Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Da li je skolsko dvoriste parking?  (Pročitano 6034 puta)
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« poslato: 27.05.2005. 05:37:49 »

Plato izmedju OS Dusan Jerkovic, Crkve, Gimnazije i Srednje skole dugo vremena je koriscen za parking. Onda su se vlasti dosetile, pa dobar deo tog prostora, onaj uz ulicu, ozvanicile ka oparking i pocele da ga naplacuju a sam plato izmedju skola i crkve je zabranjen za parkiranje.

Neki dan, primetih da je znak zabranjenog parkiranja uklonjen, a neko mi rece da su mu naplatili parking na tom platou.

Stavih prst na celo, hajde da tolrisu da se ljudi tu parkiraju, moze se razumeti, ionako je u centru sav prostor pretvoren u parking koji se placa a nigde nema prostora za stanovnike zgrada da ostave automobile a negde moraju.

Ali kada neko pocne da naplacujeparkig u skolskom i crkvenom dvoristu, to je nesto drugo. Da bar to naplacuju skole i crkva, pa i nekako.
Sačuvana

pega
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Poruke: 531



« Odgovor #1 poslato: 27.05.2005. 06:10:24 »

4 skole i mnogo mnogo ljudi i jos mi se tuda pocnu da nadrdavaju sa kolima, nikada mi se to nije svidjalo i ja bi da zabrane da ulaze imedju skola...
Sačuvana

Weil eigentlich ist dieses Leben etwas Hässliches.
Ich hasse es, also nehme ich und zerbreche ich es.
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #2 poslato: 27.05.2005. 07:41:56 »

Pa ja koliko znam .. zabranili su davno .. Tj pokushali su da zabrane ali stalno je neko chupao onaj znak kod ulaza u medicinsku shkolu. Znak zabrane parkiranja. Nekako su uspeli da reshe problem parkiranja ispred gimnazije .. ali tamo na platou gde je teren Sprajt.. ne verujem da ce u skorije vreme. Tamo je od kada ja znam za sebe stalno bila parkirana neka kola. I kada nije bilo Sprajta ..pre je bio neki, nazovi teren na kome smo do besvesti igrali fudbal. I svaki put smo morali da guramo kola prema crkvi da bi imali chist teren za igru... smile)))
Ali sada ovo je rasulo... Ja ne nzam gde ima veci "parking" nego tu sada trenutno u Uzicu.. smile
Stvarno bi bio red da se to reshi vec jednom ...
A i mnogo male dece ima koja tuda prolaze...Mada, i oni su navikli na stalne kamione i automobile koji tuda prlaze.. svakodnevno.
Nisam pametan.... Prosto ima toliko nekih nazovi problema i stvari koje trebaju da se reshe da chovek ne zna odakle da pochne... Zaboli te glava od toga misleci koliko ima stvari da se reshi a kamo li kako da se reshe ..
Sačuvana
filler
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
« Odgovor #3 poslato: 27.05.2005. 16:45:18 »

Da, ono je stvarno uzas. Znam i sam da jedan dan nije prosao za 4 godine koje sam ucio u tehnickoj skoli, a da nisu neka kola bila parkirana na tom prostoru. Bas onda Pedja kad sam tebe odbacio - tad sam i primetio da nema znaka... Pretpostavljam da, kao sto je Top rekao, je neko iscupao ili unistio znak da bi imao opravdanje za policiju ili sta vec. Moram priznati da sam i sam par puta iskoristio tu parking na sat-dva ali provereno da se ne naplacuje, jer zena koja radi na tamo parkingu ne zalazi sa te strane.

Po meni resenje bi bila rampa koja bi sprecavala bilo kakav ulaz u skolsko dvoriste. Bez pardona, sve parkirane treba kazniti i polako ih isterati napolje. Shvatam da u okolini pored tog dvorista ima dosta zgrada i 3 puta vise kola nego stanovnika u istima ali zbog tog problema treba da se pobrine lokalna vlast za nedostatak parkinga u uzicu. Dokle god se ne resi taj problem, ni ovaj se nece potegnuti sigurno.
Sačuvana

Dell Inspiron 531
Hackintosh iDeneb 10.5.6
Voodoo kernel 9.5.0
AMD X2 4000+
4GB Kingstone 800MHz
Драгољуб
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Lokacija: Доварје
Država: Србија
Poruke: 1540



« Odgovor #4 poslato: 28.05.2005. 22:54:20 »

Opet se sve svodi na jedno a to je da nam vlast u gradu ne funkcionishe kako treba. Filler slazem se sa tobom u potpunosti. Cheesy
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #5 poslato: 29.05.2005. 04:20:25 »

Lakse alo s tim protiv vlasti, izbicemo kod njih na los glas.  :oops:
Sačuvana

DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #6 poslato: 29.05.2005. 21:45:27 »

Neko bi iz te vlasti bi trebao da se zapita shto se to svi mi ovde bunimo oko nekih stvari... Neke stvari nikad necu ukapirati... Dovode se neke Ane Nikolic na trg, neki Zeljko Joksimovic za ogromnu kolichinu novca... Pa zamislite kad bi se ta lova iskoristila za bash taj parking koji bi se negde u gradu nalazio i ne bi smetao nikom. Ono ispred shkole je katastrofa i deshava se otkad sam ja krenuo prvi put u shkolu.  :evil:
Sačuvana

Poseti Limundo, aukciju br1 na balkanu :

LIMUNDO
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #7 poslato: 30.05.2005. 04:26:23 »

Pa zar nam ti parkinzi, gradilishta i slichne stvari nisu godinama u nazad stvarali probleme... i bili tema razgovora i rasprava shto u Opshtini shto ovako. medju nama...
I shat smo time dobili.. NISHTA. Samo vishe nekih, nazovi, trznih centara, nedovrshenih gradjevina koje dugi niz godina stoje onako bzvz itd.
Koliko ima od ideje da se na mestu stare poshte napravi parking... 6 godina .. jel tako? Ej bre za 6 godina shta je sve moglo da se uradi... Plato ispred shkola....pa vec godinama "ne mogu da reshe". Ili bolje da kazem nece da se potrude da reshe.
Znam da smo rupa... mislim kao levak smo.. Nemamo gde da se shirimo osim u brda .. ali za koji parking ima mesta. Ajde shto su podigli onaj trzni centar na trrgu.. dobro, centar grada .. i neka, treba da bude tu...
Ali za neki pishljivi parking... mislim da ima para....
Gledam u bgd na svako koraku stoje oni ,da kazem, montazni parkinzi. Tj. parkinzi koji lako mogu da se rasklope i da se premeste na neku drugu lokaciju. Chak sam jednom gledao kako to rade. A parking na sprat pa imash mesta dole i mesta gore....A u shirinu jedno 15 metara a duzina 50 m. Mislim da tako neshto moze da se uglavi u negde u nashem gradu...
Ne znam nisam pametan...Ali verujem ako oni, mislim na one koji su zaduzeni za te stvari, ako nemaju valjane ideje neka mao proshetaju u neki drugi grad ili neka odu malo na net, neka prochitaju koji forum, neka pokupe koju ideju... smile
Znam da je stvar i u novcu ali za montazni parking vala ima da se izdvoji.
Sačuvana
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #8 poslato: 30.05.2005. 05:56:24 »

Citat: "Top_Gun"
Gledam u bgd na svako koraku stoje oni ,da kazem, montazni parkinzi.


Joj Vojo brate moj, lako je sve u prestonici, sve pare samo tamo i idu, a nas ko shisha. Vishe nas nema ni u vremenskoj prognozi Sad
Sačuvana

Poseti Limundo, aukciju br1 na balkanu :

LIMUNDO
Драгољуб
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Lokacija: Доварје
Država: Србија
Poruke: 1540



« Odgovor #9 poslato: 30.05.2005. 06:12:13 »

Uwek je bolje prodati mesto predvidjeno za tako neshto (parking, bazen, itd...) nekom privatniku, uzeti pare potroshiti i kupiti sinovima "besna" kola i dati im pare za drogu i alkohol....... Tako rade ovi nashi "opshtinari" :!:  :!:  :!:  

Ovo ne moze da se porekne, bar ne ovde kod nas u Uzicu :!:

Gde su meni ta kola a imam i ja jednog ovakog opshtinara u kuci, ne kradu svi :?:
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #10 poslato: 30.05.2005. 06:57:07 »

Koiko zsnam, ljudi od struk ekoji se bave planiranjem prostora u gadu najvise kukaju na nedostatak parkinga i uvek u novogradnji planiraju i parking prostor.

Medjuitm, politicari to uvek iskrive pa se parking prostor ili garaze ocas posla pretvore u poslovni prostor.

Uzice je nezgodno za planiranje prostora uopste. Medjutim da postoji stvarna volja to bi bilo reseno na neki nacin.

Svetski standardi propisuju koliko parking prostora ide na stambenu jedinicu, koliko na poslovnu jedinicu, koliko na javnu ustanovu, i tako dalje. Ko god da gradi tako nesto mora da ispostuje standard. Kod nas nema ni standarda ni nekoga ko bi ga postovao.

Jedino resenje koje su smislili to je da obeleze postojeci slobodan prostor i naplacuju parkiranje. Problem nisu resili a u stvari su samo nasli nacin kako da uzmu jos para od stanovnistva koje automobile negde mora da ostavi.

Kod nas se svetski standardi postuju samo u naplati.
Sačuvana

Драгољуб
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Lokacija: Доварје
Država: Србија
Poruke: 1540



« Odgovor #11 poslato: 30.05.2005. 07:15:42 »

E ljudi, shta je sa jedinom javnom Garazom u Uzicu? Izgleda da je jedino reshenje da poraste josh malo u visinu ali i to je teshko i za to trebaju pare :?

Jel ona zaista Uwek puna :?:
Sačuvana
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #12 poslato: 31.05.2005. 01:57:51 »

puna je gaga, moja tojota je tamo non stop. zato je i ne vozim Tongue
Sačuvana

Poseti Limundo, aukciju br1 na balkanu :

LIMUNDO
Ainhoa
Contra la corriente hasta el fin!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: where R.P-yatz meets Tzareenah
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 551



« Odgovor #13 poslato: 31.05.2005. 05:17:12 »

Najlakse je udariti rampu, ali to ne resava problem...ti automobili ce onda biti parkirani na drugom mestu...
Kao sto vec neko pomenu, Uzice ima ogroman problem sa prostorom, i koliko vidim, jedini pravac u kome Uzice moze da se "prosiri" je u smeru Turice i njenog "platoa"... Kao i da pocne da "raste u visinu", tj da se izgradi veci broj visespratnica sa podzemnim parking garazama... hahaha, pusti snovi. Pa i lokacija "Pariz" se gradi kao Skadar na Bojani, a Mrkonjica bara i dalje predstavlja egzoticnu dzunglu u srcu grada, gde 'rastu' endemske vrste komaraca, zaba et cetera...
Sve mi se cini, dragi moji, da ce i nasi unuci morati da se pate sa istim problemima...
Sačuvana

pega
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Poruke: 531



« Odgovor #14 poslato: 31.05.2005. 06:40:09 »

hehe dobro Pedja rece , kada treba da se naplati onda se sve postuje... svi bi samo da naplacuju , gledam sinoc u Nemackoj u Minhenu u Kelnu za 15 minuta pogresnog parkiranja kazna 200 Evra , ali samo par metara dalje ima sloodan parking , ljudi su im omogucili da imaju parking a ovde mi se cini da setam preko kola kad idem gradom...mogli bi i ovi vozaci malo da ladnu i da malo setaju vise smile kupe neke rollere pa dolaze na poso sa njima  :mrgreen:  :mrgreen:
Sačuvana

Weil eigentlich ist dieses Leben etwas Hässliches.
Ich hasse es, also nehme ich und zerbreche ich es.
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #15 poslato: 16.06.2005. 23:54:55 »

Ovo sa parkingom je dostiglo krajnji nivo haraca, poceli su da naplacuju parking i na mestima koja nisu predvidjena za naplatu, a ne retko i na mestima gde je parkiranje zabranjeno.

A gde su se te pare od parkinga denule? Nigde nije napravljen novi parking, makar i privremeni ili montazni. Pogleajte samo onaj parking kod buvljaka, tu da se digne montazni parking na sprat, prilicno bi se prostora dobilo, a preko puta, uz ogradu buvljaka uvek je red parkiranih vozila iako je tu zabranjeno parkiranje.

Sto rece moj kolega, kvarni su do srzi, jer lepo puste jedno vreme da ljudi parkiraju gde mogu, pa onda kada zatreba para u kasi samo krenu i poberu koliko im treba, a onda opet puste da se parkira. Da je pravde ili ne bi dozvoljavali parkiranje ikako ili bi uvek tolerisali, to jest skinuli znakove zabrane parkiranje tamo gde parkiranje mora da se tolerise.

Cinjenica je da prostora za parkiranje nema dovoljno i da je nemoguce da se neko ne parkira tamo gde mu nije mesto. Umesto da se to resava, vlast samo gleda kako da iskoristi da naplati.
Sačuvana

Драгољуб
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Lokacija: Доварје
Država: Србија
Poruke: 1540



« Odgovor #16 poslato: 17.06.2005. 00:55:56 »

Ma ne znam shta vishe jure ljude za to parkiranje bre..... Pogledajte samo primer. Vredni ljudi koji istovaraju i utovaraju robu na Zelenoj pijaci, koji imaju tezge tamo i trafike...... dnevno po 15 puta sa vozilima stanu pored donjeg ulaza od pijace i svaki put pandur ih opomene kako tu ne sme da se parkira i ostalo....... A pogledajte ispred muzeja i na celoj raskrsnici subotom uweche. Svi gosti iz FACE-a "nabiju" se na jadna ostrvca i duz cele ulice. Niko im nishta ne govori za to.... Pa samo od tih kazni za jedno veche grad bi mogao da kupi takav jedan montazni parking..... ali nekome to ne smeta.......samo KOME :?:
U Uzicu odavno nema pravde............................ :evil:
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 4.324 sekundi sa 35 upita.