Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Video edit  (Pročitano 10941 puta)
daffy
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Dusko
Mesto: Grad
Lokacija: Dvorac
Država: Duskolonija
Horoskop: Strelac
Poruke: 1300


« poslato: 06.03.2006. 19:17:46 »

ima li ko iskustva s video montazom na racunaru naravno u programima tipa premier i vegas ocu nesto amaterski da probam pa mi treba malo pomoc kako da pocnem kodeci namestanja kako se postavljaju efekti i josh neke sitnice
Sačuvana
Andragon
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Jarac
Poruke: 1137



« Odgovor #1 poslato: 09.03.2006. 01:39:35 »

Premier je dobar ali samo za "grubu" montazu....
Sony Vegas je isto odlican program,medjutim on dolazi sa vrlo malo efekata koje morash da jurish po netu, i ono sto je dosta bitno da bi te efekti dobro izgledali na montiranom filmu,treba dosta Ram memorije...
Sačuvana
أحدث الأرق من النو
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Jarac
Poruke: 3319




« Odgovor #2 poslato: 09.03.2006. 02:17:02 »

Moj brat nesto chashka sa tim.. koristi program AutoCAD 2005! i mislim da jos jedan program ima.. ali ne znam koja je od ovih mnogih ikonica na ekranu! Cheesy  :mrgreen:
Sačuvana
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #3 poslato: 09.03.2006. 02:39:12 »

Off topic :
Koliko sam ja upucen taj program Mirjana sluzi za projektovanje i crtanje a ne za video mmontazu ...
Mislim da nema nikakve veze sa video montazom ..
I molio bih te da ne odgovarash na ovaj post jer ne mogu sa tobom da se prepirem da li moze ili ne moze ... Znam ipak kako cesh da odreagujesh  smile

Samo kazem ...jer znam za shta ga moja devojka koristi ...
Sačuvana
أحدث الأرق من النو
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Jarac
Poruke: 3319




« Odgovor #4 poslato: 09.03.2006. 02:44:41 »

OFFTOPIC:
moram da odgovorim!
pazi moj brat i taj covek ga koriste za tu montazu.. sad ja ne znam nista o tome.. ja samo kazem ono sto sam cula od brata.. ako on gresi gresim i ja..
Sačuvana
filler
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
« Odgovor #5 poslato: 09.03.2006. 03:51:08 »

Video montaza nije isto sto i modeliranje. Da razjasnim AutoCAD je nastao od reci CAD koja znaci - kompjuterski podrzano modeliranje, odnosno pravljenje radionickog crteza i pretvaranje modela u 3D oblike. Sto dalje implicira da to veze nema sa doticnim postom.

Daffy, sto se tice video montaze, koristi samo vegas i neces zazaliti, skini pluginove [google je tvoj prijatelj] i samo kombinuj i przi, za detaljniju obradu sto se tice samog video snimka, tipa snimka, brzine frejmova, pojedinih bitnih filtera koristi VirtualDub, za codec izaberi XviD [jer je lak za baratanje opcijama i ne jede CPU vreme]. Za RAM memoriju stvarno  manje-vishe ti je potrebno preko 512MB za to shto ti zelish. Bitan je cache na hardu jer ce sirovi format zauzeti i do 5-6GB prostora pre kompresije.
Sačuvana

Dell Inspiron 531
Hackintosh iDeneb 10.5.6
Voodoo kernel 9.5.0
AMD X2 4000+
4GB Kingstone 800MHz
daffy
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Dusko
Mesto: Grad
Lokacija: Dvorac
Država: Duskolonija
Horoskop: Strelac
Poruke: 1300


« Odgovor #6 poslato: 09.03.2006. 04:16:24 »

ima li neko zainteresovan da radimo neki amaterski video s tematikom na multiplayer games u uzicu
Sačuvana
Andragon
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Jarac
Poruke: 1137



« Odgovor #7 poslato: 09.03.2006. 06:02:10 »

Da ,sirovina zauzima mnogo,gledao sam sirovi snimak Prima party (zurke koju je snimala prima tv u be bop-u) 30 min DV snimka zauzma preko 9 gb....mozda to i ne zvuci mnogo ali montaza je trajala mnogo (da ne spominjem silno "rendanje" 9. gigabajtskog video zapisa)
Sačuvana
daffy
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Dusko
Mesto: Grad
Lokacija: Dvorac
Država: Duskolonija
Horoskop: Strelac
Poruke: 1300


« Odgovor #8 poslato: 09.03.2006. 06:27:31 »

pa ne kompresovani snimci koje ja imam su 30-35 mb po sekundi pa ti racunaj kolko ti treba za nekih 10-20 min filma pre finalnog renderinga


ukoliko je bilo ko zainteresovan da pomogne pm  me i slicno znate sta vec ima mail pa se javite
Sačuvana
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #9 poslato: 09.03.2006. 06:33:13 »

Pomogao bih, ali mi je i za sadashnje obaveze i zivotna zadovoljstva malo 24h dnevno...

Al furajte samo napred momci, respect za trud Wink
Sačuvana

Poseti Limundo, aukciju br1 na balkanu :

LIMUNDO
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #10 poslato: 09.03.2006. 06:55:47 »

Sta smatras pod grubom montazom, posto je Adobe Premier odlican softver za video montazu svake vrste. Toti kaze neko ko je svojevremeno profesionalno radio montazu na RTS-u.

Vegas nisam probao ali cujem lepe kritike i za njega. Nazalsot, moj racunar ima problema sa Firewire pa ne mogu da na njemu ugrebujem sa DV-a, tako da mi sav materijal stoji na kasetama.

Sto se tice zauzeca prostor, ako se ne varam, sat vremena DV-a na disku zauzima oko 12 giga. To mu dodje kao fiksno, posto ne moze da se menja kompresija, samo moze da se prekompresuje u neki drugi format.

Video montaza je inace vrlo zanimljiv posao i meni je zao sto me ovaj racunar zeza pa ne mogu da prebacujem materijal, a i sto nemam vise vremena da se sa tim igram.
Sačuvana

Andragon
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Jarac
Poruke: 1137



« Odgovor #11 poslato: 09.03.2006. 07:09:28 »

da,nisam bas bio jasan,kad mislim 'gruba' mislim  na obicnu montazu,tj cisto prelazi,poneki sitni efekat i to je to 9sto mozemo natji i u windows movie maker-u)

sto se tice jos neke posebne obrade Premijer je uskracen za to,medjutim Sony Vegas ima sve to shto ima Premier + brdo dobrih efekata koji se instaliraju putem plug-in-ova

ps za VEGAS ne zaboravite da instalirate Microsoft.Net Framework 1.1 koji je neophodan
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #12 poslato: 09.03.2006. 07:18:30 »

Posto si se interesovao za montazu evo ti najvazniji savet:

Za dobru montazu ti ne treba nijedan efekat, vec samo obican, najobicniji cist rez. Ako zelis da naucis da montiras to ti je osnovno pravilo - nemoj da koristis efekte, vec iskljucivo cist rez, kadar na kadar.

Obrati paznju kada gledas TV koji je efekat najvise koriscen. Unapred cu ti dati odgovor: nijedan, koristi se obican cist rez.
Sačuvana

daffy
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Dusko
Mesto: Grad
Lokacija: Dvorac
Država: Duskolonija
Horoskop: Strelac
Poruke: 1300


« Odgovor #13 poslato: 09.03.2006. 08:11:31 »

pfff video na koji ja mislim ima efekte i svi video klipovi koje sam ja video ovog tipa imaju efekte al ne neke koji znacajno uticu na video veoma sitno cak se vishe koriste ubacivanja nekih 3D modela putem 3dmaxa nego neki kompleksni efekti

a premier > vegas

mislim premier i after efekt od adobea ne mogu da se porede ni sa jednim softverom za montazu vegas nije los al je mnogo laksi od premiera i to je jedini razlog zasto ga koristim
Sačuvana
inter
novajlija
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Inter Morgioys Rex
Mesto: Uzice
Lokacija: Pit
Država: Yugoslavia
Horoskop: Škorpija
Poruke: 1


« Odgovor #14 poslato: 07.07.2007. 04:23:38 »

Moja baba i likovi sa PTC-a su takodje smatrali da je cist rez sve sto ti treba, al poumirase i jedni i drugi:))))
Vidi macak, za cist rez treba da znas da montiras, a valja i da koristis snimak nekoga ko zna da snima, a posto se ta dva uslova ispuniti nece odustani ti bajo od tog posla:)))
Uzmi zato Sony Vegas pa napljaskaj kakvih tranzicija, pogotovu ako stavis neku trance zveketusu ispod i ima da bude ko bonbon.
Steta sto opljuvaste Premier, i to sad posto je uradjen po Final Cut-u koji je standard i u SAD i ostatku pametnog sveta.


A ti Daffy deckonjo uhvati Brua pa nek ti odradi film i ne smaraj po forumima nego vezbaj CS odrace te neka deca kad te dohvate.
Sačuvana
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #15 poslato: 07.07.2007. 22:11:35 »

radio sam i u sony vegasu 5.0 i premier-u i za neke kratke filmice i jedan i drugi su savrseno dovoljni, mada mi se cini da je pregledniji sony za rad od premiera...u svakom slucaju deasvlo mi se da koristim oba da bih dobio nesto sto zelim...
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.894 sekundi sa 35 upita.