Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Užice na Internetu
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: MT PPTP veza  (Pročitano 1727 puta)
maxwell
početnik
*
Ime i prezime:
aleksandar popovic
Mesto: bukovac
Država: srbija
Poruke: 5


« poslato: 15.01.2011. 18:40:27 »

pozdrav svima,
povezao sam nekoliko lokacija sa MT ruterima razlicitih pristupnih tehnologija u okruzenju client-server po uputstvu sa MT sajta za PPTP. Ping prolazi, mogu da pristupim svakoj stanici na centralnoj lokaciji, ali imam 2 podpitanja: zasto se racunari, koji su u istom workgroup-u, ne vide medjusobnou My Network Places vec moram da im pristupam iskljucivo po privatnoj ip adresi i drugo da li svaki put moram zapocinjati vpn konekciju (sa user i pass) ka centralnoj lokaciji, jer se cesto desava da veza puca iz raznoraznih razloga...
hvala unaprd na svakoj informaciji!
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #1 poslato: 20.01.2011. 03:15:50 »

Da bi se racuanari mogli videti u Network Neighbourhood mreza mora biti bridzovana. Ako je rutirana onda mora postojati WINS server koji je vidljiv svim racunarima. BHez toga, jedino nacin povezivanja je direktno preko IP adresa.

Ako se VPN konekcija prekine, moras je ponovo pokrenuti. Bez toga, nema konekcije.

Sačuvana

maxwell
početnik
*
Ime i prezime:
aleksandar popovic
Mesto: bukovac
Država: srbija
Poruke: 5


« Odgovor #2 poslato: 20.01.2011. 06:02:53 »

Ok namestio sam pptp sa statickim rutama...znam za wins server ali mi je to dodatni trosak u ovom trenutku pa sam pokusao preko EoIP tunelima iz MT uputstva. Odradio sam, tunel radi ali se racunari (u istom workgroupu) i dalje ne vide (u pitanju su razliciti broadcast domeni 192.168.88.0/24 i 192.168.78.0/24). Da li postoji jos neko podesavanje?
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #3 poslato: 21.01.2011. 06:03:57 »

Kada sam rekao bridzvoana mislio sam na to da pre svega, svi racunari moraju biti u istom opsegu i na istom switch-u. Sto se tice bridza kroz Mikrotik, nisam siguran da ce ti kroz njega to raditi jer on ima neka svoja ogranicenja, ne prolaze sve broadcast paketi kroz njega.
Sačuvana

maxwell
početnik
*
Ime i prezime:
aleksandar popovic
Mesto: bukovac
Država: srbija
Poruke: 5


« Odgovor #4 poslato: 22.01.2011. 04:11:33 »

a vidi sad ovo...dok sam imao 2 adsl modema u ruting modu sa kojih sam forwardovao sav saobracaj ka MT-ovima bilo je sve ok. Sad sam modeme prebacio u bridge mode a sesiju inicirao sa MT rutera. Imam net na oba rutera, kreiran PPTP tunel ali sa udaljene lokacije mogu da pingujem samo LAN interface udaljenog MT rutera ne i racunare iza njega tj. u mrezi.
Imas li neku ideju?
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #5 poslato: 23.01.2011. 20:05:11 »

Ako su ti oba linak kod istog provajdera onda imaju isti gateway i to pravi problem.

Ako nije to slucaj, onda nesto nije u radu sa pravilima rutiranja.
Sačuvana

maxwell
početnik
*
Ime i prezime:
aleksandar popovic
Mesto: bukovac
Država: srbija
Poruke: 5


« Odgovor #6 poslato: 24.01.2011. 18:53:37 »

oba ADSL-a su mi kod istog provajdera, ali kada sam modeme vratio u ruting mod i uradio kompletnu redirekciju saobraćaja ka MT-ku sve je proradilo. Ne zanm u čemu je bio problem kada su modemi u bridge a MT započinje PPPoE sesiju...
Imam jedino problem kada se udaljena lokacija koja ima dinamičku IP 'zaglupi' ne mogu nikako da restartujem tunel (sesiju) sa MT već moram da restartujem ADSL modem...
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  



Užice na Internetu
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.829 sekundi sa 36 upita.