Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1] 2  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: NOVA MUZICKA IZDANJA, prijavite najnovija muzicka izdanja  (Pročitano 31685 puta)
Lina
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Lina
Mesto: ue
Lokacija: centar
Država: srbija
Horoskop: Rak
Poruke: 175



« poslato: 19.03.2007. 22:57:54 »

Svrha ovoe teme je da se dnevno unose informacije o najnovim muzickim izdanjima.
Ako ste videli reklamu nekog novog albuma ili na bilo koji nacin znate da je neko novo muzicko izdanje u prodaji molim vas prijavite !
Budite sto kraci ali sto tacniji  u opisu.
Sve vrste muzike su dobrodosle: Domaca, strana itd.
Sačuvana

"kapetan esid kaze maloj lini"
Lina
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Lina
Mesto: ue
Lokacija: centar
Država: srbija
Horoskop: Rak
Poruke: 175



« Odgovor #1 poslato: 20.03.2007. 06:50:28 »

Elem,

Licencno izdanje novog albuma zagrebačke grupe "Hladno pivo" pod nazivom "Knjiga žalbe" pojavilo se u prodaji u Srbiji danas.
Novi album sa 12 pesama producirao je Deniken, stari saradnik "Hladnog piva", ali je bend odlučio da završni mastering u Sjedinjenim Državama poveri Bredu Blekvudu (Brad Blackwood), poznatom po saradnji sa "ZZ Top" i gotik senzacijom "Evanescence".

Lista pesama:

1. Couvert
2. Carstvo pasea
3. Nije sve tako sivo
4. Superman
5. Planeta
6. Ranjeni i ludi
7. Biološki sat
8. Kaže stari šta nam fali
9. Konobar
10. Sreća
11. Pitala si me
12. Džepni bo
Sačuvana

"kapetan esid kaze maloj lini"
gorillaz
Just visiting...
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Boris Pjevčević
Mesto: Užice
Lokacija: The Hood
Država: Srbija
Horoskop: Jarac
Poruke: 1558


21-18-19-26-10-7


« Odgovor #2 poslato: 20.03.2007. 17:30:55 »

Ja sam nesh na netu gledao o novom albumu Guns and Roses koji treba u maju da izadje na trzhishte .... mada su me sa proshlim (da nazovemo) "albumom" totalno razlocharali jer nema ni trunke nekadashnjih guns-a .. ko zna ... mozhda novi album bude pozitivno iznenadjenje Wink
Sačuvana
Vlad Dracul
Experimental Period
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milic Filipovic
Mesto: Pozega
Lokacija: Bakionica
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 1876




« Odgovor #3 poslato: 20.03.2007. 17:55:11 »

Ja sam nesh na netu gledao o novom albumu Guns and Roses koji treba u maju da izadje na trzhishte .... mada su me sa proshlim (da nazovemo) "albumom" totalno razlocharali jer nema ni trunke nekadashnjih guns-a .. ko zna ... mozhda novi album bude pozitivno iznenadjenje Wink

Da prvobitna prica je bila da ce novi album "Chinese Democracy's" izaci 6. Marta 2007. godine ali ako sam vesti razumeo dobro receno je da je 23. Februara zavrseno snimanje albuma ali mix i ostale sitnice jednostavno nece biti zavrsene do 6. kao sto i nisu.. Malo idem u off sada ali izdanja tog benda od ´94 ja vise ne slusam jer do te godine moze da nosi to ime, a od tada to vise ne lici na bilo sta.. Jer Axl bez Slash-a, McKagan-a i Adlera-a ne predstavlja taj band i nikada nece! Dobro Adler je propao od droge zato je i otisao iz benda Sourm je bio solidna zamena u svakom slucaju danasnja postava G´n´R nije vredna tog imena! Pre cu slusati Velvet Revolver nego njih - bar ima vise clanova G´n´R jer kao sto vec rekoh Axl nije nista bez ostatke postave!!!
Sačuvana
gorillaz
Just visiting...
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Boris Pjevčević
Mesto: Užice
Lokacija: The Hood
Država: Srbija
Horoskop: Jarac
Poruke: 1558


21-18-19-26-10-7


« Odgovor #4 poslato: 20.03.2007. 20:09:12 »

ma brate .. jedini od chlanova stare postave chija dalja karijera (po meni) je vredna pracenja je Slash smile
Sačuvana
Vlad Dracul
Experimental Period
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milic Filipovic
Mesto: Pozega
Lokacija: Bakionica
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 1876




« Odgovor #5 poslato: 20.03.2007. 20:51:28 »

ma brate .. jedini od chlanova stare postave chija dalja karijera (po meni) je vredna pracenja je Slash smile
Ti kao da nisi procitao moj post Grin Velvet Revolver cine Slash - vodeca gitara, McKagn - bas, Sourm - bubanj i to ti je gotovo cela ekipa iz G´n´R samo im fali klavijaturista (Reed) i Axl kao vokal.. no iskreno meni daleko vise prija Velvet Revolver nego kasniji radovi G´n´R.. neki blues-rock prizvuk koji je Slash pokusavao da progura u G´n´R sada bas dolazi do izrazaja
Sačuvana
gorillaz
Just visiting...
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Boris Pjevčević
Mesto: Užice
Lokacija: The Hood
Država: Srbija
Horoskop: Jarac
Poruke: 1558


21-18-19-26-10-7


« Odgovor #6 poslato: 21.03.2007. 05:54:40 »

Pratio sam ja tvoj post ....al slashovu karijeru chini mnogo vishe od GNR i Velvet Revolvers .... on gotovo da nema sa kim nije probao da svira i uglavnom je to ispadalo ok .... na to sam ja mislio a ne samo na Velvet ...

Sorry na Offtopic-u Wink
Sačuvana
phill
urednik
iskusan korisnik
*****
Poruke: 479



« Odgovor #7 poslato: 18.05.2007. 17:33:30 »

Crab People - New Game EP (CrabCutz001) - OUT NOW !

After the very successful release "The Way of the Crab", these guys come back with their label.This is a strong electro house package,starting with a weird CP style minimal track called "New Game",followed by funky bass-driven tune "Tanda",featuring a remix by newcomer Kruko ,and "No Clones" an electro house killer.



Crab People - No Clones
http://previews.trackitdown.net/preview/308152/preview_Crab_people-No_Clones-Crab_Cutz.mp3

Crab People - Tanda (Original Mix)
http://previews.trackitdown.net/preview/308150/preview_Crab_people-Tanda_-_Original_mix-Crab_Cutz.mp3

Crab People - New Game
http://previews.trackitdown.net/preview/308146/preview_Crab_people-New_Game-Crab_Cutz.mp3

Crab People - Tanda (Kruko Remix)
http://previews.trackitdown.net/preview/308148/preview_-Tanda_-_Kruko_Remix-.mp3

_____________________________________________________________

www.myspace.com/crabcutz
www.myspace.com/crabdudes
www.myspace.com/djkruko


domatja kujna u akciji  Cool
Sačuvana

fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #8 poslato: 25.10.2007. 18:27:05 »


 
MANU CHAO
album: La Radiolina

  1. 13 Dias                                             2:36       
  2. Tristeza Maleza                            2:54          
  3. Politik Kills                                     3:02          
  4. Rainin in Paradize (Scheps Version)   3:41          
  5. Bessoin de la Lune                             1:54       
  6. El Kitapena                                     1:55          
  7. Me Llaman Calle                             3:14       
  8. A Cosa                                              2:14          
  9. The Bleedin Clown (Scheps Version)   1:54       
10. Mundoreves                                    1:48       
11. El Hoyo                                             3:22          
12. La Vida Tombola                            3:16          
13. Mala Fama                                    4:07          
14. Panik Panik                                    1:46          
15. Otro Mundo                                    2:47       
16. Piccola Radiolina                           1:07          
17. Y Ahora Que?                                    1:45          
18. Mama Curchara                           1:42          
19. Siberia                                            2:04          
20. Sone Otro Mundo                           1:19          
21. Amalucada Vida                           2:25          

posle trogodisnje pauze  konacno novi album meni dragog Manu Chao-a. 21 pesma i oko 50 minuta prepoznatljivog mano chao latino pank-ska  ugodjaja. Ovako na prvu malo sam se razocarao jer ovaj album ne budi emocije kao njegovi prethodni radovi... svakako i ovde ima pregrst jasno iska zanih politickih stavova, to cete cuti u pesmi  Tristeza Maleza ( naravno ako nadjete prevod na engleski, ukaratko: Americka Hegemonija, Busov imperijalizam zavijen u demokratiju, siromastvo, glad u africi, rat u iraku itd. ) i pesmi  Politik Kills koja je na engleskom, pa pesma Me Llaman Calle koja govori o prostituciji i trgovini ljudima...spot za pesmu  Rainin In Paradise rezirao mu je Emir Kusturica... eto ko bude strpljiv i da mu sansu svidecemu se, ima i prozaicnih pesama ali ima i  par bas vrednih paznje ... negde sam procitao komentar albuma, album koji je lako voleti, ujedno  i lako kritikovati  smile
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #9 poslato: 25.10.2007. 19:16:19 »

posto sam inspirisan i pre svega trenutno dokon evo jos jedna preporuka. Ako ste umorni od gengsta sumornih hip hop stihova i bitova, onda ce vam svakako prijati sladunjav novi, treci album Kanye West-a Graduation... vedre kompozicije, stihovi u pobednickom duhu, sto se vidi iz naslova pesama Good Life, Champion,Flashing Lights,The Glory i pesma koja se izdvaja kao apsolutni hit Stronger (cini mi se da ima i spot za pesmu ali ja nisam gledao), gde koristi sempl od  Daft Punka, prijace vam u ternutcima lepog raspolozenja  smile

Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #10 poslato: 30.10.2007. 06:41:59 »

evo prema casopisu DJ MAG, koja je satavila listu top100 dj-eva prema glasovima publike, evo prvih 5 sa te liste i njihove orjentacije prema muzickim recezentima i njihove slike ( među prvih 25 uglavnom su DJ-evi house, techno i trance orijentacije) malo je smesna lista ali eto publika voli "jeftin" zvuk



na prvom mestu sa preko 345.000 glasova  DJ Armin Van Buuren iz Danske, Progressive i trance


slede:
2. Tiësto, maximal ( sta god to bilo)
3. John Digweed, quality electronic house smile
4. Paul Van Dyk, Electronic music trancey techno
5. Sasha,Techyproggytrancybreakytechnoprog heheheheeh
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #11 poslato: 06.11.2007. 06:57:09 »

evo jos jednog Engleskog benda The Go! Team, bend je dobio  ime po ekipi ljudi koja izlazi na teren nakon uvidjaja i zavrsene istrage avionske nesrece i pocinju sa cicenjem terena, Go Team...njihov prvi album Thunder, Lightning, Strike proglasen je najboljim debi albumom u 2004. pravac pa ko ce to znati  smile neki hip hop pomesan teenage pankom i fankijem `70 tih  sve to uvezano sa instrumentalima, poletnog, prepunog entuzijazmom prizvuka, pa tu su onda zarazne melodije koje ce vas terati da djuskate do iznemoglosti i koje ce vam lako uci u uvo Ali ovo ipak je muzika za pokret tako da  ako bi sedeli za kompom i slusali ovo unervozlil bi ste se  vrlo brzo, znaci sta  Cheesy  letnje opustene zurkice na otvorenom i taj fazon ... pesme po mom ukusu  Doing It Right, Titanic Vandalism,  Keys to the City,  Grip Like a Vice, jedina koja mi se onako ne svidja je My World, almozda zato sto je jedina u nekom mirnijem fazonu, pa gostovanje Chuck D-a, cuvenog frontmena Public Enemy-a dovoljno da vam privuce paznju, zar ne?   Grin

novi album im je izaso u maju 2007 pod nazivom Proof Of Youth



                                 Proof Of Youth

1. Grip Like a Vice    
2. Doing It Right    
3. My World    
4. Titanic Vandalism    
5. Fake ID    
6. Universal Speech    
7. Keys to the City    
8. The Wrath of Marcie    
9. I Never Needed It Now So Much    
10. Flashlight Fight (Featuring Chuck D)    
11. Patricia's Moving Picture
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #12 poslato: 11.11.2007. 19:57:34 »

hehehe me again and again  Grin

necu mnogo da pametujem i piskaram ali ako budete u prilici preslusajte album grupe iz Ohaja The National, a naziv njihovog novog albuma je Boxer. Vezuju ih za americku nezavisnu scenu i indirok alternativni pravac. Ono sto cete procitati o njima je da su poceli muzikom da se bave iz hobija i svoj prvi album snimili su 2001. sad u 2007.-oj imaju cetri albuma iza sebe a njihov prthodni album The Aligator rcezenti karakterisu kao  "masterpiece" ... ono sto je upecatljivo da svoju muziku ne grade oko refrena, vec se cela kompozicija polako razvija oko vokala , klvira i deonca na gudackim instrumentima dok su gitare u drugom planu... ma sta tripujem, preslusajte odlicna je muzika, kako bih rekao nije "teen" glupo przenje vec dobra "inteligentna" muzika koja ce iz vas izvuci emociju, ako poslusate tekstove tamo ce te cuti razne price ljudi iz velikih gradova, uglavnom zlosutne... preporuka pesama Ada, Slow Shou, Mistaken For Strangers, Start A War

The National- Boxer-album je izasao serdinom 2007.




1. Fake Empire
2. Mistaken for Strangers
3. Brainy
4. Squalor Victoria
5. Green Gloves
6. Slow Show
7. Apartment Story
8. Start a War
9. Guest Room
10. Racing Like a Pro
11. Ada
12. Gospel
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
black_angel_421
[thoughts = irritation]
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1344


ignore the smoke.


WWW
« Odgovor #13 poslato: 13.11.2007. 06:59:55 »

Title: Nekrolog 43
Band: Diary of Dreams
Genre: Electro/Dark Wave
Release Date: 26th October 2007
Label: Accession Records



za sve poznavaoce darkwave zhanra, DOD nema potrebe predstavljati. Genijalni pevach Adrian Hates je osnovao bend davne 1989. dok je josh svirao bass gitaru u grupi Garden Of Delight. prvi album "Cholymelan" izashao je 1994.god. Poslednji album "Nigredo" je vetj izashao 2004., pratjen "MenschFeind" EP-om, kao i cdom sa live nastupa "Alive" i DVD-jem "Nine In Numbers".
ali sada - nakon perioda od skoro 3 godine - doshlo je vreme otvaranja novog poglavlja dnevnika snova smile prethodni singl "The Plague", koji je serviran kao nadrazhivach za novi album "Nekrolog 43", bio je predukus onoga shto je za ochekivati od albuma..
tematski, "Nekrolog 43" nastavlja tamo gde su nas "MenschFeind" i "Nigredo" ostavili - ali ovaj album je josh intenzivniji, dublji i extremno raznovrsan.. muzika varira izmedju tihih pasusa i delova sa jakom dinamikom i skoro explozivnim ritmovima.. vishe od 70minuta celokupnog trajanja diska, 13 pesama vode slushaoca na zavodljivo putovanje kroz neverovatne uspone i padove emocija: kroz mrachan i melanholichan svet kako samo Diary Of Dreams znaju. Zajedno sa impresionistichkim i izuzetnim artwork-om, "Nekrolog 43" stoji kao spomenik uz ranija izdanja, ali takodje istrazhuje fascinantne nove nivoe perfekcije DOD-a. smile

tracklist
Nekrolog 43 7.05mins
The Plague 4.54mins
Son Of A Thief 5.31mins
Tears Of Joy 5.21mins
UnWanted? 4.18mins
Matching Lives 7.00mins
Remedy Child 4.56mins
Malice 5.10mins
The Darkest Of All Hours 4.19mins
Congradulations 6.41mins
Hypo)Cryptic(Al 5.36mins
Allone 4.09mins
The Valley 6.40mins
Sačuvana

..& your liberation & your undulating dance in tantalising slowness.. & your distance that you chose, tell me - did you find all your explanations inside your diorama?..
beligavran
provereni korisnici
posetilac
**
Mesto: zemlja
Država: zemlja
Poruke: 24


« Odgovor #14 poslato: 13.11.2007. 08:35:42 »

Izasla su dva zanimljiva naslova. Prvi put na CD-u reizdanje beogradske grupe Igra staklenih perli. Grupa koja je postojala pre jedno 25-30 godina i zvali su je jugoslovenski Pink Floyd. Stariji (kao Raso npr.) ce se setiti o cemu je rec. Izasao je i novi album Partibrejkersa. Sto se tice Guns n Roses, ocekuje se novi album i na you tube mozete cuti 4-5 pesama sa novog, vrlo verovatno genijalnog albuma. Gansi inace, nisu izdali nikakav novi album u poslednjih 15 godina. Poslednji je bio Use your ilusion, pa su se malo posle toga raspali. Nova postava gansa nastupa po Japanu, Novom Zelandu, Australiji i Americi intezivno poslednje 2-3 godine i ono sto se moze cuti na you tube zvuce odlicno.
Sačuvana
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #15 poslato: 13.11.2007. 19:44:31 »

pa ono sto treba svakako spomenuti je da se Rage Against The Machine ponovo okupila povratkoma pevaca Zack de la Rocha-e radi dva koncerta u australiji i japanske turneje... bitno je da su se okupili ko zna sta se iz toga izrodi... jedna od ne zvanicnih informacija je da ce uslediti evropska turneja i da je beograd u planu!!!!!!!!




   


« Poslednja izmena: 13.11.2007. 20:11:15 fon Manštajn » Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
WEbad
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
WEbad da Greatest
Lokacija: 012
Država: domaca Srbija
Poruke: 42



« Odgovor #16 poslato: 14.11.2007. 06:54:04 »


Citat
Multitalentovani beogradski autor i reper planira da do kraja ovog meseca objavi izdanje "Ortaci Ne Znaju".
"Novi album sam snimio i producirao za svega par meseci u svom studiju Đubrište", rekao je Wikluh Sky (Đorđe Miljenović) za Popboks.
"Ortaci ne znaju se potpuno razlikuje od prethodnog solo izdanja, Zagađenja u Japanu. Reč je o pravom, gradskom rep albumu. Takođe, na njemu se mogu čuti i uticaji nekih od mojih omiljenih autora koji nisu striktno hip hop, poput Timbalanda i The Streets".
On je još dodao da će Ortaci Ne Znaju imati 17 pesama, kao i da će na njemu biti puno gostiju, od koji su neki Marčelo, Nigrutin, DJ Rahmanee i Ministar Lingvista.
Wikluh Sky je, podsetimo, 2005. objavio album "Zašto brate Wikler" za kuću One Records.
Potpisavši se punim imenom i prezimenom, 2006. je objavio "rok operu" Zagađenje u Japanu.
Album "Ortaci Ne Znaju" će, kao i Zagađenje u Japanu, objaviti Multimedia Records.




Citat
Grupa Fuck The Pigz poznatiji kao FTP izdali su album pod nazivom "Sećas Li Se Bebi Dol???". Grupa FTP je nastala još od 2002 godine i fura komični gangsta stil i dolaze sa Novog Beograda iz blokova.

Spisak pesama:

01 Bolero
02 Onda Zato Što Ne Pusiš
03 Inspektor Trtović Rešio Da Stane Na Put Drogi
04 Ladi Dadi (Remiks)
05 Ko Ženski Polni Organ Bežim
06 Kad Ulice Su Mokre (2 Burazera Majmuna)
07 Ako Je Struka Makro, Mi Smo Sekta
08 Đura Zamorac
09 Pas Koji Laje Ne Ujeda
10 Sekira
11 Daleko Je Kopenhagen
12 Ja Imam Sve Gudre
13 Svi U Kraju Misle
14 Život Je Bezveze Ako Si Mrtav
15 Ladi Dadi (Sa Ludvigom Remiks)
16 Nemoj Da Se Mrstiš Zato Što Nemoj (Fristajl)




Citat
Loznička grupa Drama Delight sprema svoj debi album pod nazivom "Dramaturgija" koji bi trebao da izađe posle nove godine.




Citat
Lućano H8r je izdao album pod nazivom "Šta Je To H8?". Lućano H8r nam je poznat sa albuma Prti Bee Gee - Grejtest Hits. Album se sastoji iz 19 pesama sa gostima kao što su Seven, Bad Copy, Bvana, Monogamija, Eufrat.

Spisak pesama:

01. Za Braću I Sestre feat. Seven
02. O Njoj
03. Jer j**eee feat. Bad Copy
04. Robbery
05. Mighty Mouse
06. Frikujmo Funk feat. Seven
07. U Ulozi Boga feat. Seven
08. Ortaci Ne Znaju
09. Daj Mi Metak
10. Motherfuckin' H8
11. Bulletproof feat. Seven
12. Žnaru
13. Štani Mane
14. Sleng Master
15. Gangster Bre
16. Face Spucane feat. Bvana, Monogamija
17. H8 Again feat. Eufrat
18. Najgori Od Sve Dece
19. Feelin' Nice (Bonus Traka)




Citat
U svim radnjama širom Srbije možete kupiti novi album Platinam Mixtape Volume 1. Album je izašao za izdavačku kuću "PGP-RTS". Album sadrži 19 pesama, od gostiju se pojavljuju: Gospoda, Elitni Odredi, Bata Barata, Lia, Cube, Ana, Wanted, Da Vid i Deniro, a za produkciju su zaduženi: El Prezidente, Grubo, Jappez.

Spisak pesama:

1. Platinam je firma (feat. Gospoda, Elitni Odredi, Bata Barata)
2. Čutala si preglasno (feat. Gospoda, Lia)
3. Jednom za uvek (feat. Drima, Grass, El Prezidente)
4. Oprosti mi (feat. Gospoda, Cube, Drima, Ana)
5. Bol u glasu (feat. Gospoda)
6. Biće extra (feat. Gospoda, Wanted)
7. Na moj znak (feat. Gospoda, Bata Barata)
8. Bila si blizu (feat. Gospoda)
9. Eto zašto (feat. Gospoda, Da Vid)
10. Kad neko za tebe pita (feat. Gospoda, Deniro)
11. Dodaj mi taj viski (feat. Gospoda, Drima)
12. Može skuplje (feat. El Prezidente, Elitni Odredi)
13. Moja jedina (feat. Elitni Odredi)
14. Ljubav na lizing (feat. Gospoda, Elitni Odredi)
15. Loše ime (feat. Gospoda)
16. Šampanjac (feat. Gospoda, Bata Barata)
17. Od juče do danas (feat. Cube, Padrino, Drima, Bookey MC)
18. Osam i pet (feat. Lia, Gospoda)
19. OK(feat. Gospoda, Deniro)






Citat
Carski Rez predstavlja "Oblici Od Oblaka deo 1.", mikstejp sa petnaest pesama, treće izdanje iza kog stoji Spirit Blokovski. Pesme sa šarenom produkcijom, gostujućih devet producenata i pet emsijeva. Ovo izdanje je dostupno za besplatni download na našem sajtu, i to preko  ovog linka.

Tracklist:
01 Za Deset Godina;
02 Neke Stvari;
03 Sneško Od Peska;
04 Probaj, Zamisli;
05 Pamtiš;
06 Stanica;
07 Naša Stvar;
08 Stond (remiks);
09 Dobro Je Sve;
10 Na Putu Za Kubu;
11 Rekli Smo Pusti;
12 Sedativ;
13 26. Mart;
14 Vremeplov;
15 Obmana.




Citat
Posle dugog niza godina provedenih u Hip-Hop svetu, posle dosta snimljenih "demo" pesama na vrhunskom nivou, konačno, na radost svih obožavaoca rep muzike, svetlost dana ugledaće, verovali ili ne, prvenac Kruševačkog MC-a X3m-a! Napisao sam "verovali ili ne" zbog, kako zaista velikog broja snimljenih pesama, kako zbog česth saradnji sa vodećim MCevima naše zemlje, tako i dugog niza godina prisustva X3m-a u našim ušima.
Na albumu gostuju brojni MC-evi, kao što su: Nasty N, MCM, Off P, RMC, Dextarr, MC slabijeg pola Fly, grupe BG Kult i Sinovi gromova. X3m je producirao većinu pesama, a kao bitmejkeri se pojavljuju još i Kuer i Big Boss, kompletan mix & mastering radio je JanZoo, a pojavljuje se i DJ Raid sa skrečevima. Sve pesme sa ove kompilacije su snimane u "Supreme" studiju, čiji je vlasnik X3m. Album ovog underground repera, bio je spreman pre tri godine, ali tek danas, on je izbačen u prodaju mozete ga poručiti preko našeg sajta.

Cena albuma:
Srbija: 300 dinara





Citat
Šef Sale, član Beogradskog sindikata, izdao je prvi solo album, prikladno nazvan «Prvi udar», za izdavačku kuću  Prohibicija.
Popularni Šef je svoj prvi kontakt sa ostatkom BS ostvario 1999. godine, kao crtač grafita. Na prvom mestu prijateljstvo, a potom i zajednički rad sa ostatkom ekipe, razbudili su u njemu staru strast prema pisanju rima.
Nakon veoma značajne uloge koju je kao tekstopisac i izvođač imao na prvom albumu grupe («Bssst...Tišinčina», Automatik 2001.), počinje da se zanima i za muzičku produkciju. Već na drugom studijskom albumu BS («Svi zajedno», Prohibicija 2005.) učestvovao je i kao jedan od producenata.
Pored rada u grupi i rada na solo materijalu, Šef Sale je predstavljao Srbiju na renomiranoj nemačkoj hip hop/rege kompilaciji «Rodeo Europe» (Germaican records, 2005.), sa pesmom «Prohibicija 2005». Njegov neosporni talenat nije promakao ni producentu poznatih pariskih hip hop sastava Nyse i Tandem, Le Fabrikantu, sa kojim je takodje ostvario saradnju.
Album «Prvi udar», predstavlja krunu Šefovog dosadašnjeg rada, i kao tekstopisca, i kao producenta. Izvesnu težinu ima i činjenica da je CD objavljen kao peto izdanje kuće Prohibicija, čiji su vlasnici i osnivači članovi Beogradskog sindikata, među kojima je i sam autor.
«Prvi udar» sadrži 15 numera, snimanih u Studiju Beogradskog sindikata i Studiju Kazablanka, na kojima se osim Saleta, koji je uradio glavni deo produkcije i tekstova, kao gosti pojavljuju: gore pomenuti producent Le Fabrikant, mladi dorćolski producent Šonsi sa Raskršća, BS saborci Ognjen i Marko (kao jedini gosti emsijevi), pevačica Ivana Kotov i trubač Beogradskog diksilend benda, dr. Sava Matić. Veliku pomoć pri komponovanju muzike Šef Sale je dobio od starog prijatelja, mladog beogradskog pijaniste, Marka Bogdanovića.
Album se nalazi u malo prodaji početkom oktobra 2007. godine.




Citat
Prvo solo izdanje od SHA člana grupe Sha-Ila, pod nazivom 1BLOK - JEDNA PRIČA. Izdanje izlazi za kuću "Take It Or Leave It Records".
Tracklist:
01. S Krunom,
02. Cruisin',
03. Fontana,
04. Na Svu Sreću,
05. Ako Ne Znaš,
06. 01-33,
07. Pljačka i vala,
08. Blok 1,
09. Blow,
10. Šmizla,
11. Beograde,
12. Iskreno,
13. Underground Rap,
14. Bklu,
15. BONUS TRACK-Par Dodira





Citat
Crnogorski hip hop dvojac Who See?, koji čine hercegnovljanin Noyz (Mario Đorđević) i kotoranin Deduh (Dejan Dedović), ovih dana objavio je svoj album prvenac «Sviranje kupcu», pod etiketom «Prohibicija», izdavačkom kućom čiji su osnivači članovi našeg najpopularnijeg hip hop sastava «Beogradski sindikat». Može se reći da je ovo prvo «licencno» izdanje Prohibicije, s obzirom da se država u kojoj je započet ovaj projekat u međuvremenu raspala.
Ovo izdanje za Who See je plod dugogodišnjeg rada koji su članovi grupe uložili, usput se pojavljujući kao gosti na kompilacijama «Ulice vol.1» (Bassivity records) i «43zla predstavlja: sve same barabe» (One records). Za uzvrat se kao gosti na njihovom albumu pojavljuju kolege Rhino (talentovani podgorički producent/reper), Dadi (producent prvog albuma BS-a, koji na ovom izdanju debituje i kao reper), Škabo (BS), Nemanja Kojić Kojot, DJ Uce (Rambo Amadeus) i kompletna hip hop trojka Bad Copy.
Specifičnost u muzičko/tekstualnom izrazu grupe, koja najbolje odslikava bokokotorsko poreklo i mentalitet članova, odlično dopunjavaju i nadgrađuju izuzetno interseantni animirano/igrani spotovi, autorsko delo Marija Đorđevića (autor spota «Spejs Nigrutin» Ajs Nigrutina i koautor «Robota» Ramba Amadeusa, između ostalih) multitalentovanog člana grupe koji je nedavno i završio višu školu za dizajn u Beogradu.
Nakon uspeha prvog spota «S kintom tanki», uskoro ćete imati priliku da na televizijama koje i dalje puštaju domaće muzičke spotove pogeldate novi spot za pesmu «Put pasat», animirano igranu priču koja se kritički bavi problemom sigurnosti na crnogorskim i srpskim putevima.





Citat
Prvo izdanje beogradskog rep sastava Arhitekti (Mauzer, Blokovski, Kuer) "Arhitekti: EP" je od pre nekoliko dana u prodaji. Album sadrži jedanaest pesama, a gosti su Highduke, Ministar Lilngvista, Valar, Baron (skreč), Shan-Gai (gitara).





dovoljno? smile
« Poslednja izmena: 14.11.2007. 17:04:18 Pedja, Reason: uklonjene reklame » Sačuvana

AMICUS ANIMAE DIMIDUM
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #17 poslato: 20.12.2007. 18:37:35 »

preslusao sam novi album Partibrejkersa Sloboda ili nista... pa sobzirom da brejkersi zvuce isto do `85. godine ni ovaj album nije nista "razlicitiji" od prethodnih, jednostavni rifovi, canetova rokenrol "poezija" puna subliminarnih poruka koje oduvek i iznova ponavlja "misli svojom glavom". cak mislim da nije slucajno sto se pojavio novi album bas sad jer se ponovo nalazimo u "zaj**anom" politickom "trenutku" i ponovo vlada veliko politicko nezadovoljstvo u srba, a svi znamo da Cane zivi za i od bunta ... moje misljenje je: nista spektakularno, osim  prvog singla, koji su pustili u etar, Lobotomija nista drugo me nije zainteresovalo. ipak nastavicu da gajim  jedno veliko postovanje za Partibrejkerse, jedinog pravog rokenrol benda kod je ikada postojao kod nas...



zvanican sajt
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #18 poslato: 20.12.2007. 21:06:12 »

evo jos jednog muzickog izdanja koje cu vam preporuciti   Streetlight Manifesto i njihov novi album nakon 4 godine   Somewhere in the Between u pitanju je ska pank, mada cete negde procitati jednostavno rok. super je, kada ste super raspolozeni ovo ce vam jos vise razvuci osmeh na licu, dok cete odmah poceti da skakucete, zovete drugara i planirate neko druzenje i opijanje, ili samo druzenje svejedno...jako pozitivna muzika...



ovde mozete preslusati prvu pesmu i hit sa albuma We Will Fall Together
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #19 poslato: 14.01.2008. 06:17:35 »

da belci ( iz Njujorka naravno) mogu da naprave kvalitetan hip hop album Aesop Rock ( pravo ime   Ian Matthias Bavitz)  je pokazao sa albumom  Labor Days, sa socijalnom tematikom, a ja vam preporucujem i njegov novi album iz 2007  None Shall Pass



evo ovde mozete preslusati par stvari  my space

Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #20 poslato: 15.01.2008. 19:20:10 »



konacno sam "skinuo" i novi album Radihead-a In Rainbows. Posle albuma Kid A potpuno sam se udaljio od do tada mog omiljenog benda, pre svega zbog njihovih mracnih muzickih tripova i eksperimentisanja sa muzikom, nakon tog albuma. Od tada je proslo 7 godina, i konacno kada sam mislio da ce se bend raspasti, izdali su novi album koji je povratak zvuku koji ih je prosalvio i zbog koga sam ih voleo, a opet su ostali dosledni sebi i u novi album su uneli dosta toga novog da ovaj album ne podseca ni na jedan prethodni. Ono sto  odmah mogu da primetim je da nema izrazenih hitova kao na prethodnim albumima. Ali u svakom slucaju drago mi je da su se vratili  sa dobrim albumom...

zvanicni sajt RADIOHEAD-a dead air space



Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
klackalica
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Lepa Brena
Država: SRB
FaceBook: ima
Horoskop: Devica
Poruke: 631



« Odgovor #21 poslato: 16.01.2008. 17:42:31 »

Izašao je novi album Halida Bešlića, nakon što je pre oko godinu dana obustavio izdavanje kompletno snimljenog albuma jer je nekako "dobio noge" iz studija i završio kod pirata (samo još trebalo da se uradi remix). Dakle, Halid je nanovo uradio album, što bi se reklo ispotekar, jedino prepoznajem da je ponovio pesmu "Budna si". Album se može skinuti po torrent sajtovima za koje je potrebna registracija (npr. http://yubalkan.com/ , morate imati Explorer, ne podržava Firefox niti Operu). Ko voli tu vrstu muzike, biće oduševljen, jer je Halid tradicionalno odličan i tradiconalno svakim albumom nadmaši sam sebe!

Očekujem da sad ospete po meni paljbu, al gore stoji "prijavite najnovija muzička izdanje", nigde ne piše "bez krmećaka" smile



Sačuvana

我不能帮助我们的印象是一个总理哑的人
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #22 poslato: 18.01.2008. 01:35:41 »

u pitanju je hip hop, "east coast", New York... ko voli hip hop sa istocne obale, ko je fan wu-tang-a, ko voli naglasen bit, svidece mu se ovaj album... obratite paznju na Dump The Clip stvar... a natpis na albumu PARENTAL ADVISORY nije stavljen samo reklame radi, jer tekstovi su brutalni, a na trenutke i morbidni...



inace u orginalnojnoj postavi iam 13 likova ( wu tang ima 9 clanova smile )



 My Space: Army of Pharaons
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #23 poslato: 20.01.2008. 03:43:40 »

u ove sumorno sive i zacadjene dane ovaj album RHYTHMS del MUNDO ce vam doci kao pravo ozvezenje, a vec sad cete poceti da planirate odlazak na letovanje i na more... obrade zapadnih hitova u ritmu kubanske muzike, poprlicno opustajuce i prijatno za uvo ... ne znam koliko vas dotacinju ove moje preporuke ali ovaj album je bas dobar...
 
vise informacija na zvanicnom sajtu...




1.   Clocks - Coldplay
2.   Better Together - Jack Johnson
3.   Dancing Shoes - Arctic Monkeys
4.   One Step Too Far - Dido & Faithless
5.   As Time Goes By - Ibrahim Ferrer
6.   I Still Haven't Found What I'm Looking For - U2 & Coco Freeman
7.   She Will Be Loved - Maroon 5
8.   Fragilidad - Sting
9.   Killing Me Softly - Omara Portuondo
10. Ai No Corrida - Vania Borges feat. Quincy Jones
11. Modern Way - Kaiser Chiefs
12. Don’t Know Why - Vania Borges
13. Hotel Buena Vista - Aquila Rose & Idania Valdez
14. The Dark of the Matinee - Coco Freeman feat. Franz Ferdinand
15. High and Dry - El Lele de Los Van Van feat. Radiohead (samples)

Bonus Track.
Casablanca (As time goes by) - Ibrahim Ferrer & Omara Portuondob
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
أحدث الأرق من النو
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Jarac
Poruke: 3319




« Odgovor #24 poslato: 21.01.2008. 21:58:06 »

BURIAL - UNTRUE [Hyperdub]



Tracklist:

Burial - Untrue

01 Untitled
02 Archangel
03 Near Dark
04 Ghost Hardware
05 Endorphin
06 Etched Headplate
07 In McDonalds
08 Untrue
09 Shell Of Light
10 Dog Shelter
11 Homeless
12 UK
13 Raver

Style: 2-Step/Dubstep/Garage/Electronica/Vocal

Sa poslednjim mesecima 2007-e nam dolazi, po mom skromnom misljenju i najbolji album cele 2007-e, a koji ima veze sa elektronskom muzikom. I ako sam video da su pre neki dan na renomiranom Resident Advisor-u  ovaj album takodje ocenili kao najbolje izdanje, nisam od onih koji preterano gledaju na ocene drugih. Ali u ovom slucaju moram priznati da su nam se mishljenja slozila 100%

Burial sa Untrue definitivno dokazuje zasto Dubstep nazivaju sledecim velikim produktom Velike Britanije (doduse neki ga nazivaju i sledecom folk muzikom Velike Britanije smeshko ), i zasto ovaj zvuk uzima sve vise maha. Ovo izdanje je savrsena kombinacija laganih ritmova, prelepih ali istripovanih vokala, jednostavno savrsene muzikalnosti i harmonije. Emociju zaista mozete vrlo lako osetiti.

Od track-ova ne znam koji bih najpre izdovijo, mozda Archangel kome zaista vidim mesto u svojim setovima u buducnosti, mada ruku na srce mogu videti i svim ostalim numerama.

Ovo je godina kada je apstraktna muzika zaista pokazala svu svoju moc i preotela primat klasichnijoj elektronskoj muzici. Ovo izdanje definitivno sadrzi tu dozu apstraktnosti, misticizma cak, ali isto tako i rnb vokala, naravno u istripovanim aranzmanima, klavirskih deonica, i mnogo mnogo toga jos.

Jednostavno sescjete pusticete play i uzivati od prve do poslednje sekunde! Jer ovo je muzika u svom najboljem obliku!

rew by Dusan sts

/

Preporuchujem ga swima koji do sad nisu zavirili u ovaj magichni svet..izasao je krajem godine, skoro sam ga nabavila i ne odwajam se od njega. perfect.
Sačuvana
Stranice: [1] 2  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.645 sekundi sa 36 upita.