Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1] 2  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Kusturičin festival na Mokroj gori - „Kustendorf"  (Pročitano 16993 puta)
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« poslato: 17.12.2007. 22:29:28 »

http://www.24sata.co.yu/vesti.php?id=17675

Kusturičin festival na Mokroj gori

Prvi međunarodni filmski festival „Kustendorf", koji će biti održan od 14. do 21. januara na Mokroj gori, biće radionica, susret mladih autora i onih koji su već afirmisani, izjavio je osnivač i direktor festivala Emir Kusturica. Festival će otvoriti ruski reditelj Nikita Mihalkov i njegov najnoviji film „12".

Takmičarski program predstaviće radove studenata iz 12 zemalja - Češke, Grčke, Italije, Poljske, Slovačke, Rusije, Engleske, Amerike, Kube, Španije, Francuske i Srbije. Sekcija „Savremene autorske tendencije" nude novu produkciju, a autori će biti gosti festivala i vodiće radionice. Među njima su reditelji Fatih Akin, Kristijan Munđu, Eran Kolirin, glumac Rizvan Vasilesku i sam Kusturica. Mladi će imati priliku da razgovaraju i s Mihalkovim, kojem će biti priređena retrospektiva, zatim sa art dizajnerom Danteom Spinotijem i glumcem Mikijem Manojlovićem. Što se tiče koncepta, od podneva do ponoći trajaće filmske projekcije, a od ponoći do jutra biće svirke.

Nagrade - Zlatno, Srebrno i Bronzano jaje dodeliće žiri čiji je predsednik austrijski književnik Peter Handke, a članovi grčki filmski kritičar Ninos Mikelaidis i upravnik kulturne fondacije u Parmi Andrea Gambeta.
Sačuvana

Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #1 poslato: 15.01.2008. 21:06:19 »

http://www.24sata.co.yu/novisad.php?id=18978

Emir Kusturica „sahranio” Holivud

„Oprosti, Bože, Vilisu Brusu za sva sagrešenija voljna koja je počinio na filmu i van njega, noću ili danju... živeo je i umro muški, neka mu je laka ova srpska mokrogorska zemlja”, čulo se juče na Mokroj gori.

Sledećeg sekunda buldožer brutalno zatrpava jamu s kovčegom u kome su kopije sva četiri dela filma „Umri muški”.

Ovom „sahranom” holivudskog hita juče je na Mećavniku Emira Kusturice u Mokroj gori počeo filmski festival „Kustendorf”.

U povorci koja je prodefilovala ulicama Drvengrada bio je Nikita Mihalkov, krstaču s imenom pokojnika - filma „Die hard” (ispisano ćirilicom) nosio je Stribor Kusturica, a rolu u popovskoj mantiji odradio je Nele Karajlić.
Sačuvana

Vlad Dracul
Experimental Period
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milic Filipovic
Mesto: Pozega
Lokacija: Bakionica
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 1876




« Odgovor #2 poslato: 15.01.2008. 21:14:20 »

Budalastina.. ovaj covek od kako je dosao u nase krajeve sve me vise iritira! Rzumem ja umetnik malo cuknut ali nije cuknut da naplati putarinu smile

Sve ok fastival i to ali sahrane to je bilo previse..
Sačuvana
Budalica 17 cm
banovan korisnik
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
budalica-veselica
Mesto: uzice
Horoskop: Ribe
Poruke: 117


« Odgovor #3 poslato: 16.01.2008. 00:22:10 »

Josh jedan fantastichan potez, performans koji je video ceo svet....Kusturica :1...  U S A  : 0

Uvek protiv globalizacije....
Sačuvana
Драгољуб
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Lokacija: Доварје
Država: Србија
Poruke: 1540



« Odgovor #4 poslato: 16.01.2008. 16:34:11 »

Neka ide na svoju zemlju i provocira zapad ovakvim chinovima. Posle se pitamo sto nas mrzi svet, sto nas bombarduju, sto nam uzimaju deo po deo zemlje.... Pa kako i nece kada ti dodje Turcin nafujdan heroinom i poigrava se narodom a nas premijer Voja uvodnim tekstom otvara festival dok se predsednik nase opstine Tihi smeje kao i obicno jer ocigledno nema pojma ni gde je dosao a kamoli nesto drugo.....

E Srbijo sta si dozvolila!!!
Sačuvana
Iva_smiley
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: Qka
Država: SER
Horoskop: Vaga
Poruke: 1697


Yes, you have to keep smiling


« Odgovor #5 poslato: 16.01.2008. 17:09:23 »

Gospodin Nemanja je mogao sahraniti i neki od svojih filmova - ne bi pogresio.
Za mene je ono skroz crno.
Sačuvana

* life is music , music is progressive *
Vlad Dracul
Experimental Period
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milic Filipovic
Mesto: Pozega
Lokacija: Bakionica
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 1876




« Odgovor #6 poslato: 16.01.2008. 17:16:51 »

Pa dobro de slazem se sa idejom da je Americki film u 85% slucajeva djubre za Americke siroke (glupe) narodne mase - Die Hard je svakako primer toga ali sahrana i te gluposti su ipak previse Grin
Sačuvana
klackalica
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Lepa Brena
Država: SRB
FaceBook: ima
Horoskop: Devica
Poruke: 631



« Odgovor #7 poslato: 16.01.2008. 17:22:27 »

Trebalo je prvo da sahrani "Zavet", za taj film "Umri muški" je "Građanin Kejn"! Taj majmun se mnogo raskurčio, a pri tom mu smrdljivi Koštunica daje legitimitet. Da skup smrdonja bude potpun, falio je još samo Bora Čorba i slične veličine... Bruka jedna. A svi mediji su to vrlo afirmativno preneli ovcama-biračima.
Sačuvana
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #8 poslato: 16.01.2008. 20:31:29 »

Kusturica nije normalan,da jeste ne bi ga njegov narod "otpisao".Covek koji ovde ima sve privilegije, kao da je kralj..nije mi samo jasno:cime je to zasluzio?
(at)klackalica:Sta to fali Bori Djordjevicu?Pa on je za mene veca legenda i velicina od ovog luckastog reditelja.
Sačuvana
Budalica 17 cm
banovan korisnik
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
budalica-veselica
Mesto: uzice
Horoskop: Ribe
Poruke: 117


« Odgovor #9 poslato: 17.01.2008. 00:52:54 »


Nemanja Kusturica je Srbin i Srbija je njegova domovina, tj. on je drzavljanin ove zemlje...mozda mislish da bi svi trebali da se varate , tamo gde smo se rodili i porasli...povratak u zavichaj...
Na sledecim izborima cu glasati za opciju , koja se zalaze da se Srbija pravno i formalno, vrati pod jurisdikciju Turske...ovo je bre turska teritorija, ako na njoj zivi neki narod, koji je mentalitetom i ponashanje Azijat.....pa mozemo se mi do mile volje zvati Srbima....Srbi su nekada bili plavi.....Ochigledno da braon Srbi, ne mogu oprostiti nekome shto ima lovu....shto je zaradio veliku lovu....
Sačuvana
Драгољуб
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Lokacija: Доварје
Država: Србија
Poruke: 1540



« Odgovor #10 poslato: 17.01.2008. 01:08:38 »


Na sledecim izborima cu glasati za opciju , koja se zalaze da se Srbija pravno i formalno, vrati pod jurisdikciju Turske...ovo je bre turska teritorija, ako na njoj zivi neki narod, koji je mentalitetom i ponashanje Azijat.....pa mozemo se mi do mile volje zvati Srbima.


Lupash neverovatno legendo......
Sačuvana
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #11 poslato: 17.01.2008. 13:57:23 »

Ovo je za mene jedna veelika budalashtina.... Vidi se da smo svi izlapeli i poludeli....
Sačuvana
Andragon
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Jarac
Poruke: 1137



« Odgovor #12 poslato: 17.01.2008. 14:23:18 »

I za mene isto...cekaj sta fali filmu Umri mushki 4 ? Film je super,sem kraja,ali 80 % filma je sasvim ok...
Sto? Kusturicin film :"Zivot je cudo" necemu valja??? Ma dajjjj,nego covek ima kompleks sto njegovi filmovi nisu tako omiljeni kao ovi Brusovi , pa uzeo da ih sahranjuje o svome troshku...Strashno smile
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #13 poslato: 23.01.2008. 23:05:47 »

http://www.blic.co.yu/kultura.php?id=27585

Sinoć završen prvi filmski festival u Mećavniku na Mokroj gori

Lansirna rampa za mlade autore

Autor: V. Lojanica | 22.01.2008

UŽICE - Sinoćnim spuštanjem zavese na prvi „Kustendorf“ studentski filmski festival i proglašenje najboljih, Mećavnik Emira Kusturice zatvorio je još jedno značajno „autobiografsko poglavlje“ i na mapi kulturnih sedišta Srbije čvrsto overio pečat na kome velikim slovima piše - Mokra Gora.

Nad Mećavnikom, do pre samo četiri godine zapuštenom mokrogorskom ledinom, vijorile su se proteklih desetak dana zastave 12 država koje su ovde imale svoje predstavnike.

U takmičarskom delu festivala prikazana su 34 ostvarenja, a Emir Kusturica, domaćin i selektor, sabrao je na premijernom izdanju svog „Kustendorfa“ poznata imena svetske kinematografije - jednog Nikitu Mihalkova, Mihaela Redforda, Erana Kolivina, Fatiha Akina, Kristijana Munđijua, našeg Mikija Manojlovića...

Za razliku od defilea po crvenim tepisima, dijamantima okićenim i glamurom praćenim filmskim zvezdama koje poziraju fotoreporterima, kako to po prepisanom receptu biva na otvaranju svih poznatih svetskih festivala, „Kustendorf“ je počeo originalno - u ilovači do kolena, činom sahrane.

Čitanjem opela Brusu Vilisu, koga je u popovskoj odori „ožalio“ Nele Karajlić, konstatujući da je holivudski superstar živeo i umro muški i da ga pokriva laka mokrogorska srpska zemlja, te sahranom u čamovom mrtvačkom sanduku kopije četvrtog dela filma „Die hard“, Kusturica je u Mećavniku načeo novu parcelu zemlje, označivši je kao groblje loših filmova.

Rezimirajući prvi „Kustendorf“, Emir Kusturica u izjavi za „Blic“ podseća da se po srpskoj narodnoj prvi mačići u vodu bacaju - ako ne valja, a kada je dobro - onda se po jutru dan poznaje. „Festival je započeo na dobar način i ostvario komunikaciju koja me podseća na svetske festivale, mesto je definisalo pravila igre.

I vuk je sit i ovce su na broju. Od početka digitalne ere ovo je prvi put da u Srbiji jedan festival daje prednost projektoru, zvučnicima, kvalitetu projekcije, u odnosu na crveni tepih“, kaže Kusturica. Na minulom festivalu, ističe njegov domaćin, gostovalo je sedam velikih i 30 mladih autora.

„Divno je to što su veliki i mali autori bili upućeni jedni na druge prirodom Drvengrada. Verujem da bar neko od ovih 30 može postati jedan od ovih sedam. Budućnost festivala će zavisiti od države Srbije i entuzijazma ljudi koji su festival napravili“, zaključio je Kusturica.

„Kustendorf“ je završen kasno sinoć dodelom „Zlatnog“, „Srebrnog“ i „Bronzanog jajeta“ najboljim mladim autorima.

Kristijan Munđiju gost „Kustendorfa“

Rumunski reditelj Kristijan Munđiju, prošlogodišnji kanski pobednik, bio je gost „Kustendorfa. Njegov „Četiri meseca, tri nedelje i dva dana“ sinoć je zatvorio filmski festival na Mećavniku, čiji je osnivač i domaćin Emir Kustirca.

Rumunski reditelj je u jučerašnjem razgovoru sa novinarima istakao da mu kansko priznanje veoma znači, ali da je za ljude u njegovoj zemlji važniji uspeh filma „Četiri meseca, tri nedelje i dva dana“, koji je doprineo poboljšanju imidža Rumunije u svetu, nego poruka koju to delo šalje javnosti.

„Svako priznanje ove vrste je divno, jer znači da neko vrednuje tvoje viđenje filmske umetnosti. Kad smo se vratili u Rumuniju, dočekani smo kao da smo osvojili fudbalsko prvenstvo, ali ispostavilo se da mnogi ljudi nisu videli film, zbog čega se izgubila njegova poruka rumunskoj javnosti“, rekao je Munđiju.

„Četiri meseca, tri nedelje i dva dana“ deo je većeg projekta „Priče iz Zlatnog doba“‘ koji je osmišljen kao subjektivna istorija komunizma u Rumuniji ispričana kroz urbane legende, sa ciljem da o tom periodu govori bez direktnih referenci na režim.

Munđiju je, takođe, rekao da ga Holivud, za sada, ne privlači jer su mu i dalje suviše važne sloboda u stvaranju filma i potreba da kroz filmsku umetnost ispriča svoju, a ne tuđu priču.

(Beta)
Sačuvana

Jimmy
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Mesto: Kula
Poruke: 5


« Odgovor #14 poslato: 31.12.2008. 07:40:40 »

cao drugari, evo mene kod vas. potrebne su mi neke informacije smile danas sam saznao koji bendovi gostuju na kustendorfu u januaru i jako sam lud trenutno smile

dakle, prvo i najosnovnije pitanje je kustendorf=drvengrad=mokra gora? kad dodjem do mokre gore, to je to?! kako iz Uzica u Mokru Goru. Pretpostavljam da ima bezbroj buseva na dan. kolika je cena i koliko traje put? da li su koncerti na kustendorfu na otvorenom ili u nekom satoru? smile i koja je najjeftinija varijanta prenocista u okolini??? ili da li ima neka varijanta za povratak u uzice kasno uvece?! 2-3 sata izjutra smile

pozdrav svima iz ranice!
Sačuvana
klackalica
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Lepa Brena
Država: SRB
FaceBook: ima
Horoskop: Devica
Poruke: 631



« Odgovor #15 poslato: 31.12.2008. 19:02:46 »

Sto se tice prevoza, najbolje zovi uzicku autobusku stanicu na 031/521-765, pa se raspitaj za busove, ali vec posle 22h mislim da nema nista od javnog prevoza, moras se osloniti ili na taksi, ili ce mozda Kabadahija imati neku svoju organizaciju prevoza.
Cena prenociste je uglavnom svuda u okolini paprena, najjeftinije je u Uzicu, ali su ti tu i uslovi najgori (na konju si ako uopste greju sobe).
Moj savet ti je da dodjes kolima, ako ne mislis da se ubijes od alkohola. Gorivo bar nikad nije bilo jeftinije, tako da ti je to i najprakticnija i najjeftinija varijanta.
Sačuvana
Jimmy
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Mesto: Kula
Poruke: 5


« Odgovor #16 poslato: 31.12.2008. 19:32:04 »

"kabadahija" haha  Cheesy ludi ste! ni ja ga uopste ne gotivim, mozda zato sto mi bleji po komsiluku, ali vas shvatam smile ali dolazi ovaj jedan moldavski bend 8. jan i moram da ih vidim. gledao sam ih na exitu, ali ovo je solo koncert! samo mi dajte odgovorite. da li je kustendorf=mecavnik=drvengrad=mokra gora. kad stignem u mokru goru busom, jesam ja stigo i na konacno odrediste?! meni se tako preklapaju svi ovi pojmovi smile

pozdrav i sve najlepse u novoj 2009
Sačuvana
Rašo
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #17 poslato: 31.12.2008. 19:58:01 »

Kad stigneš na Mokru Goru, računaj da si stigao... smile

Mokra Gora je oko 50 km od Užica, na putu prema Višegradu i dalje prema Goraždu, Sarajevu itd. Raspitaj se u Bgd. za autobuse Beograd-Foča, preko Užica i Višegrada.

http://www.thenosmokingorchestra.com/wsw3/index.php?p=6&ctgx=tnso%20live%20in%20Kustendorf
Sačuvana
Jimmy
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Mesto: Kula
Poruke: 5


« Odgovor #18 poslato: 31.12.2008. 20:55:21 »

Da, samo sto ja planiram vozom do Uzica iz NS, jeftinije je ... nema se para za bus smile Ali nazvacu ja busku u UziceU pre toga. Jedino me brine povratak u Uzice posle svirke, ali valjda ce biti nesto organizovano ... bar se nadam Tongue
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #19 poslato: 31.12.2008. 22:41:26 »

Za svaki slucaj se javi ovde koji dan ranije, mozda neko bude isao u Mokru Goru pa te primi u auto.
Sačuvana

Jimmy
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Mesto: Kula
Poruke: 5


« Odgovor #20 poslato: 01.01.2009. 00:21:34 »

bravo ti ga smile javicu se Wink
Sačuvana
Jimmy
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Mesto: Kula
Poruke: 5


« Odgovor #21 poslato: 05.01.2009. 17:15:45 »

da li je moguce da je festival namenjen samo zvanicama, a ne i sirim narodnim masama?! na to mi je ukazao jedan drug iz bajine baste, pa sam hteo da proverim. cudan sisar je taj kusturica Tongue
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #22 poslato: 05.01.2009. 19:24:38 »

Najbolje je da pitas direktno organizatora. Zvanican telefon za kontakt je 011/24-31-505

Sačuvana

knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #23 poslato: 06.01.2009. 23:09:19 »

http://www.b92.net/kultura/film/vesti.php?yyyy=2009&mm=01&dd=06&nav_id=337999

Zbog velikog interesovanja publike, svakog dana od 8. do 14. januara biće obezbeđen prevoz do Drvengrada iz okolnih mesta.

Autobusi će kretati iz Užica (ispred hotela "Zlatibor" u 11.30 i 15.30 sati), Višegrada (sa Trga u 15.30), Čajetine (ispred Opštine u 15.50) i sa Zlatibora (sa autobuske stanice u 15.30 sati).
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #24 poslato: 15.01.2009. 23:47:05 »

http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=12&status=jedna&vest=135764


Na izvoru dobrih ideja

Anica Dobra

Pozvao je Emir Kusturica, ne slučajno i neposredno, pre nekako službeno, Anicu Dobru da predsedava žiriju drugog Kustendorfa. Glumica se prvi put u životu našla u ulozi sudije, ali je rado došla u Drvengrad, sećajući se davnog, prvog susreta s proslavljenim rediteljem.

- Emira sam prvi put srela u Sarajevu 1986. godine, i to tokom snimanja svog prvog filma. Reč je o „Životu radnika“, u režiji Ćire Mandića. Tada sam upoznala celu porodicu Kusturica, jer je Emir bio neka vrsta supervizora na snimanju.



* Prvi susret se odigrao tokom snimanja vašeg glumačkog debija, a danas prvi put u životu „krojite sudbine“ mladih autora.

- Ovaj festival traje dve godine, ali ima dušu vekova. To se vidi i oseti na prvi pogled. Ne čudi me ogromno interesovanje u celom svetu za Kustendorf, jer je dobre ideje najteže pronaći, i zato najviše i vrede.


* Festival beži od današnje holivudske ideje o kinematografiji. Šta je novo Kustendorf ponudio
vama?

- Delimo Emir i ja mišljenje da je potrebno sačuvati makar zrno autentičnosti, da bismo od sebe nešto napravili kao pojedinci i društvo. Pored toga, nisam ni slutila da ću ovde ovoliko uživati sa svojom porodicom. Dobila sam i mogućnost besplatne, ogromne inspiracije, za iskušenja koja me tek čekaju.


* Svakodnevno ste gledali pet-šest kratkih filmova mladih autora iz celog sveta. Da li su dobri kao stvaraoci?

- Sve se izmešalo, mladi Nemci snimaju u Španiji, Italijani rade u Austriji. Svi se, međutim, izmešteni u neku novu sredinu, bave svojim korenima, okreću se stvarima koje su ostale „kod kuće“ ili su zakopane negde duboko, doputovale u neko „inostranstvo“ sa njima.


* Šta mlade autore najviše privlači kao tema, filmska priča?

- Rastanci i susreti, spajanja i odvajanja, porodica... Ova generacija mladih stvaralaca uspešno će se baviti filmom, vidi se to po zrelom pristupu, gledala sam ovih dana veoma kvalitetne stvari.


* Kao najprepoznatljivije žensko lice nemačke kinematografije, nedavno ste završili snimanje još jednog srpskog filma.

- Mislim da je „Žena sa slomljenim nosem“, reditelja Srđana Koljevića („Sivi kamion crvene boje“), već u fazi montaže. To je dobra priča o nekoliko Beograđana čiji se životi menjaju posle slučajnog susreta. Moj posao na ovom filmu je završen, jedva čekam da vidim rezultat u bioskopima.



SRPSKO-NEMAČKA ISKUSTVA

* Kada „složite“ srpska i nemačka filmska iskustva, gde smo danas u svetu „pokretnih slika“?

- Imali smo nekada u Jugoslaviji filmsku industriju, ali je čak i ona u svetskim razmerama bila mala. Danas ni toga više nema, ali našu šansu vidim u mladim autorima koji su „namazaniji“ od starije generacije. Svet je danas mali, ali uz dovoljno autentičnosti imaćemo uvek šta da ponudimo publici.



N. JANKOVIĆ
Sačuvana

Stranice: [1] 2  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.989 sekundi sa 34 upita.