Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: VPN i RDP  (Pročitano 6938 puta)
kraga
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Vladimir Kragovic
Mesto: Beograd
Država: Srbija
Poruke: 15


« poslato: 21.09.2012. 14:47:21 »

Imam mali problem sa PPTP. Nikako ne mogu preko RDP da pridjem ni jednom serveru u mrezi iako sam konektovan preko VPN od kuce.
Na mikrotik se bez problem kacim preko winbox-a od kuce ali RDP na windows server nece.
Namesteno mi je u PPTP remote address koju treba da dobijem preko VPN i to sve radi kako treba, sve sam odradio prema upustvu koje je Pedja pisao.
Jel znate mozda u cemu je fora?
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #1 poslato: 21.09.2012. 17:47:43 »

Sta je RDP?
Sačuvana

kraga
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Vladimir Kragovic
Mesto: Beograd
Država: Srbija
Poruke: 15


« Odgovor #2 poslato: 21.09.2012. 20:14:05 »


Sta je RDP?

remote desktop
Sačuvana
Laki_88
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Lazar Matic
Mesto: Uzice
Država: Srbija
Poruke: 2


« Odgovor #3 poslato: 25.09.2012. 22:30:13 »

procitao sam ovaj tekst
http://pedja.supurovic.net/mikrotik-kao-pptp-server
i nije mi jasno u ovom delu
/ppp secret add \
name=user1 \
password=lozinka \
profile=default-encryption \
local-address=10.10.10.1 \
remote-address=10.10.10.2 \
service=pptp \
caller-id="" \
limit-bytes-in=0 \
limit-bytes-out=0 \
routes="" \
comment="" \
disabled=no
1) ako je na mikrotiku adresa lan-a 192.168.1.1, a npr. adresa na wan-u koju je dobio od internet operatera 212.71.91.14, je li mi u polje "local-address" kucamo 192.168.1.1?
2) I nije mi jasno koju onda adresu ja kucam na mom udaljenom racunaru da bih se preko PPTP-a konektovao na taj ruter? da li adresu rutera koju je dobio od operatera (212.71.91.14)? jer adr 192... spada u privatne lokalne adrese i ne vidi se na netu...
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #4 poslato: 25.09.2012. 23:01:23 »

Kada se uspostavi VPN konekcija formira se nova privatna mreza izmedju rutera i vpn klijenta.

local-address je ip adresa rutera u toj mrezi a remote-address je ip adresa vpn klijenta.

Komunikacija izmedju rutra i vpn klijenta ide kroz ovu mrezu pa ruteru pristupas na local-address.

local-address moze da bude ista adresa kao i u LAN-u ali se tada mora ruter dodatno podesiti da vpn mreza radi u bridzu sa lanom.

Ruteru se moye pristupati sa vpn klijenta na javnu IP ali tada klijnt mora biti podesen da takvu konekciju usmerava preko Interneta a ne preko VPN konekcije.
Sačuvana

Laki_88
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Lazar Matic
Mesto: Uzice
Država: Srbija
Poruke: 2


« Odgovor #5 poslato: 26.09.2012. 00:25:11 »

ne znam da li smo se razumeli  Grin
sta mene konkretno interesuje, kako da ja sa ovog mog racunara preko interneta pristupim ovoj lan mrezi koja je na mikrotik ruteru? smile

pokusavam da okacim sliku ali nece...
Sačuvana
kraga
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Vladimir Kragovic
Mesto: Beograd
Država: Srbija
Poruke: 15


« Odgovor #6 poslato: 26.09.2012. 01:03:04 »

Pedja,
evo koji imam problem.
Dok sam imao samo jednu wan konekciju pptp tj. VPN mi je funkcionisao ok, konektujem se, dobijem ip adresu iz lokalne mreze koju sam dodelio za svog korisnika i bez problema pristupam svim serverima preko remote desktopa(samo ukucam njihovu ip adresu).
Od kada sam prikacio drugu wan konekciju i odradio deljenje internet konekcije prema tvom uputstvu (koje je inace extra i radi odlicno), od tada se konektujem preko VPN, dobijem lokalnu ip adresu koju sam dodelio za sebe ali dalje od mikrotika ne mogu da idem.
Deluje mi da je zbog ovog deljenja dve internet konekcije, poceo da se javlja ovaj problem, jel znas mozda u cemu je fora?
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #7 poslato: 26.09.2012. 22:20:53 »


ne znam da li smo se razumeli  Grin
sta mene konkretno interesuje, kako da ja sa ovog mog racunara preko interneta pristupim ovoj lan mrezi koja je na mikrotik ruteru? smile

pokusavam da okacim sliku ali nece...



To zavisi kako hoces da prsitupas. Ako ti ne treba bridzovan pristup onda samo treba da podesis rutiranje da se vpn i lan mreza medjusobno vide.

Ako, pak, hoces da se racunar koji je povezan preko VPN vidi kao da je u LAN-u onda moras da bridzujes VPN i LAN. Imas to objasnjeno na http://pedja.supurovic.net/mikrotik-kao-pptp-server
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #8 poslato: 26.09.2012. 22:23:17 »


Pedja,
evo koji imam problem.
Dok sam imao samo jednu wan konekciju pptp tj. VPN mi je funkcionisao ok, konektujem se, dobijem ip adresu iz lokalne mreze koju sam dodelio za svog korisnika i bez problema pristupam svim serverima preko remote desktopa(samo ukucam njihovu ip adresu).
Od kada sam prikacio drugu wan konekciju i odradio deljenje internet konekcije prema tvom uputstvu (koje je inace extra i radi odlicno), od tada se konektujem preko VPN, dobijem lokalnu ip adresu koju sam dodelio za sebe ali dalje od mikrotika ne mogu da idem.
Deluje mi da je zbog ovog deljenja dve internet konekcije, poceo da se javlja ovaj problem, jel znas mozda u cemu je fora?


Pretpostavljam da je problem sto nisi poslusao savet da na isti ruter ne stavljas vise WAN i vise LAN. Ako hoces da stedis zivce onda se drzi pravila da na ruter ide ili vise WAN i jedan LAN ili vise LAN i jedan WAN. Niej nemoguce napraviti da radi i to kako si ti krenuo ali to iziskuje mnogo planiranja i konfiguraisanja i nije mnogo tolerantno na kasnije bilo kakve promene u konfiguraciji.

Savetujem ti da to razdvojis, ubaci jos jedan ruter, paneka jedan hendluje WAN konekcije a drugi LAN konekcije.
Sačuvana
kraga
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Vladimir Kragovic
Mesto: Beograd
Država: Srbija
Poruke: 15


« Odgovor #9 poslato: 27.09.2012. 03:05:27 »



Pedja,
evo koji imam problem.
Dok sam imao samo jednu wan konekciju pptp tj. VPN mi je funkcionisao ok, konektujem se, dobijem ip adresu iz lokalne mreze koju sam dodelio za svog korisnika i bez problema pristupam svim serverima preko remote desktopa(samo ukucam njihovu ip adresu).
Od kada sam prikacio drugu wan konekciju i odradio deljenje internet konekcije prema tvom uputstvu (koje je inace extra i radi odlicno), od tada se konektujem preko VPN, dobijem lokalnu ip adresu koju sam dodelio za sebe ali dalje od mikrotika ne mogu da idem.
Deluje mi da je zbog ovog deljenja dve internet konekcije, poceo da se javlja ovaj problem, jel znas mozda u cemu je fora?


Pretpostavljam da je problem sto nisi poslusao savet da na isti ruter ne stavljas vise WAN i vise LAN. Ako hoces da stedis zivce onda se drzi pravila da na ruter ide ili vise WAN i jedan LAN ili vise LAN i jedan WAN. Niej nemoguce napraviti da radi i to kako si ti krenuo ali to iziskuje mnogo planiranja i konfiguraisanja i nije mnogo tolerantno na kasnije bilo kakve promene u konfiguraciji.

Savetujem ti da to razdvojis, ubaci jos jedan ruter, paneka jedan hendluje WAN konekcije a drugi LAN konekcije.


Prateći tvoje uputstvo za konfigurisanje PPTP, ja sam pptp korisnike i lan korisnike stavio u istom mrežnom opsegu, sto znači da imam jedan LAN i 2xWAN.
Koliko sam uspeo da provalim, sve mi je radilo ok dok sam imao samo jednu wan konekciju, nakon dodavanja druge wan konekcije i deljenje interneta dešava se ovo što sam pisao, dobijem lokalnu ip adresu, konektujem se na pptp server ali sem pristupa preko winbox-a mikrotiku ne mogu da pristupim ni jednom serveru preko remote desktopa koji su istom lan-u kao i ja i mikrotik.
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #10 poslato: 01.10.2012. 04:53:32 »

Da li proradi kad isključiš tu oddatnu konekciju?
Sačuvana

kraga
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Vladimir Kragovic
Mesto: Beograd
Država: Srbija
Poruke: 15


« Odgovor #11 poslato: 01.10.2012. 14:09:52 »


Da li proradi kad isključiš tu oddatnu konekciju?

Kada disable-ujem rulove za deljenje internet konekcije, tada mi normalno sve radi. Pristupam preko te jedne Wan konekcije bez problema i funkcionise mi remote desktop. U tom slucaju druga Wan konekcija mi sluzi samo kao backup link.
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #12 poslato: 01.10.2012. 20:43:33 »

Upustvo za deljenej vise WAN se zasniva na pravilima koja koriste mrežne interfejse, i pretpostavlja da je samo jedan mrežni interejs LAN. Kada ukljucis PPTP pojavljuje se novi mrezni interfejs (i to po jedan za svaku PPTP konekciju) i to napravi haos u celoj konfiguraciji jer pravila WAN deljenja sve te interfejse tretiraju kao WAN (bez obzira sto si ih "bridzovao" sa LAN-om).

Ne znam jednostavnije resenje osim da ubacis jos jedan ruter, tako da se jedan bavi WAN interfejsima a drugi LAN ukljucujuci i PPTP. Ako hoces sve sa jednim ruterom, ima dobrano da se namucis da to napravis.
Sačuvana

kraga
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Vladimir Kragovic
Mesto: Beograd
Država: Srbija
Poruke: 15


« Odgovor #13 poslato: 02.10.2012. 16:40:22 »


Upustvo za deljenej vise WAN se zasniva na pravilima koja koriste mrežne interfejse, i pretpostavlja da je samo jedan mrežni interejs LAN. Kada ukljucis PPTP pojavljuje se novi mrezni interfejs (i to po jedan za svaku PPTP konekciju) i to napravi haos u celoj konfiguraciji jer pravila WAN deljenja sve te interfejse tretiraju kao WAN (bez obzira sto si ih "bridzovao" sa LAN-om).

Ne znam jednostavnije resenje osim da ubacis jos jedan ruter, tako da se jedan bavi WAN interfejsima a drugi LAN ukljucujuci i PPTP. Ako hoces sve sa jednim ruterom, ima dobrano da se namucis da to napravis.


Onda za sada neka mi druga wan konekcija bude backup link posto mi je bitan pristup spolja preko remote desktop-a. Pa kada se uzme drugi ruter uradiću kao što si rekao.
Hvala u svakom slucaju na informacijama.
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.961 sekundi sa 37 upita.