Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Divlji taksisti u Uzicu  (Pročitano 7043 puta)
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« poslato: 21.02.2007. 19:13:21 »

Druga tema govori o divljackom ponasanju taksista u saobracaju, ovde se radi o divljim taskistima, koji rade bez dozvole. smile

Citat


http://www.kurir-info.co.yu/arhiva/2007/februar/19/SR-01-19022007.shtml

VOZI, MIŠKO!

Užice preplavili "divlji" taksi prevoznici, koji putnike prevoze u raspadnutim automobilima i na drvenim klupicama

UŽICE - Užice su poslednjih meseci bukvalno preplavili "divlji" taksi prevoznici koji putnike prevoze u poluraspadnutim automobilima i na drvenim klupicama! Zlatan Mojsilović, vlasnik preduzeća "Zlatan rajzen", koje prema ugovoru sa opštinom obavlja usluge javnog prevoza u Užicu, kaže da njegova firma zbog "divljih" taksista i prevoznika koji su preplavili grad ima mesečne gubitke od oko tri miliona dinara.

- Pre nekoliko dana stajao sam pola sata naspram autobuskog stajališta kod Zelene pijace i za to vreme na stanici se zaustavilo ravno 28 što privatnih automobila što kombija koji su ponudili prevoz do Sevojna po ceni po kojoj na toj relaciji voze autobusi - kaže Mojsilović.

On je pre nekoliko dana zapretio da će zaustaviti sve svoje autobuse ako nadležne opštinske službe ne reše problem "divljih" taksista, ali od tada, kao ni ranije, tvrdi, ništa nije učinjeno da se zaustave oni koji na ulicama rade na divlje.

- Sa opštinom imam važeći ugovor o javnom prevozu, u tom ugovoru postoji i klauzula da je opština dužna da me zaštiti od divljih prevoznika, ali, sve to skupa ne vredi ni pet para kad na ulicama radi ko šta hoće. Tvrdim da na lokalnim i prigradskim relacijama na kojima moja firma ima registrovane linije saobraća najmanje četrdeset kombija, i uz njih još desetine privatnih automobila, dok registrovani prevoznici i legalni taksisti trpe veliku štetu - kaže Mojsilović.
      
Pre nekoliko dana, nastavlja vlasnik "Zlatan rajzena", svojim očima gledao je da se sa jednog autobuskog stajališta u gradu troje putnika naguralo na zadnje sedište polutrulog "fiće" i onda su nastavili put ka Sevojnu. Drugi su kapacitete proširili tako što su u kombije i druga vozila ubacili - drvene klupe i stolice.

Prevoznici koji rade bez dozvola umnogome smanjuju prihode i legalnim taksi udruženjima u gradu.

- Neregistrovani prevoznici umnogome nam smanjuju posao, odvlače mušteriju, obaraju cene. Žalili smo se inspekciji, ljudi izađu odmah na teren, ali "divljaci" se brzo razbeže, poskidaju firme sa kola, i onda inspektori kontrolišu nas koji radimo legalno. Ne znam na koji način da se to reši, teško je pohvatati one koji rade na divlje, teško dokazati da rade nelegalno. Sa druge strane, još je teže opstati nama koji radimo legalno i plaćamo sve obaveze državi. Godine 2001. u Užicu je bilo 28 taksista, danas ih, neko je brojao, ima skoro 400, od toga, verujem, samo polovina je registrovanih - kaže Aleksandar Gojšina iz udruženja taksista "Elita" u Užicu.

Jedan od taksista na ulici situaciju u gradu opisuje još slikovitije.

- Više je od jutros pokojnika prevezao moj poznanik, privatni pogrebnik, nego što ću ja živih ljudi za ceo dan! U opštinskoj saobraćajnoj inspekciji juče nije bilo moguće proveriti šta inspektori preduzimaju da se smanji broj divljih prevoznika u gradu. Opštinski saobraćajni inspektor rekla nam je da ne daje izjave za novine, a na telefone šefova u petak se niko nije javljao.

Inspekcije ni od korova

Mojsilović za ovakvo stanje direktno optužuje opštinsku saobraćajnu inspekciju, koja, po njegovom mišljenju, ništa ne preduzima da se "divlji" taksisti uklone sa ulica.

ZORAN ŠAPONJIĆ - (SINA)

Sačuvana

velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #1 poslato: 22.02.2007. 07:07:07 »

Chinjenica je da ih ima i da ne placaju poreze i ...
Ali je i chinjenica da ja nikad ne bih stigla na posao na vreme da ih nema! Zaista mi predstavlja problem da budem na stanici u to-i-to vreme u rano jutro.
Zato, glasam za taxiste koji voze po ceni karte!
Sačuvana
jelenica_ue
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Hlubek Supurović
Lokacija: centar
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 2278




Najforumaš 2008
« Odgovor #2 poslato: 22.02.2007. 17:39:22 »

moze to lepo da se regulishe , postoji liniski taxi ... samo se lepo registruju i voze kao i do sada , niko im nishta ne bi zamerio ...

Sačuvana
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #3 poslato: 22.02.2007. 20:39:31 »

kao i obicno ljudi tezeci da zadovolje svoje intrese ne osudjuju nezakonje i neuredjenost u onoj mere u kojoj bi trebalo, a opstina zarad tog socijalnog mira zmuri na oba oka... ne svidjami se sto svi ovde pokusavaju da zajebu sistem i da nikada nista ne plate, naravno uvek je prisutna i ta druga strana medalje( nemastina, ivica egzistencije i postoji jos gomlia izraza za sveopste siromastvo u Srbiji ) ali treba uvek teziti nekom uredjenom drustvu, u ovom slucaju taj lik ce da vozi  kombi mozda sest meseci, mozda i godinu dana, ali ce mu se kvariti taj kombi, pa ce iskrsnuti unosnij posao, a neko ko se osloni na njega ce izvisiti...
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #4 poslato: 22.02.2007. 23:06:37 »

Shto se tiche linijskih taxija, u gradu Uzhicu ta vrsta prevoza NIJE DOZVOLJENA! Toliko o tome...
Sačuvana
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #5 poslato: 01.03.2007. 05:58:41 »

pa u Bg ih jure intezivno i to sa ishodom  zaplena vozila i prodaja na javnoj licitaciji...
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #6 poslato: 01.03.2007. 06:04:26 »

ako se jedini taj ZLATAN mojsilovic  buni zbog njih.... onda me boli d.pe

neka ih jos malo, u inat njemu

ako ima drugih posledica... treba da se sredi, ko i sve drugo ako ocemo da budemo normalan grad
Sačuvana
Malabarapunakrokodila
novajlija
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
yt1bol
Mesto: jn93wu
Država: Serbia
Poruke: 1


« Odgovor #7 poslato: 27.01.2012. 08:49:20 »



       Kada Huh?
« Poslednja izmena: 27.01.2012. 18:42:46 Malabarapunakrokodila » Sačuvana
novembar 1
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Marija Ana
Mesto: Užice
Država: Srbija
Poruke: 122



« Odgovor #8 poslato: 06.02.2012. 01:42:58 »




       Kada Huh?

Imaćemo ga kada grad bude na "gospodskom" nivou i kada korisnici budu na "gospodskom" nivou...dok gradom vladaju ovakvi kakvi vladaju, dok su isprepletani kojekakvi i koječiji interesi kojima su su građani grada i Srbije na mestu na kojem jesu-poslednjem i dok je većina korisnika takva kakva je.... taxi nam je SJAJAN!
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.733 sekundi sa 35 upita.