Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Japanski režiser kršten u crkvi u Drvengradu  (Pročitano 22298 puta)
losmi
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Država: Cyprus
Horoskop: Škorpija
Poruke: 160



« poslato: 12.01.2009. 02:32:42 »

Japanski režiser kršten u crkvi u Drvengradu
Autor: Tanjug | 11.01.2009. - 17:33

Festival Kustendorf na Mećavniku okupio je mlade sineaste iz celog sveta, ukupno 32 učesnika od kojih je devetoro iz Srbije. Kontakti sa njima ostavreni su uglavnom preko visokih filmskih škola iz 16 zemalja, ali su se neki i sami prijavili.

Tako je autor iz Japana Koki Hasei, koji je ranije doputovao, lično doneo DVD sa svojim dokumentarcem "Godog", o svakodnevici dece koja žive, rade i igraju se na đubrištima u sirotinjskim kvartovima Filipina.
Glavni selektor festivala Emir Kusturica pogledao je film i pozvao Haseija da bude gost Drvengrada, a njemu se ovde tako svidelo da je rešio da pređe u pravoslavnu veru.
Hasei je juče kršten u crkvi Svetog Save u Drvengradu i dobio ime Stefan.


http://www.blic.rs/kultura.php?id=73801
Sačuvana
isahar7
Pustinjski Magarac-ishar7
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Rodoljub Rabasovic
Mesto: beograd
Država: srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Vaga
Poruke: 33


otmi mi srce od straha, dusu od mraka, otmi me...


« Odgovor #1 poslato: 13.01.2009. 00:18:42 »

   Ovu informaciju, dobro bi bilo uzeti sa rezervom, ako ni zbog cega, ono zbog informacije  o emirovoj promeni imena u "nemanja", stose ispostavilo kao prodaja magle (mne u Mokroj Gori ima dosta). Meni je interesantnije, pokusati saznati, koliko vlada i pojedina ministarstva finansiraju Emirove aktivnosti, pogotovu ove koje su van njegove registrovane delatnosti, a to je izvoz. Za sada znam da jedino izvozi gradju-drvo, do kojih uglavnom dolazi, secenjem sume, drzavne i privatne (bez znanja vlasnika), za navodno pravljenje puteva i skijalista, koja ce na vise mesta ostati vecita gradilista, jer stalno menja lokacije. Ovu svoju znatizelju sam pokusao zadovoljiti, preko inspekciskih organa, likalne samouprave-Uzice, ali mi je odgovoreno da oni nezvanicno, ali prakticno nemaju nikakva prava bilo kakve kontrole, jer je sve to iz Vlade Srbije preneseno na Emirovo preduzece, preko Rendzera, koji su davno izasli iz svih zakonskih okvira, pocev od naziva... band bash
Sačuvana
klackalica
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Lepa Brena
Država: SRB
FaceBook: ima
Horoskop: Devica
Poruke: 631



« Odgovor #2 poslato: 13.01.2009. 08:21:52 »

Neverovatno kakvo je to okupljalište belosvetskih dileja! Još ako je Japanca krstio lično pop Karajlić, pošto je on sklon obavljanju raznih "crkvenih" obreda Emirove "crkve"? A za venčanja je verovatno zadužen Miki Manojlović...

A to sa krčenjem šume, izgleda isti fazon kao sa ovom tzv. obilaznicom oko Užica, koju daj Bože da naši unuci dočekaju... Al zato skresaše pola brda s gornje strane magistrale! Neko debelu lovu uzima prodajući taj kamen, a sve pod plaštom "radova na izgradnji oko obilaznice" koje nema ni u naznakama, a već mesecima tuda roksuju. Izgleda da se više bave tim brdom, nego izgradnjom mosta, jer od brda kaplje lova, a most bi ionako samo koštao....
Sačuvana
isahar7
Pustinjski Magarac-ishar7
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Rodoljub Rabasovic
Mesto: beograd
Država: srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Vaga
Poruke: 33


otmi mi srce od straha, dusu od mraka, otmi me...


« Odgovor #3 poslato: 31.05.2018. 21:46:30 »


    Japanski reziser ce u japanu mozda izgraaditi, Pravoslavnu crkvu , jer i  u Japanu ima Prvoslvca sa prostora bivse "Juge".

   Kmenolom u Surduku davno je bila zakpil Grdjevinsk firma "Niskogradnj", ali su je prodli Strancu, koji se trudi da izvuuce sto vecu korist, jer nije zaakupio i Kamenolom u Surduku. Stici ce on i do Kcera, ali "zaobilznicu" ce platiti Drzav Srbija.
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.064 sekundi sa 34 upita.