Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Kako u proseku žive građani Užica  (Pročitano 3121 puta)
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« poslato: 30.10.2006. 19:31:04 »

http://www.blic.co.yu/blic/danas/broj/strane/srbija.htm#3

Kako u proseku žive građani Užica

MOŽE LI SE PREŽIVETI OD PLATE I PENZIJE?

Svega se odriču osim hrane

UŽICE - Kupujemo samo najosnovnije. Suprug i ja, iako smo oboje zaposleni, trošimo novac uglavnom na hranu, komunalije i decu. Odrekli smo se večernjih izlazaka i poseta pozorištu. Poslednji put smo letovali pre osam godina. Pitam se kako samo preživljavaju porodice koje su u goroj situaciji, a znam da takvih ima puno, poverila se „Blicu“ Užičanka Milena Stojadinović, jedna od mnogih koja zarađuje mnogo manje nego što ištu svakodnevne potrebe.

Četrdeset hiljada dinara, koliko mesečno zarade supružnici Stojadinović, a sa kojima treba prehraniti i školovati dvoje dece, za mnoge užičke porodice je misaona imenica. Da bi zakrpili rupe u kućnom budžetu, neki su prinuđeni da nadniče u malinjacima, fizikališu kao građevinski radnici, strepe od neplaćenih dugova za struju ili grejanje, a sve više je i onih koji se ne stide da zatraže socijalnu pomoć.

- Zaposlen sam u „Raketi“ već dvadeset godina. Pošto ne primam platu mesecima, prinuđen sam da na crno radim kao taksista. A ni ovako ne mogu da zaradim da bih mogao bar zube da popravim - rekao je „Blicu“ Užičanin koji je iz razumljivih razloga želeo da ostane anoniman.

Oko šeststo užičkih porodica, prikovanih na dno ekonomske lestvice, prinuđeno je da traži socijalnu pomoć. Siromašnih je mnogo više, ali zbog dostojanstva ne žele da traže socijalnu pomoć.

- Oko petsto porodica ove godine je dobilo jednokratnu novčanu pomoć iz opštinskog budžeta, što je više nego prethodne godine. Takođe, na spisku imamo 108 socijalno ugroženih porodica koje pomaže država sa sumom od 4.000 do 7.500 dinara, zavisno od broja članova - kaže Rosanda Đurić, direktor Centra za socijalni rad.

Po njenim rečima, socijalna slika Užica, gde je prosečna plata dvadeset hiljada dinara i u kome ima deset hiljada nezaposlenih, uklapa se u neki republički prosek. Tu sliku ilustruje i oko 250 socijalnih slučajeva koji se svakodnevno hrane na kazanu Crvenog krsta.

- U najtežem položaju su ljudi sa tridesetak godina staža čije su firme u stečaju ili koji ne primaju platu. Za pomoć nam se sve više javljaju radnici „Froteksa“, „Dese Petronijević“, „Tvrdog metala“, „Fasaua“, „Gradine“, „Rakete“, „Sloge“. Nasuprot njima, nemamo zahteve za pomoć od zaposelnih u boljestojećim firmama kao što su „Valjaonica bakra“, „Impol - Seval“, „Jedinstvo“ i „Putevi“. Ta preduzeća, srećom, vade prosek - kaže Rosanda Đurić.

Socijalno ugroženi Užičani ne libe se da za pomoć zakucaju i na vrata predsednika opštine.

- Bar pola radnog vremena provodim u razgovoru sa građanima kojima je potrebna pomoć, uglavnom ekonomske prirode. Trudimo se da u skladu sa sredstvima iz budžeta svima izađemo u susret. U cilju smanjenja siromaštva pokrenuli smo inicijativu za projekat otvaranja industrijskih parkova koji će doprineti lepšoj ekonomskoj karti Užica - kaže za „Blic“ Tihomir Petković, predsednik opštine.

V. Lojanica
Sačuvana

GPZ 750
banovan korisnik
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Robin Mojsilovic
Mesto: Uzice
Lokacija: Centar Krchagova
Poruke: 106


« Odgovor #1 poslato: 02.11.2006. 02:27:37 »

Sve je to  pokvarena sirotinja, od koje treba bezati, bilo gde , samo shto dalje od njih, zarazni su.
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #2 poslato: 02.11.2006. 06:06:22 »

Pa sto ne pobegnes vec jednom?
Sačuvana
daffy
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Dusko
Mesto: Grad
Lokacija: Dvorac
Država: Duskolonija
Horoskop: Strelac
Poruke: 1300


« Odgovor #3 poslato: 02.11.2006. 19:09:58 »

offtopic

znaci do sad sam procitao 10 ak postova od "GPZ 750"(shta god to znacilo) opusti se malo odajesh utisak teshkog panichara i negativca koji god topic ti flejm ili kukash na neshto takve stvari se lece kod psihologa znaci zamishaljam te kao lika ili devojku koji/ja u kriticnoj situaciji pocne da vrishti na sav glas "SVI CEMO UMRETI" ccc

a sad ontopic

pa jbg uzice je mnogo ispred mnogih drugih gradova i cini mi se da ce samo biti bolje sto se tice socialnog stanja uzica puno velikih projekada na opshtini uzice sto ce sigurno poboljshati budzet grada a ima mnogo tuzhnih slucajva al ne treba se ogradjivati od toga niti njih treba da bude sramota ili nesto al je po meni ruzno da neke novine ili bilo koji drugi mediji zaradju tako sto ce intervjuisati ljude koji su manje siromashni od ostatka gradjana znaci nikome nije lako mah shta ja lupetam / ne znam sta pisem aj cya /
Sačuvana
GPZ 750
banovan korisnik
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Robin Mojsilovic
Mesto: Uzice
Lokacija: Centar Krchagova
Poruke: 106


« Odgovor #4 poslato: 03.11.2006. 06:38:33 »


Pa sto ne pobegnes vec jednom?

Pobegao sam odavno, ja zivim u Srbiji Aleksandre Kovach, zenske odbojkashke reprezentacije .....
Sačuvana
GPZ 750
banovan korisnik
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Robin Mojsilovic
Mesto: Uzice
Lokacija: Centar Krchagova
Poruke: 106


« Odgovor #5 poslato: 03.11.2006. 06:40:02 »


offtopic

znaci do sad sam procitao 10 ak postova od "GPZ 750"(shta god to znacilo) opusti se malo odajesh utisak teshkog panichara i negativca koji god topic ti flejm ili kukash na neshto takve stvari se lece kod psihologa znaci zamishaljam te kao lika ili devojku koji/ja u kriticnoj situaciji pocne da vrishti na sav glas "SVI CEMO UMRETI" ccc

a sad ontopic

pa jbg uzice je mnogo ispred mnogih drugih gradova i cini mi se da ce samo biti bolje sto se tice socialnog stanja uzica puno velikih projekada na opshtini uzice sto ce sigurno poboljshati budzet grada a ima mnogo tuzhnih slucajva al ne treba se ogradjivati od toga niti njih treba da bude sramota ili nesto al je po meni ruzno da neke novine ili bilo koji drugi mediji zaradju tako sto ce intervjuisati ljude koji su manje siromashni od ostatka gradjana znaci nikome nije lako mah shta ja lupetam / ne znam sta pisem aj cya /


Totalno pogreshna procena i mene i grada u kojem zivish.
Sačuvana
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 1.932 sekundi sa 35 upita.