Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Problem sa povezivanjem dva fabricka mikrotika  (Pročitano 1798 puta)
etstudio1
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Andjic Stevica
Mesto: Mokrin
Država: Srbija
Poruke: 4


« poslato: 18.03.2010. 19:31:05 »

imam problem sa povezivanjem dva fabricka mikrotika.
Jedan je sa tri kartice a jedan sa dve.
taj sa tri radi odlicno znaci na njemu je jedna na 5 giga koja prima signal(link) i dve sektorke koje salju dalje i to sve radi ok.
EW sad i njega svicem sam povezao drugi i na njemu imam jednu omnicu na 2,4 i omnicu na 5 za slanje dalje signala mrezi.Na 5 radi dobro a na 2,4 ne radi nikako.ne znam sta da radim.Da li postoji neka caka da nastelujem tu na 2,4.Hvala
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #1 poslato: 18.03.2010. 22:35:02 »

Nisi se baš potrudio da opišeš kako se manifestuje problem, ali imam utisak da je uzrok u međusobnom ometanju, s obzirom da imaš na jednoj lokaciji dve sektrorske i jednu omni antenu na 2.4Ghz.

Probaj da ih što više razdvojiš po kanalima kak bi smanjio smetnje, a dobro bi bilo ako možeš što više da razdvojiš antnene kako u vodoravnoj tako i u uspravnoj ravni. Ponajbolje bi bilo ako bi tu omni yamenit drugom, koja radi u suprotnoj polarizaciji od sektorskih (ili obrnuto).

Sačuvana

etstudio1
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Andjic Stevica
Mesto: Mokrin
Država: Srbija
Poruke: 4


« Odgovor #2 poslato: 19.03.2010. 02:45:09 »

E ovako da malo detaljisem. Problem je sledeci ta omni na 2.4 sto smo stavili naknadno ima problem. E sad on se manifestuje ovako, znaci signali korisnika su dobri  i svi se kace sa 11 mb/s, ali je jako los ping do korisnika.. Probali smo sa zamenom kanala, zamenom mt,  zamenom antene, znaci stavili smo i sektorku.. E sad jedino nismo probali sa drugom polarizacijom.. to sam jutros procitao na vasem forumu i to bi bilo sledece sto bi uradili jedini je problem sto mi treci predajnik stavljamo zbog preopterecenja ova dva na i time hocemo malo da rasteretimo, a zamena polarizacije znaci odlazenje kod svakog korisnika i okretanje polarizacije, ali ako ce to resiti problem vrlo rado cu to uraditi.. Sto se tice udaljavanje antena to nam je malo problem posto nismo nesto najbolji sa prostorom pa mi to ne odgovara.. ostaje mi samo da probam sa drugom polarizacijom pa cemo da vidimo sta ce da ispadne... Hvala u napred i ako neko ima jos neki predlog rado cu ga poslusati....
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #3 poslato: 19.03.2010. 02:55:31 »

Zvuči upravo kao smetnje. Nema ti druge nego da probaš a drugom polarizacijom i da tu antenu zameniš nekom sa užim uglom zračenja. Najbolje je da taj drugi mikrotik odmakneš što daje, ponajbolje da bude zaklonjen nekim zidom ili tako nešto.

Ne zaboravi da izmenjaš i antenske kablove.
Sačuvana

etstudio1
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Andjic Stevica
Mesto: Mokrin
Država: Srbija
Poruke: 4


« Odgovor #4 poslato: 19.03.2010. 03:38:36 »

Sto se tice zida to ce biti malo teze posto je to na zgradi na krovu, tako da nema zidova, a kablove sam isto sve menjao, znaci bukvalno sam stavio novu opremu, e sad videcu sutra da li imam neku sektorku sa horizontalnom polarizacijom pa cemoda vidimo sta ce da izpadne...Cheesy
Sačuvana
etstudio1
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Andjic Stevica
Mesto: Mokrin
Država: Srbija
Poruke: 4


« Odgovor #5 poslato: 19.03.2010. 20:11:28 »

E da ne bih otvarao novu temu imam problem i sa glavnim mikrotikom na kome je ppoe server... Stavio je verziju 4.6 i sad imamo problem sa dns. U toku dana nam se dns gubi, tipa na svakih tri  cetiri sata i onda resetujes mt i proradi. E sad probali smo da ga downgradujemo, ali ne mozemo... neka ideja?v pozz
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #6 poslato: 20.03.2010. 00:10:21 »

Naravoucenije: nikad ne koristi najnoviju verziju Mikrotika. Oni su vec poceli da rade verziju 5 a verzija 2 nikada nije zavrsena, verziaj 3 je u teskoj beti, a verziaj 4 funkcionise kako da je alfa...

Ipak za svaki slucaj resetuj ruter i podesi ga iz pocetka, postupno i proveravaj kako podesvanje napreduje. Mozda si nesto zeznuo u konfiguraciji.
Sačuvana

Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.532 sekundi sa 36 upita.