Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Užice na Internetu
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Ograničenje prometa i blokiranje stranica i njihova redirekcija u Mikrotiku !  (Pročitano 2533 puta)
drasko
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Dražan Ramljak
Mesto: Mostar
Država: BiH
Poruke: 68


« poslato: 21.04.2009. 05:52:47 »

Imam par pitanja pa bih molio Peđu ako nađe vremena da mi brzinski na njih odgovori !

1. /queue simple add name="pc1" dst-address=192.168.1.11/32 \
interface=wan direction=both priority=8 queue=default/default \
limit-at=32000/32000 max-limit=64000/64000 disabled=no

Zašto sabnet/32 odnosi se na adresu 192.168.1.11 ?

2. Volio bih da mi probaš pojasniti kako bloikrati pojedine sajtove (web stranice) i napraviti redirekciju iste na neku drugu adresu. Probao sam filtriranje po IP adresi ali mi se uvjek pojavljivala nova IP adresa i otvarala istu stranicu. to sam u Keriu bez problema odrađivao. recimo postavim blokadu za (facebook.*) i on mi blokira sve stranice facebooka sa bilo kojom domenom. Ne znam kako to ovdje uraditi. Isto postoji li mogućnost da se na blokiranom sajtu umjesto otvaranja istog ispiše neko upozorenje administratora.


LP
Dražan !
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #1 poslato: 21.04.2009. 16:30:33 »


1. /queue simple add name="pc1" dst-address=192.168.1.11/32 \
interface=wan direction=both priority=8 queue=default/default \
limit-at=32000/32000 max-limit=64000/64000 disabled=no

Zašto sabnet/32 odnosi se na adresu 192.168.1.11 ?


Zato sto adresa 192.168.1.11 pripada podmrezi 192.168.1.11/32.

Treba da naucis sta su mrezne maske i kako se koriste. Procitaj http://wireless.uzice.net/uputstva/umrezavanje-kako_dodeljivati_ip_opsege-subnetting/


Citat

2. Volio bih da mi probaš pojasniti kako bloikrati pojedine sajtove (web stranice) i napraviti redirekciju iste na neku drugu adresu. Probao sam filtriranje po IP adresi ali mi se uvjek pojavljivala nova IP adresa i otvarala istu stranicu. to sam u Keriu bez problema odrađivao. recimo postavim blokadu za (facebook.*) i on mi blokira sve stranice facebooka sa bilo kojom domenom. Ne znam kako to ovdje uraditi. Isto postoji li mogućnost da se na blokiranom sajtu umjesto otvaranja istog ispiše neko upozorenje administratora.


Mislim da smo o tome vec diskutovali u nekoj temi. Uvek potrazi da li je vec dat odgovor pre nego sto pitaas.

Ukratko: Mikrotik moze da filtrira po IP adresi (u opciji firewall), po sadrzaju TCP paketa (oznacis pakete sa mangled po sadrzaju paketa pa onda u firewallu blokiras) i, ako imas ukljucen proxy, u njemu imas opciju filtriranja po URL-ovima.

Upozorenje mozes napraviti, tako sto ces, umesto da blokiras konekciju namestiti dst-nat pravilo koje ce preusmeriti konekciju na neki lokalni web server koji ceprikazati odgovarajucu poruku. Taj server mora biti u zasebnoj podmrezi. To imas objasnjeno u http://wireless.uzice.net/uputstva/mikrotik-ogranicenje-interneta-nekonektovanim-na-dc/
Sačuvana

drasko
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Dražan Ramljak
Mesto: Mostar
Država: BiH
Poruke: 68


« Odgovor #2 poslato: 21.04.2009. 16:59:24 »

Pošlo mi je za rukom da blokiram sajt sa ovom komandom, dodao sam još i mac adresu za konkretni kompjuter na kojem želim blokirati ovaj sajt !


/ip firewall filter add chain=forward content="www.youtube.com" action=drop  
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  



Užice na Internetu
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.171 sekundi sa 36 upita.