Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: mikrotik kofiguracija  (Pročitano 3913 puta)
mantas
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Aleksandar Bajkin
Mesto: kikinda
Država: Srbija
Poruke: 5


« poslato: 03.04.2011. 22:01:18 »

nisam bas upoznat sa mikrotikom ali radim sa access pointima i routerima dugo tako da imam nekog osnovnog znanja oko mreze,wireless-a. za pocetak bi postavo kofiguraciju koju bih narucio pa me ispravite ako nesto nije dobro ili ako bi nesto dodali ili izbacili.za pocetak bi on radio u ap modu 802.11 b ili g 2,4 GHz(da bih se vezbao),a kasnije point to point link na 802.11a...

MikroTik RouterBOARD 433
mini pci MikroTik R52nM Atheros MiniPCI 802.11a/B/G/N (MMCX)
odgovarajuca spoljna kutija za taj board
MMCX (pod uglom, m) na N(ž) bulkhead od kartice do antene 2 kom
Mikrotik Originalno Napajanje 24HPOW
POE Adapter koliko sam citao 433 bi trebao da ima spliter na lan portu 1
Kabl za antene CFD-400 /N - N 1metar 2 kom
voltplusovu parabolu od 32 dBi ne dual posto mislim da koristim  802.11a standard tj prvo bih spoio jednu ili dve sektorke reinkjet na 2,4 GHz za probu(vezbu), a kasnije ova kofiguracija bi mi koristila za point to point link.i koliko bi to dobacilo u  point to point modu sa druge strane tog linka bila bi ista kofiguracija sa voltovim parabolama,znam da niko tacno nemoze da mi kaze ali onako iz iskustva,i koliki bi protok mogao da prodje na 802.11a standardu(poznato mi je da po 802.11a standardu moze 54 Mbps poluduplex) ali koliki bi stvaran protok mogao biti recimo na 20-30 km??
Sačuvana
Aco_83
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Aleksandar Radic
Mesto: Istocno Sarajevo
Država: BiH
Poruke: 16


« Odgovor #1 poslato: 04.04.2011. 03:25:19 »

predlazem da koristis kartice na 5GHz za linkove, zbog zagusenja, pogotovo ako su bas udaljeni jedni od drugih...za to su ti dobre kartice CM9 i antene po mogucnosti parabole. a ako ces nekog kaciti na taj AP onda tu moze i 2,4GHz
Sačuvana
mantas
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Aleksandar Bajkin
Mesto: kikinda
Država: Srbija
Poruke: 5


« Odgovor #2 poslato: 04.04.2011. 04:01:43 »

jasno je da za linkove treba koristi ili a ili n standard zbog propusne moci linka samo sa cm9 ne znam koliko cu kasnije moci da provucem kroz taj link a on bi bio na min 20 km zato uzimam pomenutu katicu koja ima n standard i mogu spojiti dual antenu ako mi brzina linka ne odgovara tj protok bude mali..ali prvensveno sam ovaj post napisao da vidim da li je to sve sto bi mi trebalo da bazna stanica proradi,a kasnije ce mo pricati o podesavanjima posto kao sto sam i naglasio do sada nisam koristio mikrotik samo access pointe..
Sačuvana
Aco_83
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Aleksandar Radic
Mesto: Istocno Sarajevo
Država: BiH
Poruke: 16


« Odgovor #3 poslato: 04.04.2011. 06:07:26 »

za tako velika rastojanja, uh pa ne znam, mozda samo rocket
 http://www.ubnt.com/rocketdish

nek` jos neko kaze svoje misljenje...
Sačuvana
mantas
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Aleksandar Bajkin
Mesto: kikinda
Država: Srbija
Poruke: 5


« Odgovor #4 poslato: 04.04.2011. 14:51:28 »

ma ni je to toliko veliko rastojanje ako se ispostuje sve sto wireless zahteva..kao sto sam vec rekao mikrotik sada pocinjem da koristim ali accesspointe i male mreze mogu da odradim bez problema,cak sa tlwa5110 imam point to point link na 15 km i radi odlicno tako da sa tikom i na 5 GHz i nekim jacim karticama i parabolicnim antenama od 32 dBi ima da przi  i preko 30 km to je sigurno samo se treba drzati propisa tj opticke vidljivosti,kvalitentnih kablova kvalitente opreme.....
Sačuvana
konda
posetilac
**
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Radivoje Kondić
Država: Republika Srpska
Poruke: 24


« Odgovor #5 poslato: 04.04.2011. 23:04:30 »

Taj isti rocketdish M5 , cijenom je onako i pristupačan, i nije ( nekakva je granica ) . Eh sada pitanje, 2 tačke nisu optički vidljive, ali postoji kota gdje se može postaviti oprema da se one uvežu. Predpostavljam da se ta kota zove " HOP " , ili se varam ? Svejedno. Na toj koti sam planirao staviti 2 kom M5 , i da li se oni mogu povezati međusobno , ili između njih treba stavljati mt ?
PS : početnik sam u mt kao i kolega . mantas .
Pozdrav
Sačuvana
mantas
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Aleksandar Bajkin
Mesto: kikinda
Država: Srbija
Poruke: 5


« Odgovor #6 poslato: 05.04.2011. 16:58:23 »

ako postoji opticka vidljivost mogu se povezati. pomenuti uredjaj je namenjen bas za takve namene  Point-to-Point, Bridging and Point-to-Multi-Point
Sačuvana
konda
posetilac
**
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Radivoje Kondić
Država: Republika Srpska
Poruke: 24


« Odgovor #7 poslato: 05.04.2011. 23:25:14 »


ma ni je to toliko veliko rastojanje ako se ispostuje sve sto wireless zahteva..kao sto sam vec rekao mikrotik sada pocinjem da koristim ali accesspointe i male mreze mogu da odradim bez problema,cak sa tlwa5110 imam point to point link na 15 km i radi odlicno tako da sa tikom i na 5 GHz i nekim jacim karticama i parabolicnim antenama od 32 dBi ima da przi  i preko 30 km to je sigurno samo se treba drzati propisa tj opticke vidljivosti,kvalitentnih kablova kvalitente opreme.....
  Mislim mantas , da bi ovo obojici koristilo ! Vidi šta su ljudi napravili bez nekakvih velikih ulaganja. Elem neznamo koliko je zagušenje banda kod njih !
http://www.youtube.com/watch?v=rrXanzlro78&NR=1
Sačuvana
mantas
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Aleksandar Bajkin
Mesto: kikinda
Država: Srbija
Poruke: 5


« Odgovor #8 poslato: 10.04.2011. 15:17:01 »

nije da im neverujem ali nisu nista pokazali sto bi 100% potvrdilo da je to bas taj link...
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.01 sekundi sa 35 upita.