Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Gde nam nesta trg?!  (Pročitano 8907 puta)
Kenny
if ya run..U only die tired..
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Kenny
Mesto: Uzice\Chuklin
Lokacija: Chuklin hood
Država: c:\Srbija
Horoskop: Ovan
Poruke: 1459


What we love to do we find time to do..


WWW
« poslato: 30.05.2007. 22:26:16 »

jeste provalili da je ceo trg sad preplavljen stolicama i foteljama od susednih kafica... mali tgic gore je prekriven decijim  toboganimai kako se vec zovu one ostale sprave.. vrh trga prekriven stolicama, sredina i donji deo takodje, ispred maestra isto.. ajoj.. sta radi opstina samo da bi uzela pare.. ja ovo ne podrzavam, meni je ono odvratno uzasavajuce..

sta vi miliste o tome  Angry
Sačuvana

Rašo
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #1 poslato: 30.05.2007. 22:28:56 »

   
   ...Ili u prevodu gde god podješ kroz nekoliko kafana prodješ.
Sačuvana
jelenica_ue
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Hlubek Supurović
Lokacija: centar
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 2278




Najforumaš 2008
« Odgovor #2 poslato: 31.05.2007. 02:11:59 »

meni ne smeta ...
bolje da ima nešto na trgu nego da ona betončina zvrji prazna ... sasvim je dovoljno prostora za one koji ne žele u kafic a nisu ni klinci da se zabavljaju na jastucima smile

ja sam se ko malo dete obradovala kada sam videla one velike tvrdjave za decu , pa mali karusel ... pa sad ima i lavirint ... prava stvar , znaš koliko znači kada imaš dete negde da izvedeš a da ne moraš ti da ga animiraš , ovako ga pustiš sat vremena da se iskače i posle uživancija ...

a kafići mi nikada nisu smetali smile što više kafana to veći izbor smile
Sačuvana
kockalone
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Nenad
Mesto: Uzice
Država: Zerbia
Horoskop: Bik
Poruke: 6


« Odgovor #3 poslato: 31.05.2007. 02:31:01 »

bravo jelenice
Sačuvana
lakshmi mital
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
ivan veselinovic
Mesto: uzice
Lokacija: senjak
Država: srbija
Horoskop: Vaga
Poruke: 192


« Odgovor #4 poslato: 31.05.2007. 02:48:16 »

Nisam skoro bio u Užicu , ali mogu da pretpostavim o kakvoj tvrđavi je reč. Što se toga tiče , pitanje je gde to smestiti ,jer ima i boljih rešenja od trga, mada nije loše za decu.

Za mene su veći problem kafići i bašte koje upropastiše trg a i grad.  Sećam se koliko je sve lepše bilo u srednjoj školi ( davno beše ). Trg je bio pun ljudi. Teško je objasniti ovoj deci da  je od početka, pa do vrha ( gde je nekad bio Titov spomenik), bilo sve puno i lakše je bilo komunicirati i upoznati  neke nove ljude ( devojke).

Posle toga , pojava bašti je nekako dovela do veće distance među ljudima i do pozerske varijante, tipa sedim , gledam sa strane  i cirkam piće.
 

Sačuvana
Uruk-Hai
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Pantelija Topalovic
Mesto: Užice
Lokacija: Kameno Korito
Država: Srbija
Horoskop: Ribe
Poruke: 52



« Odgovor #5 poslato: 31.05.2007. 02:54:27 »

Citat: Gde nam nesta trg?

Koji trg? Boze sacuvaj!
Sačuvana
jelenica_ue
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Hlubek Supurović
Lokacija: centar
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 2278




Najforumaš 2008
« Odgovor #6 poslato: 31.05.2007. 05:04:36 »

pa ja mislim da se sa ovim mnogo više dobilo nego što se izgubilo ...
ovako i po najtoplijem danu možeš da skokneš do trga na kafu u hladovini ...
uveče lepo pustiš dete da se izigra dok popiješ pićence ...
a sasvim je dovoljno slobodnog mesta za gluvarenje smile
Sačuvana

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶                 ♈゚+。☆*゜+。.。:.*.゚ ゚¨゚゚・*:..。o○☆゚+。
Kenny
if ya run..U only die tired..
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Kenny
Mesto: Uzice\Chuklin
Lokacija: Chuklin hood
Država: c:\Srbija
Horoskop: Ovan
Poruke: 1459


What we love to do we find time to do..


WWW
« Odgovor #7 poslato: 31.05.2007. 05:14:07 »

i tebe sam sit kafanooo.. donja "tarasa" pored kestena izalsa do polovine skorz
Sačuvana
SlAtKa_uZiCaNka91
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Milica
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje,Karadjordjeva
Država: Srbija
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1473



« Odgovor #8 poslato: 31.05.2007. 05:16:12 »

Bash sam o ovome razmisljala.Ja obozavam trg!!!Al` ne znam gde je nestao,kek..Kenny potpuno da je "mali trgic gore je prekriven decijim toboganima kako se vec zovu one ostale sprave..",smatram da trg nije za to,postoji park..!Ista stvar i sa kaficima,mislim da ih ima preterano mnogo.Meni to licno ne smeta tolikoooo,al` ne lici na trg,blah. icon2
Sačuvana

seti se ,oseti i ne zaboravi ,nikad ne zaboravi
Kenny
if ya run..U only die tired..
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Kenny
Mesto: Uzice\Chuklin
Lokacija: Chuklin hood
Država: c:\Srbija
Horoskop: Ovan
Poruke: 1459


What we love to do we find time to do..


WWW
« Odgovor #9 poslato: 31.05.2007. 07:22:25 »

da ne zaboravim donji trg- kod ulaza u hotel- je takodje prekirven.. da pogadjate  KAFANOM
Sačuvana
WHO'S THE MAN
WHOS THE MAN
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Poruke: 381



« Odgovor #10 poslato: 31.05.2007. 07:30:30 »

Meni se trg kao ovakav cini mnogo zivljim nego sto bi bio da nema svega sto si naveo. Na stranu to ko sedi po tim kafanama ali cini mi se da ovakav trg nekome sa strane, pa i nama ima sta da ponudi. Meni je licno mnogo draze sto su one stare klupe gde su spavali kojekakvi probisveti sada zamenile baste, fotelje, tobogani itd. Od starog trga mi jedino nedostaje "Gradska" sa onim njenim hladom i jedinstvenim smekom koja nijedan lokal ne moze da ponudi!
Sačuvana
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #11 poslato: 31.05.2007. 14:05:11 »

Trg je nekad imao bitniju ulogu u nashim zivotima. Naime, secam se vremena kad je na trgu toliko bilo omladine, da su sve stepenice na trgu bile pune shkolaraca koji sede tu i kuliraju celo veche, klinci su igrali fuce svaki dan, rolerashi su skakali i izvodili kojekakve akrobacije i mnoooogo toga. Danashnjim klincima je bitnije da li ce neko nekoga da nabode ili ce da se uvali u caletov 'pasat' i ostalo. Izgubio je trg svoju char odavno i poshto je od tad pocheo da lichi na neku betonsku pustinju, ljudi su reshili da ga pretvore u neshto malo drugachije. I neka ima kafitja, nekad su mi smetali, ali sam pocheo da ih volim. Pijem 20 kafa dnevno i svaki dan svratim u neki od njih da popijem josh jednu kafu.
Sačuvana
Brigate_Ue
MARAN ATA
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
yowitsa
Mesto: Ue-Bg
Lokacija: Preko puta gorblja
Država: Serbia
Horoskop: Blizanci
Poruke: 33


Lemi livo skodi


WWW
« Odgovor #12 poslato: 31.05.2007. 16:00:57 »

Moje mishljenje je sledetje:
Smatram da imamo jedan trg medju najvetjim u Srbiji.Sa obzirom da je pre centar,kao i trg,bio kod uzhichke gimnazije,gde su se inache ljudi i ostali okupljali imao nekog smisla.Danashnji trg je na neki nachin simbol novog Uzhica,koje je po novom sistemu regionalni centar turistichkog regije zapadne Srbije.Ipak se mozhe retji da Uzhice ima neshto da ponudi,kako svojim ljudima,tako i gostima.Mislim da ovi kafitji i delimichno reshavaju pitanje:"Ima li u Uzhicu gde da se izadje?"Mislim da je situacija i u drugim mestima slichna.Postavlja se pitanje kako bi ste gledali
na ovo da ste:
1.Vlasnici kafitja
2.Gosti(Turisti)
3.Iz Uzhica
Sve u svemu,mislim da ima mesta za sve.Za svaki uzrast ima neshto,kako za decu,omladinu,pa i penzionere.Mislim  
da treba da idemo u tom smeru(mislim na usluge,kafitje itd..).Josh ako bude neki koncert...pa to ima da bude prava atrakcija.
Sačuvana

Pametniji popushta!!!Reche vo i ode na klanje:)
fon Manštajn
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 2726


we only come out at night


« Odgovor #13 poslato: 31.05.2007. 17:46:14 »

mislim da kao i obicno u svemu se preteruje, bilo je ok spocetak sad je to vec vasar... meni nisu smetale te decije zezalice, dok nism sluso jednu zenu, koja  ima dvoje male dece i koja izbegava da ide na trg jer, dete kao dete ne mozes ga skinuti sa tih  zezalica, a roditelj ne moze da naplaca sve to, tako da mislim da za ovo treba odrediti mesto gde ces namenski da odvedes dete i budes tamo sat ili koliko vec i to je to, a da se trgu vrati ona predjasnja romantican atmosfera kada su se i klinci i roditelji druzili bez razmiljanja o parama, ovo je mnoge ljude koji imaju finasihi problema udaljilo od nekada glavnog sastajalista roditelja sa malom decom...

Trg je nekad imao bitniju ulogu u nashim zivotima. Naime, secam se vremena kad je na trgu toliko bilo omladine, da su sve stepenice na trgu bile pune shkolaraca koji sede tu i kuliraju celo veche

bravo, bas ovoga vise nema!!!! ja nisam moga da zamislim dan da ne iskuliram uvece a na stepenicama, nisu mi trebale pare samo dobro raspolozenjei osmeh, ljudi su se tu zaljubljivali, druzili, bilo krcato... to ga vise nema...nekad si pre grad uvek svarcao na trg pozdravaljao se sa "milion" ljudi i tek onda provod... pa nekad nisi ni morao da se nabijas u kafanu vec se desavalo da celo vece presedis na trgu... ponovicu dj-ovu konstataciju: nekad je trg imao bitniju ulogu u nasim zivotima...
Sačuvana

Stand by me my apprentice
Be brave, clench fists.
Rašo
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #14 poslato: 31.05.2007. 17:54:03 »

  Potpuno se slažem sa ovim što je napisao Fon u predhodnom postu.
Sačuvana
OnA_VOLI_ZvEzDu
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Mesto: Uzice
Lokacija: Karadjordjev shanac
Država: Srbija
Horoskop: Ovan
Poruke: 670



« Odgovor #15 poslato: 01.06.2007. 17:47:21 »

Juce kada sam videla gde je terasa Milenijuma,shokirala sam se smile Jos malo pa ce se stolice stapati zajedno sa trotoarom...donja strana trga ista situacija,imam utisak da se stolice jednog kafica spajaju sa stolicama drugog..trg nije vise ono sto je bio  sad1 OK je to kafici u centru,aliiiiiiiiii sto je mnogo mnogo je Cheesy
Sačuvana

Lucky girl
Ser Boki
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Poruke: 150



« Odgovor #16 poslato: 03.06.2007. 06:16:16 »

А да не причамо о томе како су пукле плоче на тргу. Неки дан, падала је киша, и не провалим да је она једна плоча пукла, станем на њу и како је била препуна воде сав се испрскам. Нога ми је скроз мокра била. Мислим да одавно у овако лошем стању трг није био.
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #17 poslato: 03.06.2007. 06:26:33 »

Joj i ja prekljuce naleteh na slicnu minu ispred ulaza u Poresku upravu, s gornje strane Trga...
Sačuvana

Kenny
if ya run..U only die tired..
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Kenny
Mesto: Uzice\Chuklin
Lokacija: Chuklin hood
Država: c:\Srbija
Horoskop: Ovan
Poruke: 1459


What we love to do we find time to do..


WWW
« Odgovor #18 poslato: 03.06.2007. 06:38:11 »

kad smo kod ploca, jeste provalili da donji deo trga, de se prodaju kokice (prodavale), je promenjen asfalt, kako bi stolice pod suncobranom, koje uskoro treba da se nadju tu, bile smeshtene..

Ko li je to finansirao pitam se..
Sačuvana
Ser Boki
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Poruke: 150



« Odgovor #19 poslato: 03.06.2007. 07:33:28 »

Баш сам се питао због чега је само тај део асфалтиран, и све је било јасном само неколико дана касније. Без коментара.
Sačuvana
Svesna
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Vesna Hlubek
Mesto: Uzice
Lokacija: Vidovdanska
Država: Srbija
Horoskop: Ovan
Poruke: 286



« Odgovor #20 poslato: 05.06.2007. 06:33:58 »

Ja sam bila zgrnuta kad sam videla na sta lici Trg . One zezalice za klince mi toliko i ne smetaju koliko mi bodu oci stolovi , stolice i konobari koji lete s kraja na kraj trga . Cini mi se da je trg izgubio dusu . Nedostaje mi gradska a jos vise klinci na stepenicama . Ili sam ja mnogo nostalgicna ?.......  Cry
Sačuvana
daffy
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Dusko
Mesto: Grad
Lokacija: Dvorac
Država: Duskolonija
Horoskop: Strelac
Poruke: 1300


« Odgovor #21 poslato: 09.06.2007. 02:05:22 »




meni sve jedno
Sačuvana
mcusin
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Marko Chushin
Lokacija: Kameno Korito
Poruke: 608



« Odgovor #22 poslato: 09.06.2007. 03:16:47 »

znate kako nekad na trgu nije bilo potrebe da ima ovoliko kafica zato sto je omladina dolazila na stepenice i bilo nam je super, ali vremenom sve se promenilo.
Na trgu treba da ima dosta basti jer to je ono sto ispunjava trg, treba da ima nesto za decu i one tvrdjave i ostala cuda su dobra za trg, da li ste primetili da oko 19h trg je pun roditelja sa decom ujedno je to i poenta trga.
Meni vise smeta sto na trgu postoje klupe koje su pre 40godina donete tu. Samo jedne godine su  "narandzaste" a druge zelene. Da makar ta opstina hoce od tih para koje naplati za ove terase dati za izgradnju neke fontane ili nesto slichno.
Moje mishljenje je da mali trg treba da bude bez kafane. Da se zamene postojece klupe novim. Da se ofarba itd...
E sada naravno da je ruzno to sto milenijum stavi koliko hoce redova stolova stolica itd.. sto gazda milenijuma ishamara gradonachelnika pa mu sada niko nesme nista itd... to je vec bezobrazluk. Cheesy da im svima smanje po jedan red i bilo bi sasvim ok.
Sačuvana
nikmen
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
nikola kovacevic
Mesto: uzice
Lokacija: krcagovo
Država: srbija bre
Horoskop: Strelac
Poruke: 25


« Odgovor #23 poslato: 09.06.2007. 03:33:38 »

Da ja vama kazesm nesto trg se pretvorio u jedno veliko nista one kafane su ga celog zauzele i nije samo ti kao sto rece jedan goru u svom postu ona cuda za decu cuo sam da su previse skupa i zato smatram da to sve treba skloniti.
Sačuvana
jolly_ue
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
jovana panovic
Lokacija: carinski bridge
FaceBook: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 167


Keep on smiling


« Odgovor #24 poslato: 09.06.2007. 09:53:02 »

Slazem se sa mcusinom oko malog trga smile,a sto se tice kafana na "pravom" trgu mislim da su malo preterali!Hajde ok da tu ima 2-3 terase,ali ovo je previse!Mada proslo je vreme kada je ljudima bilo ok da izbleje na trgu,na stepenicama.Sada je bitno da devojke nadju mnogo "mutne" tipove,a sve vise "tipova" bi da seta dobru ribu,da je pokazuje okolo,a gde ces bolje prilike nego da parkiras svoju "munju" ispred pozorista,a da tu istu "dobru ribu" za ruku provedes preko trga i usednes u neku od fotelja na jednoj od terasa.A sad nam samo fali pogled na more jer su u svim tim kafanama digli cene nebu pod oblake (kao da smo u nekoj egzoticnoj zemlji i da imamo milionska primanja). Sad Eeeeeeeee pusti Srbi
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.255 sekundi sa 35 upita.