Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1] 2  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Цигани код сваког семафора !!!  (Pročitano 14862 puta)
Ugljesa
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Poruke: 455




Najforumaš 2008
« poslato: 11.03.2008. 23:17:38 »

Последњих месец дана све је више цигана који перу шоферке, има их на сваком семафору. Све би то било у реду да они раде свој посао како треба. Неки од вас су вероватно видели исто што и ја, гомила цигана и другог олоша испод сваког семафора, перу шоферке са прљавом водурином и распалим крпама. Нема везе што им кажеш да не желиш прање, чим виде црвено на семафору остављају пиво које су до тада пили и прилазе да замажу ауто који је опран и коме није потребно додатно чишћење. Када заврше са "прањем" од власника траже новац за то. Ко зна шта би урадили да не добију новац, вероватно би онако пијани и надрогирани изгребали ауто или нешто слично.

Није ми јасно како им власти дозвољавају да раде то што раде, зар сам ја једини који види ово?
Sačuvana

Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #1 poslato: 11.03.2008. 23:33:18 »

NIsi jedini koji je video, ali nije mi jasno kako ne mozesh da im kazesh da ti nije potrebno pranje...
Meni je to u neku ruku okej. Ako nishta, bar rade neshto "korisno" a ne sede na ulici i prose. Ne krshe nikakav zakon, koliko mi se chini, pa ih niko i ne sprechava u tome shto rade...
Jednostavno im kazesh da ti nije potrebno mackanje shoferke i ne bi trebao da imash vishe problema..ja nisam smile
Sačuvana
Ugljesa
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Poruke: 455




Najforumaš 2008
« Odgovor #2 poslato: 11.03.2008. 23:35:13 »

Од сада носим бејзболку у ауту, па ћу са њом да им мало "објасним" неке ствари.
Sačuvana

dandelion
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Mesto: Uzice
Lokacija: Beograd
Država: Srbija
Horoskop: Ribe
Poruke: 253



« Odgovor #3 poslato: 12.03.2008. 00:32:22 »

Preterujes. I sa raekcijom i sa bejzbol palicom. Njegovo je da proba da ti "opere" soferku, a tvoje je da odbijes ili prihvatis. Oteraj ga recima (ne psovkama i batinama).
Sačuvana
Драгољуб
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Lokacija: Доварје
Država: Србија
Poruke: 1540



« Odgovor #4 poslato: 12.03.2008. 00:49:06 »

Njima i treba dati kintu, bar neshto rade, nekome odgovara da im operu prozore nekome ne...  a onim nishtarijama shto prose po ceo dan i sa kartonskim kutijama zauzmu pola trotoara treba kichmu polomiti.
Sačuvana
jelenica_ue
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Hlubek Supurović
Lokacija: centar
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 2278




Najforumaš 2008
« Odgovor #5 poslato: 12.03.2008. 02:08:23 »

ja im dam kintu da ne mazu smile

Sačuvana
dandelion
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Mesto: Uzice
Lokacija: Beograd
Država: Srbija
Horoskop: Ribe
Poruke: 253



« Odgovor #6 poslato: 12.03.2008. 02:26:56 »

 claps
Sačuvana
Kenny
if ya run..U only die tired..
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Kenny
Mesto: Uzice\Chuklin
Lokacija: Chuklin hood
Država: c:\Srbija
Horoskop: Ovan
Poruke: 1459


What we love to do we find time to do..


WWW
« Odgovor #7 poslato: 14.03.2008. 00:15:29 »

kolko sam skontao u zadnje vreme pojavise se cigosi iz drugih gradova, nisu bili dosada vidjeni ovuda
Sačuvana
Ugljesa
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Poruke: 455




Najforumaš 2008
« Odgovor #8 poslato: 14.03.2008. 00:22:54 »

Неко је "очистио" свој град а цигише послао нама. Још мало па ће наш град да личи на Бангладеш. smile
Sačuvana

Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #9 poslato: 14.03.2008. 02:37:24 »

Pa dosli ljudi iz Beograda smile,ovde ih ima bas mnogo.Ne slazem se sa vasim rasizmom.Ruzno je kako diskriminisete ljude,po boji koze,i naciji.Ima njih koji zive pristojno,i trude se da posteno zarade.Isti takav stav imaju ljudi "preko" o nama.Kada kazes srbin,oni odmah pomisle na najgoru vrstu ljudi.Zato 'oladite,jer su i oni gradjani Srbije,kao i vi.
Sačuvana
saxphotos
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Sasa Negovanovic
Mesto: Uzice
Horoskop: Lav
Poruke: 148



« Odgovor #10 poslato: 14.03.2008. 05:21:01 »


ja im dam kintu da ne mazu smile




A kako to izvedes ? Izadjes pa mu das pare da ne pere ? Ne ebu oni ni 2% to sto ti necec da ti zamazuju auto on radi svoje ne pomaze ni da sviras ni blicas cak ni da krenes autom na njega!
Sačuvana
VooSaa
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Mesto: UE
Lokacija: Ratarska
Država: SER
Horoskop: Jarac
Poruke: 170



« Odgovor #11 poslato: 06.04.2008. 18:45:32 »

Ne znam sto se postavljate tako agresivno prema njima. Ja sam imao ,da kazem, samo pozitivna iskustva sa tim "peracima".Uvek su lepo odradjivali svoj posao, cak stavishe i kad im kazesh da nemash nista para, oni ipak odrade gratis ciscenje Cheesy

Kao sto rece Drogba, za pohvalu je sto su uzeli makar nesto da rade, umesto da sede na trotoarima i da prose.
Sačuvana
radnik
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
radnik
Mesto: Užice
Lokacija: Omladinska
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Blizanci
Poruke: 378



« Odgovor #12 poslato: 08.04.2008. 20:56:09 »

Citat
Za kilogram limenki donosioci u hali na periferiji Prijepolja dobijaju 50 dinara. Jedan mladić limenke sakuplja obilazeći deo barske pruge na biciklu, a na pitanje komšije je li ga sramota što to čini, odgovorio je: "Sramota me je kad nemam!"


Neka svako radi ono sto moze i neka od toga moze da zivi!
A pomenutom mladicu bi CIKLON mogao da pokloni noviji bicikl... Cheesy

Izvor: http://www.prijepoljeonline.com/index.php/Prijepolje/U-Limu-pecaju-flase.html
Sačuvana
Ugljesa
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Poruke: 455




Najforumaš 2008
« Odgovor #13 poslato: 21.08.2009. 05:27:07 »

Писаћу овде да не бих отварао нову тему. Чини ми се да у нашем граду из дана у дан има све више цигана и кинеза. Не може да ми прође дан а да не видим бар 10 једних и 10 других. Или се сви праве луди, или са мном нешто није у реду. Често можете видети кинескиње и наше мушкарце како шетају градом, то сам имао прилике да видим ко зна колико пута. Вероватно је то нека фора за папире, жене се њима за новац, а ове за узврат добијају наше држављанство. Видим да су купили и цео спрат старе робне куће, и сада ће ту да продају смеће нашим људима.

Шта ви мислите о свему овоме? Смета ли вам бар мало што кинези покуповаше цео град и што из дана у дан у наш град пристиже све више цигана?

Осећам да ће сада сви да распале по мени како сам нациста, расиста, итд...
Sačuvana

Rašo
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Škorpija
Poruke: 3321


« Odgovor #14 poslato: 21.08.2009. 18:20:16 »


 Вероватно је то нека фора за папире, жене се њима за новац, а ове за узврат добијају наше држављанство...


Uglješa,  raspitaj se koja je tarifa... Grin
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #15 poslato: 21.08.2009. 19:35:23 »

Nema to veze sa nacionalnom nego drustvenom pripadnoscu.

Kod Kineza mi smeta to sto slabo znaju nas jezik i sto se vrlo lose odnose prema zaposlenima.

Kod Roma, opet, mi smeta sto zive na taj nacin kako zive, ali imam utisak da je to jednostavno njihov nacin. Dok drugima ne stete, to je njihova stvar.
Sačuvana

Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #16 poslato: 22.08.2009. 07:07:58 »

U Uzicu ih jos ima i malo ,ako se uzme u obzir koliko ih ima recimo u Bg,Obrenovcu,Ubu,Valjevu...
Mislim da su cigani veoma pametana narod..
Naprave lepo karton naselje ispod mosta i onda ih grad nagradi stanovima samo da ih makne sa te lokacije ..
Predlozila sam mojim kolegama "beskucnicima" da sledimo njihov primer.Mozda ce nam drzava onda resiti stanbena pitanja..
Uostalom muka mi je vise od toga da Srbi u svojoj drzavi budu gradjani drugog reda.
Sačuvana
rosarosa
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: D.Tucivića
Poruke: 33



« Odgovor #17 poslato: 22.08.2009. 19:58:12 »

Kinezi mi ipak mnogo vise pice po zivcima  smile
Sačuvana
alexg
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
AlexG
Mesto: Užice
Država: Srbija
Horoskop: Škorpija
Poruke: 143


Amicitia Vera Rara Avis In Terra!



« Odgovor #18 poslato: 26.08.2009. 00:00:20 »

U predhodnim postovima, ako se ne varam, na samo jednom mestu sam pročitao reč ''Romi'', sve ostalo su ''Cigani'', ''Cigoši'', ovako-onako. I posle se Srbi ljute kada ih u svakoj drugoj zemlji oslovljavaju sa ''varvari'' ili, najnovije,  ''prasata'' (tj. ''prasad'', sa naslovne strane najtiražnijeg češkog dnevnika, posle nedavnih ''milih'' događaja u Češkoj).

Slažem se sa komentarima da ti ljudi makar nešto rade, pa neka je to i čišćenje stakla, jer kao što je neko ovde napisao, to niti je protivzakonito, niti je zabranjeno. A, ko to ne želi, verujem da im je dovoljno to samo i naglastiti i da isti ti koji to rade, bi samo prošli.
Ne delim mišljenje da su Srbi u svojoj državi građani drugog reda, jer ne može većina biti ''ugrožena'' bilo čime, ali isto tako ne dajem za pravo da su manjine bilo čime ugrožene. Kao retko koja država u Evropi, manjine ostvaruju brojna prava, koja ne bi imali da žive, na primer, u EU.
Iskreno, meni više smeta kada na Trgu, dok se sedi u baštama, mladi Romi zađu među stolove i od gostiju prose, a konobari se ponašaju kao da je to uobičajena pojava. Ipak, ljudi su tu seli da popiju piće, plate isto i jednostavno ne žele da ih bilo ko uznemirava.

Što se tiče Kineza, ja bih rekao da ih ima manje nego ranije. Bar u Užicu. I mene ne čudi njihova želja da dođu da žive ovde. Kao što je nekim ljudima odavde, želja da odu da žive u EU ili USA, tako je prosečnom Kinezu Srbija ''obećana zemlja''. Od jednog sam svojevremeno čuo da je svo vreme mislio da je Srbija u EU, jer je na evropskom kontinentu, pa shvatam da smo mi za neke od njih, ''slika dobrog životnog standarda''.

I na kraju, bez obzira što često možemo da pročitamo nacionalističke ili rasističke komentare pojedinaca, naš narod nije niti nacionalistički niti rasistički i meni je mnogo drago zbog toga.
Sačuvana
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #19 poslato: 26.08.2009. 01:46:14 »

Cigani ne vole da ih zovu Romima.Bar vecina njih to ne voli.
Naziv Ciganin-nije uvredljiv.Uvredljiv je onima koji uvredu svuda traze.
Meni licno smeta to sto ce njima dati stanove iako nista ne rade ,samo da  bi ih sklonili  ispod Gazele!
Cime su oni to zasluzili?
Time sto ruze grad Beograd..
Eto njima obrasca za ubuduce.
Da ne govorim da ujutru kad udjem u bus imam trip da sam u nekom Kustinom filmu.Torbe,cudan miris,jos samo da perad prelece preko busa i eto ti potpunog ugodjaja.
Da ponovim-nemam nista protiv Cigana,ali ovo sto oni rade preterano je.
Sačuvana
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #20 poslato: 26.08.2009. 06:13:44 »

Prochitao sam ovih par novih postova iznad i imam samo jedno pitanje shtpo se tiche Roma.

Starla, mislish li da bi nashi autobusi u Beogradu i Uzicu i ostalim gradovima manje smrdeli kada se, ti cigani, ne bi vozili njima?

Shto se tiche Kineza i otvaranja sve vecih prodavnica jeftine robe...slazem se sa alexg.
Ne mozemo nikome zabraniti da zivi u nashoj drzavi ili nashem gradu osim ako ta zabrana nije po nekom drugom osnovu..a ne nacionalnom. Ta diskriminacija mi je totalno bezveze.
Shto se tiche prodavnica...
Vecina prostora gde su Kinezi je privatno vlasnishtvo. Ako je Kinez rad da plati 3000-4000 evra mesechno za neki prostor zashto mu ne izdati? Ne znachi da mi se svidja shto je njihovih  prodavnica po gradu sve vishe i vishe..nego realno gledano, stvari tako stoje. smile
« Poslednja izmena: 26.08.2009. 16:49:28 Pedja, Reason: izbacena problematicna opaska » Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #21 poslato: 26.08.2009. 16:47:25 »


Slažem se sa komentarima da ti ljudi makar nešto rade, pa neka je to i čišćenje stakla, jer kao što je neko ovde napisao, to niti je protivzakonito, niti je zabranjeno.


U stvari jeste protivzakonito, posto, kao i u svakoj drzavi, zna se na koji nacin se moze raditi. no, to nije bitno a ovu temu. Problem je sto oni to ner ade za sebe vec iza toga stoji cela kriminalna aktivnost u kojoj su onu manje-vise zrtve - prinudjeni da to rade.

Citat

Ne delim mišljenje da su Srbi u svojoj državi građani drugog reda, jer ne može većina biti ''ugrožena'' bilo čime, ali isto tako ne dajem za pravo da su manjine bilo čime ugrožene. Kao retko koja država u Evropi, manjine ostvaruju brojna prava, koja ne bi imali da žive, na primer, u EU.



Citat
Što se tiče Kineza, ja bih rekao da ih ima manje nego ranije.


Radnji je vise smile Ne cudi me ako odlaze jer su ih jedva naterali da u radnjama imaju bar fiskalnu kasu, pa opet dosta robe ide na crno. To je nesto sto ne sme da se dopusti, a mnogi imaju utisak da su Kinezi tu u stvari povlasceni.


Cigani ne vole da ih zovu Romima.Bar vecina njih to ne voli.


Nije sve crno-belo. Ima ih kojima smeta, ima ih kojima ne smeta. Sve to zavisi od konteksta.

Citat

Meni licno smeta to sto ce njima dati stanove iako nista ne rade ,samo da  bi ih sklonili  ispod Gazele!


Ne daju im stanove, nego kontejnere.

No svejedno, problem je u tome sto je potrebno da se oni emancipuju i usklade sa savremenim drustvenim normama. Jedna od nacina moze biti i to da im se ti kontejneri (pa i stanoci, sto da ne) daju pod odreejenim uslovima. REcimo da ih obilazi nekakva komisija jednom u sest meseci i da proverava u kakvom su stanju objekti koji su im dati na koriscenje, pa da, sve sto je osteceno ili unisteno ili na neki drugi nacin urnisano, moraju da srede ili snose posledice.

E sad, problem je u tim posledicama. Tesko je Roma kazniti, jer on vec zivi takvim stilom zivota da mu kazna mnogo ne znaci i ne deluje vaspitno. Poslajes ga u zatvor, a to je njemu siguran krov nad glavom, krevet i pun stomak. Oduzmes mu dodeljeni kontejner, i on je opet na ulici sto je poslednje mesto gde ih zelimo (ne mislim da ih ne zelimo na ulicama, nego ne zelimo da zive na ulicama).

Kad bi im se mogao obezbeiti posao to bi pomoglo ali sta cemo kada posla generalno nema ni za one koji ga ocajnicki traze.

[napomena: par poruka je obrisano jer su otisle van teme i pretvorile se u svadju. smirite duhove]

Starla, mislish li da bi nashi autobusi u Beogradu i Uzicu i ostalim gradovima manje smrdeli kada se, ti cigani, koje preziresh, ne bi vozili njima?


To nema veze sa celom pricom. Starlina poenta je u njihovom nacinu zivota koji podrazumeva i retko kupanje, svastarenje i neurednost u svakom pogledu. To je fakat, isto kao sto je fakat da je to samo stvar nacina zivota jer ima vise nego dovoljno Roma koji su se priklonili drustvenim normama i svojim ponasanjem se ne izdvajaju od ostalog stanovnistva.


Sačuvana

alexg
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
AlexG
Mesto: Užice
Država: Srbija
Horoskop: Škorpija
Poruke: 143


Amicitia Vera Rara Avis In Terra!



« Odgovor #22 poslato: 26.08.2009. 20:31:25 »

Citat
No svejedno, problem je u tome sto je potrebno da se oni emancipuju i usklade sa savremenim drustvenim normama.


Potpuno se slažem. Međutim, ima tu još jedan problem koji nije tako zanemarljiv. Želja za emancipacijom... Setimo se nedavnog protesta Roma u Beogradu. Ponuđena im je alternativa, u smislu privremenog smeštaja, jer je grad odlučio da ih izmesti ispod mosta Gazela, oni odbijaju jer im je nov smeštaj ''predalek'' i ''neadekvatan''. Mislim se, a po čemu su adekvatnije kartonske ''konstrukcije'' u kojima su do tada živeli. Dakle, reč je malo i o preganjanju po sistemu ''dam ti šaku, hoćeš celu ruku''. Međutim, kada je neko odrastao u tom okruženju, nepismen, neškolovan, na žalost, ne možemo očekivati bilo kakvu emancipaciju. Po mom mišljenju, diskriminacije ima, ali suštinski to nije toliko izraženo. Mađari, za razliku od nas, mnogo su, na primer, netolerantniji prema ovoj naciji, što opet ide u prilog činjenici da Srbi nisu nacionalistički narod.

Citat
Nikad nisam bio za brisanje postova. Ako sam nekad neshto napisao, pa nek je uvredljivo, to pishe da je napisano pod mojim imenom i znachi da ja stojim iza toga, a ne neko drugi. Ko hoce da chita neka mu je volja, ko nece nek zaobidje ! :*


Slažem se sa tobom da postove ne treba brisati, ali relativno je šta ti smatraš da je uvredljivo, a šta moderator. Kao što mene, nema toga šta bi me uvredilo na forumu, jer da me šta vređa, ne bih bio ovde, tako ima ljudi koji bi se osetili uvređenim. Ovde smo videli i psovke, pa naravno da je logično da će takve postove moderator da menja ili briše. A, još gore je ako je šta napisano (nebitno od koga) u smislu ekstremnog nacionalizma ili ksenofobije, jer takve stvari ni zakonski nisu dozvoljene, tako da razumem moderatore što takve postove moraju da brišu (ako ih je bilo). I to nije tako samo na ovom forumu, već na svakom. Čak ovde, ima se mnogo više ''slobode'', nego na nekim drugim forumima.
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #23 poslato: 26.08.2009. 21:21:33 »

Molim vas, diskusije vezane za brisanje poruka i uredjivanje foruma vodite u podforumu koji je za to namenjen. Njima nema mesta ovde.
Sačuvana

Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #24 poslato: 27.08.2009. 01:47:12 »

D acitiram sama sebe :S

Pa dosli ljudi iz Beograda smile,ovde ih ima bas mnogo.Ne slazem se sa vasim rasizmom.Ruzno je kako diskriminisete ljude,po boji koze,i naciji.Ima njih koji zive pristojno,i trude se da posteno zarade.Isti takav stav imaju ljudi "preko" o nama.Kada kazes srbin,oni odmah pomisle na najgoru vrstu ljudi.Zato 'oladite,jer su i oni gradjani Srbije,kao i vi.

E bas sam rasista..sram me bilo...
Ne zelim da se pravdam,a i nemam razloga za to.
Samo sam zelela da ukazem da oni stvarno uopste ne zele da promene svoju sudbinu.I kada se upisu u skolu,deca ne zele da idu ,jer su navikli na zivot na ulici..
Ima mnogo Roma koji su se izborili za sebe i bolji zivot.Neka oni budu primer svojim sugradjanima kako treba..
Sto se tice "cudnih mirisa" u autobusu rano ujutru,linijom kojom ja putujem,to stvarno treba doziveti pa me tek onda osuditi.Verovatno vuku na pijac neke torbe iz kojih se taj miris i siri..Zato sam i rekla da scene [odsecaju na Kustine filmove..
Nigde nisam navela da oni smrde.
To ti vidis ono sto zelis da vidis,jer si unapred sebi dao slobodu da me tumacis i pogadjas moje misli.
E pa vidis..ponekad napisem ono sto mislim o tome..nema tu skrivenih poruka,ni zle namere ni bilo sta sto ti mislis da ima.
I daj boze da se oni zadovolje kontejnerima u kojima ce koliko toliko pristojno ziveti.A ja se nekako uvek setim kada su im pre davali stanove ,pa ih oni brzinom svetlosti prodaju ,pa nazad u karton naselje .
I trebalo bi bar dokumenta neka da imaju..cisto da se zna da uopste postoje,da se pokusa da se emancipuju i edukuju koliko je moguce,jer bi njima a i nama zivot bio laksi.

Sačuvana
Stranice: [1] 2  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.322 sekundi sa 35 upita.