Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: nestabilnost MT-a  (Pročitano 2357 puta)
IceCream
početnik
*
Pol: Muškarac
Poruke: 14


« poslato: 06.08.2010. 17:14:26 »

 mikrotik   preko jednog lana preuzima internet ,preko drugog se kace klijenti(1-3) kao i na wireless (nakaceno 6-9 wireless uredjaja i aktivno desetak racunara i par satelitskih risivera zarad cardsharinga) ,sve uredno funkcijonise queue pravila podesena da bi mreza lako "disala",signali korektni ,tx/rx CCQ svi (sem jednog)na 93-100 protoci kao i pingovi sasvim ok
ali povremeno se desava da ping prema wireles korisnicima pocne da raste na 200,400 cak i preko 1000 ms a bude i  gubitaka paketa ,posle odredjenog vremena sve se vraca u normalu ,ta nestabilnost traje nekih 15-tak sekundi  (u vecini slucajeva) a nekad bude i 10 min a nema ni pravila kada se to desava nije vezano ni sa kolicinom saobracaja u mrezi , i tada kompletni protoci padaju a risiveri su takodje u problemima
probao sam razne varijante ali bezuspesno sumnjao sam na pregrevanje posto je MT ( pc  varijanta) na tavanu a bilo je bas pakleno gore ,cak sam zamenio kompletnu masinu ,posto sam poceo da sumnjam na nju ,sad je nesto reda amd na 1500MHz sa 256 ddr-a a sistem je na CF kartici preko adaptera (donedavno 350MHz, 64 sdrama i hard disk)
sa ovom izmenom sam dobio puno prilikom boot-uvanja ,masina se ekspresno dize i generalno lakse dise medjutim gore pomenuti problem je ostao probao sam  klijenta koji je jedini los na signalu da raskacim nista nisam dobio , pa sam raskacio klijente koji su sa risiverima(jedan risiver je malo pravio probleme dok mu nismo stali na vrat) opet isto
imam osecaj da sam pogresno programirao wireles karticu (tp-link) u glavnom neki atheros je u pitanju ,neznam na koji parametar bi trebalo da obratim paznju a neki parametri  mi bas i nisu jasni sta znace , da sam gooooglao i probao sve i svasta jesam ali bezuspesno uglavnom nesto skripi a ja neznam gde treba da kanem ulja
dali sam nesto pogresno izrutirao ili nesto manjka neznam ali mislim da je sve s te strane u redu posto kad radi radi perfektno
verzija MT je 3.22 da nije mozda tu problem
Sačuvana
nesko9090
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milan Ergelasev
Mesto: Srbobran
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Rak
Poruke: 42



WWW
« Odgovor #1 poslato: 07.08.2010. 22:12:19 »

A sta je sa antenom, ako wireless korisnici imaju problema da nije mozda u pitanju da antena nije ispravna ili losi spojevi pa su vremenom oksidisali i sada nece da radi uvek kako treba...
Ili mozda imas neke smetnje, pokusaj da pobegnes sa tog kanala na neki drugi...

ja sam imao par takvih slucajeva...

pokusaj to da pregledas...
Sačuvana
IceCream
početnik
*
Pol: Muškarac
Poruke: 14


« Odgovor #2 poslato: 08.08.2010. 17:46:42 »

frekvenciju sam menjao a problem je jos uvek prisutan i ostao sam na relativno visokoj (2467 MHz) pri kojoj imam naj jace signale i dosta je rasterecena ima svega jedna bazna koja emituje na tom kanalu i ostalim koji se preklapaju a udaljena je nekih 300 m
antena je WaveGuide i vec dve godine radi  korektno tako da bas nesumnjam u nju ,alii ko zna mozda bude i tu problem
Sačuvana
nesko9090
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milan Ergelasev
Mesto: Srbobran
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Rak
Poruke: 42



WWW
« Odgovor #3 poslato: 08.08.2010. 17:51:45 »

ne mora biti antena, mozda je samo u kabelu problem ili tako nesto, pogledaj spojeve na konektorima, hoce da oiksidisu vremenom ako nisu zasticeni ili su nedovoljno stegnuti... ili se desi ako je antena kucne proizvodnje da vremenom udje voda u nju pa napravi dzumbus, a to mi se desavalo i sa fabrickim antenama.. slabo zasticene od vlage...
Sačuvana
IceCream
početnik
*
Pol: Muškarac
Poruke: 14


« Odgovor #4 poslato: 08.08.2010. 20:02:27 »

shvatio sam sta si hteo da kazes imao sam i ja slicnih iskustava ali na klijentskim antenama ali ovo je ipak malo nezgodnije i moram da resim sto brze
puno mi znaci ovakvi saveti iz prakse
recimo napravilo se dosta homemade bikvada koji odlicno rade na razdaljini recimo do 1 km i u jednoj "seriji" sam posle kraceg vremena imao podosta slicnih problema i sta je bio uzrok neka pasta koju je neki "moj" majstor koristio prilikom lemljenja koaksijalnog kabla koja je doprinela da kabel brzo oksidira
dobro ovde kabel je krimpovan klestima ali voda je mogla mozda da napravi stetu a bilo je ovog leta blago receno u enormnim kolicinama, daj boze da je u anteni problem to cu resiti posto  vec sumnjam u moje znanje oko MT-a
Sačuvana
nesko9090
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milan Ergelasev
Mesto: Srbobran
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Rak
Poruke: 42



WWW
« Odgovor #5 poslato: 09.08.2010. 01:51:20 »

a moguce da je i kartica oslabila vremenom, od statickog elektriciteta recimo ili udara groma...
Sačuvana
IceCream
početnik
*
Pol: Muškarac
Poruke: 14


« Odgovor #6 poslato: 09.08.2010. 16:37:29 »

i kartica je bila menjana  znaci do nje nije
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #7 poslato: 09.08.2010. 19:18:27 »

Onda je verovatno neki spoljni uticaj - smetnaj koja se povremeno javlja, sto moze biti neki bezicni telefon ili tako nesto. TO mozes proveriti nekim analizatorom spektra.
Sačuvana

IceCream
početnik
*
Pol: Muškarac
Poruke: 14


« Odgovor #8 poslato: 22.08.2010. 06:57:58 »

u medju vremenu sam promenio i dva waveguida i par kablova i neznam sta jos ali blempro je prisutan ,stavrno me izludjuje ,uglavnom tx/rx CCQ  nije stabilan prema klijentima kao (sto sam napomenuo) straubalno pada na 10-20 naspram "redovnih" 95 (recimo ) i tada dolazi do problema i pada protoka  ,povecanje pinga  itd ..
sve se svodi izgleda  na to sto je  Pedja rekao da ima nesto u eteru  ,izmedju ostalog sam utvrdio da je period od 17-24 sata vema kritican???

Pedja sta je analizator spektra?

ili jos uvek ima neka stavka u MT koju nisam dobro podesio
mene licno ovo jako nervira i krivim samog sebe da nisam primetio  u kojem momentu se  ovo pocelo dogadjati  ......
verovatno  bi mi pomoglo u resavanju  doticnog problema
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #9 poslato: 22.08.2010. 14:42:33 »

Vidi: http://pedja.supurovic.net/wi-spy-spektralni-analizator-za-245x-ghz-san-administratora-bezicnih-mreza
Sačuvana

Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.887 sekundi sa 36 upita.