Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Užice na Internetu
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: MikroTik-slab odziv iliti PING  (Pročitano 2836 puta)
blagoje
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Blagoje Radovic
Mesto: Istočno Sarajevo
Horoskop: Ovan
Poruke: 27


« poslato: 05.05.2008. 22:49:15 »

Pozdrav

Imam novi problem sa MikroTikom. Napravio sam jednu mrezu u kojoj ima jedan AP i 5 klijenata. Sve su MikroTikovi ruteri i CM9 kartice. Jacine signala na bilo kom linku je vise nego dovoljna. Ali ping izmedju pola klijenata ne radi kako treba! I ona druga polovina ima spor odziv, ali ova prva (da je tako nazovem) gubi oko 20 % paketa. Pomislio sam da nije problem neka druga mreza, pa mi pravi smetnje, ali sam skenirao sve mreze okolo i najbliza mi je 100 MHz (moja mreza je na 5,5 a najbliza na 5,6 GHz) i u krugu od 1 km oko mog AP-a nema ni jedna antena...

Ali i dalje ne radi kako treba...

Pozdrav jos jednom.
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #1 poslato: 06.05.2008. 04:15:48 »

Otkaci ih sve pa onda povezuj jedan po jedan i gledaj sta se dogadja. Proveri CCQ na svakoj wireless konekciji, broj treba da bude sto blizi 100%.

Sačuvana

blagoje
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Blagoje Radovic
Mesto: Istočno Sarajevo
Horoskop: Ovan
Poruke: 27


« Odgovor #2 poslato: 07.05.2008. 17:59:01 »

Probao sam i to, ali ne ide... Znaci, pingam sa rutera (AP-a) wireless adresu klijenta i odziv 4-5 puta vrlo brz (1-2 ms) i odjednom preskoci skroz... Da li bi PoE mogao praviti ovakav problem? Jos cu sutra probati kablove mijenjati, jer po starom dobrom obicaju kad je sve ispravno a ne radi, to samo mogu biti kablovi.
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #3 poslato: 07.05.2008. 18:42:55 »

Da, to je sledece, proveri kablove, posto ocigledno nije problem kod korisnika. ako nije do kabla, ond amenjaj dalje - antenu i wireless karticu....
Sačuvana

blagoje
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Blagoje Radovic
Mesto: Istočno Sarajevo
Horoskop: Ovan
Poruke: 27


« Odgovor #4 poslato: 20.05.2008. 15:14:44 »

Rijesio sam problem, donekle! Uradio sam upgrade rutera i za sada radi dobro. Kazem za sada zato sto je CCQ 30/90 (Tx/Rx) otprilike, i radio sam bandwidth test i imam svega 2,5-3 Mbps... Pitanje je kada ce poceti opet prekidati... Sta da radim da povecam CCQ? Da li mozda da jos usmjeravam antenu, iako mi je signal -64dB? Antenu ne mogu izmjestiti, mozda malo pomjeriti, a nalazi se na zgradi u kojoj je radio i TV studio, pa zamislite koliko tu antena ima!
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #5 poslato: 20.05.2008. 17:26:48 »

CCQ je prilicno slab, a to znaci da imas neki problem na linku. E sad, Mirotik ne daje vise informaciaj, tako da ne mozes da znas koji je problem.

Vrlo je verovatno da imas neku smetnju na radio delu.

Ako se smetnaj odrzava na sve korisnike onda je najverovatnije zaista moguce da neki predjanik koji se nalazi na istom mestu pravi problem. To mozes da utvrdis samo tako sto ces da iskljucis predajnik, a to sumnjam da je moguce. Kada su Tv i radio predajnici privatnih stanica u pitanju, sasvim je verovatno da to nije uokviru propisa i da rasipa smetnej na celom spektru. Bas neki dan sam bio na jednoj lokaciji gde su iskljucili predajnik lokalne TV stanice jer je njen signal ometao sve ostale veze na istoj lokaciji.

Probaj da premestis uredjaj na nako drugo mesto, moze i na istom krovu posto nekada i metar moze da znaci da smetnja prestane.
Sačuvana

Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  



Užice na Internetu
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.232 sekundi sa 37 upita.