Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1] 2  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Treba li TV5 da ima status gradske televizije?  (Pročitano 12306 puta)
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« poslato: 06.05.2005. 08:22:08 »

Mislim da je evo vec jedanaesta godina kako je TV5 pocela da radi. Za sve ovo vreme, ona je mnogo napredovala i verovatno spada u najrazvijenije lokalne TV stanice u Srbiji.

Medjutim TV5 sve vreme ima problema sa finansijama. Kovac, vlasnik ove TV stanice je veoma odlucan u tome da se na TV5 ne prikazuju sadrzaji sumnjivog kvaliteta (turbo folk i slican kic) a koji opet, donosi najvise novca.

Intresantno je da za sve vreme svog postojanja TV5 nema jasnu podrsku lokalnih vlasti (i onih ranijih i ovih sadasnjih). Iako TV5 ocigledno funkcionise kao javni servis koji radi u interesu celog naseg grada, i prati sve sto se u gradi i oko njega deaava, prepusten je sam sebi kada su finansije u pitanju. Kao i mnoge druge stvari u ovom gradu, i TV5 funkcionise na - entuzijazam.

Sta vi mislite, treba li TV5 da dobije zvanican status gradske televizije, sto pre svega znaci da bude delom finansiran iz budzeta nase opstine? Treba li grad da se revansira ovoj grupi entuzijasta koji jedva sastavljaju kraj sa krajem ali ipak nastavljaju da prave dobar TV program?
Sačuvana

filler
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
« Odgovor #1 poslato: 06.05.2005. 16:39:24 »

Ako cemo iskreno, ja sam mislio da odavno TV5 ima status gradske televizije.


Ako ista znam, Kovaca znam od pamtiveka i znam da je covek sve zivo pregrmeo da bi uspeo. Zao mi je ljudi koji nesto postignu, ostvare neki svoj cilj - a da ostali to ne cene, bar imalo. TV5 je gradska televizija, dovoljno kompetentna da bude gradska televizija, i kao takvu - vlast zaista treba da potpomogne razvitku i daljem napretku iste.
Sačuvana

Dell Inspiron 531
Hackintosh iDeneb 10.5.6
Voodoo kernel 9.5.0
AMD X2 4000+
4GB Kingstone 800MHz
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #2 poslato: 06.05.2005. 16:45:16 »

Ima ona takav status kod nas, gledalaca, medjutim, vlast je tako ne dozivljava.
Sačuvana

jelenica_ue
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Hlubek Supurović
Lokacija: centar
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 2278




Najforumaš 2008
« Odgovor #3 poslato: 06.05.2005. 17:51:59 »

opshtina sigurno treba da pomogne , ipak ne znam koliko je pametno petljati sa opshtinom jer mogli bi za uzvrat da traze izmenu koncepcije rada televizije 5 , i time im narushi sve to shto su sami napravili.
Iskreno TV5 mi se svidja jer joj pristup imaju svi , nije politichki zastranila... ili mi se samo chini  roll
Sačuvana

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶                 ♈゚+。☆*゜+。.。:.*.゚ ゚¨゚゚・*:..。o○☆゚+。
filler
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
« Odgovor #4 poslato: 06.05.2005. 18:43:54 »

Nije zastranila... Jos uvek nije...  :wink:

Jos kad bi pustala XXX program posle nekih recimo 01:00 bilo bi  Cool
Sačuvana

Dell Inspiron 531
Hackintosh iDeneb 10.5.6
Voodoo kernel 9.5.0
AMD X2 4000+
4GB Kingstone 800MHz
jelenica_ue
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Hlubek Supurović
Lokacija: centar
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 2278




Najforumaš 2008
« Odgovor #5 poslato: 06.05.2005. 18:59:53 »

ma koji ce ti to djavo ima spice  :mrgreen:
Sačuvana

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶                 ♈゚+。☆*゜+。.。:.*.゚ ゚¨゚゚・*:..。o○☆゚+。
pega
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Poruke: 531



« Odgovor #6 poslato: 08.05.2005. 01:43:02 »

pa ako im se nece menjati mnogo program onda moze i da ima taj status i da opstina da neki dinar , kad daju za neke druge servise  , kao sto su recimo Vesti onda sto ne bi moglo i za TV5...
Sačuvana

Weil eigentlich ist dieses Leben etwas Hässliches.
Ich hasse es, also nehme ich und zerbreche ich es.
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #7 poslato: 01.06.2005. 22:43:42 »

S obzirom na to da vec 11 godina postoji i da je jedina televizija koja je neshto uspela da pruzi gledaocima (u odnosu na "televizije" koje su se hvatale na UHF opsegu i onda misteriozno nestajale) odgovor je DA
Sačuvana

Poseti Limundo, aukciju br1 na balkanu :

LIMUNDO
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #8 poslato: 01.06.2005. 23:21:21 »

Necu nishat da filozofiram sada ... Necu da kazem da je televizija na nivou ali nije ni neka shklj. Ima sasvim solidan program za neku televiziju koja i nije u nekom, da kazem, finansiskom +. Moj odgovor je da naravno .. Treba da se finansira iz opshtinskog budzeta...Za ovih 11 godina toliko je bar zasluzila..
Sačuvana
radnik
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
radnik
Mesto: Užice
Lokacija: Omladinska
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Blizanci
Poruke: 378



« Odgovor #9 poslato: 06.06.2005. 20:00:08 »

Mora se agresivnije u kampanju...
npr. ne izvestavati iz opstine, o aktivnostima lokalnih politicara...
zamrznuti sliku u vreme info5 dnevnika 15 minuta...
pa neka im onda radi radio Mileva...
lupati u kantu sa natpisom TV5 ispred opstine (kanta stalno stoji, a lupaju slucajni prolaznici).. evo ja vec lupetam - tako da prekidam.
Sačuvana
mcusin
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Marko Chushin
Lokacija: Kameno Korito
Poruke: 608



« Odgovor #10 poslato: 07.06.2005. 01:22:16 »

Kad razmislimo malo .... oni verovatno sastavljaju kraj sa krajem od tih reklama... a opet mozemo reci da im je program koliko toliko oke.
Mogu samo da zamislim kakva bi to televizija bila kad bi imali neku pomoc od lokalne vlasti. Verovatno mnogo bolja.
Odgovor: DA!
Sačuvana

Valter
Gost
« Odgovor #11 poslato: 18.06.2005. 01:28:30 »

Ne zasluzuje  da ima status gradske televizje.Prvo zbog koncepta programa.Narocito informativnog, jer dnevnici  sadrze tri- cetiri vesti, najcesce manje bitnog znacaja.Mogu da budu "gradska" samo u smislu da nemaju ni jednu losu i kricnu rec o lokalnoj vlasti. smile
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #12 poslato: 18.06.2005. 04:30:40 »

Hm, pa za grad kao sto je Uzice, tri - cetiri vesti dnevno je prilicno. Milsim, jasno je da bi smo mi voleli da se vise toga desava ali ne mogu oni da izmisle dogadjaje.
Sačuvana

Lola
banovan korisnik
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Poruke: 197


« Odgovor #13 poslato: 18.06.2005. 05:03:52 »

Voleo bih da TV5 postane gradska televizija,tako sto bi bili proglaseni za opstinsko javno preduzece,bili bi finansirani iz opstinskog budzeta i svi problemi bi bili reseni.To bi bilo specificno javno preduzece,da ne bi neko bio zbunjen pomenuta tv bi i dalje imala svoje privatne vlasnike i oni bi raspolagali sa parama poreskih obveznika kako im volja.Sve alkoholicare i promasene tipove za koje Kovac da sertifikat da su "orginal Uzicani"bili bi zaposleni u tom javnom preduzecu,po celi dan bi mogli da piju na racun gradske televizije i sve bi bilo super.
Ta moja zelja tesko da ce se ispuniti,na zalost jer je to jedina sansa da se otarasimo ovakve kvazi televizije.Sa takvim nacinom rada verovatno bi brzo propali i u Uzice bi napokon neko dosao sa parama i osnovao pravu TV.Vlasnicima TV5 treba objasniti da pored zelje da se ima privatna televizija jos je potreban i novac.Meni ce bre mladost da prodje dok Kovac i ekipa entuzijasta prikupe lovu za dobru opremu i na taj nacin poboljsaju program.Oni se igraju televizije sve ove godine i ocekuju neku prvoboracku spomenicu.Sve u svemu jad i cemer.Nadam se da ce neko od ovih novopecenih "djilkosa"koji su se nafatirali love preusmeriti jedan deo u poboljsanje medijske slike u Uzicu i da ce napokon dovesti neku gradsku devojku sa ispravnom dikcijom da cita vesti.
Sačuvana

Domacice manje zbori, da ti ruchak ne zagori.
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #14 poslato: 19.06.2005. 03:59:51 »

S obzirom da sam radio na RTS-u upravo na pripremi programa, znam kako izgleda profesionalna televizija i ne bih rekao da TV5 ne ispunjava uslove.

Sto se tice ostalih tvojih komentara, pa recimo da su ljigavi i da ne zavredjuju replike. Milsim da je sasvim jasno koliko tvoje komentare treba uzimati za ozbiljno. Sumnjam da bi ovako pricao kada ne bi bio anoniman, nego da se zna ko si i sta si.
Sačuvana

Драгољуб
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Lokacija: Доварје
Država: Србија
Poruke: 1540



« Odgovor #15 poslato: 19.06.2005. 10:23:30 »

Citat: "Lola"
Voleo bih da TV5 postane gradska televizija,tako sto bi bili proglaseni za opstinsko javno preduzece,bili bi finansirani iz opstinskog budzeta i svi problemi bi bili reseni.To bi bilo specificno javno preduzece,da ne bi neko bio zbunjen pomenuta tv bi i dalje imala svoje privatne vlasnike i oni bi raspolagali sa parama poreskih obveznika kako im volja.Sve alkoholicare i promasene tipove za koje Kovac da sertifikat da su "orginal Uzicani"bili bi zaposleni u tom javnom preduzecu,po celi dan bi mogli da piju na racun gradske televizije i sve bi bilo super.
Ta moja zelja tesko da ce se ispuniti,na zalost jer je to jedina sansa da se otarasimo ovakve kvazi televizije.Sa takvim nacinom rada verovatno bi brzo propali i u Uzice bi napokon neko dosao sa parama i osnovao pravu TV.Vlasnicima TV5 treba objasniti da pored zelje da se ima privatna televizija jos je potreban i novac.Meni ce bre mladost da prodje dok Kovac i ekipa entuzijasta prikupe lovu za dobru opremu i na taj nacin poboljsaju program.Oni se igraju televizije sve ove godine i ocekuju neku prvoboracku spomenicu.Sve u svemu jad i cemer.Nadam se da ce neko od ovih novopecenih "djilkosa"koji su se nafatirali love preusmeriti jedan deo u poboljsanje medijske slike u Uzicu i da ce napokon dovesti neku gradsku devojku sa ispravnom dikcijom da cita vesti.


Stvarno te sve manje i manje kontam. Ti se ne obaziresh na kritike chlanova foruma, samo po svom gurash........... pa mozda je tako i bolje........ :evil:
Sačuvana
Lola
banovan korisnik
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Poruke: 197


« Odgovor #16 poslato: 20.06.2005. 06:03:22 »

Stvarno mi niste jasni.Ako ste zadovoljni sa radom TV5,onda je to vas problem.Administrator postavio temu o pomenutoj TV i navalio da sve osudjuje sto se kaze kriticki o njima.Moji komentari su ljigavi i smetaju mu,zasto?Da ti nije vlasnik TV5 neka familija ili te zaduzio na neki drugi nacin pa se ljutis na kritike kako ti rece "ljigave".Da li stvarno vama svima ne smeta toliki amaterizam u radu na tv5,ili smatrate da treba da zivite u gradu gde ce se postepeno u sledecih dvadeset godina poboljsavati kvalitet u radu jedine televizije.Da li ste zaboravili koliki je bio otpor tv5 da se u gradu vidi tv Prima iz BB.Ogradio covek dokle je njegovo i ne dozvoljava drugima pristup.Koliko se ja secam,jedino su dve osobe zadovoljavale kriterijume za rad na javnoj sceni kao sto je tv,a to su:Petra Cvijic i koliko se secam neka Natasa,vidjam je cesto u gradu sa bebom.Te devojke i zene,a posebno neka Nada koja izigrava dopisnika sa Zlatibora,mogu da budu citacice vremenske prognoze u nekoj seoskoj zadruzi,a ne na gradskoj tv.
Sačuvana

Domacice manje zbori, da ti ruchak ne zagori.
Lola
banovan korisnik
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Poruke: 197


« Odgovor #17 poslato: 20.06.2005. 06:27:41 »

Administrator zakljucuje da se ja krijem i da ne bih takve kritike upucivao da se zna ko sam.Svrha foruma i jeste u tome da se diskusija razvija u anonimnoj dimenziji jer upravo tako se dolazi do potpuno tacnog i iskrenog misljenja o bilo kojoj temi.Ti si upravo onaj tip uzicanina kojeg spominjem svaki dan.Strah te i svoje senke,a kamo li da se nekome zameris,verovatno su ti roditelji prosvetni radnici.Otkuda ti na RTS, ko te zaposlio tamo ,jesi li bio clan SPS.Sklonio si moju temu sa foruma gde sam kritikovao rad Miroslava Martica,a da ni jednom recju nisam nikoga uvredio.Nije mi jasno sta hoces sa ovim tvojim forumom?Sam postavljas teme,sam komentarises,svaka ostrija kritika te plasi i stvarno mi nisi jasan.Ako si zainteresovan za moj identitet,posalji mi privatnu poruku i otkricu ti se,ali ne zelim ovako javno na forumu.J ane radim u budzetskim ustanovama pa nisam primoran da lizem nicije dupe,pa tako i u ovim diskusijama mogu sebi da priustim da kritikujem svakoga za koga procenim da lose radi.Jednom davno pre 120 god.ucesnici Timocke bune imali su slogan"smrt svima koji primaju plate",verovatno bi da su zivi i da ponovo dizu bunu promenili slogan u "smrt onima koji primaju plate iz budzeta".
Sačuvana

Domacice manje zbori, da ti ruchak ne zagori.
Lola
banovan korisnik
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Poruke: 197


« Odgovor #18 poslato: 20.06.2005. 06:28:20 »

Administrator zakljucuje da se ja krijem i da ne bih takve kritike upucivao da se zna ko sam.Svrha foruma i jeste u tome da se diskusija razvija u anonimnoj dimenziji jer upravo tako se dolazi do potpuno tacnog i iskrenog misljenja o bilo kojoj temi.Ti si upravo onaj tip uzicanina kojeg spominjem svaki dan.Strah te i svoje senke,a kamo li da se nekome zameris,verovatno su ti roditelji prosvetni radnici.Otkuda ti na RTS, ko te zaposlio tamo ,jesi li bio clan SPS.Sklonio si moju temu sa foruma gde sam kritikovao rad Miroslava Martica,a da ni jednom recju nisam nikoga uvredio.Nije mi jasno sta hoces sa ovim tvojim forumom?Sam postavljas teme,sam komentarises,svaka ostrija kritika te plasi i stvarno mi nisi jasan.Ako si zainteresovan za moj identitet,posalji mi privatnu poruku i otkricu ti se,ali ne zelim ovako javno na forumu.J ane radim u budzetskim ustanovama pa nisam primoran da lizem nicije dupe,pa tako i u ovim diskusijama mogu sebi da priustim da kritikujem svakoga za koga procenim da lose radi.Jednom davno pre 120 god.ucesnici Timocke bune imali su slogan"smrt svima koji primaju plate",verovatno bi da su zivi i da ponovo dizu bunu promenili slogan u "smrt onima koji primaju plate iz budzeta".
Sačuvana

Domacice manje zbori, da ti ruchak ne zagori.
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #19 poslato: 20.06.2005. 06:35:52 »

Kao sto sam ti vec rekao, korektna i argumentovana kritika je dobrodosla, a ti si spreman samo za pljuvacinu a ocigledno je da sebi dajes slobodu da ne samo sto pricas bez argumentata nego i da pricas neistine, kao sto je ovo tvoje potezanje SPS-a u mom slucaju i insinuacije da sam ja plasljiv.

Dosao si ovde kukajuci kako su te na svim drugim forumima banovali. Vrlo brzo si nam razjasnio i zasto su te banovali.

Ako hoces da das jacinu svojim recima onda bi to valjao da radis pod svojim imenom i prezimenom. Ovako, zloupotrebljavas anonimnost da pljujes, opanjkavas i iznosis nepotvrdjene informacije pa cak i ciste lazi. to ti naravno nece biti tolerisano, kao ni ikom drugom.
Sačuvana

Драгољуб
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Lokacija: Доварје
Država: Србија
Poruke: 1540



« Odgovor #20 poslato: 20.06.2005. 23:25:46 »

Brate, ti si preopterecen politikom bre...... idi se lechi ne znam shta vishe da ti kazem......  :evil:  :evil:  :evil:
Sačuvana
pega
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Poruke: 531



« Odgovor #21 poslato: 20.06.2005. 23:46:03 »

Citat: "Drogoljub_UE"
idi se lechi

sta mi nije promaklo dok citam ovaj forum - filler mrzi ovu postapalicu tako da drs se drogoljubeeeee! smile
ee , vid sto su ovi likovi uradili na dnu sajta da se svakih 30 sekundi prikazuje slicica sa televijze , meni to cool , evo predlog za tv5 , mislim i nije nesto prakticno ali je ineteresantno...nego kako li je to izvedeno ? zna li ko ?
http://www.swr.de/tv/
Sačuvana

Weil eigentlich ist dieses Leben etwas Hässliches.
Ich hasse es, also nehme ich und zerbreche ich es.
piko
Gost
« Odgovor #22 poslato: 14.07.2005. 07:30:37 »

I ranije sam se javljao na forum,ali su poruke ili obrisane ili nesto drugo.Izgledfa da Vi ovde ne trpite kritiku,ali verujte rad tv5 je katastrofalan kao i rad lokalne samouprave.O argumentima neki drugi put ali mislim da je u interesu foruma,a vidim da ima dosta interesantnih tema i dosta ljudi,da bude sto manje vredjanja ali to treba da vode racuna administratori.Poruke tipa idi se leci ili debili mislim da nisu u redu.Posto ima da se dosta procita za sada toliko!
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #23 poslato: 14.07.2005. 10:16:24 »

Naprotiv, ovde se bas ne brise mnogo, a naroicito ne zbog "nepodobnih" staova nego iskljucivo zbog nekulture. Ovde svako moze da kaze ono sto misli ali ako to radi pristojno, kulturno i postuje ostale sagovornike.

Tebi sigurno nisu brisane poruke jer ti je ovo prva na forumu i ne samo to, nego si se tek registrovao, tako da nije imalo ni sta da se brise.
Sačuvana

MIMA
provereni korisnici
početnik
*
Poruke: 11


tv5
« Odgovor #24 poslato: 19.08.2005. 18:37:40 »

ma moram da se umesam prvenstveno znog Lole

kritika je super polazna tacka a dlaje se ne vidi
sta si ti uradio?

to su tipovi izvadili i dalje vade pare iz svog dzepa da bi ti, ja ili samo oni imali nesto lokalno a prihvatljivog kvaliteta

sa njima sam (kao i ovde smao gost) ali znam koliko rada i frke je zahtevao i zahteva rad medju krokodilima kao pink, rts...
i kakva BB TV mogao je Boban kod tebe da dodje i pravi tv a ne od politickih para da mazne pozicije
mislim negde se svi kao fajtamo za solo i individualnu kreativnost a ovamo onako uzicki opalimo po nekomekome ne placas pretplatu, nemas pojma sta jede i sta radi
a o opremi -imaju najbolju u sirem regionu
a i o ljudima- ljuti entuzijasti
pa sad kritikuj
uh bre sto me naljuti
Sačuvana
Stranice: [1] 2  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.178 sekundi sa 35 upita.