Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Idu izbori da vidimo ko ce prvi spomenuti bazen  (Pročitano 6499 puta)
milorad
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Poruke: 373



« poslato: 13.04.2008. 23:26:18 »

Da nam treba bazen to svi znamo , al bas lepo zvuci kad pocnu da nas lazu  pa ih samo gledam kako ce ovo kako ce ono .....ono sto nisu uspeli to i ne spominju nego idu neke nove projekte lepse za uvo ...bas su jadni ... Angry
Sačuvana
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #1 poslato: 13.04.2008. 23:48:47 »

Nadam se da ce Jovan Markovic pobediti. Ne zato shto je DSovac vec zato shto ga znam kao poshtenog i choveka od rechi. Ne sumnjam da ce dati sve od sebe da reshi neka bitna pitanja shto se tichu grada. I taj bazen, ako se ikada o njemu ozbiljno bude diskutovalo, verujem da ce Markovic to doterati do kraja...
Sačuvana
milorad
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Poruke: 373



« Odgovor #2 poslato: 14.04.2008. 03:10:56 »

ma ja posle svega ne znam dal je bolje da bude posten pa nista da ne uradi il da bude neka mutljavina ko ovaj Velja pa nek krade al neka uradi bezen ,sta me briga za njega kolko ce se nadrpati ....a za ovog gore ..ma navikli smo mi na ovake....
Sačuvana
keselj
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Sevojno
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 24


MI SMO ERE I BUDIMO PONOSNI!!! :-)


« Odgovor #3 poslato: 17.04.2008. 01:28:53 »

Napravice vam bazen, ako vam je toliko potreban, ali ce zato imati mnogo vise mesta i prostora za nas u Sevojnu Grin i voda ce biti mnogo cistija!!! Cheesy
Sačuvana
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #4 poslato: 17.04.2008. 14:09:24 »

Ako cesh iskreno, proshle godine nisam ni ishao na vash bazen...smile Tako da mi ni u Uzhicu ne treba jer nije mi daleko da se iscimam do Pozhege. Shto se mene tiche, prestao sam da gajim lazhne nade o tom chudesnom bazenu u Uzhicu... Fak.
Sačuvana
Ugljesa
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Poruke: 455




Najforumaš 2008
« Odgovor #5 poslato: 17.04.2008. 17:35:36 »

Има пет година како нисам отишао на ваш базен, много вам је прљава вода. И севојничани су ми постали некако као шиптари (хоће људи да се отцепе од нас) smile, гледају те попреко када виде да ниси из Севојна.
Sačuvana

keselj
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Sevojno
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 24


MI SMO ERE I BUDIMO PONOSNI!!! :-)


« Odgovor #6 poslato: 17.04.2008. 17:48:36 »

Iskreno da ti kazem nisam ni ja isao dugo na bazen iz cistog razloga sto je velika guzva, a sto se tice tog odcepljenja, zar cela prica oko tog gradskog bazena ne lici na to da je Sevojno vec odcepljeno od grada. " Uzice jos uvek nema svoj bazen!!! " Cry Sta ces da smo svi ravnopravni niko ne bi poveo uopste tu pricu. A sto se tice Sevojnicana, mozda je slika koju si ti prikazao u neku ruku tacna, ali mislim da je to reakcija na sve sto dozivljavamo od strane grada. A sto se mene licno tice, mi smo svi isti i ako treba da se nesto radi u CELOM gradu, treba da radimo svi zajedno, a ne da nastavljamo ovako. Licno mislim da su jedan otvoreni bazen i plaza koje imamo u GRADU, dovoljni za sve nas, a da bi trebalo samo da se napravi zatvoren bazen. Nadam se da ce ako ne na ovim, onda na nekim sledecim izborima doci neka vlast ( nisam stranacki opredeljen, vec realisticno ), koja ce nas sve staviti u jedan kos i da ce tako pretati sva prepucavanja oko svega.
Sačuvana
knezofil
Mel
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Poruke: 571


srednji je prednji ako ispred njega ima pozadi


« Odgovor #7 poslato: 17.04.2008. 18:20:29 »

ja bih bio zadovoljan da pozstoji zatvoren bazen, pa nek bude u sevojnu, bilo gde. ako smo postali "grad", treba da se naviknemo da koristimo gradski prevoz... ne moze sve u krugu glavne ulice smile
Sačuvana
lakshmi mital
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
ivan veselinovic
Mesto: uzice
Lokacija: senjak
Država: srbija
Horoskop: Vaga
Poruke: 192


« Odgovor #8 poslato: 17.04.2008. 18:57:50 »

Meni je Sevojno preko brda,tako da..., al sumnjam da ce skoro biti tog bazena smile04
Sačuvana
keselj
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Sevojno
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 24


MI SMO ERE I BUDIMO PONOSNI!!! :-)


« Odgovor #9 poslato: 17.04.2008. 20:42:41 »


ja bih bio zadovoljan da pozstoji zatvoren bazen, pa nek bude u sevojnu, bilo gde. ako smo postali "grad", treba da se naviknemo da koristimo gradski prevoz... ne moze sve u krugu glavne ulice smile

O tome sve vreme i govorim. U Uzicu se radi isto kao i u Srbiji. Sta je Beograd za Srbiju to je Centar za Uzice. Pa valjda bi trebalo malo i da se sirimo, a ne sve vise i vise da se skupljamo.
Sačuvana
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #10 poslato: 17.04.2008. 21:02:27 »

I ja mrzim face kojima je, sve shto nije na glavnoj ulici, daleko... Nek naprave zatvoren, pa nek bude u Sevojnu, Turici, Pori, nije bitno. Samo da ima gde da se pliva.
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #11 poslato: 17.04.2008. 21:36:26 »

Uoste nije problem gde se sta nalazi nego sto nema odgovarajuce infrastrukture.

Ako malo razmislite, cak i Bela Zemlja nije daleko od centa grada i vrlo lako to moze da bude samo jos jedan deo grada.

Problem je sto nemamo odgovarajucu infratrukturu. Sve dok neko ko zivi u Turici, Sevojnu, na Beloj Zemlji ili cak i u Krcagovu, ne bude imao komociju kakvu ima da zivi na Trgu, uvek ce postojati taj problem razlicitog kvaliteta zivljenja i teznje svih da zive u centru.

Sve dok ne budemo imali uslova je maltene svejedno da li zivis u centru, u Krcagovu, u Turici, u Sevojnu i na Beloj Zemlji, a da ti je sve sto ti treba lako dostupno ukomsiluku, ili ako nije, da ti je lako dostupno javnim pervozom, bicemo nezadovoljni i necemo na bazen u Sevojnu gledati kao da je u Uzicu. Ne zato sto se mi nesto mrzimo ili tako nesto, nego prosto, to je cinjenica - da odes na bazen u Sevojnu, to moras da isplaniras, ili da imas svoj prevoz ili da se uklapas u los javni prevoz.

Stvar je takva da bi u teoriji mogli da imamo takav javni prevoz da je zaista svejedno da li zivis u Sevojnu ili na Beloj Zemlji, jer, kada izadjes is kuce, treba ti 10 do 20 minuta do centra. Takodje, kada bi smo imali takav standard, da nam ne predstavlja problem da tri-cetiri ili sedam puta dnevno 'skoknemo' kolima do grada, opet za tih 10 - 20 minuta voznje, onda se ne bi smo svi gurali da zivimo u centru.

Pricam o prevozu ali mislim na sve apsekte zivljenja. Uporedite nekga ko civi u zgraduu centru, sa nekim ko zivi na periferiji. Ovaj prvi, se spusti liftom na ulicu i sve mu je pod rukom, ovaj drugi, sve mora unapred da planira i da se uklapa. Dovoljno je vec ziveti na onoj strani reke prema Zabucju pa da se osetite kao gradjanin drugog reda, a kamoli da zivite u Krcagovu, Turici, Sevojnu ili negde dalje.

Zbog toga je mozda i dobro ovo sto je Uzice dobilo status grada, jer ce sada ove sredine koje jesu i nisu u Uzicu dobiti prostora da se razvijaju kao zaokruzene i samostalne celine, koje ce svojim stanovnicima da obezbede odgovarajuci nivo standarda u kvalitet zivota a mozda i da se medjusobno infrastrukturno tako povezu da postanu jedna celina.

Cela prica sa bazenom u Turici u stvari nema smisla, jer ce taj bazen opet biti nedostupan gradjanima - nista manje nego sto je to bazen u Sevojnu. Naravno, nije problem da bazeni budu u Turici i Sevojnu (i dva su malo), nego da nam budu dostupni, da mozemo da popodne naprasno odlucimo da odemo na bazen, a ne da odlazak na bazen bude celodnevna aktivnost koja se unapred planira, ili da mozemo decu da posaljemo na bazen, a da ne razmisljamo o tome kako ce da odu i kako ce da se vrate.
Sačuvana

keselj
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Sevojno
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 24


MI SMO ERE I BUDIMO PONOSNI!!! :-)


« Odgovor #12 poslato: 18.04.2008. 06:30:14 »

Ne znam Pedja, vidjao sam dosta onih mini buseva po gradu kojisaobracaju ka raznim lokacijama grada, npr. Senjak - Sarica osoje - Senjak, Turica - Carina..., samo ne znam kakav im je redvoznje i koliko polazaka u toku dana imaju. Ali sto se Sevojna i gradskog prevoza tice, tu ne mogu da se pozalim, jer prvi autobus iz Sevojna za Duboki potok krece uujutru u 5.15 h, a poslednji u 23.30 h, a u razmacima od 15 minuta do pola sata, s' tim sto poslednja cetiri u 20.30 h, 21.30 h, 22.30. h i 23.30 h idu na sat vremena. A ima tu i prevoz koji saobraca na relaciji Pozega - Sevojno - Uzice - Zlatibor ili Uzice - Gorjani. I plus na sve to dodju i linijski taksi prevoznici. Tako sto se bar toga tice sam zadovoljan, ali sa druge strane, sam i nezadovoljan, sto si ti rekao zbog standarda. Nije tesko pronaci prevoz, ali ako treba po pet - sest puta da odes u grad i da sevratis treba ti 400 - 500 dinara. A ko ima svoj automobil koji ima racionalnu potrosnju moze sa tim novcem i vise puta da ode u grad i nazad.
Ali nadam se da ce biti uvedene jos neke gradske linije koje ce saobracati isto kao i prva gradska linija.
I jos nesto, kad prodju izbori i kada se formira Gradska skupstina i kada se donese novi statut, Statut grada Uzica, teritorijalno ce grad biti podeljen na pet opstina: Sevojno, Krcagovo, Centar, Cajetina i Zlatibor, s' tim sto ce Cajetina i Zlatibor imati i dalje imati bliske veze, tako da smo i formalno po zakonu ( mislim na broj stanovnika ) stekli pravo na status grada. I veoma se nadam da cemo to pravo svi dobro iskoristiti i da cemo se, umesto da vodimo ovakve polemike, sastati na ovom forumu i razgovarati o tome kako smo se proveli, da imamo gde da izadjemo, da smo bili negde na kupanju, skijanju i sl.
MORAMO POVRATITI ONAJ ERSKI DUH  Cheesy KOJI SE IZGUBIO!!!
Sačuvana
Ugljesa
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Poruke: 455




Najforumaš 2008
« Odgovor #13 poslato: 18.04.2008. 06:48:13 »


Uoste nije problem gde se sta nalazi nego sto nema odgovarajuce infrastrukture.

Ako malo razmislite, cak i Bela Zemlja nije daleko od centa grada i vrlo lako to moze da bude samo jos jedan deo grada.

Problem je sto nemamo odgovarajucu infratrukturu. Sve dok neko ko zivi u Turici, Sevojnu, na Beloj Zemlji ili cak i u Krcagovu, ne bude imao komociju kakvu ima da zivi na Trgu, uvek ce postojati taj problem razlicitog kvaliteta zivljenja i teznje svih da zive u centru.

Sve dok ne budemo imali uslova je maltene svejedno da li zivis u centru, u Krcagovu, u Turici, u Sevojnu i na Beloj Zemlji, a da ti je sve sto ti treba lako dostupno ukomsiluku, ili ako nije, da ti je lako dostupno javnim pervozom, bicemo nezadovoljni i necemo na bazen u Sevojnu gledati kao da je u Uzicu. Ne zato sto se mi nesto mrzimo ili tako nesto, nego prosto, to je cinjenica - da odes na bazen u Sevojnu, to moras da isplaniras, ili da imas svoj prevoz ili da se uklapas u los javni prevoz.

Stvar je takva da bi u teoriji mogli da imamo takav javni prevoz da je zaista svejedno da li zivis u Sevojnu ili na Beloj Zemlji, jer, kada izadjes is kuce, treba ti 10 do 20 minuta do centra. Takodje, kada bi smo imali takav standard, da nam ne predstavlja problem da tri-cetiri ili sedam puta dnevno 'skoknemo' kolima do grada, opet za tih 10 - 20 minuta voznje, onda se ne bi smo svi gurali da zivimo u centru.

Pricam o prevozu ali mislim na sve apsekte zivljenja. Uporedite nekga ko civi u zgraduu centru, sa nekim ko zivi na periferiji. Ovaj prvi, se spusti liftom na ulicu i sve mu je pod rukom, ovaj drugi, sve mora unapred da planira i da se uklapa. Dovoljno je vec ziveti na onoj strani reke prema Zabucju pa da se osetite kao gradjanin drugog reda, a kamoli da zivite u Krcagovu, Turici, Sevojnu ili negde dalje.

Zbog toga je mozda i dobro ovo sto je Uzice dobilo status grada, jer ce sada ove sredine koje jesu i nisu u Uzicu dobiti prostora da se razvijaju kao zaokruzene i samostalne celine, koje ce svojim stanovnicima da obezbede odgovarajuci nivo standarda u kvalitet zivota a mozda i da se medjusobno infrastrukturno tako povezu da postanu jedna celina.

Cela prica sa bazenom u Turici u stvari nema smisla, jer ce taj bazen opet biti nedostupan gradjanima - nista manje nego sto je to bazen u Sevojnu. Naravno, nije problem da bazeni budu u Turici i Sevojnu (i dva su malo), nego da nam budu dostupni, da mozemo da popodne naprasno odlucimo da odemo na bazen, a ne da odlazak na bazen bude celodnevna aktivnost koja se unapred planira, ili da mozemo decu da posaljemo na bazen, a da ne razmisljamo o tome kako ce da odu i kako ce da se vrate.


Ја живим у Турици, и не нешто се не осећам као грађанин другог реда. Није ми проблем да пешице одем до центра, 15-20 минута шетње и ту сам. Све ми је ту на дохват руке, имамо школу, пошту, апотеку, обданиште, река је близу, линија Д.Поток Севојно, итд. Никада се не бих мењао са неким ко живи у центру, у стану, без дворишта и терасе.

Што се тиче базена у Турици, мислим да није баш проблем доћи до њега, два тунела од плаже и ту сте.
Sačuvana

GradjaniN
(pas koji ne ide u raj)
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 336




« Odgovor #14 poslato: 18.04.2008. 09:47:52 »

Gradili bazen u turici ili u centru meni je sasvim svejedno poshto zhivim bash izmedju. Na to da li cu i koliko dolaziti uticace pre svega cena i ponuda, a mislim da je to i razlog zashto se i bazen u sevojnu manje posecuje ako je to vec sluchaj. Inache podrzhavam ideju gradnje zatvorenog bazena (jednog onako poveceg koji bi mogao da sluzhi iza vaterpolo utakmice, pa da dobijemo i sportski klub usput) iz prostog razloga radi povecanja raznolikosti sadrzhaja koje grad mozhe da ponudi, a i lichno mi se vishe svidja mogucnost "brchkanja" u zatvorenom okruzhenju.

Shto se tiche priche o infrastrukturi i dostupnosti i o tome koliku ko ima komociju to su vec jako relativne stvari. Ja lichno ne bih preshao da zhivim u centar jer mi vishe odgovara da budem tu gde jesam na poluperiferiji. Okruzhenje mi je prirodnije (vishe drveca i zelenila, a manje nepotrebnog betona u okolini) a ni centar mi nije bogzna shta daleko - oko desetak minuta peshke taman da dobijem kakvu takvu fizichku vezhbicu. No razlichiti ljudi imaju razlichite potrebe.

Neki objekti u gradu su prosto unikatni i dok je tako prosto moraju da budu nekome blizu a nekome daleko.
Sačuvana

visina: u manjku
tezhina: u vishku
hrabrost: vojnichka
inteligencija: samo u elementarnim tragovima
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #15 poslato: 18.04.2008. 17:03:59 »


Shto se tiche priche o infrastrukturi i dostupnosti i o tome koliku ko ima komociju to su vec jako relativne stvari. Ja lichno ne bih preshao da zhivim u centar jer mi vishe odgovara da budem tu gde jesam na poluperiferiji. Okruzhenje mi je prirodnije (vishe drveca i zelenila, a manje nepotrebnog betona u okolini) a ni centar mi nije bogzna shta daleko - oko desetak minuta peshke taman da dobijem kakvu takvu fizichku vezhbicu. No razlichiti ljudi imaju razlichite potrebe.


Ali, nije pitanje sta tebi licno odgovara ili ne odgovara nego sta generalno ima uticaj na ponasanje i razmisljanje populacije.

Kada zelite da resite neki problem, osnovna stvar je da taj problem ne gledate iz svog licnog ugla, nego da napravite distancu i zaista vidite u cemu je stvar.

To sa odzavanjem fizicke kondicije je univerzalna sala, medjutim zivot nije odrzavanje kondicije. Kome je do toga ima prostor za rekreaciju. Ljudi ne odlaze u centar zato sto vole ili da bi odrzavali kondiciju nego zato sto to moraju, nekada i vise puta dnevno i obicno moraju da idu sa kolima jer drugacije ne mogu da zavrse ono sto moraju (recimo kada idu u obimniju kupovinu). Deset minuta od centra u Uzicu po pravilu znaci UZBRDO., a to znaci na primer da sebi ne mozete da dozvolite luksuz da nesto zaboravite, bilo da ponesete od kuce, bilo da recimo kupite u centru, jer to znaci jos jedno debelo fizikalisanje, pa makar se radilo o jednom srafu.
Sačuvana

Ugljesa
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Poruke: 455




Najforumaš 2008
« Odgovor #16 poslato: 18.04.2008. 18:04:08 »

Није битно да ли живите на периферији или у центру, када је цело Ужице је једна велика селендра. Чачак нас је одавно престигао, све чечће идем у Чачак када купујем нешто, зато што то не постоји у Ужицу или је прескупо. На пример нико у Ужицу не купира псима уши како треба, па власници паса морају да иду у Чачак. У целом Ужицу нигде нема да се купи ројал канин храна за псе, али зато у Чачку има ројал канин шоп, само са том храном.  Када се купује одело за другарско или матурско, опет се иде у Чачак зато што код нас не постоји никакав избор а и цене су високе. Приметио сам да су њима све улице равне као писта, нигде да видиш рупу, док је код нас све осим главне улице као макадам. Има тога још, глупо је више да набрајам, оцрнећу свој град.  smile
Sačuvana

Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #17 poslato: 18.04.2008. 18:36:22 »

Izgleda da nas dva idemo u razlicite Cackove smile Ja losijih ulica ne videh nigde nego u Cacku smile

Sto se trgovine tice, to je, opet, stvar lokalne politike. Kao i u svemu, populacija reaguje na sve promene uslova svojim ponasanjem. Sa trgovinom se upravo to desilo. Svojevremeno je uzicka trgovina bila sve i svja u zapadnoj Srbiji. Medjuitim, promenili su se uslovi, nasa trgovina je svedena na piljarstvo, a piljari rade po vrlo prostom principu: kupuju tamo gde im je najjeftinije a prodaju sto skuplje u prodavnici na cosku, svojim komsijama.

Cacani su se tu nasli, i tako sada u Uzicu sta god da kupite u radnjama, uglavnom je to 'nabavljeno' u Cacku.

Nazalost, to je tesko promeniti jer je neophodan ozbiljan zaokretu u politici, koji bi omogucio da se nasa trgovina revitalizuje. Jedan od bitnih preduslova je da se ponovo otvori trziste prema Bosni, a da se trgovina sa Crnom Gorom regulise na nacin koji je povoljan za srpsku trgovinu (sada je uglavnom povoljan samo za crnogorsku).

Na ovako zatvorenom trzistu, Cacani su u povoljnoj situaciji jer se nalaze na raskrsnici puteva koji povezuju razna trzista. Mi vise nismo na takvoj raskrsnici, vec smo u zaledjini, na kraju svih tokova roba i novca - mi nemamo kome dalje da prodamo robu. Nasa trgovina je zatvorena na loklano trziste a to znaci da je promet mali i da nema uslova da se razvijamo kao trgovinski centar, vec naprotiv, postajemo vezani za neki drugi centar, a sada je to Cacak.

Sve sto to da preslikati i na pitanje bazena, ako koriscenje bazena gledas kao robu. Cim ne psotoje dobre insfrastukturne mogucnosti komunikacije, u nasem slucaju kretanja ljudi, prestaje i promet robe, a ljudi traze drugacija resenja kako da do iste robe dodju na njima povoljniji nacin - u nasem slucaju, gradnjom bazena koji je na povoljnijoj lokaciji (mada je veliko pitanje koliko je Turica povoljnija lokacija).

Sačuvana

Ugljesa
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Poruke: 455




Najforumaš 2008
« Odgovor #18 poslato: 18.04.2008. 20:15:47 »

Направиће нам базен, али у Чачку. Није ни далеко, неких 45 мин вожње. Ко ће ићи до Турице, узбрдо је, а до Чачака све равно. smile
Sačuvana

batwoman
Nepopravljivi optimista
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Ime i prezime:
B B
Mesto: Uzice
Lokacija: Centar
Država: Serbia
Horoskop: Ovan
Poruke: 213


Ne brinem i ponavljam- sasvim obican dan...


« Odgovor #19 poslato: 18.04.2008. 21:51:47 »

Ja mislim da ce ga prvi pomenuti naredni gradonacelnik. Al za svoje potrebe, kod njega kuci...
Sačuvana

Lepa kao jutro sa njim...
milorad
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Poruke: 373



« Odgovor #20 poslato: 18.04.2008. 23:45:25 »

U redu je ova diskusija i vrlo je konstruktivna ....al ja sam mislio na ovakve izjave da prikupimo kao recimo ova od 23.marta 2007

"Dragan Vranić, koordinator Lige za Užice i član Opštinskog veća zadužen za investicije, najavio je izgradnju bazena u prizemnom delu Tehničke škole Radoje Ljubičić, koji bi prvenstveno bio namenjen užičkim osnovcima i srednjoškolcima.
Iako je Užičanima godinama obećavan olimpijski bazen, za koji su se pominjale razne lokacije, za sada je sve još uvek na nivou ideje, opštinska vlast najavljuje gradnju drugog, manjeg bazena, namenjenog mlađim Užičanima.
Prema Vranićevim procenama, samo za građevinske radove potrebno je oko 50.000 evra, a ako novac ne bude prikupljen, taj prostor, kako je rekao, poslužiće za učeničke radionice.
- Ipak nadamo se da ćemo novac prikupiti, tako što ćemo u aprilu organizovati donatorsku večeru, kako bi naši najmlađi sugrađani dobili bazen - izjavio je Vranić, ocenjujući da grad poput Užica ima potencijala da tu investiciju realizuje do kraja ove godine.
On je obajsnio da bi bazen trebalo da bude dug petnaest, a širok pet i po metara, sa najvećom dubinom od 140 centimetara.
Inače, projektom zgrade ove škole, koja je izgrađena pre trideset godina, bila je planirana izgradnja zatvorenog bazena, ali to nije učinjeno, pa je taj prostor još uvek neiskorišćen.
- To je dobra ideja, jer će taj prostor od oko 300 kvadratnih metara u samom centru grada biti uređen i poslužiće za dobrobit užičke dece, rekla je direktorka škole Ljiljana Milić. N. K."

ovo je lepo ...sto su lepo vecerali u aprilu .... Grin a od bazena nista

ma ima jos ovakvih bisera...samo treba malo procackati po vestima...
Sačuvana
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #21 poslato: 06.05.2008. 19:21:45 »

Bazen ce se mozda i napraviti,ali sumnjam da ce biti u Turici.
Sve sto se gradi u gradu,gradi se u krugu centra,a na periferiji nista.Smesno mi je kako zamlacuju narod predizbornim lagarijama...
Kandidati za odbornike MZ Turica obecavaju izgradnju kanalizacije,osvetljenja i asfalta( i u 21 veku neki delovi grada nemaju osnovnu infrastrukturu),bazen se ne pominje.Nigde se ne pominje sta je uradjeno recimo od strane opstine za taj deo grada prosle godine.Kandidati za odbornike su (ne mislim ovim nikoga da uvredim) ljudi sa srednjom skolom.
Komarci,kanalizacija,osvetljenje-prvo to treba resiti,pa zatim razmisljati o bazenu i krupnijim investicijama.
Za 10 dana boravka u Uzicu stekla sam utisak da grad vode nesposobni ljudi,bez ideje...Bice bazen..NEKADA Tongue
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.493 sekundi sa 35 upita.