Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: veliki ping pri gledanju youtube  (Pročitano 8334 puta)
goran_cipko
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
goran cvetkovic
Mesto: gnjilane
Država: Srbija
Poruke: 8


« poslato: 06.09.2013. 20:52:01 »

pozdrav svima...

Zadnjih deset dana javlja mi se ovaj problem da ping sa 2-4ms ide na 50-60 nekad i do 100ms i onda tu nastaje problem gde video sa youtube-a stane i vise nece da krene. Kada se povezem direkno na kablovski modem ping ide super i youtube radi bez problem. Vratim lan kabl u modem od NanoBrigde vraca se na staro ping, youtube zastane i kraj.

nesto vise o mrezi. Kablovski modem je udaljen od mene 5km vazdusne linije, saljem internet sa NanoBridge M5 a na drugoj stani gde je bazna stanica je Nanostation M5, signal je oko -68-69dBm, iz nanostation ide lan kabl u RB750, ja sam nakacen na sektor antenu i kada pingam iz kuce do mikrotik ping je 1-2ms a do kablovskog modema 4-6ms sve radi extra dok ne pustim youtube onda i ping ka mikrotiku i ka modemu rade do 50ms gde youtube stane i mora reload page i tako opet stane, vrti se u krug.

Koji bi problem ovde bio i kako da resim to.

hvala
Sačuvana
goran_cipko
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
goran cvetkovic
Mesto: gnjilane
Država: Srbija
Poruke: 8


« Odgovor #1 poslato: 07.09.2013. 12:30:53 »

Mislio sam da je do RB750 konfiguracije, da je nesto lose odradjeno i odluco da resetujem po defaultu RB.
Konfigurasao ga ponovi po najobicnijem setup-u sve radi super, ping ka MT, ping ka kablovskom modemu protok ide super speedtest.com odradio oko 37mb ali eto problem isti, pustim youtube ping ide 200ms kada ogracinim protok na 2mb, kada stavi disable na simple queues za tu ip adresu ping ide super i video ne staje.

Da li ovo znaci da je problem RB750, da se on nesto poremetio i ne radi kako treba??

Molim za odgovor. Hvala
Sačuvana
lujics
posetilac
**
Ime i prezime:
Sinisa Lujic
Mesto: Subotica
Država: Srbija
Poruke: 42


« Odgovor #2 poslato: 07.09.2013. 18:20:03 »

Pozdrav.

Nije problem ni u RB-u ni u linku.
Ovo je normalna stvar ako imas simple queue.
Cim radis ogranicenje neceg, i ta veza dolazi do svog limita, pingovi pocinju rasti, jer router pocne ogranivati protok, i normalno, cim imas popunjen kapacitet ICMP (ping) paketi pocnu rasti ili ispadati.
Nazalost na mikrotiku ovo ne mozes da sprecis, posto mikrotik nema dobro odradjen QoS, mozes uraditi jednostavan QoS sa pravilima prioriteta za odredjnu vrstu saobracaja, tako sto ces markovati odredjene pakete, i posle ih u queue tree staviti u prioritet.

Pozdrav.
Sačuvana
goran_cipko
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
goran cvetkovic
Mesto: gnjilane
Država: Srbija
Poruke: 8


« Odgovor #3 poslato: 07.09.2013. 20:59:23 »

Imam oko 65 simle queue i 2 godine nikad problem sa ovim. Podesio mikrotik na novo sve i samo 1 queue zadatak moze toliko problem da napravi?
Ovo sa Qos pravilima mislim da necu znati da uradim, mozda ne iz prvog pokusaja smile ali nacicu video tutorial na youtube u vezi toga jer sa mikrotik znam da radim samo iz winbox. Da li ovde na forumu ima tutorial za taj postupak? Ako znas da mi ostavis link ovde.

Hvala, Sinisa.
Sačuvana
lujics
posetilac
**
Ime i prezime:
Sinisa Lujic
Mesto: Subotica
Država: Srbija
Poruke: 42


« Odgovor #4 poslato: 07.09.2013. 21:14:48 »

Pozdrav

Kucaj u google "mikrotik QoS setup" sve ce ti samo k`azti smile

evo jedan od primera:
http://wiki.mikrotik.com/wiki/NetworkPro_on_Quality_of_Service
Sačuvana
goran_cipko
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
goran cvetkovic
Mesto: gnjilane
Država: Srbija
Poruke: 8


« Odgovor #5 poslato: 08.09.2013. 04:35:52 »

trebalo bi da je ovo sto mi ti preporucujes jel?

http://wireless.uzice.net/uputstva/mikrotik-ogranicenjeprotokaponivoima/

samo sto ja ne znam odavde da uradim osim ako nije video tutorial.
Sačuvana
lujics
posetilac
**
Ime i prezime:
Sinisa Lujic
Mesto: Subotica
Država: Srbija
Poruke: 42


« Odgovor #6 poslato: 09.09.2013. 04:45:48 »

Pozdrav

Ne, ovaj link sto si ti dao nema veze sa simple QoS-om.

Kako da uradis?! Pa ako zelis da radis sa racunarskim mrezama, moras poceti da ucis command line-ove, da ih citas i da ih koristis.
Sačuvana
goran_cipko
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
goran cvetkovic
Mesto: gnjilane
Država: Srbija
Poruke: 8


« Odgovor #7 poslato: 11.09.2013. 08:10:04 »

Ovo mi je hitno da nemam vremena da ucim komande pa tek da sredujem. Do pre 10-15 dana sve je radilo super, ping nije prelazio 5ms i na 10-15mb download ili 2 video na youtube da pustim u HD. Odjednom je pocelo to da se desava, kada je korisnik ogranicen sa simple queue onda ping ide 500ms kada pusti youtube, na download nekog programa ide manje.

Potreban mi je neki link gde ima objasnjenje kako da sredim QoS i ogranicenje korisnika. Danima trazim takvo resenje i bez uspeha.

Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #8 poslato: 12.09.2013. 05:44:52 »

Trik je da obezbediš da link nikada ne bude zagušen.
Sačuvana

goran_cipko
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
goran cvetkovic
Mesto: gnjilane
Država: Srbija
Poruke: 8


« Odgovor #9 poslato: 12.09.2013. 08:02:05 »

Link ima 30mb download a korisnici jedva da koriste do 10mb tako da ne moze biti opterecen.

Menjao sam frekvencije ni to me pomaze. Nanobridge je u Complience Test i koristim sve frekvencije, menjao dosta njih i frekvencija 5.875 najbolje radi, dobar signal i noise takodje.
Ranije sam imao problem sa frekvencijama, svakih 1-2 meseca stane download i nece da povuce svega ni 6-7mb, onda zamenim frekvenciju i nastavi da radi dobro.
Mikrotik je radio super, ovakav problem nikad u 2 godine do pre 15 dana a nisam nista podesava niti cackao u mikrotiku. Sve podesavam iz winbox-a jer komande ne znam.
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #10 poslato: 12.09.2013. 17:29:30 »

A upload? Kakakav je internet link?
Sačuvana

goran_cipko
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
goran cvetkovic
Mesto: gnjilane
Država: Srbija
Poruke: 8


« Odgovor #11 poslato: 12.09.2013. 18:20:21 »

upload je 2mb, a retko prelazi 1mb da korisnici uzimaju.

Pokusao sam sa drugim mikrotikom, basic setup i samo jedan simple queue za moj PC ista pesma. Limitiram 1024/512 pustim youtube ping od 1-2 ide na 200-500, stavim 2048/512 ping se ne menja kad pustim youtube ili download nekog programa.
Sačuvana
Nidza007
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Nikola Jankovic
Mesto: Leskovac
Država: Srbija
Poruke: 9


« Odgovor #12 poslato: 05.02.2014. 05:34:56 »

Pozdrav svima , nov sam na forumu i hteo bih da pitam u vezi problema velikog pinga...Naime na mrezi od 16 korisnika koji su bezicno povezani na Mikrotik ruter tacnije racunar sa instaliranim mikrotikom i amos antenom desava se da ping raste, ja sam vise puta pricao sa administratorom jer se dogadja da internet koci. Administrator mi kaze da ima problema samnom jer ja pingujem google i njegove kartice na ruteru tada ukoce, da li je to istina. Isto mi kaze da ne smem da pingujem ip adresu Wireless kartice baze mikrotika. Pitanje je jednostavno ko je upravu , i da li ja postupam lose sto kad dodje do zagusenja i kada trasiram (tracert www.google.rs) da vidim gde nastaje problem. Hvala na odgovoru

Unapred se izvinjavam ako sam promasio temu ... seljak-smile
Pozdrav
Sačuvana
lujics
posetilac
**
Ime i prezime:
Sinisa Lujic
Mesto: Subotica
Država: Srbija
Poruke: 42


« Odgovor #13 poslato: 05.02.2014. 16:21:36 »

Zdravo.

Ukoliko pingujes sa sa velikim paketom (35000-40000 byte) i manjim timeout-om (500ms npr.), onda administrator moze biti u pravu, u svakom drugom slucaju administrator ne zasluzuje da se naziva administrator.

Pozdrav.
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #14 poslato: 05.02.2014. 17:26:34 »

AKo je nedvosmisleno utvrđeno da je kod tebe proboem, onda probaj da promeniš lokaciju antene ili čak da promeniš antenu. Obavezno proveri da li se na putanji između tvoje antene i AP nalazi bilo šta granje, krovovi ili nešto slično.

Mada, ako ti je taj administrator rekao to što ti je rekao, ne nadaj se mnogo. Njegov je posao da utvrdi šta je probem i da ti pomogne da ga rešiš a ne da ti objasni kako da ne treba da pingujes da ti ping ne bi bio los...
Sačuvana
Nidza007
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Nikola Jankovic
Mesto: Leskovac
Država: Srbija
Poruke: 9


« Odgovor #15 poslato: 07.02.2014. 03:26:36 »

Hvala na ovako brzom odgovoru , da pojasnim malo moj problem pingujem tako sto odem u run  i ukucam cmd otvori se dos interfejs i nakon toga kucam ping 192.168.200.100 inace ip adresa baze na kojoj se korisnici povezuju...
A kad vrsim trasiranje kucam tracert www.google.rs i onda dobijem putanju i odazive (ping) svih uredjaja koji su ka googleovom serveru
Naravno da pingujem sa najmanjim paketom ... preko dossa Hvala i pozdrav
Sačuvana
Nidza007
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Nikola Jankovic
Mesto: Leskovac
Država: Srbija
Poruke: 9


« Odgovor #16 poslato: 07.02.2014. 03:36:30 »

Evo kako to izgleda sad je sve uredu...ali nekad ping ide i u 400
Mada i sad ne mogu da igram Counter Strike jer koci

http://upload.slike.com/slike/2014/02/1391715239-811-x-626px-untitled.JPG

Ne znam da li je dozvoljeno da se postavlja link evo ja sam postavio imam signal -75 i protok od 1 mb na g standardu Pozzz
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #17 poslato: 07.02.2014. 09:23:57 »

Ako je signal -74 dB nije ni čudo što imaš problema.
Sačuvana

Nidza007
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Nikola Jankovic
Mesto: Leskovac
Država: Srbija
Poruke: 9


« Odgovor #18 poslato: 08.02.2014. 01:16:28 »

Ja nemam problema vec moj administrator se zali da sam "mu kocim mrezu" kad pingujem pa sam hteo da pitam da li ja to stvarno cinim
Inace net radi super osim u nekim sitacijama kad se prikljuce moje komsije ciji je signal -85 e tad svima uspori net. Pozzz
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.135 sekundi sa 37 upita.