Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: 1 2 [3]  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Експлодирала "Рупа"  (Pročitano 74834 puta)
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #50 poslato: 06.09.2009. 22:41:32 »

Juche u hotelu Zlatibor se odrzavalo neko veselje, pretpostavljam svadba... Muzika je bila maksimalno tiha i umerena.
Svadbe i sl. veselja su zakazane verovatno nedeljama ranije, sale rezervisane, gosti pozvani... Razumem da je to malo vishe nego komplikovano pomeriti za nekoliko dana kasnije, tako da i ne mogu da osudjujem ljude kojima se neko veselje tog tipa poklopilo sa danom zalosti..

Shta raditi kada se neshto tako desi? Otkazati veselje? Pomeriti ga za koji dan unapred? Svesti muziku na najnizi nivo? Ne pushtati muziku uopshte?
Sačuvana
jjeelleennaa
E da,.......................
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Mesto: Čačak
Lokacija: kod medicinske
Država: Srbija
Horoskop: Rak
Poruke: 1044


Dodji k' sebi dok jos imas kome!


« Odgovor #51 poslato: 07.09.2009. 00:53:08 »


Nikako mi nije jasno kakvi smo mi ljudi .Danas je dan zalosti u celoj zemlji a u restoranu Prolece u Krcagovu se obavlja veselje sa sve muzikom .Orkestar Nocni program zabavlja goste i ostale zitelje tog naselja.Jos sam cuo da u krugu P.Partizana u menzi ima neka svadba.Ja sam radnik P.Partizana i zivim u Krcagovu. Morao sam da odem da ne bi slusao ovu sramotu jer mi nikako muzika ne odgovara.



A sta da rade ljudi koji su recimo zakazali svadbu u aprili ili maju? Treba sve da se otkaze? Nesto nisam videla ni da su televizije posebno postovale dan zalosti.


Sve izgleda ironicno i sve ti se gadi u tim nekim momentima.

Sačuvana
klackalica
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Lepa Brena
Država: SRB
FaceBook: ima
Horoskop: Devica
Poruke: 631



« Odgovor #52 poslato: 07.09.2009. 07:19:52 »

Ja sam na Železničkoj stanici čuo muziku iz hotela. I ma koliko mi to zvučalo degutantno, razumem te ljude, jer to se zakazuje mesecima unapred, pogotovu kod nas gde je prostor za slavlja prilično deficitaran. Pomeriti sve to je praktično nemoguće u vanrednim situacijama (a dani žalosti su uvek vanredne situacije), moguće je, ali su troškovi ogromni - zamislite samo svu hranu koja je obezbeđena, a pomeranje termina moralo bi da ide nauštrb nečijeg drugog zakazanog termina. Siguran sam da se domaćini i gosti na veseljima tokom vikenda uopšte isu osećali lagodno, bar ja se tako ne bih osećao, ali u pitanju je zaista viša sila. Gradske vlasti prećutno to odobravaju upravo iz navedenih razloga, jedino se striktno zabranjuje muzika napolju (pred Opštinom, salama, itd. kad se dočekuju gosti...). Znam da je pred Rojinom salom reagovala policija kad je harmonikaš izašao da dočeka goste. A znam da je i jedan domaćin otkazao veselje. Ma, glupo je to sada pretresati... Ja samo znam, što se mene tiče, da mi je danima knedla u grlu i zahvalan sam bogu što nisam imao nikakvo veselje ovih dana jer bih baš bio u teškom konfliktu kako da ne uvredim domaćina eskiviranjem, a najrađe bih plakao.
Sačuvana
rosarosa
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: D.Tucivića
Poruke: 33



« Odgovor #53 poslato: 07.09.2009. 23:32:24 »

E to slavlje sto ga pominjes u hotelu je imalo sve propratne elemente slavlja u normalnim okolnostima kao npr. trubace koji su svirali ispred hotela.  sad1
Sačuvana
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #54 poslato: 08.09.2009. 00:30:44 »

Te noci kada se desila ta uzasna nesreca,zaspala sam u devet..Pojma nemam kad se poslednji put desilo da zaspim tako rano,a zadnje sto sam uradila pre toga je razmena sms poruka sa bratom.
Radi u "rupi"...i on i njegovi..
Oko tri sam se probudila i mahinalno otvorila telefon da vidim koliko ima sati,i videla poruku.Poruka je bila nesto tipa : "Bila je eksplozija u rupi.Kako su tvoji?"
Obuzeo me je takav uzas da je to neopisivo..
Lezala sam u mraku pitajuci se sta da radim.Da zovem u tri?Da ne zovem i cekam do jutra?
Jedva sam iscekala da svane i da okrenem brata.
Kada se javio osetila sam olaksanje,ali sam po njegovom glasu znala da je preziveo pakao te noci dok su izvlacili iz "rupe" ljude koje zna,a koji su zauvek otisli.
Nisam znala sta da kazem,ali smo se tisinom nekako sporazumeli..
Toj deci nista ne moze vratiti majke.prekinuti su snovi,zivoti,nadanja..
Cinjenice su sledece:
U PP radi masa ljudi preko omladinske zadruge ,kojima se ne placaju doprinosi.Sramota je da njihovi statusi nisu bili reseni u tom preduzecu.Prikazan je manji broj takvih radnika nego sto ih u stvarnosti ima.Za sve to,losu ventilaciju,zastarelu tehniku i opremu treba da odgovara direktor i resorni ministar koji bi trebalo da podnese ostavku ,ako ima trunke ljudskog u sebi i zrnce morala.
Kola se uvek slome na nekog ko je tu najmanje kriv,dok pravi krivci nekako uvek izbegnu da se suoce sa svojom odgovornoscu u svemu.
Moj grad je pogodila velika nesreca i tragedija.
Moje saucesce porodicama nastradalih.Neka im je laka zemlja.
Sačuvana
Svesna
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Vesna Hlubek
Mesto: Uzice
Lokacija: Vidovdanska
Država: Srbija
Horoskop: Ovan
Poruke: 286



« Odgovor #55 poslato: 08.09.2009. 04:13:10 »

Starla , da li stvarno mislis da ce iko podneti ostavku ? Zataskace se ovo za par dana . Kola se lome na najtanjem , pa ce , opet kao i uvek do sada , cenu platiti najsitnije ribe . Ajkule niko nece ni taci , one nastavljaju da plivaju i bogate se na racun tih nesrecnika koji ce i dalje traziti vezu da udju u tu istu "Rupu " da bi imali da prezive i kako tako prehrane porodice .
Samo me interesuje koliko ce biti ispunjena obecanja o pomoci porodicama , ali , plasim se da ce ti ljudi jako brzo biti zaboravljeni !  sad1
Sačuvana
rosarosa
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: D.Tucivića
Poruke: 33



« Odgovor #56 poslato: 08.09.2009. 04:58:53 »

Užice: Izvrsno vece Vojvodine se samovoljno javilo Gradskoj Upravi u Uzicu, trazeci instrukcije za uplatu 2 000 000 dinara za jednokratnu pomoc 7 porodica poginulih radnika u Prvom Partizanu! Hvala Vojvodino!
Ovo procitah na facebook-u, ako je istina, svaka im cast, i daj Boze da taj novac ne strpa neko drugi u dzepove.
Sačuvana
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #57 poslato: 08.09.2009. 06:07:42 »

Citat
Starla , da li stvarno mislis da ce iko podneti ostavku ?


Ne,ne mislim da ce iko od njih podneti ostavku,nazalost.Ali mislim da bi bilo ljudski i moralno da to ucine.
Sačuvana
Svesna
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Vesna Hlubek
Mesto: Uzice
Lokacija: Vidovdanska
Država: Srbija
Horoskop: Ovan
Poruke: 286



« Odgovor #58 poslato: 08.09.2009. 07:23:22 »

Oni koji su krivi za ono sto se desilo u " Rupi " izgleda da nemaju merila o ljudskosti i moralu kao mi obicni smrtnici . Za njih je ljudski i moralno da prigrabe sebi sto vise i nije vazno cija je grbaca sa koje ce to uzeti !  icon7
Sačuvana
jjeelleennaa
E da,.......................
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Mesto: Čačak
Lokacija: kod medicinske
Država: Srbija
Horoskop: Rak
Poruke: 1044


Dodji k' sebi dok jos imas kome!


« Odgovor #59 poslato: 09.09.2009. 05:45:29 »

Poznajem jednu zenu koja preko omladinske radi skoro godinu ipo dana u PP. Kad sam je pitala koji je sitstem i ide li uopste radni staz, rekla je da oni na godinu dana rada umesto 12 meseci radnog staza dobijaju 9 meseci radnog staza. Jeftina su radna snaga, dobar deo uzimaju i zadruge. Ona je tog cetvrtka radila prvu smenu. I odavno je razmisljala da napusti, ali opet je ostajala jer nije mogla da nadje drugi posao.

A cela situacija u celoj zemlji je zalosna. Sve ce se ovo pominjati jos neki kratki period i svi ce preci preko toga kao da se nista nije desilo.........kao sto uvek tako i bude. A krivicu za celu tragediju nosice "poslednja rupa na svirali".  
Sačuvana
Svesna
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Vesna Hlubek
Mesto: Uzice
Lokacija: Vidovdanska
Država: Srbija
Horoskop: Ovan
Poruke: 286



« Odgovor #60 poslato: 09.09.2009. 06:35:10 »

Moja komsinica radi u " Rupi " i ona mi je objasnila kako se njima racuna radni staz . Ljudi koji rade preko studentske imaju samo 5 dana staza nedeljno , odnosno njima ne ulaze subote i nedelje u radni staz . Ako zbog necega moraju da uzmu izlaznicu u periodu od 2 sata taj dan im se ne raduna da su uopste radili . Nemaju prava ni na bolovanje . U slucaju da se razbole nemaju dnevnice za te dane koje nisu radili a ponekad se desi da u medjuvremenu ubace nekog drugog na njihovo mesto , pa ljudi izbegavaju i da idu na bolovanje i brlo cesto i bolesni idu na posao da bi sacuvali i to malo sto imaju .
Sačuvana
jjeelleennaa
E da,.......................
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Mesto: Čačak
Lokacija: kod medicinske
Država: Srbija
Horoskop: Rak
Poruke: 1044


Dodji k' sebi dok jos imas kome!


« Odgovor #61 poslato: 09.09.2009. 07:02:05 »

Sve te organizacije je smislio neko "pametan"
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #62 poslato: 09.09.2009. 20:12:28 »

Чух синоћ у вестима да је предсеник општине изјавио да је међу запосленима у Наменској дошло до поделе због хапшења ових људи (на чија леђа се сваљује сва одговорност - то је моја примедба) и позвао их да проблеме решавају преко синдикалне организације.

Само још треба да видимо којој синдикалној организацији треба да се обрате људи који раде преко омладинске задруге и немају ни основна права као "стари мајстори". Претпстављам да су људи управо и подељени по том приницпу: стари мајстори су они који имају дуг радни стаж у фирми и велике принадлежности у облику плата и другог, и новајлије, који су ту у статусу привремених, углавном недовољно обучени и знатно лошије плаћени (мада је директор изјавио да у Наменској раде само искусни и стручни радници - опет моја примедба).

Други радници по Србији штрајкују и блокирају путеве и пруге јер не добијају плате. У Наменској људи гину - шта ли би они требало да ураде да скрену пажњу на себе, пошто ова погибија очигледно никоме од оних који у овој држави питају за нешто - није отворила очи?
Sačuvana

Sasa
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Sasa M.
Mesto: KS
Lokacija: periferija
Država: Srbija
Horoskop: Ovan
Poruke: 14


« Odgovor #63 poslato: 10.09.2009. 21:40:50 »

Strasno da covek ne veruje da toliko ljudi radi u drzavnoj firmi preko studenske zadruge. To mu dodje ko da drzava krade sama od sebe.A ko je kriv za ovu tragediju?Pa to je kod nas klasika "cistacica" je kriva za sve.
Sačuvana
Vukosava
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: Belo Groblje
Horoskop: Strelac
Poruke: 213



« Odgovor #64 poslato: 15.09.2009. 02:44:59 »


Užice: Izvrsno vece Vojvodine se samovoljno javilo Gradskoj Upravi u Uzicu, trazeci instrukcije za uplatu 2 000 000 dinara za jednokratnu pomoc 7 porodica poginulih radnika u Prvom Partizanu! Hvala Vojvodino!
Ovo procitah na facebook-u, ako je istina, svaka im cast, i daj Boze da taj novac ne strpa neko drugi u dzepove.


Strava, da znam za sta im placam porez (Vojvodini).
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3]  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 3.264 sekundi sa 35 upita.