Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Povećanje pinga sa 30 na 3400 ms !!!!  (Pročitano 1184 puta)
u_jogurtu_nema_kostiju
provereni korisnici
posetilac
**
Mesto: Velika Plana
Poruke: 28



« poslato: 05.09.2009. 10:01:52 »

I eto, drugovi moji forumasi,

pre nekoliko dana, doslo je do velikog zagusenja na nasim linkovima, ping se jednostano u odredjenim intervalima penjao sa 30 na 3400ms!!!
Internet je radio jako sporo, i tako sam ja proveo skoro 4 sata prateci sve bazne stanice, i korisnike, da bih otkrio da problem dolazi od korisnika koji ima paket od svega 200k i to preko POE interfejsa na baznoj stanici.

Cim sam iskljucio interfejs, sve se vratilo u normalu, i ping i sve ostalo. Pa sam hteo pitati, da li postoji neki nacin da se bazna stanica zastiti od ovakvih napasti na korisnickim racunarima. Sa te korisnicke ip adrese bilo je preko 100 konekcija na port 25....

Da li je neko imao slican problem?
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #1 poslato: 05.09.2009. 18:34:29 »

Mozes na mikrotiku da uradis ogranicenje po broju konekcija pa da MT ubija sve konekcije koje predju taj broj. To ne znaci da ce taj Mikrotik koji mora da ogranicava biti rasterecen.

Inace, najbolje je da uopste blokiras izlazne konekcije na port 25 jer to sto ti se desava je najverovatnije da je korsinik zapatio neki virus ili trojanac koji salje imejlove. Ako blokiras port 25 tada ces obezbeiti da niko ne moze da salje trojance. Kako ce to poptuno zabraniti i slanje imejla, treba d au lokalu namestis interni imejl server i da korisnicima omogucis da poruek salju samo preko njega. Jedino imejl serveru dozvoli da salje imejl van mreze a na njemu odradi sve potrebne mere detekcije spama, virusa i drugih napasti koje zloupotrebljavaju imejl.
Sačuvana

u_jogurtu_nema_kostiju
provereni korisnici
posetilac
**
Mesto: Velika Plana
Poruke: 28



« Odgovor #2 poslato: 12.09.2009. 04:27:45 »

Hmmm...zvuci lakse nego sto je za uraditi!
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.245 sekundi sa 36 upita.