Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Huliganstvo u Užicu  (Pročitano 6824 puta)
vladegasac
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Država: Srbija
Poruke: 12


« poslato: 13.08.2009. 04:26:48 »

U kasnim noćnim i ranim jutarnjim satima, dana  12.08.2009 ,na prostoru  OŠ "Nade Matić" , ulice Kursulina i Hadži Melentijevoj došlo je do obračuna do sada neutvrđenih huliganskih grupa.Prema proceni građana u obračunu grupa je učestvovalo negde oko 100 učesnika.
Vandalsko ponašanje ,tuča i huliganstvo je trajalo nekoliko sati i tom prilikom je načinjena materijalna šteta na nekoliko automobila i stambenih objekata.
Jedna velika zanimljivost vezana za ovaj događaj je ta što jedan veoma bitan subjekat koji je trebao da se uključi u ovaj događaj ,iz do sada nepoznatih razloga je zatajio i pojavio se u veoma malom broju i to na početku kada su se grupe okupljale i organizovale i na  kraju čitavog performansa huliganskih grupa a glavni deo su preskočili iz njima znanih razloga. Taj veoma bitni subjekat je naša POLICIJA.
Građani pomenutih ulica su može se slobodno reći u šoku i neverici . Do sada stvari koje su gledali na malim ekranima naših TV prijemnika sada su imali čast da vide LIVE , virkajući iza zavese . Srećom po građane da među njima nije imalo mnogo hrabrih pa je omiljeni Srpski sport "kurčenje " ovaj put izostao i  svi su se pojavili na terasama i  ulicama po završenom performansu huliganskih grupa.
Sačuvana
Igor
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 22



« Odgovor #1 poslato: 13.08.2009. 06:11:49 »

Strasno, sta reci drugo.I sam "dogadjaj" i "reakcija" policije su za svaku osudu.
Sačuvana
daffy
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Dusko
Mesto: Grad
Lokacija: Dvorac
Država: Duskolonija
Horoskop: Strelac
Poruke: 1300


« Odgovor #2 poslato: 13.08.2009. 07:40:22 »

policija po duznosti nesme da se mesa dok se guzva ne zavrsi tek kad se sve smiri oni dodju da popisu rezultate al za taj vandalizam nisam siguran to bi trebalo da su obavezni da cuvaju gradjane i njihovu imovinu bez obzira na okolnosti
Sačuvana
jelenica_ue
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Hlubek Supurović
Lokacija: centar
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 2278




Najforumaš 2008
« Odgovor #3 poslato: 13.08.2009. 16:11:30 »

Kad se to desilo Huh? Nije valjda da sam to prespavala Huh?
Lepo procitah ponovo, vidim da je bilo u toku noci dok sam ja na poslu ...
Sačuvana
vladegasac
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Država: Srbija
Poruke: 12


« Odgovor #4 poslato: 13.08.2009. 17:26:31 »

Događaj se odigrao 12.08.2009 u peridu od 01:00 do 03:00
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #5 poslato: 13.08.2009. 17:38:51 »

Nist anisam primetio. Preksinoc i sinoc sam cuo na ulici neku grju ali nista neobicniju od svakodnenve koju prave klinci koji se vracaju iz grada kuci.

Srecom, pa mi auto sinoc nije bio ispred zgrade smile
Sačuvana

REE
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Aleksandar
Mesto: Uzicka republika
Lokacija: Slovenija
Država: Srbija
Horoskop: Vaga
Poruke: 251


Vise volim da sam zadovoljan nego da sam u pravu


« Odgovor #6 poslato: 13.08.2009. 17:40:34 »


policija po duznosti nesme da se mesa dok se guzva ne zavrsi

Jel ima neko upoznat sa zakonom da potvrdi ovo ? Meni deluje malkice nelogicno smile
Sačuvana

Chuck Norris doesn’t wear a watch, HE decides what time it is
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #7 poslato: 13.08.2009. 17:54:33 »

Imash zakon o policiji na sajtu mupa pa nadji shta te interesuje Cheesy
Sačuvana
REE
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Aleksandar
Mesto: Uzicka republika
Lokacija: Slovenija
Država: Srbija
Horoskop: Vaga
Poruke: 251


Vise volim da sam zadovoljan nego da sam u pravu


« Odgovor #8 poslato: 13.08.2009. 18:15:20 »

nasao ovo:
III П Р Е К Р Ш А Ј И
Члан 6.
Ко свађом или виком ремети јавни ред и мир или угрожава безбедност грађана - казниће се новчаном казном од 500 нових динара или казном затвора до 20 дана.
Ко угрожава сигурност другог лица претњом да ће напасти на живот или тело тог или њему блиског лица - казниће се новчаном казном до 700 нових динара или казном затвора до 30 дана.
Ко вређањем или злоупотребом другог, вршењем насиља над другим, изазивањем туче или учествовањем у њој, угрожава спокојство грађана или ремети јавни ред и мир - казниће се новчаном казном до 1.000 нових динара или казном затвора до 60 дана.
Кад се прекршај из ст. 1. до 3. овог члана изврши у групи - казниће се казном затвора до 60 дана.

nesto smesne ove dinarske kazne smile
Sačuvana

Chuck Norris doesn’t wear a watch, HE decides what time it is
Igor
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 22



« Odgovor #9 poslato: 13.08.2009. 19:24:03 »

Koliko sam cuo sukobile su se dve grupe navijaca, lokalni navijaci FK Sloboda i Delije, stim sto su Delije dobile pojacanje iz okolnih gradova. I izgleda da je ovo samo pocetak. Bar se hitna lepo naradila imali su celu noc posla.A za policiju nemam komentar, masovna tuca, gomila poziva i oni ne reaguju.Zakon ne poznajem ali vidim da ih ima u povecem broju kad je neki strajk ispred vlade i kad treba tuci radnike koji po par godina nisu primili plate. Kao, nek se deca malo igraju (a ako cemo iskreno ni ja se ne bih mesao pustio bih da se poubijaju medju sobom).
Sačuvana
milorad
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Poruke: 373



« Odgovor #10 poslato: 13.08.2009. 22:40:20 »

Ajd sto su se oni tukli nego sto polupase onolike aute kolega mi rece da ni jedan auto nije ostao čitav od igralista gore do raskrsnice svi su polupani obicno stakla prednja i zadnja ali svaki ...
Sačuvana
jelenica_ue
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Hlubek Supurović
Lokacija: centar
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 2278




Najforumaš 2008
« Odgovor #11 poslato: 14.08.2009. 02:01:00 »

Koja sreca sto odoh autom na posao sinoc ...
Sačuvana
Marka
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Nenad Markovic
Mesto: Uzice
Poruke: 2


« Odgovor #12 poslato: 18.08.2009. 07:57:04 »

Da se ne bih kasnije prepirao sa neinformisanim licima, naglasavam da su ovo informacije "iz prve ruke"
Obracun dve navijacke grupe se desio na vise mesta u gradu, a najmasovnija je bila kod OS "Nada Matic". Malo je poznata informacija da PU Uzice nema dovoljan broj pol. sluzbenika, ali se pojacanim radom i preklapanjem policijskih patrola uspeva odrzati bezbednost u gradu na zavidnom nivou. Konkretno, te veceri, je bila specificna situacija jer je PU Uzice ujutru u 06,00 casova slala Interventu jedinicu policije (oko 30 policajaca) za Beograd, a povodom najavljenog protesta malinara. Naravno, ti ljudi su morali da odmaraju pre polaska i doslo je do neizbeznog manjka ljudi koji ostaju zaduzeni za odrzavanje JRM-a. Reci cu i to da je te veceri bilo oko 10-ak pol. sluzbenika koji su zaduzeni da postupaju po narusavanju JRM-a, sto je mali broj za uspostavljanje narusenog JRM-a u vecem obimu.
Potegli ste pitanje novcanih kazni, i zelim da vam kazem da ima i dopuna zakona koji je pisan pre 10-ak godina, a to je da novcana kazna po clanu 6. Zakona o JRM-u iznosi od 5,000 do 25,000 hiljada dinara. Ovo je konkretan primer, tako je i za ostale prekrsaje. Odnosi se samo na novcane kazne.
Npr. za nenosenje Licne karte predvidjena je novcana kazna u iznosu od 5,000 do 25,000 dinara. Ukoliko lice odbije da pokaze Licnu kartu na uvid pol. sluzbeniku, predvidjena novcana kazna iznosi od 25,000 do 50,000 dinara.
Ako Vas interesuje jos nesto povodom ovoga, slobodno pitajte.
Sačuvana
klackalica
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Lepa Brena
Država: SRB
FaceBook: ima
Horoskop: Devica
Poruke: 631



« Odgovor #13 poslato: 19.08.2009. 08:58:21 »


 Malo je poznata informacija da PU Uzice nema dovoljan broj pol. sluzbenika, ali se pojacanim radom i preklapanjem policijskih patrola uspeva odrzati bezbednost u gradu na zavidnom nivou.


Srećom po bezbednost, OVIH ima sasvim dovoljno da mene za volanom zaskaču na svakoj raskrsnici i svakom drugom pešačkom prelazu. Ma samo li zastanem negde na pet sekundi, jedan iskače preda me, kao da samo mene čeka. Koliko vremena samo na mene utucaju, trebalo bi im još desetak hiljada policajaca da pokriju ostatak grada.
Sačuvana
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #14 poslato: 19.08.2009. 20:39:08 »

Па баш због тих што сваки час застају на "5" минута, настаје општи хаос у граду, од музеја ка тргу и од музеја ка Ракијском Пијацу... Не помаже ни скутер, неки дан боље да сам пешке ишао него мопедом... Таксисти су посебна прича...
Sačuvana
klackalica
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Lepa Brena
Država: SRB
FaceBook: ima
Horoskop: Devica
Poruke: 631



« Odgovor #15 poslato: 01.09.2009. 07:35:14 »

Kad malo porasteš, formiraš svoju porodicu i počneš aktivno da doprinosiš zajednici, prvenstveno svojim radom, bićeš u situaciji da moraš otići po decu u vrtić koji je na suprotnoj strani grada, ili kod lekara, ili do Kviska u nedeljnu nabavku hemije, ili od jedne do druge apoteke... tu su zatim odlasci u banku, Poresku upravu i ostale institucije. I logicno je da ljudi moraju da zastanu na minut ili pet ili deset da bi odrađivali neke svoje obaveze koje ti srećom još nemaš pa i nemaš pojma o čemu pričam. Šta da radi čovek koji sa Senjaka dođe u grad da plati struju i ostale dažbine? Naravno da mora negde parkirati auto na kratko. Ti to još ne znaš jer i ne znaš šta je plaćanje dažbina, kao ni gde se sve to obavlja, jer to još uvek (blago tebi) obavljaju za tebe tvoji roditelji. A dokoni i (o)besni mladi skuteraši vitlaju svojim skuterima, iskaču mi i ispred desnih i ispred levih točkova, pretiču me dok vozim niz Dovarje, šibaju kroz crveno na semaforu, uleću u raskrsnice da prolete iako nemaju prvenstvo prolaza i time doprinose još većoj gužvi i krkljancu. O maltretiranju nad čulima, prvenstveno sluha, koje ti prdavci proizvode, da i ne govorim.
Da, taksisti su posebna priča. Iako nekad umeju da naprave gužvanjac, naročito na Parizu, dragoceni su svim onim polumrtvim babama sa cegerima sa pijace jer ih budzašto razvoze preko brda. Penzioneri sada umiru potpuno odmorni, zahvaljujući taksistima. Isto tako, obrati nekad pažnju, uvek će oni prvi stati da propuste pešake ili da puste nekoga da se uključi na vrlo prometnu saobraćajnicu (npr. da se neko od groblja ili Karađorđeve uključi niz Dovarje dok su kolone u toku). Hoću reći, većina njih su pravi "saobraćajni drugari", iako ima i znatno manji broj onih koji ni volan ne umeju da drže, ali ih je ogromna većina ok.
Sačuvana
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #16 poslato: 01.09.2009. 17:44:22 »

Јбг, не знам шта је плаћање дажбина, плата ми је исувише мала и поред преко 6 година стажа, а са таквом малом платом не могу да живим као подстанар Sad искрено волео бих, али тако ми је како ми је ... Ал за те ситне послове по граду сам набацио себи кинески скутер на рате, па не морам да бринем где ћу паркирати кола (која ћу од своје плате купити у Пенговим м**има) smile
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.972 sekundi sa 35 upita.