Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Mikrotik protok  (Pročitano 1821 puta)
wirja
početnik
*
Pol: Muškarac
Poruke: 4


« poslato: 14.01.2010. 00:34:08 »

Ovako jedan prijatelj mi je online bio podesio MikroTik, sastoji se od jedne wlan i jedne lan kartice, preko adls rutera u bridge modu dobiva internet vezu. I sve radi kako treba do te tocke kada treba ograniciti protok korisnicima..stavio bih da je down 1mbps a upload 64 kbits..i tako je stavljeno i sve radi. Sad mi nije jasno dali se na takvu konfiguraciju moze staviti kasnije jos jedna lan kartica za server i dali ce onda protok biti jednak za server isto kao i za internet.jer htio bi da serveru pristupaju sa vecom brzinom od interneta. Sada kad pokusam samo u ques ograniciti protok samo az internet onda uopce ne radi,a kad ogranicim za all(sve)radi..pa mi nije jasno jer to normalno ili? Ako iko ima volje pomoci iili ako zna da preko team wiewer mi to samo naredi ako je sad potrebno dok nema servera ili je to normalno. Hvala..stvarno nisam u tome bas naj.
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #1 poslato: 14.01.2010. 02:04:48 »

Imas na sajtu nase wireless mreze uputstvo kako se podesava ogranicavanje protoka.
Sačuvana

wirja
početnik
*
Pol: Muškarac
Poruke: 4


« Odgovor #2 poslato: 14.01.2010. 03:48:13 »


Imas na sajtu nase wireless mreze uputstvo kako se podesava ogranicavanje protoka.


to sam probao po vasem tutorialu je to mislim,sve od pocetka sam radio i bezuspjesn ugl.javilo mi neki error sa dchp..pa sam nazad vratio svoj backup

/ovako uspio sam napraviti ogranicenje ali sad me muci to kako napraviti da dchp da staticku adresu a ne da ju nakon tri dana promjeni jer ogranicenje protoka sam napravio prema adresi koju je dchp dao klijentu e sad je problem sto to istekne nakon tri dana.kako to sredit ako se moze,da adrese budu fiksne?ili ovako sam ja zamislio znaci napraviti u pool listu adresa koju ce dodjeljivati klijentima i te iste adrese u qoues ogranicit,jel bi to moglo upaliti? Hvala
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #3 poslato: 14.01.2010. 06:19:30 »

Reklo bi se da opet nisi procitao uputstvo jer je to sve tamo objasnjeno na primerima.
Sačuvana

wirja
početnik
*
Pol: Muškarac
Poruke: 4


« Odgovor #4 poslato: 15.01.2010. 04:43:14 »

Citat
Sve se da odraditi sa simple queues, nije nikakav problem.  Recimo da ti je lokalna mreza na opsegu 10. 0. 0. 0/8, i recimo da internet hoces da ogranicis na 128k/64k, treba napraviti po dva simple queue pravila za svakog korisnika.  Prvo pravilo bi se odnosilo na lokalni saobracaj, i u njemu bi osim target adrese (adresa korisnika na kog se odnosi pravilo), stajala i destination adresa, u ovom slucaju 10. 0. 0. 0/8, i tu ne bi postavljao nikakva ogranicenja.  Drugo pravilo bi imalo samo target adresu, i imalo bi max limit na 128k/64k.  Prvo pravilo za lokal mora biti iznad pravila za net, i mora biti ukljucen strict ordering.  Evo kako to moze da izgleda, ovo je print iz terminala.

Code:
name="korisnik 1 lokal" target-addresses=10. x. x. x/32
dst-address=10. 0. 0. 0/8 interface=all parent=none direction=both
priority=8 queue=default-small/default-small limit-at=0/0
max-limit=0/0 total-queue=default-small


Code:
name="korisnik 1 net" target-addresses=10. x. x. x/32 dst-address=0. 0. 0. 0/0
interface=all parent=none direction=both priority=8
queue=default-small/default-small limit-at=0/0 max-limit=64000/128000

Ovo sam nasao na jednom forumu,i to je bas ono sto mi treba. . samo treba malo to doraditi i objasniti mi nesto. . pa ako je ko voljan pomoci.  Ovo radi za podjelu interneta i sharing preko LAN kad je MikroTik u pitanju. . e sad ja bi to odradio preko WLAN znaci po ovome bi trebala samo ip adresa mreznog opsega od wlana i na isti nacin ju ogranicit?

jedino mi sad nije jasno sto je ovo 10. 0. 0. 0/8(ta destination adresa koja bi to bila kod mene. . znaci npr. ova 10. 41. x. x? Meni su adrese oblika npr. 10. 41. x. x/24. . pa ako moze par savijeta da prepravim ove kodove da rade kod mene ako je to moguce za wlan?
Hvala
« Poslednja izmena: 15.01.2010. 07:48:45 wirja » Sačuvana
wirja
početnik
*
Pol: Muškarac
Poruke: 4


« Odgovor #5 poslato: 17.01.2010. 05:51:56 »

moze mala pomoć
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.54 sekundi sa 36 upita.