Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Satelitska televizija Vs. kablovska televizija  (Pročitano 11976 puta)
hiphop
Gost
« poslato: 20.03.2004. 05:32:54 »

pa sad....mene interesuje jel neko prati aktivno satelitku
televiziju i šta konkretno !??
Jel gleda neko ARTE ili RTL....ProSieben...Sat1 ...Sat3...
ili Vox...ili vec...


kablovska je vidim
pustili MTV For Europe i VH1 ...jedino kvalitetno što može da se
gleda*??

ne bih sada da dužim previše....ovo je tek početak !!
valjda...
Sačuvana
hiphop
Gost
« Odgovor #1 poslato: 04.05.2004. 00:13:49 »

...bljak... roll
ne pratite kako sam i mislio...

vidim da je RTS2 preuzeo sa ZDF'a ovaj prenos pristupanju evropskoj uniji...ja sam nešto malo gledo i baš je tužno...što mi nemožemo...
kakvi su ti kod nas zakoni koje niko da sredi da se bolje malo živi...

Nema nas ni u kakvoj projekciji...kao crna rupa smo ostali gledajući ovu mapu...aj sve ali bar da nam puste vize da može malo da se pali u evropu... a jok ono rumune pustili da idu kako hoće a mi nemožemo....smešno bre.....
samo se pitam koliko još godina treba da prođe u svemu ovome da se malo približimo svetu....

 :x
Sačuvana
hiphop
Gost
« Odgovor #2 poslato: 12.05.2004. 03:41:28 »

...

Institucija poznata kao daljinski upravljač mislim da je nazamnjiva ! Danas mi ortak reče da je moguće nabaviti preko firme Kopernikus iz BG diitalni satelitski komplet sa CI modulom po ceni od 11 000 dinara ! Nije mnogo čak je i pristupačno .
A što vam ja ovo pričam...paa....stvarno ne znam...pretpostvaljam da sam freak kada je  pitanju  abroad TV broadcasting . Nadam se da je možda još neki freak over there in Matrix   lol  Mnogo je kritičkih prilaza televiziji danas i dosta često negativnih zato što je mnogo teško doći do kvalitetnog medija da se prati. Što zbog para , što zbog neobaveštenosti !
Pa nemojte da kažete da vam nisu rekli !!!      :twisted:

....
[/url]
Sačuvana
milorad
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Poruke: 373



ss2
« Odgovor #3 poslato: 18.05.2004. 01:43:13 »

A zasto nekupis skystar2 karticu oko 60-tak evrica pa satelitsku antenu oko 20 ,i lnb konvektor i gledas sta god ti dusa iste , i kodirane i nekodirane i fidove , pogotovu sad kad je vec na samom pragu otvaranje sseka 2 sistema   a sam ti imas more kanala eto pa ti odluci .
I jos da dodam a sa tom karticom moze i free download preko EON-a ....i svasta nesta jos....
Pozdrav
Sačuvana
أحدث الأرق من النو
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Jarac
Poruke: 3319




« Odgovor #4 poslato: 18.05.2004. 02:49:32 »

pazi!
ako kupish analogni imacesh dosta manje kanala! ali necesh brinuti da li ce ga ponovo premestiti na drugu sifru!
a ako kupish digitalni- morash svaki mesec da kupujesh novu karticu sa siframa za kanale!
 Cheesy  Tongue
Sačuvana
hiphop
Gost
« Odgovor #5 poslato: 18.05.2004. 05:39:35 »

...

E nisam znao da je tako jeftino spao SkyStar 2...imam ja satelitski analogni komplet ali nije samo to troskova...trebalo bi i jaci kompjuter od ovog koji ja imam pa je i to troskova pa bi trebalo i graficka koja ima video out ili TV karta na PC ali opet je i to trosak....lakse je verovatno probiti stvari sa PC jem nego nositi karticu na kodiranje....sad stvarno cu da razmislim o tome...najgore sto nisam bas upucen u PC varijante DVB uredjaja...ali videcu...

za sada je manje vise ok...ja znam dobro nemacki pa ono sto se nudi na analognom kompletu sa astre 19.2 meni nije lose a dzabe je...ali apetiti se ne zadrzavau samo na tome...uvek bi valjalo vise i bolje....PREMIERE nemacki kako znam jos uvek nije dekodiran i probijen pa me interesuje ako je moguce pratiti tako nesto ili mozda SKY Digital....
to su pravi paketi...za njih se vredi zrtvovati...finansijski naravno....
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #6 poslato: 18.05.2004. 06:06:54 »

Nisam se do sada mnogo interesovao za satelitsku TV, pogotovo ne za PC kartice te namene, medjuitm ako ovoliko kosta to je interesantno.

Milorade je l' ti to imas kod sebe, da moze da se pogleda kako to radi?
Sačuvana

hiphop
Gost
« Odgovor #7 poslato: 18.05.2004. 06:21:41 »

...

jeste Milorade...
nemoram da ti dasadjujemo nego ako hoćeš prenesi iskustva...kako ide sa hakovanjem...!? Koliko ja znam da nije jednostavno sastaviti neki period a da se ne zaštite kanali već nekom drugom šifrom....Pa onda opet jurnjava... Cool  Kako radi SKYstar sa kakim softvrrom...mislim obilazio sam neke sajtove u poslednje vreme ali nisam baš oduševljen konkretnim sadržajem i opsima cele stvari....

Ali za taj free download uopšte nisam čuo i nemam pojma  o čemu se radi...pa ono...ako možeš piši više kako ide...
a ko bi samo  u Užicu prodavao SKY katricu...kapiram kada bi ušao u bilo koju firmu da bi rekli EEEE whatafucka iz goin' on here  lol  lol

ali sa uloženih 100 evra je možda čak i bolje nego plaćati bežični net a imati jos i televiziju u svemu tome....
ali ono...
valjda je tako...

real...

....
Sačuvana
milorad
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Poruke: 373



« Odgovor #8 poslato: 19.05.2004. 03:55:13 »

Pa evo vako ....ako vec imas analogni to je pola posla obavljeno ,znaci treba ti kartica, to ima u Beogradu u firmi sattrakt ,valjda se tako zove, i to kosta kolko reko gore , kad ugradis karticu PCI slot ,skines najnoviji drajver za tu karticu , koji takodje ima svugde, skines program Progdvb verzija za sada ti nije bitna. Izvrsis mala podesavanja na tom programu a to sve imas podesavanje na sajtu www.montsat.cg.yu kad si tako sve lepo pripremio (j**ote ja ovo ko recep za tortu pisem) sad ide ono najbitnije ,skines plugin zvani yankse najnovija verzija je 1.23 kopiras u direktorijum Progdvb i jos samo ti je ostalo da nadjes najnovije kljuceve takozvane softcam.key i to kopiras u dir progdvb. Eto to je sve . Okrenes antenu na Astru 19.2 pritisnes na scan kanala i sacekas jedan period 7-10min i izlista ti sve kanale na astri  sa svih transpondera koji se vide kod nas .E sad , sve free kanale mozes ladno da gledas i oni su vecinom zelene boje a oni crveni su kodirani u raznim sistemima kodiranja . Sad nilazi tvoj problem , za softversko dekodiranje ovih kanala ti treba jaca masina makar procesor na hiljadarci sto jaci to bolji ,kazu moze i na 800, jer razlika izmedju skystar1 i skystar2 je bas u ovome ss1 je oko 200e  jer ona sam vrsi dekodiranje netrazi procesor dok ss2 ide sve preko procesora .Uuuuu al sam se rasprico al idemo dalje .....
Od programa mogu da se gledaju na Astri  satelitedigital  spanski  i u njemu tequille od 1-10 i svi kodirani u tabli 067 mislim da ce uskoro biti provaljen ceo ovaj paket  jer je pre pet sest dana mogao da se gleda ceo paket al spanci beze u nagra aladin gde je premier  koji jos dugo nece biti provanjen da neduzim dalje  uglavnom vecina kanala jednostavno evo ti sistemi kodiranja koji mogu da se gledaju IRDETO 1 ,BETACRIPT1 , SECA 1 2 Viaccess1 (uskoro i 2) TPS cript Nagravision MECM Conax eto toliko za sad .Drugi put cemo o Skynet-u.
Pozdrav
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #9 poslato: 19.05.2004. 06:56:39 »

Ma jel ima to da se vidi da radi? smile
Sačuvana

hiphop
Gost
« Odgovor #10 poslato: 19.05.2004. 16:13:36 »

...

E Milorade,

Veliko hvala za opsiran izvestaj !!! Bas je pravi !! Znam da je trebalo energije da se napise ovoliko ! Lici malo kao recept za tortu ali ono ! Neke stvari su mi vec poznate citao sam dota o tom Progdvb ...pominje se na dosta mesta taj Yanksi ali nisam imao pojma da je plug in...eee...odma bih sada uzeo taj komplet ali posto ss2 nije hardverska onda moram ja ovaj moj hardver malo da renoviram...to je neizbezno pre ili kasnije ali dok skupim malo kinte... onda ce biti cool...

a zasto si skeptican za taj aladin sistem skremblovanja? Premiere jesto dobar ali ono vidim da ide MTV netvorks i Viacessu 1 plus je tu francuski C+ paket sto je vise nego izvrsna ponuda....samo to je dovoljno za dobar program....
mozda ce da treba vremena ali cini mi se da lakse da se softverski resi taj problem probijanja sifri nego da se ide varijantama resiver + kartice !?

ee ovaj tvoj post je pravi ! ako imas snage za jos malo recepata  :wink:  pitao bih te jos nesto...kakav je prikaz TV programa...mislim iz progdvb'ja jel moze na full screen i jel moze da se snima na HDD bez neke frke...? Ja za sada nemam ono TV out na grafickoj....ali ono...ili mi treba to ili TV karta da bih mogao na TV da saljem signal jel tako ? a sky net !? :cry:


ma ne vredi moram poceti da skupljam kintu...dugo vremena sanjam o tim kvalitetnim televizijama....jeste da gledam dosta i analogne nemce i nisu oni losi ali moze to i bolje...i znam kako izgleda kada je dobro....

aj pa pisi bra'

real
....
Sačuvana
milorad
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Poruke: 373



« Odgovor #11 poslato: 19.05.2004. 23:31:57 »

Citat: "Broker"
Ma jel ima to da se vidi da radi? smile

Pa ima , zasto da ne , ja vec godinu , dve gledam kako radi.Sto se mene tice  ja sam tu ....
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #12 poslato: 20.05.2004. 00:15:55 »

Ostavi na prvi telefon ili nesto za kontakt, pa da se dogovorimo.
Sačuvana

hiphop
Gost
« Odgovor #13 poslato: 20.05.2004. 05:57:43 »

....

pa ja da imam tako nesto ja bih vas organizovo...e pa kako nemam
onda ako se organizujte slobodno me zovite...voleo bih da vidim isaltane kanale iz nekoliko paketa i onda...sta !? pa da nabavim sto pre kako znam i umem taj SS2 i malo bolji hardver... zato sto  NEXT TIME REVOLUTION WILL BE TELEVIZEID !!! lol

...
Sačuvana
hiphop
Gost
« Odgovor #14 poslato: 22.05.2004. 21:18:21 »

...

nema milorada...
ali nema se sada ni toliko para...

...
Sačuvana
milorad
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Poruke: 373



« Odgovor #15 poslato: 25.05.2004. 03:13:51 »

ima milorada ...ima...  sad upravo ovih dana kruzim po raznim sat forumima   na pragu je provala se*ca2 table 9x ...vec neki koji imaju resivere sa titanium karticama i dreambox mogu da gledaju sky itali paket , a mi sa SS2 moramo jos malo da sacekamo da nam izvesni Vlinders podari kljuceve u novom Yankseu ..pa ce vidimo ..ma trebalo bi danas obicno to ide u ponedeljak kasno uvece cekamo ...
eto
 pozdrav
Sačuvana
hiphop
Gost
« Odgovor #16 poslato: 25.05.2004. 06:06:13 »

....

a sta gledas?? kako je sa Sky italia milslim ima li sta da se emituje na engleskom jeziku ili pice samo italijani...

ma schmeck je i analogna televizija...ja je ono kapiram pravo samo malo fali jos filmova mada i ovo sto se daje nije za bacanje...recimo napravio sam preslikace sa logom ARTE kanala...i tako...treba imati osecaja za umetnost u TV programu a ja vidim da ti placeni kanali i nisu nesto bog zna...bar za one oblasti za koje mene interesuje...sport  nikada ne bih pratio na TV tako da svi oni muzickim sadrzajem gotovo da se ne razlikuju od analognih sistema...kazem filmovi su ok...ali ono...kolko kosta da dodjem do filma na taj nacin pre cu dobro da pogledam semu programa koje imam pa da ih navatam...
ali kupio bih ja to nije probelem...taman posla da nevalja...
ali opet...imas li milorade jedno 100 evra na zajam...kreditirano vracanje i na rate naravno ! lol

...
Sačuvana
milorad
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Poruke: 373



« Odgovor #17 poslato: 26.05.2004. 01:09:13 »

Citat: "hiphop"
....
ali opet...imas li milorade jedno 100 evra na zajam...kreditirano vracanje i na rate naravno ! lol

...
lol  lol  :wink: e , ovo je dobro.....ja o dekodiranju hack kodova ...a ti pravo pa daj pare ......pa mi svi koji imamo te kartice se borimo protiv placanja tih komercijalnih kanala ......ja da imam pare ja bi kupio premier paket i jedan dig resiver od jedno 1000 evrica i bas me briga za dekodiranje .......pa bi kupio jednu digitalnu kameru , pa foto aparat digitalac od jedno 10Mpx sa 8xzumom .......pa joj sta jos sve .......al  jebiga sta ces  ...kupis skystar2.... pa kupis neku igrackicu od kamere od 50evrica mustek gsmart mini2 ....pa se zadovoljis sa tim .Tako i ti kupi prvo karticu imas u controlpointu za 84e al na rate, dogovoris se sa Momom,u Sattraktu je 65e al kes.Ma etoti jebiga ,snadji se i ja sam to jedva  krpio....
Sačuvana
hiphop
Gost
« Odgovor #18 poslato: 26.05.2004. 06:44:06 »

...

ma i ja sam za ilegalu...kad nam vec nije ponudjen neki standrad da mozemo da priustimo neke normalne stvari onda ilegalno do kako...ali eto vidis kada nema tog standarda nema se ni tih 80 evra za karticu a ni za bolji PC...i sva prica oko hackova je bla bla...sta da se radi....ti si nekako mozda skrpio ali ja nemorem....:cry:

odoh zato da bacim malo sada na TV program koji pici preko astrinih analognih transpondera...a posle kada spavam cu da ostavim neki satelitski radio Jam Fm ili RTL radio sa onim oldis slagerima...oni najbolje prijaju za spavanjac... :oops:
sto je dzabe i bogu je drago a srbinu bez para neprocenjivo  :cry:  no never mind...sooner or later premiere world ist es eine gute zunkunft geplant zu haben  lol


evo bas sada na VH1 ima neka fora sa top 10 spotova tipa RISQI ...i nije lose...ide George Micheal sa Roxane video ....

SS2... god prays fo ya ...

....
Sačuvana
hiphop
Gost
« Odgovor #19 poslato: 14.12.2004. 19:58:18 »

e nema milorada danima  Sad

ja nesto sam cuo da jos nije otvoren seca 2 ni irdeto...kao bice u skorije vreme...kako je kod tebe to ?? jes skino kljuceve ??

jel mozda komresujes sta sa kartice direktno na DVD ili Divx ? moze li to da se uradi u real time ?? cuo sam da SS1 moze to da radi u real time pa te zato pitam za ss2 da li moze..

poz
Sačuvana
Karlsruhe
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Muškarac
Lokacija: Karlsruhe
Država: Germany
Horoskop: Škorpija
Poruke: 24


« Odgovor #20 poslato: 31.01.2007. 22:51:01 »

I have Satelitska televizija and think it is better than cable...

You can receive more programs (about 200 or more - with Astra)... With cable only about 30 (at least in Germany)...
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.357 sekundi sa 34 upita.