Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Ştatistika protoka po korisniku na Mikrotik kako podesiti ?  (Pročitano 2070 puta)
bojan_mrak
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Bojan Margetic
Mesto: Backa Palanka
Država: Srbija
Horoskop: Vaga
Poruke: 12




WWW
« poslato: 09.04.2009. 16:11:00 »

Ştatistika protoka po korisniku na Mikrotik kako podesiti ?

imam vise mikrotikova na vecim razdaljinama svi su povezani svaki odasilja sve ekstra radi ekstra protok ...

imam jedan glavni mikrotik koji je ruter on daje svima ip adrese i ogranicava brzinu interneta to sve ekstra radi ...

e sad nigde nevidim opciju na podesavanjima na Mikrotik gde mogu da upalim statistigu protoka recimo ja zelim da svaka osoba na mojoj mrezi koja koristi net moze da vidi koliko protok je u 1 danu napravila i mesecni recimo da se ta statistika gleda preko web brovsera ... posto sam ja pre svoje mreze koristio raznorazne bezicne internete od raznorazni provajdera neki to imaju na ovav neki na onakav nacin a naj interesantnimi je bio preko radius menagera ali onda treba da sve ide preko pppoe konekcije pa mi to komplikuje stvari ... jabi dase protok kontrolise na osnovu ip adrese ili mec adrese znaci da nemam nekih komplikovani konekcija ...
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #1 poslato: 09.04.2009. 19:51:18 »

Mozes d aupotrebis opciju GRaphing i podesis da se cuvaju podaci o protou za svaki queue koji dodelis korisniku.

Sve ostalo zahteva dodatni server kome ce mikrotik slati podatke (recimo preko SNMP) pa onda neki namenski program koji ce od tih podataka da napravi izvestaje.
Sačuvana

bojan_mrak
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Bojan Margetic
Mesto: Backa Palanka
Država: Srbija
Horoskop: Vaga
Poruke: 12




WWW
« Odgovor #2 poslato: 10.04.2009. 02:28:25 »

nasao sam opciju Queue i pod stavki simple queus mi izlista trenutne korisnike hotspota i pokazuje njihove trenutne protoke ...

a naso sam i Graphing e sad jel treba da idem na Queue Rules pa da odaberem jednog od korisnika ili (i ako je ovo ta opcija kad selektijem korisnika nejasno mi je Allowe Address koji IP da stavim ili da ostavim 0.0.0.0/0 i dal da ostavim kvakice na store on disk i allow target ...
a opcija setings tu ima 5 min ili 24 sata i sat ...


a ima i stavka Interface Rules a to je verovatno za protoke po konekcijama ...
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #3 poslato: 10.04.2009. 07:32:04 »

Procitaj uputstvo pa pitaj sta ti konkretno nije jasno. Ne mozes ocekicati da ce ti neko prepricavati ono sto vec stoji u uputstvu.
Sačuvana

bojan_mrak
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Bojan Margetic
Mesto: Backa Palanka
Država: Srbija
Horoskop: Vaga
Poruke: 12




WWW
« Odgovor #4 poslato: 10.04.2009. 08:46:04 »

procito sam ja sve sto pise u literaturi o mrezi mikrotiku ali jedno je literatura a drugo je kako podesiti na delu mikrotik ...
zato evo slika da vidis stasam ja sve podesio na mikrotiku ja mislim daces moci videti na slici sve stoje vazno a zeza me i proksi to jest mikrotik mi neda da otvaram ap wirles rutere i neda da se vide drugi racunari preko win seringa ponekad se vide ...

evo link od slike ...
http://www.mrakcafe.com/internet.jpg
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.921 sekundi sa 36 upita.