Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Uzice dobija status grada  (Pročitano 5464 puta)
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« poslato: 29.12.2006. 19:59:05 »

http://www.politika.co.yu/detaljno.php?nid=15997

ВРШАЦ – Влада Републике Србије је, на јучерашњој седници у Вршцу, поред осталог усвојила предлог Закона о територијалној организацији Србије, којим ће се број места са статусом града са садашњих пет (Београд, Нови Сад, Приштина, Ниш и Крагујевац) повећати на дванаест (Врање, Зрењанин, Краљево, Крушевац, Лесковац, Панчево, Смедерево, Сремска Митровица, Суботица, Ужице, Чачак и Шабац).
Sačuvana

WHO'S THE MAN
WHOS THE MAN
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Poruke: 381



« Odgovor #1 poslato: 29.12.2006. 20:08:34 »

A kakav smo status do sada imali ? Varosica ?
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #2 poslato: 29.12.2006. 20:33:25 »

Tako nesto.
Sačuvana
UFR
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Mesto: Uzice
Poruke: 59



« Odgovor #3 poslato: 02.01.2007. 01:35:21 »

Menje se struktura organizovanja lokalne uyprave kada se dobije status grad i vechi je povrachaj sredstava .
Sačuvana
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #4 poslato: 02.01.2007. 05:19:23 »

bili smo opstina, a znam da su se novosadjani odusevili kada su dobili taj status grada tamo neke 2002 recimo, pa cak su se stanovnici Petrovaradina odusevili sto su dobili status opstine i odvojili se od Ns-a...ne znam sta nam donosi taj staus ali ne moze biti lose zar ne?
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #5 poslato: 04.01.2007. 00:46:59 »

Pa nece biti lose, jer pored tih dodatnih nekih stvari vezanih za budzet republike, uzicu ce biti dodeljeni centri necega, npr obrazovanja, i tako to... Samo sto ja mislim da to sad i nece biti neki pomak jer drugo je bilo kad je bilo 4 grada u zemlji, to nam je bilo taman. Svaka firma recimo, otvori predstavnistvo u BG i eventualno NS ili NI, ali nece ga sigurno i dalje otvarati u UE ma kako se mi zvali. Ne zaboravite i da opet imamo vecu konkurenciju za mozda neko izdvajanje iz budzeta jer je jos deset gradova dobilo ovaj status.
Sačuvana
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #6 poslato: 04.01.2007. 03:29:55 »

ja se nadam da ce uzice u narednim godinama zivnuti pa da nece iskljucivo zavisiti od budzeta republike, mislim to bih voleo valjda ima neko pametan u ovom gradu koji razmislja u tom pravcu...Inace citao sam u politici da je u narednoj godini iz NIP izdvojeno 28 milona evra za uzice, gradice se bazen u turici i kompleks oko njega, moderan depponija, tj . reciklazni centar, za deset opstina u okruzenju, u sevojnu se pravi industriski kompleks za mala i srednja preduzeca, i opstina cini mi se finasira most preko djetinje prema plazi, otvara se regionalini centar za usavrsavanje prosvetnog kadra, na carini...pa valjda je to nesto, e da pravi se kamerna scena u bivsoj Rupi....
« Poslednja izmena: 04.01.2007. 03:35:28 fon Manštajn » Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #7 poslato: 04.01.2007. 03:36:12 »

Strava je ako je sve to istina.
Sačuvana
Vlad Dracul
Experimental Period
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milic Filipovic
Mesto: Pozega
Lokacija: Bakionica
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 1876




« Odgovor #8 poslato: 04.01.2007. 06:01:37 »

Ma svi se nadamo toj jadnoj decentralizaciji tako da bi u tom slucaju status grada bio veoma pozitivan za region jer bi vise sredstava islo gradu nego opstini i na njima tj. gradskoj ili opstinskoj upravi treba da bude upravljanje svopstvenim sredstvima za sve projekte koje imaju, a ne da mole BGd za svaki dinar koji im treba za neku investicuju..
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #9 poslato: 04.01.2007. 15:12:55 »

Da, ali jos jednom ponavljam, nismo se samo mi prikljucili tom "klubu gradova" vec i jos njih 9, tako da sad i da ocemo teze cemo dobiti neki dinar jer je i konkurencija veca.
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #10 poslato: 04.01.2007. 16:04:10 »

Shadow nije poenta u uzimanju para od drzave, vec u tome da nase pare ostaju nama.
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #11 poslato: 04.01.2007. 16:31:23 »

Pa svakako nam sve pare ne mogu ostati, cak mislim da nam ni veci deo ne moze ostati. A drzava hoce da finansira nesto sto je od veceg znacaja, samo da ima dobar razlog za to i dobar plan.
Sačuvana
Vlad Dracul
Experimental Period
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milic Filipovic
Mesto: Pozega
Lokacija: Bakionica
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 1876




« Odgovor #12 poslato: 04.01.2007. 17:47:51 »


Pa svakako nam sve pare ne mogu ostati, cak mislim da nam ni veci deo ne moze ostati. A drzava hoce da finansira nesto sto je od veceg znacaja, samo da ima dobar razlog za to i dobar plan.


Kakvo finansiranje necega od veceg znacaja?!? Pa oni jedino zele da imaju vecu kontrolu nad narodom time sto imaju kontrolu nad nasim novcem! Jasno je sta oni to zele da zadrze - vise vlasti.. a tim sednicama skupstina po drugim gradovima od Boegrada nas prave jedino budalama - neka se sastaju gde god da im je volja ali neka nam ostave kontrolu nad nasim sredstvima sto zaista predstavlja decentralizaciju, a ne te skupstine koje kuda Sad
Sačuvana
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #13 poslato: 04.01.2007. 18:13:19 »

realno i mene boli uvo gde ce oni da vecaju, ali ne treba ih tako ni terati u p... m..... ipak jos uvek zavisimo od budzeta...  Sad
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #14 poslato: 04.01.2007. 18:16:53 »

Ne zivimo mi od budzeta, od budzeta uvek zivi drzava, a mi samo mozemo da se borimo da ide nama vise, a drzavi manje, a drzava da gleda da nama bude bolje kako bi to "manje" sto bi njoj islo, bilo vise! smile
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #15 poslato: 04.01.2007. 18:32:53 »

Pa u tome i jeste stvar. Sada je situacije da sve pare idu u budzet drzave i oni sa njima raspolazu pa nama vracaju onoliko koliko misle da nam treba, a kada se stvar promeni, pare ce ostajati nama, a mi cemo davati u budzet, to jest drzavi, onoliko koliko njoj treba. Sasvim je noirmalno da drzavi trebaju pare, samo je pitanje koliko joj dajemo i kako se sa njima raspolaze.
« Poslednja izmena: 04.01.2007. 18:35:47 Pedja » Sačuvana
Rašo
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #16 poslato: 30.12.2007. 18:28:21 »

"Zakonom o teritorijalnoj organizaciji utvrđeno je da Srbija ima 24 grada uključujući i Beograd, dve autonomne pokrajine i 150 opština. Novina je i utvrđivanje postupka promene granica jedinica lokalne samouprave na inicijativu skupština opština ili 10 odsto stanovništva u njima kroz referendum koji će imati savetodavni karakter, a o promeni granica jedinica lokalne samouprave odlučivaće Skupština Srbije."


Zakon usvojen.    
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.076 sekundi sa 35 upita.