Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Užice na Internetu
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Wireless loaklna mreza preko MikroTik-a  (Pročitano 2989 puta)
Philip_Su
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filip Ivkovic Ivandekic
Mesto: Djurdjin
Država: Srbija
Poruke: 5


« poslato: 02.05.2009. 22:36:30 »

Poz
Razgledao sam vas sajt i nasao puno korisnih stvari, ali nisem nasao tacno no sto meni treba. Situacija je sledeca:
Hteo bi da napravim wireless lokalnu mrezu u mojem selu tako da AP bude MikroTik. Internet bi doveo od provajdera za kojeg se koriste vpn konekcije, tako da clanovi mreze pristupaju internetu kao do sad. Na njega bi se nakacio preko grid antene. U MikroTik-u ce biti jos jedna wireless kartiva na koju bi bila spojena omni antena i jedna lan preko koje mi se nakcio sam mojim PC-om na mrezu (antena bi mi bila na krovu kuce). Sada treba neko da mi kaze kako treba da podesim MikroTik da bi ovo sve funkcionisalo.

Hvala.

P.S. Ako nesto nisam najbolje objasnio, samo recite, pa cu se potruditi da razjasnim.
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #1 poslato: 03.05.2009. 06:13:52 »

Filipe, od tebe se ocekuje da to sam namestis, a da pomoc trazis za neki konkretan problem na koji naidjes.

Ovako kako si ti trazio, jedino mozemo da te uputimo da angazujes nekoga da ti to namesti, posto to sti ti treba su osnovne stvari, objasnjenja imas u uputstvu za Mikrotik kao i uputstvima na nasem sajtu.
Sačuvana

Philip_Su
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filip Ivkovic Ivandekic
Mesto: Djurdjin
Država: Srbija
Poruke: 5


« Odgovor #2 poslato: 30.06.2009. 20:22:07 »

Pozdrav,
uspeo sam da podesim MikroTik ta radi kao AP i ja sam se nakacio na tu mrezu utp kablom i sve sve radi super. To sam podesi tako sto sam napravio bridge1, pa sam u ports dooao wlan(kartica na kojoj je AP) i lan karicu(pod bridge sam stavio bridge1), onda sam dodelio ip adresu bridge-u (192.168.1.10). Posle toga sam enable-ovo wireless karticu i prebacio Mod u ap bridge, zatim sam podesio DHCP tako da interface bude bridge1,  gateway dns-server adresa bridge-a i sada mi dodeljuje adrese iz istog ranga na korisnike nakacene sa lan i wlan kartice. Ovo sto sam do sad podesio radi odlicno, ali nikako nisam uspeo da dovedem internet na mrezu. Kao sto sam naveo u prethodnom postu, internet bi koveo od wireless  provadera tako mogu da koristim vpn konekciju(s PC-a) kao i kad sam koristio direkno njihov net.

Tu bi molio za pomoc, da mi neko objasni  kako da podesim MT. Jako bi mi puno znacilo kada bi to uspeo da odradim. Nije mi potrebno da to budu kotove komande koje cu samo da prepisem, dovoljno mi je sako objasnjenje na koji nacin se MikroTik podesava u mojem slucaju.

Hvala.
Sačuvana
Philip_Su
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filip Ivkovic Ivandekic
Mesto: Djurdjin
Država: Srbija
Poruke: 5


« Odgovor #3 poslato: 30.06.2009. 21:57:28 »

Da, zaboravio sam da kazem. Drugu wireless karticu sam stavio u station mod, skeniro i konktovo se na provajdera, dalje neznam sta da radim.
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #4 poslato: 01.07.2009. 02:17:59 »

http://wireless.uzice.net/uputstva/mikrotik-osnovno-podesavanje-deljenje-internet-konekcije/

Sačuvana

Philip_Su
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filip Ivkovic Ivandekic
Mesto: Djurdjin
Država: Srbija
Poruke: 5


« Odgovor #5 poslato: 03.07.2009. 22:44:47 »

Pedja, uradio sam sve isto kao sto je i u tvojem upustvu. Kada sam nakacio wlan katricu na predajnik, podesio sam da bude dhcp klijent, zatim sam probao da pingujem provajderov VPN server(iz MT-a) i ping radi, pa sam onda podesio u firewall masquerade, out interface mi je bio wlan. I kada sam, iz windowsa, probao da se konekrujem na net nije hteo, probao sam i preko Command Prompt-a da pingujem vpn server i isto nije hteo, al probao sam da pingujem i adresu mog mikrotika, ni to nije hteo. Nemogu da shvatim u cemu moze da bude problem, ako je ovo sve sto sam uradio ispravno. Ako znas sta bi mogao da bude razlog, pomozi molim te.

Hvala.
Sačuvana
Pedja
urednik
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #6 poslato: 04.07.2009. 06:06:21 »

Proveri da li ti je na Windows racunaru podesen Mikrotikov IP za default gateway (ipconfig /all).
Sačuvana

Vlada_RS
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Vlada
Mesto: Republika Srpska
Lokacija: Celinac
Država: BiH
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 243




« Odgovor #7 poslato: 04.07.2009. 07:56:23 »

Da li si dobro uradio DNS??
Sačuvana
Philip_Su
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filip Ivkovic Ivandekic
Mesto: Djurdjin
Država: Srbija
Poruke: 5


« Odgovor #8 poslato: 05.07.2009. 05:29:28 »

uspeo sam, doduse nije u pitanju bio roter sa onim interfejsovima koje sam naveo u prethodnim postovim, nego jedan koji ima 1lan i1wlan karticu, restartovao sam sva dosadasnja podesavanja i uradio sve isto kao sto je u upustvu (bukvalno kopiro) i radi (verovatno je neko staro podesavanje smetalo, jer sam se dosta igro u pokusaju da namestim)

Hvala na pomoci.
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  



Užice na Internetu
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 4.386 sekundi sa 36 upita.