Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1] 2 3  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Aerodrom Ponikve  (Pročitano 25996 puta)
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« poslato: 20.03.2006. 17:59:56 »

http://www.danas.co.yu/20060316/ekonomija2.html#1

Promotivni let sa aerodroma Ponikve kod Užica zakazan za 17. maj

Dva aviona i velika fešta

Užice - Ivan Živadinović, narodni poslanik G17 Plus iz Užica, izjavio je za Danas da je za 17. maj ove godine zakazan promotivni let dva aviona Jata na realciji Beograd-Ponikve-Beograd.

- To je obećao direktor Aerodorma Beograd Nebojša Nedeljković- rekao je Živadinović i dodao da će to biti veliko slavlje za Užičane i stanovnike užičkog regioina. On nije mogao da precizira koji će tipovi aviona biti korišćeni na ovom promotivnom letu.

Pre nekoliko godina, pokrenuta je inicijativa da se ovaj aerodrom, osim u vojne, koristi i u civilne namene, jer za to postoje opravdani razlozi privrede užičkog regiona. Poslednji skup na tu temu, i na inicijativu Živadinovića održan je pre mesec dana u RPK Užice. Na tom skupu, direktor Aerodroma Beograd Nebojša Nedeljković obećao je da će stručnjaci tog preduzeća izraditi studiju opravdanosti korišćenja Ponikava u civilne svrhe, i ponuditi neophodnu tehničku pomoć.

- Stručni timovi Aerodroma Beograd trebalo bi da za dva meseca izrade studiju izvodljivosti. Pored toga, Aerodrom Beograd finansiraće i uklanjanje pet neeksplodiranih projektila sa aerodromske piste, koja je uništena tokom Nato bombardovanja 1999. godine, rekao je Danasu Živadinović i dodao da će deo novca za funkcionisanje Ponikava u civilne namene biti obezbeđen i projektom "Milijarda evra za Srbiju" koji je nedavno promovisao minsitar finansija Mlađan Dinkić. Pomoć je najavilo Ministarstvo poljoprivrede kako bi se kargo letovima omogućio izvoz svežeg voća i povrća iz užičkog kraja.

- Vojska je dala svoju ponudu za vađenje projektila, ali su u međuvremenu povećali cenu, pa će Aerodrom Beograd raspisati tender, odabrati najpovoljnije ponude i finansirati ceo posao. Bombe će biti izvađene za 30 do 50 dana, nakon toga će Aerodrom Beograd obaviti tehničke pripreme piste, koja će biti spremna za promotivni let - zaključio je Živadinović.

Inače, tokom Nato bombardovanja aerodromska pista na Ponikvama dužine 3.150 metara potpuno je uništena. Do sada je sanirano oko 2.400 metara, pa bi trebalo obezbediti novac i za sanaciju ostatka piste.

N. Kovačević
Sačuvana

أحدث الأرق من النو
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Jarac
Poruke: 3319




« Odgovor #1 poslato: 20.03.2006. 18:42:12 »

weee... mozemo avionom na more Tongue hahaha...
Nije lose sve ovo sto se desava.. ali koliko je zagadjenje?!  roll
Sačuvana
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #2 poslato: 20.03.2006. 21:16:29 »

Zagadjenje je u ovom trenutku verovatno nebitna tema. smile Shto se tiche Uzica, ne verujem da moze biti zagadjenije od onoga shto smo videli ove zime.

Valjda cje aerodrom profunkcionisati. Valjalo bi smile
Sačuvana

Poseti Limundo, aukciju br1 na balkanu :

LIMUNDO
PSY-GIRL
provereni korisnici
piskaralo
*****
Mesto: Uzice
Lokacija: centar
Država: Srbija
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1289



« Odgovor #3 poslato: 20.03.2006. 21:47:12 »

Pa lepa ideja samo da se ostvari pa onda moze i da se planira i pricha hehehhe Cheesy
Sačuvana
Andragon
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Jarac
Poruke: 1137



« Odgovor #4 poslato: 20.03.2006. 22:30:02 »

A neka hvala ne seda se meni u avion Wink
Sačuvana
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #5 poslato: 20.03.2006. 22:32:11 »

Ja bih bash volela da to zazhivi... Na moru za 1/2 sata! U Bgd-u za 1/2 sata! Taman sednesh i namestish se... a vec si stigao... Joj, kako bi to bilo lepo...
Sačuvana

Carpe Diem!
Ignorance is still a bliss!
filler
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
« Odgovor #6 poslato: 20.03.2006. 22:34:47 »

Jes i za tih pola sata puknes 70 eura, neka pre cu ja da gegam sa ETC-om do BG-a za 240 dinara...
Sačuvana

Dell Inspiron 531
Hackintosh iDeneb 10.5.6
Voodoo kernel 9.5.0
AMD X2 4000+
4GB Kingstone 800MHz
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #7 poslato: 20.03.2006. 22:36:19 »

Ne znam, ali imam informaciju da je proshle godine povratna Bgd-Tivat bila 110 evrica (drugarica putovala poslovno)... A ti vidi koliko ti benzina i vremena treba za taj put... Isplativo 100%
Sačuvana

Carpe Diem!
Ignorance is still a bliss!
pega
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Poruke: 531



« Odgovor #8 poslato: 21.03.2006. 01:22:40 »

Pre bombardovanja 99' mislim da su postojale linije za Tivat sa Ponikava , samo sto su avioni bili poluprazni pa su ukinuli zbog troskova , mada sada mislim da se planiraju neki cargo letovi sto bi trebalo da ima prodju.
Sačuvana

Weil eigentlich ist dieses Leben etwas Hässliches.
Ich hasse es, also nehme ich und zerbreche ich es.
daffy
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Dusko
Mesto: Grad
Lokacija: Dvorac
Država: Duskolonija
Horoskop: Strelac
Poruke: 1300


« Odgovor #9 poslato: 21.03.2006. 03:59:11 »

aerodrom je mnogo skup a gore imaju samo pistu ito do pola unistenu

cisto sumnjam da ovde ima dovoljno ljudi koji bi putovali preko tog aerodroma

po onome sto sam ja cuo to gore treba da bude rezervna pista za ovaj beogradski aerodrom u slucaju neke nesrece ili ako avion nemoze da sleti u bg to je po nekim standardima valjda nem pojma a prave ga na ponikvama zato sto taj rezervi aerodrom za beograd se trenutno nalazi u bugarskoj a prelazak granice avionom se napalcuje 5000 eura
pa su ovi nasi sracunali da im je jeftinije da srede ponikve kolko tolko nego da placaju bugarima kad je magla ili nevreme a cisto sumnjam da ce imati bilo kakvu drugu namenu nego cisto da stoji i verovatno ce toranj samo da radi sto nije vishe od 10-20 radnika a za ceo aerodrom treba preko 100 radnika

al sta ja znam : )
Sačuvana
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #10 poslato: 21.03.2006. 04:31:41 »

Zashto bi aerodrom morao da koristi samo u te svrhe ...
Zar nije logichno da se upotrebi i za neshto drugo ...
Kao npr. trgovinu..
Lichno mislim da bi osposobljavanje aerodroma bio pun pogodak ... I da bi ceo region koliko toliko zivnuo ..
Mnogo ljudi iz ovog regiona ..koje posao obavezuje da putuju avionom.. mora da ide u Beograd da bi otputovali negde ... Zar ne bi bilo lakshe kada bi uzeli taxi ili lichnim kolima i za pola sata se nashli gore smile A i mislim da bi frekvencija turista kroz grad znatno porasla ...
A to znachi da ce se ovaj uchmali grad bar koliko toliko probuditi ... i postati dinamichniji ..
Sačuvana
daffy
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Dusko
Mesto: Grad
Lokacija: Dvorac
Država: Duskolonija
Horoskop: Strelac
Poruke: 1300


« Odgovor #11 poslato: 21.03.2006. 05:16:53 »

pa jednostavno ne ispalti im se da zidaju gimilu zgrada i da srede put i celu pistu za 1000 putnika godisnje
Sačuvana
Doreta
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Horoskop: Škorpija
Poruke: 758




« Odgovor #12 poslato: 21.03.2006. 06:48:09 »

Citat: "Top_Gun"
Zashto bi aerodrom morao da koristi samo u te svrhe ...
Zar nije logichno da se upotrebi i za neshto drugo ...
Kao npr. trgovinu..
Lichno mislim da bi osposobljavanje aerodroma bio pun pogodak ... I da bi ceo region koliko toliko zivnuo ..
Mnogo ljudi iz ovog regiona ..koje posao obavezuje da putuju avionom.. mora da ide u Beograd da bi otputovali negde ... Zar ne bi bilo lakshe kada bi uzeli taxi ili lichnim kolima i za pola sata se nashli gore smile A i mislim da bi frekvencija turista kroz grad znatno porasla ...
A to znachi da ce se ovaj uchmali grad bar koliko toliko probuditi ... i postati dinamichniji ..





   U potpunosti se slazem....
Sačuvana
mcusin
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Marko Chushin
Lokacija: Kameno Korito
Poruke: 608



« Odgovor #13 poslato: 02.04.2006. 19:05:30 »

koliko ja znam, on ce prvenstveno biti korishcen za transport, trgovina itd...
i teshko da neko razmishlja o putnicima.. josh uvek je to teshko da zazhivi, ali ako se uvedu oni niskobudzetni letovi... npr 20e do bgd... to ce biit puno.
Sačuvana

Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #14 poslato: 06.04.2006. 19:37:20 »

http://www.blic.co.yu/arhiva/2006-04-05/strane/srbija.htm


Užičani tvrde da će aerodrom biti adaptiran

Jeftiniji letovi idu na Ponikve

UŽICE - Aerodrom „Ponikve“ kod Užica neće trpeti zbog kraljevačkog aerodroma „Lađevci“ jer su to dve nezavisne investicije. Adaptacija „Ponikava“, koji je sada vojni objekat, za potrebe civilnog saobraćaja veoma je izvesna jer od Vlade Srbije i Aerodroma „Beograd“ imamo čvrsta obećanja da će finansirati ovaj projekat - kaže za „Blic“ poslanik Ivan Živadinović (G17 plus).

Uprkos izjavi ministra za kapitalne investicije Velimira Ilića da „ne želi da se jedan promotivni let pusti iz političkih razloga“ i da je „u Užicu trenutno nestabilna politička situacija i da oni mnogo žure sa osposobljavanjem ‘Ponikava’ u civilne svrhe“, Ivan Živadinović ostaje pri tvrdnji da će promotivni let Beograd – Ponikve – Beograd biti izveden 17. maja. Živadinović podržava inicijativu da se i kraljevački „Lađevci“ osposobe za putnički saobraćaj.

- Direktor Aerodroma „Beograd“ Nebojša Nedeljković potpisao je 31. marta ugovor sa Vojskom SCG o vađenju preostalih NATO bombi koje se nalaze u zemlji pod pistom „Ponikava“. Video sam deo studije izvodljivosti iskoristivosti aerodroma, koji je do sada završen, i na njoj je uočljiva zgrada novog terminala za prijem putnika i roba. Još uvek se ne zna koliko će novca biti potrebno za investiranje u potrebe aerodroma, ali je izvesno da će novac obezbediti Vlada Srbije. Očekujemo i donaciju od Vlade Norveške - napominje Ivan Živadinović.

- U američkoj „Letačkoj reviji“ nedavno je izašao tekst o razvoju regionalnog aerodroma „Ponikve“ u Srbiji. Već smo uspostavili prve kontakte sa loukost kompanijama koje avio-saobraćaj vrše po niskim cenama, i oni su pokazali interesovanje za saradnju u perspektivi. Aerodrom „Beograd“ planira da mu „Ponikve“ budu rezervna varijanta za prijem jeftinijih letova - kaže Ivan Živadinović, ne dovodeći u sumnju da će užički aerodrom biti isplativ poduhvat.

Plan je da „Ponikve“ budu vojno-civilni aerodrom koji će poslovati kao akcionarsko društvo. Pored Aerodroma „Beograd“, koji bi bio većinski vlasnik, i Vojske, akcionari bi bile neke od opština Zlatiborskog okruga i zainteresovani privrednici užičkog kraja. Ekonomski efekti ove investicije, čulo se to u više navrata na skupovima opštinara i preduzetnika, bili bi veoma pozitivni.

Predsednik opštine Užice Miroslav Martić nedavno je kazao za ‘’Blic’’ da postoje četiri bitna razloga zbog kojih je aerodrom potreban ovog gradu, ali i Zlatiborskom okrugu.

- U ovom delu Srbije nalaze se veliki turistički centri. Zatim, za malinu iz našeg kraja veliko interesovanje pokazuju Amerikanci, i „Ponikve“ bi bile idealno mesto za izvoz ovog voća u svežem stanju. Dalje, naša privreda je ostvarila najbolje rezultate u poslovanju od svih regiona u Srbiji, izvoz je veći od uvoza. Na kraju, formiranjem pratećih službi na aerodromu i investicionim ulaganjima otvorila bi se nova radna mesta - objasnio je Martić.

„Ponikve“ su strateški važne i za Čajetinu, pre svega zbog razvoja turizma na Zlatiboru. Ova planina boluje od manjka stranih gostiju, a razlog je upravo loša saobraćajna komunikacija od Beograda do Zlatibora. Strancima je nepojmljivo da posle leta do Beograda „klackaju“ još 250 kilometara do Zlatibora drumskim prevozom.

- Osposobljavanjem „Ponikava“ za civilni saobraćaj bio bi rešen najveći problem Zlatibora kao turističkog centra, a to bi iniciralo nova ulaganja kod nas - objasnio je Milan Stamatović, predsednik opštine Čajetina.

Vladimir Lojanica
Sačuvana

Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #15 poslato: 19.04.2006. 03:49:25 »

http://www.kurir-info.co.yu/Arhiva/2006/april/16/N-03-16042006.shtml

AVIONOM DO TARE I ZLATIBORA

Vojni aerodrom Ponikve od septembra se otvara za civilni saobraćaj

BEOGRAD - Turisti kojima su omiljene destinacije Tara i Zlatibor od septembra će do srpskih planinskih lepotica moći da dolete avionom jer se očekuje da će do tada vojni aerodrom Ponikve, koji se uveliko obnavlja, biti otvoren za civilni saobraćaj. Time će i malinari iz zlatiborskog kraja biti u prilici da koriste avione, koji će, natovareni voćem iz užičko-ariljske regije, leteti do destinacija u zemlji i Evropskoj uniji.
   
I turisti i privrednici koristiće još uvek nepripremljenu pistu aerodroma Ponikve, a za stavljanje tog aerodroma u funkciju ostalo je da se demontira sedam neeksplodiranih eksplozivnih naprava, zaostalih od NATO bombardovanja, da se postavi horizontalna signalizacija piste i urede prateći objekti. Goran Kaličanin, zamenik generalnog direktora Aerodroma "Nikola Tesla", kaže za Kurir da je ta kompanija dosad izdvojila 3,5 miliona dinara za demontiranje zaostalih mina.

- Na aerodromu Ponikve upotrebljivo je 2.000 metara piste, a to je sasvim dovoljno za sletanje i poletanje manjih aviona do 40 tona ili 70 mesta. Mi se nadamo da će do septembra sve biti spremno, ali to više zavisi od vojske nego od nas - kaže Kaličanin, uveren da su ulaganja u aerodrom Ponikve investicija za budućnost.

- Ponikve se nalaze između turističkih centara na Tari i Zlatiboru, pa ne treba da se naglašava šta će to značiti za turizam, a i privreda će imati velike koristi - kaže Kaličanin i dodaje da će u izgradnji aerodroma učestvovati domaće građevinske firme.

Inače, malo je poznato da Srbija ima čak 77 aerodroma. Međutim, samo tri služe za civilni saobraćaj, dok sve ostale koriste vojska i "sportski i poljoprivredni letači". Taj broj, konstatuje Kaličanin, jeste impozantan. Ali, naglašava on, samo deset aerodroma ima betonsku pistu, dok njih 67, zbog travnate piste, u stvari treba svrstati u letelišta.

R. BRIZA
Sačuvana

Lola
banovan korisnik
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Poruke: 197


« Odgovor #16 poslato: 19.04.2006. 06:52:56 »

<mod: uklonjeno zbog uvredljivog sadrzaja>
Sačuvana

Domacice manje zbori, da ti ruchak ne zagori.
Lola
banovan korisnik
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Poruke: 197


« Odgovor #17 poslato: 19.04.2006. 23:34:45 »

To shto je uklonjeno u kratkim crtama glasi:
"Osoba iz G17+, na sve nachine pokushava da se prikljuchi na republichki budzet,pa izmedju ostalog svesno obmanjuje javnost nekim aerodromom na Ponikvama.
Pun avion malina koshta manje od goriva koje je potrebno da taj teret prebaci na potrebnu destinaciju u Evropu.
Sačuvana

Domacice manje zbori, da ti ruchak ne zagori.
Ainhoa
Contra la corriente hasta el fin!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: where R.P-yatz meets Tzareenah
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 551



« Odgovor #18 poslato: 25.04.2006. 03:57:14 »

Ma, nema od toga vajde... Jedno je ono shto bi mi voleli i zeleli, ali nema tu 'leba. Ovo se zove "bacanje prashine u ochi"... Kao, "eto, ostali smo bez skoro svih vecih firmi, svi nas zivi zaobilaze, kao da se ne valja proci pored Uzica, ali, eto, barem cemo imati aerodrom..."
Koja je ovo pushiona od grada...  roll
Sačuvana

Ser Boki
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Poruke: 150



« Odgovor #19 poslato: 25.04.2006. 19:50:28 »

Citat: "Ainhoa"
Ma, nema od toga vajde... Jedno je ono shto bi mi voleli i zeleli, ali nema tu 'leba. Ovo se zove "bacanje prashine u ochi"... Kao, "eto, ostali smo bez skoro svih vecih firmi, svi nas zivi zaobilaze, kao da se ne valja proci pored Uzica, ali, eto, barem cemo imati aerodrom..."
Koja je ovo pushiona od grada...  roll


 roll  roll  roll
Sačuvana

 *Image Removed*
piko
Gost
« Odgovor #20 poslato: 11.05.2006. 05:27:14 »

Aerodrom na ponikvama je vec otvaran u ranijim kampanjama,na jednom od letova sam bio u pratnji koja je potrebna za svaki let!
Sačuvana
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #21 poslato: 17.05.2006. 16:54:03 »

Upravo chuh na radiju da je danashnji promotivni let sa aerodroma Ponikve odlozhen zbog "kvara aviona"  roll
Sačuvana

Carpe Diem!
Ignorance is still a bliss!
Ainhoa
Contra la corriente hasta el fin!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: where R.P-yatz meets Tzareenah
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 551



« Odgovor #22 poslato: 18.05.2006. 03:34:36 »

Blago nama...

Choveche, daj Boze da je to samo fora i izgovor... Ako se avion zaista pokvario na dan promotivnog leta (kada bi sve trebalo da je "pod konac"), kako li ce tek biti u svakodnevnom avio-saobracaju?? Hell, ja u te krsh-skalamerije ne ulazim.  :?
Sačuvana

piko
Gost
« Odgovor #23 poslato: 18.05.2006. 04:49:55 »

Ma fora za promotivni let,nema od toga nista,ali i da ima nama smrtnicima je to nedostupno,doduse ako bude letova,mozda ce za ove nase poslanike sto ojadise drzavu i Martic i Zivadinovic i Miailovic a tek Karaicic,strava koliko je pasao,ali to nece niko da objavi,ali lako je proveriti,posaljes mail na sjkupstinu ipo zakonu dobijes odgovor koliko je ko potrosio,marno sto bi ja rekao.Svi,odreda svi spavaju u BG a uzimaju dnevnice i to bogami u svojim stanovima.Kakav bre promotivan let,jednom je jedan nas gastarbajter platio nasim zemljacima,tj.svojoj famili da idu na neko veselje,mislim u Bugarsku,oni poslali avio ja se prestravio na sta je to licalo i koliko je DRCALO!
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #24 poslato: 22.05.2006. 19:06:02 »

http://www.kurir-info.co.yu/Arhiva/2006/maj/19/V-09-19052006.shtml

LET OTKAZAN ZBOG BOMBI

Kurir saznaje da Vojska SCG nije odobrila let sa "Ponikvi" jer na pisti ima još zaostalih mina od NATO bombardovanja

BEOGRAD - Promotivni let između Beograda i aerodroma "Ponikve" kod Užica, zakazan za 17. maj otkazan je jer Vojska SCG nije odobrila takvu "egzibiciju", pošto na pisti ima još zaostalih mina od NATO bombardovanja, saznaje Kurir. Promo let, u organizaciji Aerodroma "Nikola Tesla" trebalo je da "dočara" dugo najavljivanu priču da će turisti iz Beograda moći avionom do Tare i Zlatibora.

Goran Kaličanin, zamenik generalnog direktora beogradskog aerodroma, nije mogao da potvrdi da li je let otkazan zbog nedostataka potrebnih dozvola, jer "nema saznanje da je u kompaniju stiglo zvanično obrazloženje zbog čega je let otkazan".

- Aerodrom je uradio sve neophodne stvari. Šta se u međuvremenu desilo, ne znam. Dosada smo u "Ponikve" uložili 3,5 miliona dinara kako bi se uklonile zaostale mine iz NATO bombardovanja. Dokle je to stiglo i da li je Vojska ili Ministarstvo za kapitalne investicije trebalo da obezbedi mašine za njihovo uklanjanje, nije mi poznato - kazao je on za Kurir.

Milan Moković, pomoćnik ministra za kapitalne investicije, zadužen za avio-saobraćaj, ističe da do tog leta nije moglo da dođe pošto nije uklonjeno pet NATO mina sa piste na vojnom aerodromu "Ponikve".
- Nismo ni znali da je let bio zakazan. Pošto ima pet mina na pisti, vrlo je rizičan potez da neko leti i sleti na takav aerodrom - kazao je on za Kurir.

(R. B.)
Sačuvana

Stranice: [1] 2 3  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.169 sekundi sa 35 upita.