Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Audio video u mrezi  (Pročitano 23278 puta)
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« poslato: 07.02.2005. 01:41:47 »

Ko ima web kamericu neka proba MyPhone i javi rezultate.

http://myphone.sourceforge.net/
Sačuvana

hiphop
Gost
« Odgovor #1 poslato: 01.03.2005. 08:36:26 »

a jeli el moze ovo samo da radi sa mikrofonom pa da se koristi samo glas bez videa ? ko ima cam...? smile
Sačuvana
pega
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Poruke: 531



« Odgovor #2 poslato: 13.05.2005. 19:08:42 »

Hey filler jeste li vi to probali neki video streaming u mrezi ili mi se cini  :-o  roll   i jel moze to da radi , sta treba od softwera ?
Sačuvana

Weil eigentlich ist dieses Leben etwas Hässliches.
Ich hasse es, also nehme ich und zerbreche ich es.
filler
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
« Odgovor #3 poslato: 13.05.2005. 19:17:32 »

Da, probali smo al streamovali preko http protokola, a on stedi na protoku pa je taj stream ispao odlicno za audio, a video je bio kao slide-show smile

A, udp multicast je vec druga stvar, nije tesko podesiti, al pazi kad ne mogu da pratim kuda uopste idu paketi i na koji port lete, a samo salje podatke ko lud smile To kad se podesi, radice savrseno.

Sad sam skinuo server za AV stream i podesavam ga, radice kao servis u konzolnom modu i moci ce da streamuje sve vrste DivX, samo da ga jos montiram smile

Od softvera, posluzice ti kao najbolji www.videolan.org VIDEO LAN PLAYER koji je stvarno odlican, al moze i bilo koji drugi koji podrzava obican streaming format -> BSPlayer, mv2 player, winamp....

Jos samo podesiti  roll
Sačuvana

Dell Inspiron 531
Hackintosh iDeneb 10.5.6
Voodoo kernel 9.5.0
AMD X2 4000+
4GB Kingstone 800MHz
filler
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
« Odgovor #4 poslato: 19.05.2005. 15:48:02 »

Skinuo sam program za streaming, a video sam da postoji i hardware koji sve to radi. Ovaj koji ja imam radi kao servis na kompjuteru i ne zahteva previse procesorskog vremena. Mislim da cu uskoro pustiti na probu, pa ce to verovatno biti danas. Obavesticu ja vas vec  Cool
Sačuvana

Dell Inspiron 531
Hackintosh iDeneb 10.5.6
Voodoo kernel 9.5.0
AMD X2 4000+
4GB Kingstone 800MHz
pega
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Poruke: 531



« Odgovor #5 poslato: 21.05.2005. 01:07:31 »

ma moze li to malo jednostavnije da se objasni nista ne razumem :mrgreen:  :mrgreen:  ,  jel ti pravis neki kao server odakle ce da ide stream a ovamo klijenti imaju samo softwere u ukucaju lokaciju ili tako nesto , kao sto radi za audio stremaing za   ovaj radio.uzice.net ?
Sačuvana

Weil eigentlich ist dieses Leben etwas Hässliches.
Ich hasse es, also nehme ich und zerbreche ich es.
filler
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
« Odgovor #6 poslato: 21.05.2005. 19:28:58 »

Upravo tako! Jedan server koji sve to emituje, a ti sa nekim klijentom {uglavnom svi playeri sada podrzavaju to} kupis streamovan materijal... Prosto ko pasulj smile
Sačuvana

Dell Inspiron 531
Hackintosh iDeneb 10.5.6
Voodoo kernel 9.5.0
AMD X2 4000+
4GB Kingstone 800MHz
pega
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Poruke: 531



« Odgovor #7 poslato: 28.05.2005. 01:16:10 »

fill imam za tebe jos pitanja ako si raspolozen da malo kuckas ti pisi...
recimo da li je kroz wireless nekako moguce sledece : na jednom kraju imas PC na koji je zakacena kamera i onda  da se sa drugog PC'ja , koji je takodje na wire  , pokrene neka aplikacija na prvom racunaru sve da bi se dobio prewiev sa kamere na ovom drugom racnuaru , nesto kao improvizovana video konferencija ,  a kako rade ti konferencijski alati , jel i to nesto po fazonu streaminga ili ne ?
poz
Sačuvana

Weil eigentlich ist dieses Leben etwas Hässliches.
Ich hasse es, also nehme ich und zerbreche ich es.
filler
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
« Odgovor #8 poslato: 28.05.2005. 04:14:58 »

Citat: "pega"
fill imam za tebe jos pitanja ako si raspolozen da malo kuckas ti pisi...
recimo da li je kroz wireless nekako moguce sledece : na jednom kraju imas PC na koji je zakacena kamera i onda  da se sa drugog PC'ja , koji je takodje na wire  , pokrene neka aplikacija na prvom racunaru sve da bi se dobio prewiev sa kamere na ovom drugom racnuaru , nesto kao improvizovana video konferencija ,  a kako rade ti konferencijski alati , jel i to nesto po fazonu streaminga ili ne ?
poz


To ti nije po fazonu streaminga, to jeste streaming smile Ali kad je u pitanju streaming nije ti potrebno da posle podesavanja prilazis racunara sa koga se emituje signal [gde je kamerica] vec samo da pokrenes klijent koji ce da prihvati i obradi podatke poslate mu.

S' tim sto sad lepo postoje kamerica koje u sebi imaju wireless opremu pa ti i ne treba racunar, same salju podatke i imaju svoju pristupnu IP.  :wink:
Sačuvana

Dell Inspiron 531
Hackintosh iDeneb 10.5.6
Voodoo kernel 9.5.0
AMD X2 4000+
4GB Kingstone 800MHz
pega
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Poruke: 531



« Odgovor #9 poslato: 28.05.2005. 19:08:24 »

ok , samo sto nije u pitanju kamerica za web nego digitalna kamera , menja li to sta stvari , jel moze sa jednog da se ridje drugom i da se pokrene aplikacija za full screen i onda da se na drugom vidi taj full screen sa prvog ... jel to streamin opet smile smile
Sačuvana

Weil eigentlich ist dieses Leben etwas Hässliches.
Ich hasse es, also nehme ich und zerbreche ich es.
filler
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
« Odgovor #10 poslato: 29.05.2005. 22:05:17 »

Krajnje je nebitno koja je kamera u pitanju, odnosno za kojim se ulazom radi. Bitno je da kamera ili sta vec kakva god bila ima prikljucak za kompjuter na kome moze da se reprodukuje slika sa izvora. Posle, slanje na bilo koji drugi racunar je streaming.  :-o

Sve ti je to , brate moj, streaming  Cheesy
Sačuvana

Dell Inspiron 531
Hackintosh iDeneb 10.5.6
Voodoo kernel 9.5.0
AMD X2 4000+
4GB Kingstone 800MHz
pega
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Poruke: 531



« Odgovor #11 poslato: 14.06.2005. 03:48:18 »

da , samo sto bez streminga tako nesto nemoze , recimo sa obicnim desktop sharingom smo nesto probali ali slika secka , treba veliki protok da bi tako moglo a wire izgleda nemoze tako...
ipak to mora da se ide sa nekim od ovih programcica sto si pomenuo , da se napravi straming server pa onda da se salje tako , kolko sam razumeo svi desktop sharing programi snimaju sliku po sliku pa salju na drugi ranunar , bas sam probao Team Wiev ali ne ide... skincu ovaj VideoLan pa cu da vidim...
Sačuvana

Weil eigentlich ist dieses Leben etwas Hässliches.
Ich hasse es, also nehme ich und zerbreche ich es.
filler
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
« Odgovor #12 poslato: 14.06.2005. 15:56:19 »

Samo sam se lepo nasmejao smile

Pa cekaj, i taj desktop sharing koji koristis koristi protok smile A i pored toga verovatno slika koja se snima na tom udaljenom kompjuteru je super, a ti vidis kao slide-show upravo zbog programa koji vrsi remote administration smile Veruj mi da prvi put cujem da neko gleda preko remote administration smile

To ne radi tako, niti je ikada moglo. Da imas javnu IP adresu mogao bi pomocu odredjenog programa automatski da pristupis kamerici i gledas preko browsera, ali i to je http - znaci slideshow.

Ono sto ti zelis je omoguceno preko streaming UDP Multicast-a ili eventualno ako zelis samo ti da gledas - unicast. I ne komplikuj smile
Sačuvana

Dell Inspiron 531
Hackintosh iDeneb 10.5.6
Voodoo kernel 9.5.0
AMD X2 4000+
4GB Kingstone 800MHz
pega
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Poruke: 531



« Odgovor #13 poslato: 14.06.2005. 19:22:24 »

sta komplikujem vidis da sam maksimalno pojednostavio stvari...pustis tamo , kliknes vamo i radi...jes vio'  smile  dobro malo secka , ali sta da se radi... smile  , komplikujes ti , posto neces da objasnis lepo multikast smile no ima dosta tu , procitacu kad mognem...
Sačuvana

Weil eigentlich ist dieses Leben etwas Hässliches.
Ich hasse es, also nehme ich und zerbreche ich es.
pega
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Poruke: 531



« Odgovor #14 poslato: 01.07.2005. 17:18:19 »

ovo je najbolje da kenny objasni kako radi jel ja nisam video sliku sa druge strane , mislim da nije nesto posebno - stream info kaze da je 320x240 ona mala rezolucija , kenny da li to secka , kako to radi ? zvuk ? stereo ? ja sam njemu pustio signal sa recivera u nekom komprimovanom formatu sto je bolje nego neki fajl...sta znam...ima tu mnogo funkcija , bi u pavu filler...
Sačuvana

Weil eigentlich ist dieses Leben etwas Hässliches.
Ich hasse es, also nehme ich und zerbreche ich es.
filler
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
« Odgovor #15 poslato: 01.07.2005. 17:31:35 »

Pazi, kompriomovani format koji se streamuje je nekvalitetan i zahteva odredjene codec-e i dobar CPU koji bi to sve mogao da decompressuje u realnom vremenu. Ja ne preporucujem koriscenje XviD, DivX ili ostalih formata vec iskljucivo RAW signala sa fps od 23. Rezolucija i kvalitet streaming veze zavisi od linka koji se poseduje.

Mislim da za takvu internu upotrebu ne treba velika rezolucija i da ce ta od 320x240 biti sasvim dovoljna, jer RAW format moze lepo da se zumira do 200% da se preterano ne izmeni pixelizacija slike.

Nema mnogo podesavanja, bitno je samo da se streming prilagodi brzini linka i to je sve. Znaj da UDP rasipa pakete i da je potrebno prvo to podesiti. I, ako je jedan korisnik u pitanju mozda je bolje pokrenuti UDP unicast stream, dok ako zelis vise njih da ucestvuje, ukljuci lepo UDP multicast.

A, ako zelis jednostavno da vidis stream sa njegove kamerice, povezite se preko NetMeetinga u sklopu windows-a i uzivaj smile
Sačuvana

Dell Inspiron 531
Hackintosh iDeneb 10.5.6
Voodoo kernel 9.5.0
AMD X2 4000+
4GB Kingstone 800MHz
pega
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Poruke: 531



« Odgovor #16 poslato: 03.07.2005. 21:34:20 »

pa mislim da nije divx  , mada nisam siguran , uzeo sam onaj default u VLC , nesto kao mp4v kao kodec a gore je mpeg  ,  ima i raw mada nisam probao sa tim , probacemo , isto je islo ok sa ASF...
znam za unicast i multicast , ja sam isao direktno na njega unicast , i to je islo na oko 150 do 200 kb/s , ne znam kako da odavde vidim sta ide njemu , nema neki prewiew ili vec... a on nema kamericu za meeting pa ono , a verovatno bi i ovo moglo da se napravi sa meetingom ? sta mislis? jel bi radilo to ? sad mislim da moze da se samo pusti audio bez videa , kenny se nalozio na jamfm radio sa satelita , doduse i ja ga cesto slusam smile
Sačuvana

Weil eigentlich ist dieses Leben etwas Hässliches.
Ich hasse es, also nehme ich und zerbreche ich es.
Kenny
if ya run..U only die tired..
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Kenny
Mesto: Uzice\Chuklin
Lokacija: Chuklin hood
Država: c:\Srbija
Horoskop: Ovan
Poruke: 1459


What we love to do we find time to do..


WWW
« Odgovor #17 poslato: 04.07.2005. 08:26:35 »

ljudi ovo radi odlicno zvuk je dosta jak a slika vishe nego solidna .. nemam nikakav program za screen capture da vam docaram al verujte bash je pravo Cheesy bash sam neki dan gledo MTV Cheesy tnks pega Tongue

a i slusho fm JAM o yeeee
Sačuvana

Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.943 sekundi sa 35 upita.