Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1] 2 3  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: dvd  (Pročitano 40094 puta)
tarana
Gost
dvd
« poslato: 23.09.2002. 21:44:08 »

ajde ako neko ima vremena i pojma, da mi preporuci neki dvd uredjaj srednje klase...koje firme su renomirane i priznate ? sigurno ima varijacija u kvalitetu modela ali bar neke okvire da imam..nisam preterano zahtevan...
Sačuvana
Alan Ford
Gost
dvd
« Odgovor #1 poslato: 23.09.2002. 22:16:39 »

Par stvari na koje sam ja obratio paznju kada sam nedavno kupovao DVD plejer.
svi plejeri imaju makrovision zastitu kako ne bi mogao da kopir direktno DVD na video trake, i ukljucen region gde je dvd kupljen sto znaci da se samo DVD-ovi iz tog regiona mogu gledati. Regija ima nekoliko i to su Amerika, Evropa, Azija, i mislim jos jedna).
Ako te zanima snimanje video traka, ili ako mislis da ces povremeno gledati dvd-ove iz neke druge regije najbolji plejeri su razni kineski (apex, akai) i poneki koreanski (daewoo, samsung) kod kojih se sve to 'krekuje' ukucavanjem nekih kodova preko daljinca, ili u najgorem slucaju reprogramiranjem e-proma preko narezanog CD-a. Ja sam se posle citanja raznih recenzija odlucio za Daewoo 5800, sto je single disk DVD (i to je po meni mana zbog koje ga mozda i vratim, jer za iste pare, do 100 dolara, moze da se kupi i DVD changer sa po 3 DVD-a), verujuci da je ipak kvalitetniji od kineza.
Ako si pak siguran da ces samo gledati legalne evropske DVD-ove, dakle nista vcd i ostale przotine, a imas koji dinar vise, Sony, Toshiba, Pioneer, Panasonic, JVC su dobri izbori. I za neke od njih postoje nacini da se krekuju, ali bez izuzetka su to uvek neka menjanja cipova sto je isuvise komplikovano a ja o tome i ne znam dovoljno.
Od karakteristika koje su mene zanimale su da dvd moze da cita sve moguce przotine, od pravih DVD-ova pa do CD-R, CD-RW, VCD i vec sta god mu ubacim. Takodje me zanimalo da moze da cita JPEG slike, jer dosta cesto nekome prikazujem slike pa se svi sjatimo oko kompa, a ovako bi na TeVeju bilo zgodnije. Mora da moze da cita MP3-jeve, a dvd-changer me interesuje iskljucivo zbog toga. Trazio sam dvd plejer koji ima izlaz za surround sound, tako da mogu, ako mi dune, da kupim set od 5 zvucnika i od stana napravim bioskop. Za sada mi je prikacen na pojacalo i sasvim fino radi.
Citao sam da je kod jeftinijih DVD plejera dosta cest slucaj da pred kraj filma zvuk i slika ispadnu iz syncha. To se moze proveriti tako sto na pola DVD-a kliknes na pauzu, i par minuta kasnije nastavis. Ako su sinhronizavini trebalo bi da je OK. Navodno do toga dolazi zbog slabog CPu-a koji stavljaju u jeftinije modele.
Nisam neki ekspert, pa sve ovo uz'i sa rezervom. Mozda Zorge moze da doda koju...

p.s. Ovde su cene do 150 dolara i to za razne Sonije i slicne dobre plejere, dok su kineski uglavnom izmedju 60-90 dolara. Ima po netu i par sajtova sa detaljnim uputstvima kako 'krekovati' dvd-jeve, i spisak dvd-jeva koji se mogu krekovati. Postiracu ti linkove od kuce, jer ih ovde nemam.
Sačuvana
tarana
Gost
dvd
« Odgovor #2 poslato: 23.09.2002. 22:54:58 »

e fala forde..ti si ovi' dana zaduzen za moju edukaciju...
vid' sta sam nas'o po oglasima...
DVD Saba,
Sačuvana
zd
Gost
dvd
« Odgovor #3 poslato: 23.09.2002. 22:55:18 »

Ja sam skoro kupio CyberHome ADL-528 DVD sa SP05A 5.1 sistemom zvucnika. Uredjaj je zone free, cita sve zivo, i odlicno radi. Cena je, zajedno sa zvucnicima, oko 250 EUR. Jedina mana je stari software (ali je update jednostavan), i to sto ne mozes da utisavas zvuk preko daljinskog upravljaca, vec na subwooferu. Ipak, cena u dobroj meri koriguje ove 'greske'. Vise detalja na http://www.cyberhome-europe.de
Sačuvana
tarana
Gost
dvd
« Odgovor #4 poslato: 23.09.2002. 23:51:34 »

sta je to SP05A 5.1  ?
Sačuvana
e-m0ti0n
Gost
dvd
« Odgovor #5 poslato: 24.09.2002. 04:20:33 »

Ovako. Imao sam, do sada, tri DVDa.

Neki Millenium koji se pokazao kako zesca furda, pa sam ga se brzo ratosiljao. Onda sam u NT Softu u Makedonskoj [ http://www.nt.co.yu/ ] kupio onaj kineski X-Wave. Nije los, ali mi ipak nije prijao iz nekog razloga. To 5.1 je surround system. Subwoofer i 5 satelita. JAZZ sound sistem mozes da kupis i kod NT Softa, ne znam tacno cenu. Taj X-Wave sam svojevremeno platio 220
Sačuvana
3opge
Gost
dvd
« Odgovor #6 poslato: 24.09.2002. 06:09:42 »

ma ako ti zone, macrovision zastita i surround sound, rotiranje slike i ostale gluposti nisu vazni kupi najjeftinijeg kineza ili korejanca koji radi podnosljivo moz da se nadje i za 50$. njima se sto kaze Alan lako menja firmware pa mozes i da ih prebudzis da rade sat god oces, samo treba iskopati na netu.
inace totalni je kretenizam kupovati neki skup dvd ako nemas opakotan Tevej sa bar S video ulazom. a da ne govorim o component ulazu za koji su vec i kablovi skupi.
Sačuvana
cesa
Gost
dvd
« Odgovor #7 poslato: 24.09.2002. 06:40:30 »

e-m0ti0n,

kakav je odnos kvaliteta zavuka audio cd-a koje mozes da dobijes sa tim dvd-jem u odnosu na kvaliutetnije cd player-e?

moj cd player je ocajan, a dvd nemam. ne da mi treba, ali ako jednom novom spravom mogu da dobijem dobra cd player + dvd ako zatreba bio bih zadovoljan
Sačuvana
3opge
Gost
dvd
« Odgovor #8 poslato: 24.09.2002. 07:00:29 »

samo pre nego sto ti emotion odgovori da kazem da ti to opet zavisi koju masinu imas.
ako imas fancy vrtesku plus DAC od $ 5000 onda nijedan dvd nece to moci da ti zameni. ako imas neko integrisano govno od $100 kakvo svi uglavnom imaju pa i ja onda je to priblizno isto sranje najverovatnije procitaj podatke o dac-u.
najvise ces cuti razliku u zvucnicima.
mozda sam malo zbrzao na gomilicu al to je to.
Sačuvana
cesa
Gost
dvd
« Odgovor #9 poslato: 24.09.2002. 07:44:56 »

imam odvratan technics od 200-300 dolara, ocajan. sa nekim receiverom technics koji se koliko toliko dobro cuje.
kasetofon ima bolji zvuk od cd-ea.

sta je dac. pojacalo?
Sačuvana
Alan Ford
Gost
dvd
« Odgovor #10 poslato: 24.09.2002. 08:24:59 »

DAC je firma koja pravi muzicke komponende. Ako budes gledao te bolje marke pogledaj i NAD.

Ja ima Denona od $500, CD changer, i resiver od jos toliko, sa novim Infinity zvucnicima. Kada upored zvuk sa Denona i 'cheappy' Daewoo DVD-a razlika se da primetiti, ali tek posle dobrog slusanja, menjanja desetak CD-ova i zezanja sa pojacalom.
Sačuvana
Tata
Gost
dvd
« Odgovor #11 poslato: 24.09.2002. 09:07:53 »

Ja imam Marantz 4100 to je predproslogodisnji model, zamenio ga je 4200 koji sada kosta nesto manje od 400 eurica. U toj klasi cene ili nesto jeftinije u Bgd mozes kupiti i nekog Pioneer-a, Sony ili Yamaha DVD. I budimo realni, to je prakticno ulazni nivo, ovo sve jeftinije sto sam video je nesto korejsko, sto ne bih mogao da ti preporucim.

4200 sam upravo danas testirao, uz Sony Wega tv od 29 inca nemam prakticno nikakve krupne zamerke na sliku, a ni na filmski ton. Medjutim, ako se audio cd slusa preko njega gubi se dosta, posebno na visokim frekvencama kao sto je neko vec primetio. Sta da ti kazem Ceso kad meni upadljivo bolje svira prastari Denon DCD 560 kupljen 1990.

Inace, svi noviji modeli DVD plejera vrte diskove svih zona, mogu da se jednostavno softverski modifikuju kako bi Macro zastita od presnimavanja bila uklonjena. Takodje gotovo svi vrte i MP3 i CDR i CDRW, a neki cak i DIVX diskove, ali to je stvarno katastrofalan kvalitet.

Moj ti je savet dakle, neki firmirani ali ne mnogo skup plejer, plus na svoje staro pojacalo namontiras neki Dolby digital i DTS dekoder. Tako ces svoje stare zvucnike iskoristiti kao frontalne za kucni bioskop, a dodatni srednji zvucnik i jos dva straznja nakaciti na taj dekoder i dobices gotovo bioskopski ugodjaj.
Sačuvana
3opge
Gost
dvd
« Odgovor #12 poslato: 24.09.2002. 09:09:19 »

ma jok, kakva crna firma, DAC je Digitalno Analogni Konverter.
kod boljih cedeja se prodaje odvojeno vrteska cedeja i DAC i od njegovog kvaliteta ti najvise zavisi zvuk.
da Alane, Nad je dobar.

ma evo ja prikljucio mali cedej-walkman na logitech zvucnike za kompjuter, imam i subwoofer, zvuci carski.
Sačuvana
Tata
Gost
dvd
« Odgovor #13 poslato: 24.09.2002. 09:10:43 »

Usput DAC je valjda skracenica od digital-audio-converter, odnosno to je deo CD plejera koji se u skupljim i kvalitetnijim varijantama odvoji od transportnog dela masine kako bi se valjda smanjili neke lose vibracije koje inace postoje ako su u istoj kutiji...
Sačuvana
Alan Ford
Gost
dvd
« Odgovor #14 poslato: 24.09.2002. 09:12:55 »

Zorge, Ceso...pa zar vi nemate love za nesto bolje od 'vokmena na comp. zvucnicima' ili to iz nekog principa?

Za DAC sam isp'o glup u drustvu...mada sam skoro unedjen da sam DAC video i kao nekakvu firmu necega...
Sačuvana
Tata
Gost
dvd
« Odgovor #15 poslato: 24.09.2002. 09:18:19 »

Eto, kasnim minut...

NAD je dobar - za nas sirotinju. Ali iz sopstvenog visegodisnjeg iskustva mogu da tvrdim da nema te firme kojoj treba apsolutno verovati. Sve one prave i sirotinjske stvari i srednjeklasno, a bogami i dobre skupe stvari. Treba dobro izbalansirati odnos kvalitet-cena i ne treba firmu koja pravi dobra pojacala naprimer, tretirati kao da sve pravi sjajno.

Ako mi verujete na rec, pojacalo uvek kupite englesko (ili americko ako bas imate ogromne sobe) zvucnike engleske ili americke (nikad ali bas nikad japanske), a plejere i tjunere uvek japanske jer su drasticno jeftiniji a gotovo po pravilu jednako kvalitetni. Sve se to naravno odnosi na smrtnicima dostupne uredjaje, odnosno do 1000 eurica/dolara po komponenti.

U klasi iznad toga nikakva pravila ne vaze...
Sačuvana
tarana
Gost
dvd
« Odgovor #16 poslato: 24.09.2002. 09:29:15 »

necu vas vise nista ni pitati... Sad
ja rekoh srednja klasa a oni 1000 eurica po komponenti... :evil:
'nas ti tata kol'ko ja vozam traktor za 1000 euritja ?
Sačuvana
Tata
Gost
dvd
« Odgovor #17 poslato: 24.09.2002. 09:33:36 »

Ne mozes ti Alane nikako da ispadnes glup u drustvu, zato sto si normalan i nisi arogantan... i kad nesto pogresis ne pokusavas da dokazes nemoguce...

Da me slucajno ne biste pogresno shvatili za ono u vezi NAD, mislim da u svetu prakticno ne postoje bolja pojacala od njihovih - u najjeftinijem razredu. To sto oni prodaju za oko stotinak funti engleskih, to Tehnicks i Sony ne umeju ni za triput vece pare...

Ali ipak sve moje simpatije su na strani dobrog starog Musical Fidelity A-1 pojacala, vise se ne proizvodi, a u Bgd moze da se pronadje za oko 200 eurica polovno. Ko moze nek proba i nesto skuplje i novije od istog proizvodjaca, to je stvarno milina za usesa.
Sačuvana
Tata
Gost
dvd
« Odgovor #18 poslato: 24.09.2002. 09:36:03 »

Ma to sam ja onako uopsteno, a konkretan predlog koji sam ti dao je ispod 400. Nemoj da si nakraj srca, nemoj da pazaris neki shit da bi ustedeo stotku.
Uostalom konsultuj i Taki ona je nedavno pazarila Jamahicu za oko 300 i cini mi se da je veoma zadovoljna.
Sačuvana
tarana
Gost
dvd
« Odgovor #19 poslato: 24.09.2002. 09:42:09 »

emotikonov predlog takodje nije los...ja sam malo tvrd na ushima tako da nijanse o kojim pricate za mene nemaju velikog znacaja....ne bi' bas kineza da uzmem, al' mi ne treba ni nesto sto jede malu decu....eto...
fala svakako na raznim predlozima...
Sačuvana
Alan Ford
Gost
dvd
« Odgovor #20 poslato: 24.09.2002. 09:54:25 »

Cheesy
Sačuvana
Boban
Gost
dvd
« Odgovor #21 poslato: 24.09.2002. 14:46:51 »

DVD treba da posmatras kao kompjutersku investicviju, tj. ne mozes ga kupiti sad (kao dobro pojacalo) i racunati da ce ti trajati decenijama.
Mislim da bi ti najbolje bilo za pocetak da kupis kineski X-Wave u NT Softu u Makedonskoj. To je 220 eura; i podmirice sve tvoje potrebe u naredne 2-3 godine, a do tada ce tehnika poprilicno napredovati i malo ce se iskristalisati.

Ne zaboravi da zivis u zemlji Srbiji i da ces dolaziti u dodir sa velikim brojem piratskih DVD-a - znam ocajne vlasnike preskupih Sony-ija koji polovinu ne mogu da gledaju jer su 1 promil slabijeg kvaliteta od potrebnog da bi ga uredjaj prihvatio.
Sačuvana
zd
Gost
dvd
« Odgovor #22 poslato: 24.09.2002. 17:33:50 »

Jel' se uz taj X Wave dobijaju zvucnici? Mislim, za razliku od 30-40 EUR, bolja je varijanta CyberHome. I provereno dobro radi.
Sačuvana
Boban
Gost
dvd
« Odgovor #23 poslato: 24.09.2002. 19:30:48 »

Ne znam za zvucnike, ali potencijalni problem sa ovim X_Wavom je kako se koja serija zalomi.
Znam ljude iz NT sofrta i oni sami kazu da su uredjaji od ture do ture, desi se da vecina radi perfektno, a usere ih povremeno neka gomila problematicnih...


Gde ima taj Cyber Home?
Sačuvana
Tata
Gost
dvd
« Odgovor #24 poslato: 25.09.2002. 00:49:38 »

Pa ako si stvarno tanak sa usima (ali bas, bas tanak) a ti kupi ta kinesko-koreanska govanca, koja kao imaju sve sto treba, moze biti da ima i varijanta sa sporetom i bojlerom...
Ako si jos tanak i sa vidom, cemu onda uopste DVD, posao ce ti savrseno obaviti i DIVX - stereo zvuk, kompjuterski zvucnici, jeftin materijal...

Nemoj samo da posle bude da te niko nije upozorio. :mrgreen:
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.487 sekundi sa 33 upita.