Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Ip opseg /29  (Pročitano 4915 puta)
nuro
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Nuro Arslanovic
Mesto: Tutin
Država: Srbija
Poruke: 17


« poslato: 21.02.2015. 18:21:52 »

Zdravo svima
Imam ip opseg javnih adresa /29 i opseg /30 hteo bih da jednu ip adresu dodelim korisniku a ostale podelim po baznim stanicama to donekle i udpevam mogu ispolja pristupiti baznim stanicama i korisnik koji koristi staticku javnu ip za video nadzor moze da pristupi kamerama to je ok a sada problem zasto korisnici koji su kaceni na bazne stanice gde su dodeljene ip adrese iz opsega /29 ne izlaze na net na tu adresu vec na adresu iz opsega /30 takodje i korisnik koji ima staticku ip izlazi na net na ip iz opsega /30
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #1 poslato: 22.02.2015. 07:28:09 »

Ostavio si maskaradu ukljucenu?
Sačuvana
nuro
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Nuro Arslanovic
Mesto: Tutin
Država: Srbija
Poruke: 17


« Odgovor #2 poslato: 22.02.2015. 15:19:19 »

Ukljucena je maskarada kada je iskljucim net nema niko pokusao sam rutiranje ali neuspesno. Pedja posaljimi mi tvoj mejl da te kontaktiram da mi odradis to naravno ako se dogovorimo za cenu.
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #3 poslato: 22.02.2015. 17:01:12 »

Pretpostavljajuci kako stvari stoje ja ti najtoplike preporucujem da ne korsitis te IP adrese tako kako si namerio nego koristi jednu a na razlicite video nadzor kamere korisnika upucuj preko razlicitih portova. Lakse ti je i BEZBEDNIJE.
Sačuvana

nuro
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Nuro Arslanovic
Mesto: Tutin
Država: Srbija
Poruke: 17


« Odgovor #4 poslato: 22.02.2015. 17:20:05 »

Tako trenutno i radim ali imam jednog bas zahtevnog korisnika hoce da placa 700 dinara vise mesecno i da ima ip staticku koju ce samo on da koristi a i meni je cilj da jos to naucim. Stose tice mikrotika dosta sam naucio prvenstveno zahvaljujuci tebi Pedja. Al posto sam od ove godine resio bas komercijalno da se bavim ovim poslom red je i nesto da platim
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #5 poslato: 22.02.2015. 23:32:37 »

Onda mu nisi dobru cenu rekao smile Ja se za te pare ne bih baktao da mu toliko izlazim u susret.

Evo ugrubo:

Treba ti ruter koji ima jedan WAN i jedan LAN interfejs. Wan interfejs povezes sa provajderom i za to korsitis jedan javni Ip opseg /30

Na LAN okacis tvoj javni IP opseg a ruteru podesis da mu je default gateway javni IP koji je na provajderovoj strani LAN linka. To ce ti omoguciti da imas 6 IP adresa na rapolaganju od kojih jedna mora biti dodlajena LAN interfejsu.

Za WAN mozes da upotrebisi i pola tvoj /29 opsega, ako provajder na odgovarajuci nacin podesi svoju stranu linka, tako da ti ostaje pola tvog /29 opsega za LAN a to znaci da ima amso dve IP adrese na raspolaganju, od kojih jednu moras da dodelis svom LAN intefejsu a drugu necemu sto je nakaceno na taj LAN i nemas vise slobodnih IP adresa.
Sačuvana
nuro
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Nuro Arslanovic
Mesto: Tutin
Država: Srbija
Poruke: 17


« Odgovor #6 poslato: 24.02.2015. 16:40:04 »

Reseno u svakom slucaju hvalati Pedja
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.342 sekundi sa 36 upita.