Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Mikrotik Mala pomoc  (Pročitano 1511 puta)
AveM
novajlija
*
Pol: Muškarac
Poruke: 1


« poslato: 06.02.2009. 23:29:54 »

Eh ovako novi sam u podruciju mikrotika smile citao sam pomalo o mikrotiku al ipak je bolje da predstavim svoj problem

Naime rijec je o internet klubu koji je poprilicno opterecen sa jednom adsl konekcijom pa sam zelio da pustim 2-3 linije odjednom.

Ima 11 racunara, ali problem je sto su mi linije u poprilicno nepristupacnom mjesto. Tj u kancelariji su.

Dakle imam aktivne linije .... imam 2 modema ... i 3 mrezne kartice. I instaliran mikrotik i spojene mrezne kartice.

Mrezne kartice preko kojih sam mislio da dovedem konekciju su nazvane adsl-1 i adsl-2 a mrezna s koje mislim da saljem signal klijentima preko huba je nazvana lan. IP adrese racunara su staticne i krecu se u rasponu 10.0.0.11 do 10.0.0.21 u sebnetu 255.255.255.0 Trenutni gateway je modem. 10.0.0.138. Drugi modem cu staviti 10.0.0.139. Eh sada .... trebao bih da prebacim konekciju sto bezbolnije. Dakle, da sve ispodesavam i da samo gore prikopcam i da palim da pravim sto manji zastoj.

Dakle 4 racunara da koriste jednu liniju a ostalih 7 drugu ....ili ako bar preporucujete na osnovu potrosnje da automatski dodjeljuje odredjeni protok odredjenom racunaru da bi svi bili poprilicno jednaki.

Dakle kako sta ... Pocetnik sam shvatite me smile

Hvala unaprijed na odgovoru
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #1 poslato: 07.02.2009. 05:52:00 »

E to neces moci da prikljucis i da radi nego ces da se masiras neko vreme dok ne napravis da radi.


Za pocetak, probaj prosto da svim ADSL interfejsima stavis istu metriku i sve ih podesi na default gatewwy. Mikrotik ce sam pokusati da radi load balancing i mozda te to zadovolji.

Ako hoces da usmeravas korisnike na pojedine linkove, onda moras korsititi mangle i pa da oznacavas pakete kao mark routing.

Onda u routama mozes da podesis za svaku oznaku rutinga, gde ce da bude default gateway.

Sve u svemu, nije bas za pocetnika.
Sačuvana

Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.731 sekundi sa 36 upita.