Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1] 2  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: da li ce se u uzicu resiti problem parkiranja?  (Pročitano 9980 puta)
no1
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
nenad
Mesto: uzice
Lokacija: centar
Država: srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 55


« poslato: 22.11.2006. 17:34:35 »

da li ce se u uzicu resiti problem parkiranja?
ovo je pitanje koje muci sve uzicane, pa bi mogli malo da razmotrimo ovu temu
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #1 poslato: 22.11.2006. 19:33:51 »

Oce ako pocnemo da kopamo garaze ispod zgrada, ali to se nece desiti jer ih ne bi kopali ni za zlatom a kamoli za nesto ovako "bzw"... Ili da se zabrani da kola ulaze u uzi centar grada! pa nije ovo ne znam koliko grad pa da mora kolima da se svrlkja po njemu, ali ne! Oce neki seljak koji stanuje na vrhu sedmog jula da dodje kolima da kupi hleb u centru, pa dokle tako seljaci budu razmisljali, nema nam zivota...
Sačuvana

Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is: "never try..." Homer J Simpson
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #2 poslato: 22.11.2006. 19:52:26 »

Ja recimo zivim na najgorem parkingu u gradu, gde je guduric i to... Kod onih crvenih zgrada, i tako da kad jedan seljo dodje sa strane i kao tu se parkira na brzinu, onda 15 automobila ne moze da izadje napolje i cekaju ga.
Sačuvana

Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is: "never try..." Homer J Simpson
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #3 poslato: 22.11.2006. 23:41:35 »


Ili da se zabrani da kola ulaze u uzi centar grada! pa nije ovo ne znam koliko grad pa da mora kolima da se svrlkja po njemu, ali ne! Oce neki seljak koji stanuje na vrhu sedmog jula da dodje kolima da kupi hleb u centru, pa dokle tako seljaci budu razmisljali, nema nam zivota...

Malo razmisli o svemu pre nego shto se ovako bzvz izletish. Na kom principu mislish da se odvija bilo shta u gradu kada bi se zabranio saobracaj na bilo kom mestu?! To bi tek bio kolaps.
Jedino reshenje za nash problem su montazne i podzemne garaze !!!!!!
Bila je diskusija na ovu temu ali opet cu da kazem... Montazne garaze su garaze koje se montiraju za dan i za isto toliko razmontiraju. Stajale bi na mestima sadashnjih parkinga i kapacitet mesta bi se povecao za 2-3 puta.
Za podzemne garaze treba mnogo para a i mesta gde bi se to sve odradilo. Ne mozesh otici ispod nekog objekta i jednostavno iskopati rupu! Prema tome .. ta ideja teshko da moze da se realizuje kod nas. Imao je plan da se pravi podzemni parking ispod pijaca jer dole postoje neki holovi i neki prostor koji bi mogao da posluzi za tako neshto... ali to se nece desiti skoro... kao shto je svima to i poznato..
Sačuvana
Ser Boki
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Poruke: 150



« Odgovor #4 poslato: 23.11.2006. 00:43:02 »

Mislim da je najveca greska napravljena prilikom gradnje zgrada i solitera, jer je tada bila odlicna sansa da se izgrade garaze i da svaki stanar ima svoju garazu. Time bi dosta vise parking mesta bilo, ali nazalost cini mi se da nas je komunisticki stil gradnje da bude sto jeftinije, i sto vise unistio.
 Uzice je mogao biti tako lep i sladak gradic, ali je unisten. Neki dan sam u Zdravljaku kod pijace obratio paznju na veliku sliku panorame grade od pre nekih 40-ak godina i prosto sam se odusevio kako je nekada Uzice izgledalo. Nije bilo ovih solitera, natrpanih kuca po brdima...
Sačuvana

 *Image Removed*
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #5 poslato: 23.11.2006. 01:21:51 »

Ma tope tako treba. Dobro ja sam to malo onako... Ali u redu je da treba da udje kamion gudurica da istovari hleb ili cisterna da natoci mazut, ali sta bre neko ima da, a slucaj je konkretan, zivi na vrhu 7. jula i ima svoju radnju u samom centru i da dolazi kolima svaki dan na posao? Pa ovde ima mesta jedva za one koji zive tu, zamisli da jos svako sa periferije dodje kolima u centar da obavi posao... Ustvari sta zamisli, pa to se vec desava!! Pa jos sto dodju stranci i onda kako da ne nastane ludilo? Treba bolje da se organizuje neki gradski prevoz a da je kolima dozvoljen samo tranzit kroz centar. A ovo nisam ja izmislio, ima ovakvih i nekih planova da se to uradi, kao sto postoje i planovi da se recimo sto veci broj ulica pretvori u jednosmerne kako bi na drugu traku mogla kola da se parkiraju. Mislim da sam cuo neki podatak od pre par godina da u gradu ima oko 8000 automobila, a tek oko 2000 propisanih mesta za parkiranje. A to za kopanje, jeste skupo... Ali i te montazne garaze i za njih treba mesta, mislim koja je fora?  icon2
Sačuvana

Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is: "never try..." Homer J Simpson
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #6 poslato: 23.11.2006. 02:17:59 »

Rekao sam da za montazne garaze ne treba nikakvo extra mesto! Vec mesto na kome je vec izbetoniran parking. E sada, ko nije upucen, to je metalna skalamerija koja se uzdigne 1-2 sprata. I kada bi se na svaki postojeci parking (parking tipa onog kod Autobuske stanice ili parking kod saobracajne shkole, ili preko puta vatrogasnog doma... ) podigne ta konstrukcija...na svaki parking dobijesh duplo vishe mesta..
Sačuvana
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #7 poslato: 23.11.2006. 04:42:22 »

(at)Ser Boki : Soliteri i zgrade su gradjeni tipa '75 i tih godina i parking mesta su planirana prema tadasnjem broju vozila. Za garazama nije bilo potrebe jer je tada u Uzicu bilo 100 fica i 50 peglica Tongue. Kasnije kada se grad razvio i kada se broj vozila povecao bilo je kasno za bilo shta..
I uopshte ne mislim da je Uzice ruzan grad samo zato shto ima solitere i zgrade. Neke gradjevine i soliteri su su simboli grada. Drugo je to shto ne umemo na pravi nachin da "pomognemo" gradu.
Da imamo mogucnost da se shirrimo mozda bi sve bilo drugachije.. Ovako sve mora da se chichka u rupu, nazalost.
Ali lichno mislim i nemam nishta protiv kada bi grad pocheo i da se shiri prema Beloj Zemlji, Sevojnu....i po okolnim brdima..
Sačuvana
Ser Boki
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Poruke: 150



« Odgovor #8 poslato: 23.11.2006. 05:48:04 »


(at)Ser Boki : Soliteri i zgrade su gradjeni tipa '75 i tih godina i parking mesta su planirana prema tadasnjem broju vozila. Za garazama nije bilo potrebe jer je tada u Uzicu bilo 100 fica i 50 peglica Tongue. Kasnije kada se grad razvio i kada se broj vozila povecao bilo je kasno za bilo shta..
I uopshte ne mislim da je Uzice ruzan grad samo zato shto ima solitere i zgrade. Neke gradjevine i soliteri su su simboli grada. Drugo je to shto ne umemo na pravi nachin da "pomognemo" gradu.
Da imamo mogucnost da se shirrimo mozda bi sve bilo drugachije.. Ovako sve mora da se chichka u rupu, nazalost.
Ali lichno mislim i nemam nishta protiv kada bi grad pocheo i da se shiri prema Beloj Zemlji, Sevojnu....i po okolnim brdima..

Mislim da nije bilo potrebno biti mnogo pametan i zakljuciti da ce u narednim decenijama biti mnogo vise saobracaja. Npr. u LJubljani vecina blokova (bar ovaj deo gde ja imam stan) imaju podzemne garaze, i iako su i oni bili pod uticajem komunista, nekako stil gradnje je drugaciji od ovog naseg. Bar je takav slucaj u tom delu grada.
Sto se tice "ruznoce" grada, to je licno misljenje, a na takvo moje misljenje verovatno je uticalo i to sto sam odrastao na primorju.
Sačuvana

 *Image Removed*
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #9 poslato: 23.11.2006. 06:17:34 »

Aha, pa ima jedna takva montazna garaza pored snp-a u novom sadu, to im je sada dika i prilika, ima i onaj "semafor" kao kolko ima slobodnog mesta i tako... ali za to treba mnogo veci prostor nego sto negde ima kod nas. Sta bre, nemas ti kod nas parkin koji prima vise od pedesetak vozila, pa ti ni duplo nije bog zna sta... Treba bre nekako da se napravi da ljudi ne mogu toliko da upadaju ovde u centar kolima, em zbog parkinga em zbog zagadjenja. Evo Uzice je npr vece od Sombora ali Sombor je nekako gradjen sire i to (ko i sve u vojvodini) pa ima mesta gomla da se ljudi parkiraju na ulicama, ali UE je u rupi i nema gde da se siri bas, a sve je zbijeno i nema gde da se siri nego ili ce da ide u zemlju ili uvis. Ne moze bre ovde da se svaki dan u spicu sjate svi auti ove opstine. Bar sto se tice uzeg centra. A i uzmi jos jednu stvar, i te montaznodemontazne garaze se isto placaju, a ovde svako uvek gleda da sto jeftinije svuda prodje pa bi opet samo gledali gde mogu da ostave kola a da ne plate... Placaju samo ljudi koji dolaze sa strane...
Sačuvana

Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is: "never try..." Homer J Simpson
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #10 poslato: 23.11.2006. 06:32:01 »

PA u chemu je problem naplacivati parking?! Ako imash potrebe da u ovako malom gradu obavljash stvari sa kolima onda izdvoji i 50-100 dinara za parkiranje.
Ne znam samo zashto kazne nisu rigoroznije za one shto parkiraju automobile na sred jedne trake ili kako ih vec vidjamo svaki dan parkirane po ulici.
Napravish montazne garaze...naplacujesh parking (normalna cena), povecash kazne za nepropisno parkiranje i nema shta vishe da se brine. Osecam da bi mnogo manje guzve bilo po gradu.
Mada nije reshenje i dici svuda po gradu skalamerije na kojima su parkirana vozila... Ali drugog reshenja po meni nema ..

(at)shadow: ima dovoljno prostora za takve garaze.. I tih 50 extra mesta, shto bi se dobilo jednom montaznom garazom bilo bi vishe nego dovoljno...
« Poslednja izmena: 23.11.2006. 06:33:52 Top » Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #11 poslato: 23.11.2006. 17:08:57 »

Pa slusaj, kod nas nije problem podizati neke kazne nesto... Nego da se to i sprovodi. Ne samo u vezi parkiranja nego u vezi svega. Evo gledam na tv-u kao kod nas mnogo ljudi gine u saobracaju i oni sad kao resili da povecaju kazne, a ne gledaju da su kazne i dovoljno stroge nego treba to naplatiti i treba sprovesti. Evo komsija mi prica pre neki dan, tamo valjda kod javne garaze sto ima onaj pandur zaustavio nekog beogradjanina i kako je prisao prozoru, ovaj ti se izdera na njega kao kako on sme njega da zaustavlja, sta on hoce, sta ovo sta ono... I samo dade gas i ode, a pandur osta jos u pognutom polozaju cesuci se. Jel se tako sprovodi zakon? Pa tako kazna za nepropisno parkiranje moze da bude i milion dinara, pa opet nista... A inace je 2000din, sto je sasvim dovoljno ali ako ce da se naplacuje, a ne da panduri zovu paukove samo kad je u pitanju neki jugo ili stojdza jer onda znaju da vlasnik i nije neki uticajan pa mu ne moze nista.

A trebali su to misliti dok su gradili grad, pa svaki prokleti urbanista treba da misli u napred, zato gradovi i treba da imaju urbanisticke planove, jer valjda nema se za sve para odma, ali da se zna ka cemu se tezi u buducnosti pa da se tako i gradi. U Begesu su poceli da ukopavaju garaze u zemlju.
Sačuvana

Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is: "never try..." Homer J Simpson
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #12 poslato: 24.11.2006. 22:47:28 »

E evo, sad sam cuo od nekog komandira saobracajne policije, u uzicu ima oko 20.000 vozila a samo oko 1000 regularnih mesta za parkiranje pa vi vidite da li to moze tako lako sa nekim garazicama da se resi.
Sačuvana

Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is: "never try..." Homer J Simpson
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #13 poslato: 25.11.2006. 00:40:02 »

Pa ovde koliko vidim samo sam ja predlozio.... Ajde ako si toliko pametan i ako mislish da nam te "garazice" ne bi nikakve koristi donele, shta nam ti predlazesh.
Po tebi bi najbolje bilo kada bi se zabranio saobracaj po gradu ?! Da u pravu si ... TO je fantastichna ideja i reshenje Wink
Jednostavno, reshenja nema!
Sačuvana
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #14 poslato: 25.11.2006. 00:54:27 »

Parkiraj na beloj zemlji pa proshetaj do centra Tongue Parkinzi moraju da se urade, tj garaze underground ili sprat tipa
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #15 poslato: 25.11.2006. 02:08:18 »

Pa moraju, ali nas kolko para treba da se sredi jos par HILJADA parking mesta??? A vama sta god ja pitam odgovor da idem na neku periferiju... Pitam za crno pivo a neko mi rece "idi na belo groblje", za parking "idi na belu zemlju"... Pa ako tamo svega tako ima, onda nek ovi sto svaki dan dolaze u grad ostanu tamo na periferiji i puste nas da se patimo u nasoj nemastini...  Cheesy
Sačuvana

Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is: "never try..." Homer J Simpson
knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #16 poslato: 25.11.2006. 02:22:11 »

Pa zato se valjda i zovemo grad, zato sto postoji neka konvergencija iz okoline... ne mozes stimulisati ljude da putuju nekim alternativnim prevozom (nikakvim, kad smo kod toga) ka centru.
Dobra je ideja sa tim montaznim garazama, mozda da se na vrhu tih garaza napravi fudbalski teren, sa vestackom travom... smile Dobicemo onda fudbal na visokom nivou...
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #17 poslato: 25.11.2006. 06:22:44 »

Pa moze, valjda i jeste poenta gsp-a, bilo kakvog, da smanji guzvu u gradu i pojeftini prevoz... A i uzice nije takvo da svuda moras da ides kolima, to me niko nece ubediti. Ajde ko dodje sa strane, ali taj vala moze da ostavi i kola negde malo sa strane, ne moras vala da se parkiras pred opstinu ako oces u njoj da izvadis krstenicu, pa onda da se parkiras pred mottu da kupis da jedes. Kad ne moze, onda ne moze. A i raketa ne mora da bude profitabilno preduzece (mada sad i mora jer je privatizovana), znas da u ns grad pokriva delom troskove gsp-a?
Sačuvana

Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is: "never try..." Homer J Simpson
knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #18 poslato: 25.11.2006. 23:21:23 »

dobro ajde..moze da se proba, ali ce to biti baez velikog efekta. Sta mislis koliko ce ljudi da ceka prevoz (prigradski, gradski nemamo) ako vec ima svoja kola. Ne mislim da ce puno.
Bolje da se kao u bg i ns uvedu zone, u centru max zadrzavanje 30min (uz naplatu naravno), oni koji zive u gradu, uz godisnju pretplatu imaju parking ispred svoje zgrade ili kuce, i eto i prihoda za nove parkinge
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #19 poslato: 26.11.2006. 01:09:33 »

Ma naravno da bi upalilo to sa gradskim i naravno da ne bi gradski bio ko sada. A dobro trebalo bi i parkinge preurediti, ali trebalo bi tu novo nesto da se dogradi, onako kapitalno a ne neke montazno demontazne dzidze bidze i dva nova autobusa, naravno da to ne bi spaslo grad... 'bem ti nizak standard kad svaka susha ima kola!  Grin Grin
Sačuvana

Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is: "never try..." Homer J Simpson
milorad
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Poruke: 373



« Odgovor #20 poslato: 26.11.2006. 02:15:05 »

Parking u centru moze vrlo lako da se resi , a centar mislim ,trg i parking oko njega . Iznad trga moze da se parkira oko 10-tak auta , to se dobilo  "fenomenalnom" idejom postavljanja zardinjera , a to je bila cini mi se akcija "vratimo trotoare pesacima" tadasnjih politicara i postavljanjem stubica skroz pored pozorista.Tada niko nije razmisljao logicno i postavio pitanje GDE CE DA PARKIRAJU AUTE LJUDI IZ ZGRADA NA TRGU!!!!!Mi nemamo kuce dvorista , garaze , placeve , livade ...alo ,bre imal ko normalan u ovoj direkciji ...pa pomerite one zardinjercine makar metar unutar trga i etoti  100-tine mesta za parkiranje , povadite one stubice ispred pozorista i njih pomerite za metar i eto ti jos toliko jer bi se auti prakirali popreko jedan do drugog a ne ovako uzduz puta pa mogu da stanu 10 auta ..takodje iznad pozorista ona jednosmerna ulica ima bre  prostora kolko oces , al od juce kako su poceli da zatrpavaju onu rupu gde je bila posta , poceli i da kradu parking prostor pa postavili neku zemlju skroz do puta , tako i tu skracuju parking , opet neki "strucnjaci" ...Koliki je samo parking bio pored autobuske i zeleznicke stanice i sta uradise ...postavili stubice i to upropastise  e jeb....uvek se iznerviram ...pa sat vremena kruzim svako vece da se parkiram ..a policajci samo vrebaju da ti ga odnesu ....joj da poludis od gluposti .
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #21 poslato: 26.11.2006. 06:37:55 »

E jest tesko... Ali ja mislim da to nije resenje da se pomeraju stubici. Pa mislim, moze to mozda na trgu ali mi uzicani imamo neodoljivu potrebu da popnemo kola na trotoar tik uzazid. Evo ja gledam sa mog prozora na glavnu, pa mi se smuci kad lik dole preko puta societe general banke popne kola na trotoar, uzas! Trebaju novi parkinzi, a trotoar su jedva oteli od kola!!! A i evo ti, i tamo gde ima mesta pa kad su ispartane linije za mesto za parking, dodje seljak pa se parkira poprecno na oba mesta. Njemu ne da treba da mu ga odnesu, nego treba da mu "ga" odseku i odnesu i okace za primer ostalima!

Sačuvana

Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is: "never try..." Homer J Simpson
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #22 poslato: 28.11.2006. 14:59:10 »

(at)milorad: Jedva smo se, koliko toliko, spasili silazenja na put kada idemo trotoarima..i ti sada kazesh da treba da skinu stubice i zardinjerice da bi mogli da se parkiraju. Ali me podseti sada na jednog druga iz deteinjastva...koji,  iznerviran nachinom na koji se parkirao neki 'milan' , shutnuo kola u krilo i ulubio choveku auto. Ne kazem da je ovo ispravno, ali koliko chovek moze da bude iznerviran time da se zaleti i da mu ulubi auto i napishe na prljavom staklu...'pa i sledeci put parkiraj'. Mene je to lichno dovodilo do ludila.
A i gde si ti milorade video da se parkira na gradskim trgovima? Zamisli samo kako bi izgledalo da se kola parkiraju po trgu (gornjem delu naravno).
Skidanjem stubica i sklanjanjem zardinjerica ne postize se nishta...imalo bi chak suprotan efekat.


A i evo ti, i tamo gde ima mesta pa kad su ispartane linije za mesto za parking, dodje seljak pa se parkira poprecno na oba mesta. Njemu ne da treba da mu ga odnesu, nego treba da mu "ga" odseku i odnesu i okace za primer ostalima!

Bravo! Njemu treba izbushiti gumu sa porukom ... pa cesh da vidish kako ce sledeci put da bude disciplinovaniji. Ima da mikari kola pola sata....samo da ih parkira kako treba.
« Poslednja izmena: 28.11.2006. 15:02:49 Top » Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #23 poslato: 28.11.2006. 15:08:04 »

Na trgu bi to bilo ok, ima dovoljno prostora da mogu da se parkiraju vozila i da pesaci nesmetano prolaze.

Eto, tako su uradili na glavnoj ulici, na potezu od Simpa do pijace, ono sto je bilo predvidjeno za trotoar, pretvoreno je u parking, i bar malo je ublazen problem sa parking mestima. Pesacima ne smeta jer ima dovoljno prostora i za njih.

Kad su mogli da poklone podzemni prsotor koji se prostire na istom tom potezu, od Simpa do novog trznog centra a koji je bio predvidjen za parking, mogu valjda da strpnu negde da obicnim ljudima omoguce normalan zivot.
Sačuvana
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #24 poslato: 28.11.2006. 15:39:46 »

Alo ljudi...vi govorite da se automobili parkiraju po trgu. Nije bitno na kom delu trga i da li peshaci mogu da prolaze..trg je trg. Ne mozesh na trgu iscrtavati linije za parking. Zalite se na Velju shto je planirao tu crkvu ... a vi josh gori ..planirate parking?! Hahah.. Smeshni ste!

Treba napraviti josh koju 'Javnu garazu' i spustiti cene parkiranja u istoj. Dosta nam je poslovnih objekata, kada posla ionako nema..dosta nam je trznih centara kada su uglavnom prazni.. Treba da se podignu stambeni objekti i garaze. To je ono shto nam treba u ovom trenutku..

(at)Pedja: Mislim da taj prostor o kome prichash, podzemni, nikada nije bio ni predvidjen za parking. Sve je to gradjeno '74 pa nadalje i mislim da je sluzilo kao 'atomsko sklonishte. I josh nije kasno da se to sve preuredi u jedan parking. Simpo vishe i nije ono shto je bio, a prostor koji je dole NE zauzet je ogroman. (video Wink )

Josh neshto... Ispod celog trga nalazi se sklonishte. Ulazi se pored RK Progres i negde iznad trga. Prostor je ne iskorishcen (valjda)..a bio bi odlichan za podzemni parking.
Sačuvana
Stranice: [1] 2  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.982 sekundi sa 34 upita.