Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Redirekcija mIRC dcc-a kroz mikrotik?  (Pročitano 2643 puta)
majsta
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
igor majstorovic
Mesto: banjaluka
Država: rs
Poruke: 30

www.laus-net.com


WWW
« poslato: 10.11.2008. 04:02:15 »

Podigoh unrealircd i anope i sve radi, medjutim taj server na kome se to sve nalazi nije direktno spojen na neki ether mikrotika nego je u lanu zajedno sa ostalima koji svi ulaze preko svicha na ether. E sad kako hocu da kontrolisem ko je na mircu da bi oni koji nisu bili blokirani morao sam u mkt uraditi redirekt da kad se svi kace na mkt na port 6667 da ih redirektuje na taj racunar gdje je irc server. E sad to naravno radi ali ne radi dcc send file. Ogranicio sam slanje na port 1024 samo i na svakom mircu je dignut dcc server na port 59 da li moguce to kroz mkt redirektovati da se moze koristiti ja ne uspjevam.
Aj pedja pomazi znam da sam dosadan ali sam se bas zapetljao.
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #1 poslato: 10.11.2008. 05:14:28 »

Koliko znam DCC nema veze sa serverom. DCC je direktna konekcija izmejdu dva klijenta. Ona je moguca samo ako uradis odgovarajuci port forwarding na klijenta koji je iza NAT-a.

Pogledaj na netu bilo koje uputstvo koje objasnjava kako se omogucava DCC klijentu koji je iza NAT-a i uradi tako, samo primeni na Mikrotiku.


Sačuvana

majsta
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
igor majstorovic
Mesto: banjaluka
Država: rs
Poruke: 30

www.laus-net.com


WWW
« Odgovor #2 poslato: 10.11.2008. 05:30:44 »

Ma gledao sam to sve daj molim te mozes li odvojiti 10 minuta da pogledas to malo ? Meni nikako vise ne ide. Isti je problem i sa dc om izgleda da mi je jedino rjesenje da ubacim jos jedan ether i da direkt spojim server na mkt. kako si ti to rjesavao bogati ?
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #3 poslato: 10.11.2008. 05:48:51 »

Nisi procitao sta sam napisao, direktne konekcije izmedju klijenata nemaju nikakve veze sa serverom. Jendostanvo podesi NAT tako da neko sa interneta moze da uspostavi vezu sa konkretnim klijentom. To podesavanje moras napraviti za svakog klijenta u lokalu kome treba da se omoguci pristup spolja na DCC. Posto ne mogu svi na jedan port, moras odvojiti poseban port za svakog klijenta na Mikrotiku.

Sto se servera tice, moja prepruka je da ga odvojis u posebnu podmrezu u lokalnoj mrezi tako da mu i lokalni korisnici pristupaju preko rutera. Tako ces moci mnogo bolje da kontrolises konekcije. Imas to objasnjeno na http://wireless.uzice.net/uputstva/mikrotik-ogranicenje-interneta-nekonektovanim-na-dc/
Sačuvana

majsta
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
igor majstorovic
Mesto: banjaluka
Država: rs
Poruke: 30

www.laus-net.com


WWW
« Odgovor #4 poslato: 10.11.2008. 05:53:03 »

Ma jesam sve sam procitao i potpuno te razumijem ali je sve previse komplikovano i vidjecu da uradim to da stavim server na jedan ether iz glavnog mkta i tako da ga kontorlisem onda mi je sve 5 minuta posla. Samo sta cu ako ustopa server pravac krov Tongue
Sačuvana
majsta
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
igor majstorovic
Mesto: banjaluka
Država: rs
Poruke: 30

www.laus-net.com


WWW
« Odgovor #5 poslato: 13.11.2008. 06:31:15 »

Pa ovo je da se ubijes! Poslusah te vezano za dc++ i opet problemi. Dakle ubacio sam u mkt jos jednu mreznu i krosoverom je spojio na taj server gde je ynhub. ether je 192.168.50.100/24,a adresa servera 192.168.50.1 njegova gateway 192.168.50.100. Prorutirao sam sve kako valja u OSPF i uredno dodao rute medjutim, desava se to kada se nakacim na taj server da mi prijavljuje da mi adresa nije ispravna i ustvari mi kaze da se ne mogu nakaciti na nekog korisnika jer moja adresa nije 192.168.1.2 nego 192.168.50.100 sto je adresa ether kartice u mkt? Cak sam pokusao i da uradim masquerade za citavu mrezu i ne pomaze? Pa ima li kraja erorima greskama i mom hodanju po tavanima?
Sačuvana
majsta
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
igor majstorovic
Mesto: banjaluka
Država: rs
Poruke: 30

www.laus-net.com


WWW
« Odgovor #6 poslato: 13.11.2008. 06:40:38 »

Napravio, debil, pa kako uvijek ostavim upaljena pravila koja samo smetaju pa se patim 15 sati!
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #7 poslato: 13.11.2008. 14:08:36 »

Eh.. svima se to desava. NArocito je posalo problem otkako je MT preprvjen pa su izbacene opije uklucenja logovanja za svako pravilo, vec log mora posebno da se obradjuje.
Sačuvana

Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.912 sekundi sa 37 upita.