Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Dokle će više da nas kradu?  (Pročitano 4020 puta)
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« poslato: 07.08.2007. 23:04:48 »

Neko veče vraćam se s posla i prolazim pored glavne apoteke, one kod doma zdravlja. Kad ono, tamo u izlogu stoji ogroman tv ekran (LCD ili plazma, nemam pojma) i na njemu se vrti reklamni film apetekarske ustanove.

Kako mise smrklo. Opet se troše naše pare na gluposti i to sam zato da neko to srpa u džem. Za koji će Apotekarskoj ustanovi reklama, a pogotvo reklama u izlogu nego samo zato da neko uzme pare?

S druge strane, kada ti treba lekarska usluga, koju si zakonom obavezan da plaćaš i ako je ne koristiš, onda odjednom ne može - imaju mali milion razloga zašto ne možeš da odeš kod lekara kada ti to zatreba a i kada odeš, onda sve mroaš daplatiš. Ono što plaćaš mesečno je rmoraš. To se ne računa, kao da nisi ni plaćao. kada ti treba lek, ne možeš da ga uzmeš bez recepta, a a recept, ne možeš da stigneš na red, jer gospoda su sada zaštićeni. Malo je bilo što i ovako nisu ništa radili, sada su im udarili malu normu da se ne premore od pregledanja pacijenata. Ako i dođeš do lekara, on se se odmah proglasiti nesposobnim da ti pomogne, uglavnom zato što nema sa čim da radi, pa će da te dobronamerno uputi kod prijatelja u privatnu praksu, a ne retko i pozvati kod sebe u privatnu ordinacuju u kojoj radi popodne.

Kada saberem koliko godina plaćam zdravsto, a da nijednom nisam uspeo da dođem do lekara, za te pare bih sada mogao da lepo odem u penziju.

Dokle će narod više da trpi tu bagru?
Sačuvana

DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #1 poslato: 07.08.2007. 23:47:15 »

Ja se ne secam kad sam zadnji put otishao kod doktora. Sve se lechim dobro poznatom metodom: chajevi, neo angini, brufeni, dovicini. Ona zdravstvena knjizica mi ne treba ni za klinac !
Sačuvana
alexey
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Ime i prezime:
Alexey
Mesto: Uzice
Lokacija: Uzice
Država: Srbija
Poruke: 121


« Odgovor #2 poslato: 08.08.2007. 00:15:10 »

Evo ja nemam zdravstvenu knjizicu i ne placam drzavi zdravstveno osiguranje vec nekolko godina. Srecom posao mi je takav da to mogu.
Skoro sam morao da snimam zub i to sam morao da uradim u domu zdravlja. Snimanje mi je naplaceno 60 dinara posto nisam imao knjizicu, a ko ima knjizicu placao je 50 dinara. (Naravno film za snimanje se kupuje u apoteci u oba slucaja). Cak sam i usao preko reda, jer nemam knjizicu. Ko ima knjizicu mora da ceka da ga prozovu.
Sačuvana
Bili
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Darko Vasiljevic
Mesto: Uzice
Lokacija: Zlatiborski put
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 148


Born to be wild


« Odgovor #3 poslato: 08.08.2007. 00:51:15 »

E to sam i ja juce video kada sam bio u gradu, i mislim da imaju jos jedan unutra koliko mi se cini.
Neke mi stvari vise nisu jasne, za koji ce im vrag ...  No Coment !!!
Sačuvana

Trust me I know what I`m doing
alexey
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Ime i prezime:
Alexey
Mesto: Uzice
Lokacija: Uzice
Država: Srbija
Poruke: 121


« Odgovor #4 poslato: 08.08.2007. 14:24:44 »

Videh juce da ih imaju u svim apotekama. Prica je verovatno da je neko ko im je prodao monitore u dilu sa direktorom apotekarske ustanove ili nekim glavonjom iz Opstine (posto direktora ustanove postavlja opstina). Tako da su svi srecni i zadovoljni, oni zaradili novac a mi dok kupujemo lekove mozemo da blenemo u one monitore.
I dom zdravlja su lepo sredili. E sad sto tamo ne mozete da se pregledate to nije vazno.
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #5 poslato: 08.08.2007. 15:35:55 »


Evo ja nemam zdravstvenu knjizicu i ne placam drzavi zdravstveno osiguranje vec nekolko godina. Srecom posao mi je takav da to mogu.
Skoro sam morao da snimam zub i to sam morao da uradim u domu zdravlja. Snimanje mi je naplaceno 60 dinara posto nisam imao knjizicu, a ko ima knjizicu placao je 50 dinara. (Naravno film za snimanje se kupuje u apoteci u oba slucaja). Cak sam i usao preko reda, jer nemam knjizicu. Ko ima knjizicu mora da ceka da ga prozovu.



vrlo zanimljivo... al ko zna jel za sve usluge tako, ali ako jeste onda stvarno nemam reci. ispade da je potpuno korisnije nemati zdravstvenu knjizicu jer to malo sto si skuplje platio snimanje se kompenzovalo dugogodisnjim ne davanjem poreza na zdravstvo, ili kako se vec zove, onda ne moras da cekas red... ajooooj!
Sačuvana
alexey
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Ime i prezime:
Alexey
Mesto: Uzice
Lokacija: Uzice
Država: Srbija
Poruke: 121


« Odgovor #6 poslato: 08.08.2007. 23:35:53 »

Jednom sam isao i kod lekara opste prakse (imao neki grip). Rekoh ja nemam knjizicu, oni me belo pogledase i rekose "ajde udji ali moras platiti pregled". I tako ja udjoh u ordinaciju odmah i platih pregled 250 dinara.

Verovatno da je pregled kod lekara specijaliste ili neko snimanje (ultrazvuk, ekg) skuplje. Ali ti aparati i onako uglavnom ne rade pa svejedno morate ici kod privatnika a lekarima u bolnici sve jedno morate nesto odneti (obicno koverat, posto robu ne primaju). Tako da stvarno ne vidim svrhu imanja zdravstvene knjizice.
Sačuvana
shadow
Berkut
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1916


_Berkut_


WWW
Najforumaš 2007
« Odgovor #7 poslato: 09.08.2007. 05:17:37 »

E pa alexy, sad ga pretera... Ajde, ona prva prica je bila zanimljiva, ali ja sam samo jednom imao problem sa tim "dodji kod mene u privatnu..." ali to je bilo u poliklinici u NS, ali ovde nikad nisam imao problema i sve je bilo regularno, pa cak i operativni zahvat. Cak mislim da je uzicka bolnica jedna od najmanje korumpiranih i sklonih tim "pokloncicima". Drugo je to sto je seljak naviko da zasta god krene u grad da zavrsi, on ponese za svaki slucaj kilo kajmaka ili dvesta grama kave, pa cak i ako ne treba.

A i tema je pocela o apotekarskim ustanovama, to je druga prica od lekara i domova zdravlja i svega...
Sačuvana
alexey
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Ime i prezime:
Alexey
Mesto: Uzice
Lokacija: Uzice
Država: Srbija
Poruke: 121


« Odgovor #8 poslato: 09.08.2007. 14:46:49 »

Divni ljudi tamo u bolnici. Samo kad mi se zena poradjala ja moradoh da platim porodjaj. Znam nisam morao ali onda bi se porodila sama (bukvalno sama bez icijeg prisustva). Ako hocete da doktor bude pored vase zene dok se poradja morate da platite.
Kad je zenin otac bio u bolnici morali smo dakupimo toplomer za merenje temperature posto oni nisu imali.......
Kad sam vodio dete da snima kukove (snimanje je obavezno za svu decu), doktorka mi je napisala uput za snimanje u bolnici i rekla da se zakazuje za 2-3 meseca a ako ne mozemo da cekamo da odemo kod privatnika. Odem u bolnicu, kazu aprat je pokvaren. Odem kod privatnika, dam 1000 dinara. Sta mislis ko je privatnik. Muz od doktorke.
Cini mi se da se u zadnje vreme  situacija polako popravlja ali jos je to daleko od onoga kako bi trebalo da bude.

shadow meni je potpuno svejedno da li mi neko veruje ili ne. Ja samo prenosim svoja iskustva. Ako je sve tako lepo ti idi uradi ultrazvuk srca (nemoj samo reci sto da to radim, nisam bolestan). Jednostavno idi na sistematski pregled pa nam prenesi kako si se proveo.

Znam da je tema o apotekarskoj ustanovi ali o tome nema sta vise da se kaze. "Sposobni" ljudi su zaradili pare i kraj. Inace ako pogledate onu reklamu sto se vrti videce te da su pod ovom apotekarskom ustanovom ne samo apoteke u Uzicu vec i u okolinim mestima. Ako su u svaku stavili po 2 monitora a nesto mi govori da jesu onda se radi o ozbiljnom novcu.
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.886 sekundi sa 35 upita.