Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Užice dobilo pravo korišćenja razvodne mreže gasovoda u gradu  (Pročitano 2365 puta)
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« poslato: 25.12.2008. 21:50:24 »

Na inicijativu Ministarstva rudarstva i energetike, Skupština grada Užica je usvojila odluku o prihvatanju prenosa prava korišćenja razvodnog gasovoda. Priamrni gasovod dug 53 kilometra, od Preljine kod Čačka do Užica, je izgrađen sredstvima NIP a u vlasništvu je Republike Srbije, ali je u Užice učestvovalo u njegovom finansiranju.

Razvodni gasovod u Užicu, u obliku prstena, dug 10 kilometara izgrađen je iz sredstava NIP-a, a uzevši u ubzor ulaganja ovog grada u primarni gasovod, Ministarstvo je donelo odluku o prenosu prava korisćenja tog razvodnog gasovoda Užicu.

Sticanjem prava korišćenja razvodnog gasovoda, Užice je povećalo svoj udeo u Akcionarskom društvu "Užicegas" za oko 200 miliona dinara, odnosno sa 20 na 30 procenata. Ovo društvo su pre dve godine osnovali grad Užice i preduzeće "Jedinstvo" zbog izgradnje sekundarne gasovodne mreže kao i distribucije gasa.
Sačuvana

novembar 1
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Marija Ana
Mesto: Užice
Država: Srbija
Poruke: 122



« Odgovor #1 poslato: 30.01.2011. 02:52:07 »

Od ove vesti prošlo je više od 2 godine, a efekat po ovaj grad i njegovu decu još uvek je nikakav. Upravo sam došla sa ulice, smrad je nesnosan. Kada vidimo sunce na sat-dva radujemo se kao da smo zatvorenici.....  zdg_ill
Sačuvana
Vlad Dracul
Experimental Period
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milic Filipovic
Mesto: Pozega
Lokacija: Bakionica
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 1876




« Odgovor #2 poslato: 01.02.2011. 07:32:35 »

Ima tome i efikasnijih resenja kao sto su BIO goriva kojih u kraju ima vise nego dovoljno... Problem naravno infrastruktura tj. relativno skupa oprema koju iz nekog razloga toplane ne koriste. Energija iz bimase (drvni otpad i preradjevine drveta koje sluze za ogrev kao sto su pelet, briketi, nusprodukti drvne industrije...) je u dobroj meri cista (poredeci sa fosilnim gorivima) i sto je najvaznije kosta daleko manje od resenja neobnovljivih izvora energije.

Mozda ovo nije tema ali mi smo mozda i jedina drzava u regionu koja ne podrzava prelazak na obnoviljive izvore energije i energetsku efikasnost... Rad nase Agencije za energetsku efikasnost svede se na par brosura o zameni sijalica u CFL, racionalnijem koriscenju El. energije i sl. sve u svemu marketing bez realne novcane podrske bilo kom ozbiljnom projektu ili da verujemo kako neko (naftne kompanije) placaju gradskim vlastima (nekome ko je vec odgovaran za ogrev) da se NEuvede neka alternativa njihovim proizvodima... Mozda sam ja po prirodi paranoik ali mi je cudno da neko ko upravlja toplanom nije cuo za obnovljive izvore energije
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.966 sekundi sa 34 upita.