Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: 1 [2]  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Цигани код сваког семафора !!!  (Pročitano 14874 puta)
novembar 1
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Marija Ana
Mesto: Užice
Država: Srbija
Poruke: 122



« Odgovor #25 poslato: 27.08.2009. 08:26:50 »


...da se pokusa da se emancipuju i edukuju koliko je moguce,jer bi njima a i nama zivot bio laksi.


Mislim da je ovo što je Starla rekla zapravo srž svega. Nije dovoljno ostaviti ih na miru da budu slobodni građani ove zemlje, već se i zbog njih i zbog ostalih mora naći način da se, počevši od  najmlađih, uvode u drugačiji život, da se menjaju navike, da idu u školu...a onda će valjda i ovde moći da nađu i neki posao. Za to je potrebno vreme i kontinuitet.  
Jedini što mi smeta je prošnja po ulici, bilo ko to da radi i to zato što čovek koji prosi u meni izazove neko posebno stanje nelagode kojeg ne mogu da se oslobodim izvesno vreme, čak i kada znam da taj čovek verovatno pripada nekom bosu, taj čin me uznemiri.
« Poslednja izmena: 28.08.2009. 05:04:18 novembar 1 » Sačuvana
jolly_ue
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
jovana panovic
Lokacija: carinski bridge
FaceBook: ima
Horoskop: Bik
Poruke: 167


Keep on smiling


« Odgovor #26 poslato: 29.08.2009. 21:24:59 »

 claps Starla! Objasnila si za Rome, Cigane, Los Gitanos, ili kako god!
A sto se tice Kineza, sami smo krivi sto smo dozvolili da zauzimaju najbolje prostore u gradu (Beogradska robna kuca, pa Gradska kafana, sad Progres, a da ne pominjem 1001 butik u cenru grada). Ali opet, boje je da nesto radi, nego da svi ti prostori budu prazni. Malo je sablasno...
Sačuvana

Sve sto zelim,sve je tako daleko...
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #27 poslato: 29.08.2009. 23:51:14 »

Neka popune... Kad smo mi nesposobni da otvaramo nashe radnje, butike, preduzeca... I treba da popune... sve!
Sačuvana
Ugljesa
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Mesto: Ужице
Poruke: 455




Najforumaš 2008
« Odgovor #28 poslato: 30.08.2009. 16:31:39 »

Citat
Starla, mislish li da bi nashi autobusi u Beogradu i Uzicu i ostalim gradovima manje smrdeli kada se, ti cigani, koje preziresh, ne bi vozili njima?


Јуче сам имао ту част да се возим 45 мин. у бусу са још пет цигана. Иначе, тим бусом се свако јутро возим, па сада тврдим да би аутобуси мање смрдели да се у њима не возе цигани.
Sačuvana

أحدث الأرق من النو
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Jarac
Poruke: 3319




« Odgovor #29 poslato: 31.08.2009. 19:28:02 »


Neka popune... Kad smo mi nesposobni da otvaramo nashe radnje, butike, preduzeca... I treba da popune... sve!


that's the spirit! xD
Sačuvana
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #30 poslato: 13.01.2010. 20:24:14 »

Za nerastajuci broj kineske populacije u Srbiji,krivim iskljucivo nas Srbe.
Kada bi svi bojkotovali kinesku robu i prodavnice,mislim da bi ih se otarasili brzo.U suprotnom cemo nestati kao nacija..
Skoro,kada su nam u posetu dosli suprugovi rodjaci,izrazili su zelju da odu do njihovog trznog centra na Novom Beogradu...Od svih mogucih lokacija u gradu,lepih prodavnica,znamenitosti,oni bas navalili da idu kod Kineza!
To mi je bio prvi i poslednji put da sam tamo otisla,svecano sam sebi obecala.
Neverovatno je koliko prljavstine,otpada ima tamo.Bukvalno sve smrdi.Hrana i stapici ispred radnji,kotao u kome se kuva nesto,deca koja im spavaju na kartonima na betonu..
Pitam se ...zalazi li tamo sanitarna inspekcija?Bilo kakva inspekcija???
Na vratima ,obavestenje napisano na kineskom,mandarinskom,ko ce ga znati..
na velikoj plazmi emituje se neki kineski program,a oko mene kinezi striktno na kineskom nesto drobe...
Ne mogu da verujem koliko ljudi tu kupuje..masa ljudi kupuje tu robu sumnjivog kvaliteta sa deklaracijama na cistom mandarinskom!Ako se to sto ste kupili pokvari,najbliza radnja koja to popravlja vam je negde u Kini Tongue
Rodjaci su obisli sve sto se obici moze,a i kupovali.
Kada su mi preporucili super lepo i povoljno ne znam sta vec da kupim,samo sam im rekla da bojkotujem kineske proizvode Cheesy
Zapitajmo se kakav je odnos u uvozu-izvozu izmedju nas i Kine?
Sta smo mi njima i u kojoj kolicini uvezli?
Kontrolise li ko kolicinu uvoza?
Imam osecaj da niko i ne mari ...
Sačuvana
klackalica
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Lepa Brena
Država: SRB
FaceBook: ima
Horoskop: Devica
Poruke: 631



« Odgovor #31 poslato: 14.01.2010. 19:46:30 »

Meni su Cige peraci stakala mnogo gotivni! Nekad ih cak i prizeljkujem kad mi je za*rana soferka, niko ne moze bolje da je ocisti od njih! Onog jednog koji uglavnom ordinira kod RK Beograd na keju, cak zovem i "Kume" smile) Al nikako nece da mi oda gde je nabavio onako dobar zoger (stvar je u gumi) smile Vredni momci, ekstra su, nekoliko puta smo se zajedno zadesili u onim birtijama na autobuskoj stanici, uglavnom tamo sipaju toplu vodu, vrlo su fini i kulturni, nenametljivi i prijatni, ma bolji su od 90% "nase" dece.
A to sto smrde... jbg, secam se kad sam krajem 80-tih putovao busom u skolu u Pozegi, i nasi seljaci su smrdeli ko lotinje, nema to veze sa rasom i nacijom. Samo ipak bezite od "ulicnih" Cigana kad pokisnu! E TO je smrad!
Sačuvana

我不能帮助我们的印象是一个总理哑的人
alexg
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
AlexG
Mesto: Užice
Država: Srbija
Horoskop: Škorpija
Poruke: 143


Amicitia Vera Rara Avis In Terra!



« Odgovor #32 poslato: 30.01.2010. 09:14:28 »

Citat
Kada bi svi bojkotovali kinesku robu i prodavnice,mislim da bi ih se otarasili brzo.U suprotnom cemo nestati kao nacija..


Iz jednog razloga se slažem sa tobom, a iz drugog ne. Slažem se da smo mi, kao nacija krivi (ako to tako može da se kaže) zbog narastajućeg broja Kineza kod nas, kako si rekla. Ali, da li znaš da je kineska ekonomija u prve tri u svetu? Da u Kini sada posluju i otvaraju se fabrike skoro svih (zapadnih) brendova? Dakle, nije reč o kineskim proizvodima, reč je o kvalitetu istih. Jer Nokia koja se proizvede u Kini i izvozi se, recimo za Nemačku, neće biti ''ista'', kao ona što se izvozi u Srbiju. I tu je ''caka'' do nas...što se dozvoljava uvoz robe sumnjivog kvaliteta. Međutim, drugi razlog, zbog kojeg se ne slažem, sa gornjim citatom jeste to što naši građani ne mogu (hipotetički rečeno) da bojkotoju tu robu. Jer, ona služi kakvoj-takvoj svrsi, kratkotrajna je (i svi to znaju, ali je kupuju) iz prostog razloga što ljudi nemaju novca da kupe kvalitetniju stvar, a treba im. Samo konstatovati (da parafraziramo): nemam para, treba mi tranzistor. U Užicu je u radnjama naših ljudi minmum 20-tak evra, kod Kineza je 10 i manje...? Sada bi neko rekao da je bolje da neko kupi kvalitetniju i skuplju stvar, koja će duže da traje, nego kineski proizvod (što ja kažem ''za jednokratnu upotrebu), ali stvarni život nije tako. E, zato narod i pazari po kineskim prodavnicama.

Citat
Bukvalno sve smrdi.Hrana i stapici ispred radnji,kotao u kome se kuva nesto,deca koja im spavaju na kartonima na betonu..  Na vratima ,obavestenje napisano na kineskom,mandarinskom,ko ce ga znati..


Tu se slažemo. Krivi smo samo mi i niko drugi. Oni su stranci, ako su legalno nastanjeni u ovoj zemlji, morali bi da poštuju zakone ove zemlje. I Srbin kada radi u Francuskoj, ne očekuje da mu se šef obraća na srpskom, nego on/ona mora da zna francuski. Naravno, niko njima niti sme, niti treba da zabrani da se služe svojim jezikom, ali u prisustvu kupaca...nikako. A, da ne govorim o natpisima na vratima radnje. No, jedno je sigurno...ako su do sada imali liberalan dolazak u Srbiju, u skorijoj budućnosti imigracija će biti komplikovanija iz prostog razloga što mi prihvatamo pravila EU, a tamošnja pravila oko imigracije su rigorozna.


Citat
i nasi seljaci su smrdeli ko lotinje, nema to veze sa rasom i nacijom.


Slažemo se. U pitanju nije nacija ili rasa...već emancipacija i želja za tim.
Sačuvana
Starla
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Poruke: 1537




Najforumaš 2007
« Odgovor #33 poslato: 06.02.2010. 06:08:08 »

Citat
  Jer, ona služi kakvoj-takvoj svrsi, kratkotrajna je (i svi to znaju, ali je kupuju) iz prostog razloga što ljudi nemaju novca da kupe kvalitetniju stvar, a treba im. Samo konstatovati (da parafraziramo): nemam para, treba mi tranzistor. U Užicu je u radnjama naših ljudi minmum 20-tak evra, kod Kineza je 10 i manje...? Sada bi neko rekao da je bolje da neko kupi kvalitetniju i skuplju stvar, koja će duže da traje, nego kineski proizvod (što ja kažem ''za jednokratnu upotrebu), ali stvarni život nije tako. E, zato narod i pazari po kineskim prodavnicama.      


Da..kupis jeftiniju igracku za dete, a ona ispusta olovo ili je kancerogena.Jeftino,nema sta!Kupis neki uredjaj koji moze da te ubije jer je neispravan..
Ponekad su upravo jeftine stvari-mnogo skupe!
Razmisli o tome.
Sačuvana
Stranice: 1 [2]  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.287 sekundi sa 35 upita.