Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: MikroTik RouteBoard 951-2n POMOC  (Pročitano 2558 puta)
dejann
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Dejan
Mesto: Beograd
Država: Srbija
Poruke: 5


« poslato: 22.01.2013. 05:55:24 »

Pozdrav dobro ljidi  smile Pomagajte!!!

Ovako,

Pre odredjenog vremena kupio sam pomenuti uredjaj i pokusao na ne znam ni sam koji nacin ukljucujuci i ova ovde uputstva da podesim uredjaj ulaz 2 wan izlaz na 1 lan, i sta god da sam pokusavao nije mi uspelo da ga namestim a sto je najgore prvi put se susrecem sa mikrotikom Sad

Ono sto mi je potrebno je da mi u uredjaj udju dva internet linka od kojih bi jedan bio primarni a ovaj drugi kao backup preuzimao ukoliko dodje do prekida ovog prvog.

Jedan net mi je kablovski sa dinamickom ip adresom a drugi tplink TL-WR741N u ap modu koji hvata neki wifi i njegova adresa koja je trenutno podesena je 192.168.2.1 (u principu mogu da stavim koju hocu). Treba da iz mikrotika izadje jedan lan koji bi usao u drugi ruter i dalje slao internet na druge masine.

POMAGAJTEEE Cheesy

hvala unapred  icon_heart
« Poslednja izmena: 22.01.2013. 06:12:20 dejann » Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #1 poslato: 22.01.2013. 06:18:43 »

Ovde to imaš podrobno objašnjeno:

http://pedja.supurovic.net/mikrotik-raspodela-saobracaja-na-vise-internet-linkova-i-deo?lang=cir
http://pedja.supurovic.net/mikrotik-raspodela-saobracaja-na-vise-internet-linkova-ii-deo?lang=cir
http://pedja.supurovic.net/mikrotik-raspodela-saobracaja-na-vise-internet-linkova-iii-deo?lang=cir

A ako hoćeš jednostavnje, odnosno da oba linka ne budu aktivni u isto vreme onda tom bekap linku podesi da je default gateway ali sa vecom metrikom nego onaj koji je primarni. Kada primarni stane, drugi će postati default gateway.

Sačuvana

dejann
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Dejan
Mesto: Beograd
Država: Srbija
Poruke: 5


« Odgovor #2 poslato: 22.01.2013. 06:33:48 »

Sto je najgore detlajno sam ispratio ovo upustvo i nista nisam uspeo da uradim Sad ne znam zasto i kako. I jedan detalj mi nije jasan, ok je za jedan wan sa zadatom ip adresom ali ne znam sta da radim sa drugim wan koji dobija dinamicku ip od provajdera jer direktno iz modema ulazim u mikrotika?

Na koji nacin se podesava da drugi link bude default gatewat i gde se podesava metrika.

Mozda moja pitanja zvuce krajnje glupo ali stvarno se prvi put susrecem sa ovim uredjajem Cheesy
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #3 poslato: 22.01.2013. 07:02:49 »

kada interfejs dobije IP od provajdera pogledaj u pregled ruta i videces rutu ya mrezu 0.0.0.0. To je default gateway. Iskopiraj je i podesi joj metriku po želji. Nakon toga u DHCP klijentu isključi opciju da preuziam default gateway od DHCP servera.

To ce ti raditi ako ti provajder stalno dodeljuje IP adrese iz istog opsega. Ako doeljuje IP adrese iz razlicih opsega onda to nece raditi. Tada mozes probati da default gatewaz podesis na interfejs a ne na ip adresu gejtveja.

Sve u svemu, ume to da bude komplikovano pogotovo ako nemaš isustva. Lakše je to podesiti nego objasniti.

Sačuvana

dejann
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Dejan
Mesto: Beograd
Država: Srbija
Poruke: 5


« Odgovor #4 poslato: 22.01.2013. 07:24:50 »

mislim da sam uspeo smile ali mi nije jasno gde da podesim ovo sto si rekao da u DHCP klijentu iskljucim da preuzima default gateway od DHCP servera?



Uploaded with ImageShack.us
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #5 poslato: 22.01.2013. 17:28:47 »

Kod podesavanja DHCP klijenta namesti add-default-route=no

Pogledaj: http://wireless.uzice.net/uputstva/mikrotik-osnovno-podesavanje-deljenje-internet-konekcije/

Sačuvana

Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.051 sekundi sa 37 upita.