevojnu, a onda na red dolaze i domaćinstva i to prvo ona bliža vodovima gasa do valjaonica i kotlarnice "Toplote".

Po rečima Miroslava Martića, predsednika opštine Užice, po završetku Glavne merno regulacione stanice gasovoda na Sarića osoju, tokom naredne godine sledi izgradnja sekundarne mreže i to prema Krčagovu i ka zgradi buduće medicinske škole na Carini. Na ove dve lokacije gradiće se merno regulacione stanice, a od njih vodovi će krenuti ka velikom broju potrošača.

- Za domaćinstva cena priključka na gasovod biće najverovatnije između 1.200 i 2.000 evra. Cena još nije precizna, predstoje kompletnije analize ponude opreme, trasiranja sekundarne mreže, izvođenja radova, ali sigurno je da će cena biti bliža sumi od 1.200 evra i da će građanima biti odobravani povoljni krediti i do 24 mesečne rate.

- Oseim toga, domaćinstva neće plaćati taksu na priključak, jer su svi Užičani učestvovali u finansiranju dosadašnjih radova na izgradnji gasovoda. Ti radovi plaćani su iz budžeta SO, a taj budžet u najvećoj meri popunjavaju građani - kaže Martić.

Z. Š.
Sačuvana

skaut
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 267


AL SE NEKAD DOBRO ......



« Odgovor #1 poslato: 28.09.2005. 06:15:36 »

Sad

Kod nas  ( Ada ) je gas vec davno prisutan . Cena pptikljucka sa mernom stanicom do potrosaca je  900 Eu .

Islo je na godinu dana . Moram da priznam da se posle isplatilo , stvarno se postize usteda ,pogotovu ako je domacinstvo vec imalo uvedeno sopstveno centralno grejanje . Za stan od 57m2 sam imao najvecu potrosnju u februaru i placao 3500 din  za 24 casovno grejanje , a i tuje uracunata i potrsnja za sanitarne potrebe kao i za kuhinju.

Inace je investicija kompletne instalacije sa bojlerom i radijatorima bila 2100 Eu

 :wink:
Sačuvana

OZNA SVE ZNA , AL DZABE KAD POLITICARI SPASAVAJU SVOJE DUPE
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #2 poslato: 28.09.2005. 10:13:57 »

Hmm... trenutno je cena centralnog grejanja kod Toplote, za stan od 54 m2 oko 2500 dinara,  stim da se to placa svih 12 meseci a ne samo u zimskom periodu.
Sačuvana

skaut
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 267


AL SE NEKAD DOBRO ......



« Odgovor #3 poslato: 28.09.2005. 14:26:14 »

Jer to za celu godinu 2500 ili mesecno ?

Ja sam za celu godinu platio 15000 ukupnu potrosnju gasa  (grejanje i sanitarna voda i kuvanje), a nato jos dodje  + struja od 12000 din.

A kazu bolje zivimo i racunaju potrosacku korpu

 :?:  :twisted:  :evil:
Sačuvana

OZNA SVE ZNA , AL DZABE KAD POLITICARI SPASAVAJU SVOJE DUPE
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #4 poslato: 28.09.2005. 15:40:05 »

Jeste to sve lepo i fino i cifre pokazuju mnoge stvari, ali samo jedna stvar, tj pitanje. Koliki procenat domacinstva u gradu moze da tek tako pljune 2 soma evra za tako neshto :?:  Ako budu davali na neke rate, iliti kredit onda je izvodljivo, ali ovako za kesh... Ne verujem :!:
Sačuvana

Poseti Limundo, aukciju br1 na balkanu :

LIMUNDO
Драгољуб
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Lokacija: Доварје
Država: Србија
Poruke: 1540



« Odgovor #5 poslato: 28.09.2005. 17:53:14 »

Ista stvar se dogadja i u mom komshiluku. Pokrenuto je pitanje uvodjenja parnog grejanja i svi su kao se slozili. Medjutim, kada je "cifra" spomenuta, mnogo njih je reklo NE. Razumem ja to u potpunosti nemaju ljudi para, shta cesh kad je tako. Ma kod mene u zgradi stanari ne mogu da se sloze oko uvodjenja interfona chija investicija koshta nekih 100-120 eura po domacinstvu...... bez ikakve preplate i ostalih gluposti, zamislite tek da se govori o cifri od 2000 eura, oa nema shanse. Ma kakvi to je za njih neshvatljivo. Penzioneri, shta cesh....... :!:
Sačuvana
skaut
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 267


AL SE NEKAD DOBRO ......



« Odgovor #6 poslato: 29.09.2005. 03:35:15 »

:oops:  :-o  :cry:

Tacno , a onda te bmbarduju banke sa povoljnim kreditnim uslovima ali ti ne napisu koliko vratis na dignuti iznos .

inace investiciju uvodjenja gasa kod nas je finansiralo JKP sa fiksnim iznosom od 54000 din mna godinu dana bez obzira na promenu kursa.Danas je to 64000 jer bas se uvodi gas u susednom mestu.

A onda dodje finesa .Godinu dana ti nedizu cenu gasa za domacinstvo (15.35 din sa pdv om)pa ti onda najave da ce zbog naftne krize traziti povecanje osnovne cene za 5 din. Mamac i  :!:  :evil:  :twisted: po
Sačuvana

OZNA SVE ZNA , AL DZABE KAD POLITICARI SPASAVAJU SVOJE DUPE
losemi
Gost
« Odgovor #7 poslato: 19.01.2006. 10:07:53 »

januar, zima...ko u gradu koristi sada gas....
Sačuvana
skaut
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 267


AL SE NEKAD DOBRO ......



« Odgovor #8 poslato: 19.01.2006. 14:36:47 »

Citat: "losemi"
januar, zima...ko u gradu koristi sada gas....


   Greska , bas se gas koristi za grejanje ,sanitarnu vodu i kuvanje .

  Uporedi : ukupna investicija za dvosoban stan od 57.5 kv je bila ( gasni set i dovod , protocni bojler 20KW, radijatori i rad ) 3200eu.  
 :mrgreen:  :x  
   Ranije sam placao struju za grejanje zimi 6000-8000din i nisam imao vecu temperaturu od 18-19 C. Sad  Sad  Sad  :x  :x

  Danas placam struju i gas ukupno 5500 sa 22 C u stanu ( a napolju je prosecno minus 15 C. (Severna strana izlozen vetrovima )
Sačuvana

OZNA SVE ZNA , AL DZABE KAD POLITICARI SPASAVAJU SVOJE DUPE
losemi
Gost
« Odgovor #9 poslato: 20.01.2006. 01:37:23 »

dobro su mi poznate prednosti gasa, nego naslov zadate teme je "stigo gas", zato je moje pitanje tako formulisano ....kako sam sve napisno procitao a zadja poruka ostavljena u septembru, da ne duzim...novo pitanje :

koji delovi grada u ovom momentu koriste gas?

HVALA
Sačuvana
losemi
Gost
« Odgovor #10 poslato: 20.01.2006. 01:39:46 »

Citat: "losemi"
dobro su mi poznate prednosti gasa, nego naslov zadate teme je "stigao gas", zato je moje pitanje tako formulisano ....kako sam sve napisno procitao a zadja poruka ostavljena u septembru, da ne duzim...novo pitanje :

koji delovi grada u ovom momentu koriste gas?

HVALA
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.016 sekundi sa 34 upita.