Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: MikroTik cAP 2n  (Pročitano 4456 puta)
CoyoteKG
početnik
*
Pol: Muškarac
Mesto: Kragujevac
Država: Serbia
Poruke: 5


« poslato: 28.02.2015. 21:10:24 »

http://routerboard.com/RBcAP2n



Da li je neko probao, čuo nešto više?
Ne mogu po našim forumima nikakva iskustva da pročitam.
Čak može samo u jednoj firmi da se kupi. I tu nisam siguran da imaju na stanju.


Hteo bih u jednoj zgradi od 4 sprata gde trenutno imam 4 kom. TP-Link TL-WA5110G 54M High Power/ POE da zamenim sa ovim cAP-ovima.
Drugar mi je pomenuo samo da mogu da rešim problem koji imam sa kanalima i brojem korisnika na ovim TP-linkovima, ako bih ih zamenio sa ovim "plafonjerama".
Kao valjda na mikrotiku bih mogao da instaliram neki cAP kontroler koji bi sav posao odradio umesto mene. Umesto ova 4 tplinka bih kao mogao da stavim 8 kom. ovih cAP-ova, i taj kontroler bi im sam ispodesavao kanale. Moj posao bi bio samo da im dodelim adrese i SSID.

Da li imaju bolji ili bar jednak domet nego ovi tplink AP-ovi? Na tim TPlink su zamenjene antene i stavljene valjda od 8db.

Da li je istina ovo, ili samo lepo zvuči?




Sačuvana
lujics
posetilac
**
Ime i prezime:
Sinisa Lujic
Mesto: Subotica
Država: Srbija
Poruke: 42


« Odgovor #1 poslato: 28.02.2015. 23:43:17 »

Pozdrav.

U odnosu na 5110 ovo ce biti smesno, imao sam priliku da radim sa 912-2n (u sustini isti je cip i snaga kao i ovo sto si ti predlozio), na kraju sam iskljuci wireless na njima, i koristim ih samo kao SOHO rutere. Sa 2-3 klijenta uredjaj radi ok, ali cim ih se vise zakaci, pocinju problemi, jedva da se izvuce 2-3 Mbit iako je 802.11n standard.

Ono sto bih ti preporucio umesto 5110 je:

http://routerboard.com/RB951Ui-2HnD

Jos od legendarnog Airlive 5460v2, nisam radio sa boljim wireless uredjajem. Smart telefon sa ovim bez problema radi na 20m udaljenosti. Pre koju sedmicu sam monitrao ovakva dva uredjaja u jedan hotel (2 sprata+lobby), ljudi su odusevljeni kako im sada radi.
U kucnim uslovima, testiranjem sam preko wireless-a povukao ~150Mbit sa desktop racunara (win share mreza).
Sačuvana
CoyoteKG
početnik
*
Pol: Muškarac
Mesto: Kragujevac
Država: Serbia
Poruke: 5


« Odgovor #2 poslato: 01.03.2015. 00:15:05 »

Mikrotikova preporučena cena 60$, pise na tom linku, a ovi naši prodaju za 110E :/

Mislis da bi u ovoj zgradurini gde mi sada stoje 4 kom. 5110 ovi ruteri odradili bolji posao?
Bolji signal, i manje bi pucala veza korisnicima?

kad kažeš smart telefon da radi bez problema na 20m udaljenosti, pričaš o otvorenom prostoru?


ček, ček. Znači ova dva uređaja ti pokrivaju taj hotel?
Koliko soba pokriva na jednom spratu?
Sačuvana
lujics
posetilac
**
Ime i prezime:
Sinisa Lujic
Mesto: Subotica
Država: Srbija
Poruke: 42


« Odgovor #3 poslato: 01.03.2015. 02:50:14 »

Nazalost, nasi cepaju sa cenama mikotika.

Signali bi bili na istom nivou, ali mislim da bi kvalitet veze bio mnogo bolji, plus bi imao N standard.

U zatvorenom prostoru je bila sitluacija, 20-ak m od mikrotika kroz 4 zida.

Da dva uredjaja pokrivaju ceo hotel, na jednom spratu je 10 soba i 4 apartmana, mikrotik je tacno u sredini sprata.
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.31 sekundi sa 35 upita.