Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1] 2  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Gradski prevoz  (Pročitano 13110 puta)
Lola
banovan korisnik
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Poruke: 197


« poslato: 27.05.2006. 23:12:50 »

Nas preduzetnike ojadi Raketa.
Ne moze da dovuche i odvuche potroshache iz okolnih sela i opshtina.
U Nishu je bila slichna situacija.
Gradski prevoznik, jedini, Nish exspres, odluchio da podigne cenu karata za 50%, gradonachelnik Smiljko Kostic, danima molio direktora tog drushtvenog preduzeca da dodje na sastanak, a on faca ni da chuje.
"Ako mi stanemo, stace i zivot u gradu", govorili su radnici, a njihovo rukovodstvo ih podrzavalo.
Preduzimljivi gradonachelnik raspishe tender, ponaosob za svaku gradsku u prigradsku liniju. Javilo se na stotine privatnih prevoznika iz cele Srbije.
Kolona od dve stotine autobusa je krenula iz Beograda za Nish.
Sada se Nishlije voze udobnijim autobusima i placaju extra jeftine karte, 20 din.
Zar tako neshta ne bi bilo izvodljivo i u Uzicu?
Sačuvana

Domacice manje zbori, da ti ruchak ne zagori.
Garfild
PimP
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Ostojic Predrag
Mesto: Uzice
Lokacija: Terazije
Država: France
Horoskop: Vaga
Poruke: 128




« Odgovor #1 poslato: 28.05.2006. 20:41:13 »

WOW to nisam stvarno znao! pa mozda bi to moglo stvarno da se uradi  u uzicu! Cheesy
Sačuvana
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #2 poslato: 28.05.2006. 21:13:46 »

Odlichna ideja!
Buduci gradonachelnik mora da bude ako nishta, a ono posetilac ovog foruma! Odoh da ubacim ovo u uslove... Wink
Sačuvana

Carpe Diem!
Ignorance is still a bliss!
No7or1ousSh4dow
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice-Marakana
Lokacija: Čukalovina
Država: Srbija
Horoskop: Devica
Poruke: 776


Delija do smrti !


« Odgovor #3 poslato: 28.05.2006. 21:38:08 »

hahaha ;p


Pa mi nemamo gradonachelnika ... Cheesy
Sačuvana

Dobro znamo ko smo, znamo sta zelimo , za pobede twoje na sve spremni smo. na na

Od istine znaju ne mogu pobeci, nasha snaga njihow problem je najweci. na na

Budi to sto jesi Zvezdo ko i mi, nashu slavu nece niko srushiti.na na

 
Делијe Север
Garfild
PimP
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Ostojic Predrag
Mesto: Uzice
Lokacija: Terazije
Država: France
Horoskop: Vaga
Poruke: 128




« Odgovor #4 poslato: 29.05.2006. 04:24:41 »

pa sta ako nemamo imacemo gradonacelnika  Cheesy
Sačuvana
daffy
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Dusko
Mesto: Grad
Lokacija: Dvorac
Država: Duskolonija
Horoskop: Strelac
Poruke: 1300


« Odgovor #5 poslato: 29.05.2006. 20:43:57 »

(at)garfild mislim da su u predhodnom postu hteli reci da nije isto

gradonacelnik i predsednik opshtine
Sačuvana
Vlad Dracul
Experimental Period
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milic Filipovic
Mesto: Pozega
Lokacija: Bakionica
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 1876




« Odgovor #6 poslato: 12.06.2006. 21:53:11 »

Ovde se lepo vidi kako nas monopoli ubijaju svakog dana pa i u gradskom prevozu... ja imam sreću da mi gradski prevoz nije neophodan ali monopili iskvare preduzeća jer ona misle da mogu da rade šta im se hoće :evil: što su i demonstrirali pre par nedelja

Treba se boriti za slobodu tržišta u Srbiji da svi živimo bolje ali to ne može niko promeniti do sam narod tj. potrošači jer smo mi ti koji kupuju stvari i koriste usluge kada svi prestanemo onda se stvari drastično menjaju roll
Sačuvana

Proud son of Svarog!!!
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #7 poslato: 12.06.2006. 21:57:45 »

Neki ljudi mi jutros rekoshe da su na posao doshli zlatanovim autobusima...
Sačuvana

Poseti Limundo, aukciju br1 na balkanu :

LIMUNDO
Vlad Dracul
Experimental Period
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milic Filipovic
Mesto: Pozega
Lokacija: Bakionica
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 1876




« Odgovor #8 poslato: 12.06.2006. 22:09:25 »

Čuo sam da voze ali ti autobusi po nekakvim pravilima gradskim/opštinskim ili kakvim god već navodno nesmeju da koriste stanice Rakete što je apsurd roll šta čini stanicu na nekom putu Raketinom :?:
Sačuvana

Proud son of Svarog!!!
marco__carola
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Muškarac
Poruke: 48


« Odgovor #9 poslato: 12.06.2006. 23:07:10 »

http://www.danas.co.yu/20060612/vojvodina1.html#3

Nakon što je Raketa odustala od javnog prevoza u Užicu

Opština angažovala novog prevoznika

Užice - Nakon što je užičko saobraćajno preduzeće MR Raketa, vlasnika Miloša Radenkovića, biznismena iz Kraljeva, u petak potpuno obustavilo gradski i prigradski saobraćaj, ne samo u Užicu, nego u još šest opština Zlatiborskog okruga, užička opština je angažovala novog prevoznika. Tako će od danas javni autobuski prevoz na teritoriji opštine Užice, obavljati užički privatni prevoznik Zlatan-rajzen.

Posle obaveštenja poslovodstva Rakete da od 8.juna ne može da obavlja gradski i prigradski prevoz, užička opština, koja je nadležna za tu oblast, uputila je hitan poziv svim prevoznicima da se jave, kako bi se normalizovao prevoz u gradu.

Prema rečima Petra Vujadinovića, načelnika opštinske uprave, na poziv za održavanje šest gradskih i deset prigradskih autobuskih linija prijavilo se devet prevoznika, a prihvaćena je ponuda preduzeća Zlatan-rajzen, jer je to, kako je objasnio, jedini prevoznik koji je registrovan za linijski prevoz. Sa ovim prevoznikom opština će sklopiti ugovor, a već u sredu ili četvrtak Vujadinović je najavio raspisivanje tendera za najboljeg ponuđača. Tender će, kako je Vujadinović rekao Danasu, trajati do 31.jula ove godine, a najboljem ponuđaču biće ponuđen ugovor na pet godina.

Prema nezvaničnim informacijama, Raketa je od prevoza putnika imala dnevni prihod od 2,5 do 4 miliona dinara, što ukazuje na profitabilnost ovog posla. Danas bi u Užicu trebalo da se održi i sastanak svih sedam predstavnika opština u kojima je Raketa imala svoje poslovnice i obavljala javni prevoz, kako bi se i u tim opštinama rešio problem lokalnog saobraćaja.

N. Kovačević
Sačuvana
immigré
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Poruke: 250


« Odgovor #10 poslato: 13.06.2006. 00:33:00 »

Pa kad svako moze da kupi sta on hoce, samo neka ima pare.A da li ima pojma o tome-cuce se!
Sačuvana
Vlad Dracul
Experimental Period
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milic Filipovic
Mesto: Pozega
Lokacija: Bakionica
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 1876




« Odgovor #11 poslato: 13.06.2006. 01:57:16 »

Ja i dalje mislim da treba da bude više prevoznika i treba da ih puste da voze pa će se tržište samo isčistiti posle nekog vremena, a putnici će imati tačan i jeftin gradski i prigradski prevoz...

Naravano prevoznici koji se prijave moraju imati dozvolu za taj posao ali dozvola ne treba da znači nekakvo parče papira već ispunjavanje odredjenih standarda kao što su autobusi odredjenog kvaliteta, tačnost u radu i ljubaznost :?
Sačuvana

Proud son of Svarog!!!
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #12 poslato: 13.06.2006. 18:09:35 »

Meni nije jasno kako moze firma koja ima monopolski polozaj, i time zagarantovane prihode (po tekstu 2.5 do 4 miliona dinara dnevno) da propadne? Nema sanse da su im troskovi veci.
Sačuvana

Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #13 poslato: 13.06.2006. 18:09:35 »

Meni nije jasno kako moze firma koja ima monopolski polozaj, i time zagarantovane prihode (po tekstu 2.5 do 4 miliona dinara dnevno) da propadne? Nema sanse da su im troskovi veci.
Sačuvana

Andragon
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Jarac
Poruke: 1137



« Odgovor #14 poslato: 13.06.2006. 20:22:26 »

Fazon je u tome sto su verovatno i neki od radnika Rakete radili na stetu preduzeca...Cisto primer kontrole koja je javljana kondukterima kad ce da bude, tako da su i radnici mogli malo da brste...A to da ce oni ostati bez posla,ne bih bash rekao,poshto vidim neke vozace rakete koji sad voze u Zlatanu,kao da su samo zamenili firmu...a i ova kontrola danas koja je hvatala divlje taksiste a pre 7 dana opshtina molila da bilo ko , pa makar i "zapreznim" kolima prevozi sugradjane...mislim katastrofa kako god okrenesh
Sačuvana
filler
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
« Odgovor #15 poslato: 14.06.2006. 04:06:55 »

Citat: "Vlad Dracul"
Naravano prevoznici koji se prijave moraju imati dozvolu za taj posao ali dozvola ne treba da znači nekakvo parče papira već ispunjavanje odredjenih standarda kao što su autobusi odredjenog kvaliteta, tačnost u radu i ljubaznost :?


Slazem se sa tobom u potpunosti. A, da li je ta Raketa imala ispunjene standarde kada se autobusi prevrtali na putevima 3-4 puta u roku od par meseci. Da li je Raketa imala kontrolu, kada su radnici svercovali plin pa se isti taj autobus zapalio. Ljubaznost kod nas? Zamisli da ti se kondukter zahvali ili nasmeje - pa mislim da bi te odmah posle toga strefio slog ili mozda infarkt.

Sem obicnog papira, tesko da cemo bilo sta drugo i videti. Ali, kakva je sada situacija sto se tice prevoza i taj papir dodje vise nego dobro resenje.

Ako niste znali, u Uzicu saobracaju i registrovani kombi-prevoznici gde je cena jedne karte tek nekih 5-10 dinara skuplja od cene voznje autobusom.  :wink:
Sačuvana

Dell Inspiron 531
Hackintosh iDeneb 10.5.6
Voodoo kernel 9.5.0
AMD X2 4000+
4GB Kingstone 800MHz
pega
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Poruke: 531



« Odgovor #16 poslato: 14.06.2006. 04:17:57 »

Citat: "filler"

Ako niste znali, u Uzicu saobracaju i registrovani kombi-prevoznici gde je cena jedne karte tek nekih 5-10 dinara skuplja od cene voznje autobusom.  :wink:

E to registrovani mi je sumljivo , koliko znam oni su proganjani jedno vreme, ali sada je pravo vreme da okrenu pare pošto su ljudi iz okoline Užica ostali u vakumu kad je prevoz u pitanju. Da imam neki kombi nebih ništa čekao  lol

Inače oko ovog bankrota koji pomenu Peđa ... sretnem danas lika koji je tamo u raketi bio neki budža , sav pogubljen mi je pomenuo da je Velja Ilić debelo umešao prste i celu firmu oborio...sad ko će ga znati šta je...
Sačuvana

Weil eigentlich ist dieses Leben etwas Hässliches.
Ich hasse es, also nehme ich und zerbreche ich es.
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #17 poslato: 14.06.2006. 05:12:57 »

CUh danas da su Raketici tukli nekog Zlatanovog vozaca i nisu dozvoljavali putnicima da udju u Zlatanov autobus. Da li je to tacno?
Sačuvana

IvaN
Serbian Shooting Team
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Ivan Pečeničić
Mesto: Uzice
Lokacija: Njegoseva
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Rak
Poruke: 1370



« Odgovor #18 poslato: 14.06.2006. 05:31:36 »

Hmm ko li je to rekao hehe Tongue

Jes ja sam svedok.. i jos par ljudi.. ne bih to tucom nazvao jer se ovaj nije branio ... to je vise bilo praznjenje na neduznima..

Ma bre nikako mi nisu jasni od 6h danas raketa saobraca po starom rezimu...

Ne znam sta im je kriw jadan wozac.. a dobar neki covek vidi se.. a oni magarci navalili ko loodi.. znaci bukvalno su ga isterali sa stanice...  :?:  :?:  :?:  :?:
Sačuvana
Doreta
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Horoskop: Škorpija
Poruke: 758




« Odgovor #19 poslato: 14.06.2006. 15:25:22 »

E, ako neshto mrzim to je nasilje bez potrebe...  :evil:
Sačuvana
Vlad Dracul
Experimental Period
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milic Filipovic
Mesto: Pozega
Lokacija: Bakionica
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 1876




« Odgovor #20 poslato: 14.06.2006. 19:06:13 »

Citat: "doreta"
E, ako neshto mrzim to je nasilje bez potrebe...  :evil:


Off > Kad nasilje ima potrebu :?: :!: :?: sve se može rešiti na jedan civilizovaniji način :!:

Tući čoveka zato što radi svoj posao roll mislim da takvo nešto ni u Africi nije vidjeno
Sačuvana

Proud son of Svarog!!!
Doreta
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Horoskop: Škorpija
Poruke: 758




« Odgovor #21 poslato: 14.06.2006. 19:55:05 »

Citat: "Vlad Dracul"
Citat: "doreta"
E, ako neshto mrzim to je nasilje bez potrebe...  :evil:


Off > Kad nasilje ima potrebu :?: :!: :?: sve se može rešiti na jedan civilizovaniji način :!:



 OFF> Vlad, u Srbiji malo teze, veruj mi...
Sačuvana
Vlad Dracul
Experimental Period
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milic Filipovic
Mesto: Pozega
Lokacija: Bakionica
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 1876




« Odgovor #22 poslato: 14.06.2006. 20:10:53 »

(at)doreta - Ma znam ja kako je u Srbiji ali ne mislim da je to rešenje bilo čega :!: mislim razbiću nekome glavu danas da bi on meni razbio glavu sutra :?: baš lepo i tako ćemo da razbijamo glave jedan drugom ceo život... gde su kompromisi i tolerancija i zdrav razum roll

Sve više ličimo na neku Afričku državu nego na Evropsku :evil:
Sačuvana

Proud son of Svarog!!!
filler
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Filipos Domesticus
Mesto: Ispred Ekrana
Lokacija: Ni na nebu ni na zamlji
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 1431


..::Hackintosh 10.5.6::..



WWW
« Odgovor #23 poslato: 14.06.2006. 21:29:02 »

Sve vise licimo na jednu rupu, prazan prostor u Evropi nego sto licimo na drzavu. Ali, nije rec o nasoj drzavi vec o gradskom prevozu.

Da se nadovezem za kombi prevoznike. Uspeo sam danas na stanici da vidim da na prednjoj strani stoji istaknut pravac u kome se krece tipa "Sevojno" itd, kao i parce papira sa overenim pecatom, pa predpostavljam da je legalno, sta znam smile

I, da sve vise vidjamo po gradu "Zlatan Reisen" autobuse. Valjalo bi da se uvede i jos prevoznika za sto vise pravaca, kako bi uticaj konkurencije uspeo da smanji cenu lokalnog, kao i medjugradskog prevoza.

Mada, ovi kombiji me neverovatno podsecaju na africke zemlje, mozda Vlad je i vise u pravu nego sto i sam misli da jeste :-D
Sačuvana

Dell Inspiron 531
Hackintosh iDeneb 10.5.6
Voodoo kernel 9.5.0
AMD X2 4000+
4GB Kingstone 800MHz
Ainhoa
Contra la corriente hasta el fin!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: where R.P-yatz meets Tzareenah
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 551



« Odgovor #24 poslato: 15.06.2006. 00:23:42 »

Чак и у Африци ("Африки", што би рекао Јосип Броз  Cool ) се зна неки ред, ма колико сиромашни били. Свакао да су им превозна средства шуга, али барем не касне.

Ово што се дешава у Ужицу је распад система. Дезинтеграција. Колапс. А и ови аутобуси које видимо и којим се возимо могу се упоредити са призором човека који упадне у живи песак, ба се батрга и копрца, не би ли остао на површини.
Sačuvana

Stranice: [1] 2  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.239 sekundi sa 35 upita.