Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: 1 [2]  Sve
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Klizalište na trgu u Užicu  (Pročitano 16434 puta)
skaut
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 267


AL SE NEKAD DOBRO ......



« Odgovor #25 poslato: 17.02.2009. 04:22:25 »



Zar tek sad dobijate klizaliste Huh?Huh?Huh?Huh?Huh?Huh???

Toliki grad  ( mesto mog detinjstava ) a dosad ga niste dobili .Sramota .

Kad pogledam da mnoga mesta MNOGO MANJA od Uzica u Vojvodini vec vise od 3-4 god imaju klizalista pstajem zapanjen .

Pa iznenadjen sam i da nedaju sa svojim klizaljkama Huh?Huh? Ovde gde zivim sat klizanja je 100 din , a najam klizaljki je 150din/cas.A mozes i sa svojim klizaljkama . jasno redovnim koje su na cipelama fabricki pricvrscene .
Sačuvana
perova_sestra
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jovana Radovic
Mesto: Uzice
Država: Srbija
Horoskop: Rak
Poruke: 11


She dreams in colour, she dreams in red...


« Odgovor #26 poslato: 17.02.2009. 18:56:06 »

Bolje ikad nego nikada....
Ako sam se necemu odusevila to je klizalishte....smile
Sačuvana
milorad
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Poruke: 373



« Odgovor #27 poslato: 17.02.2009. 23:16:43 »

Kako bi bilo lepo i Tita da vrate. smile
Sačuvana
klackalica
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Lepa Brena
Država: SRB
FaceBook: ima
Horoskop: Devica
Poruke: 631



« Odgovor #28 poslato: 18.02.2009. 08:04:29 »

U utorak im se ponovo batalilo ono, po podne je bila samo baretina od klizališta...
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #29 poslato: 19.02.2009. 18:27:20 »

http://www.danas.rs/vesti/srbija/hronika/klizaliste_za_nastavu_fizickog_vaspitanja.73.html?news_id=153807


Klizalište za nastavu fizičkog vaspitanja

Užice - Za desetak dana, koliko je prošlo od kada je u Užicu otvoreno klizalište na centralnom gradskom trgu i u koje su lokalne vlasti uložile 1,5 miliona dinara, prodato je oko 4.000 ulaznica. Cena ulaznice je 100 dinara tokom prepodneva, odnosno 150 dinara u večernjim časovima.

 Iznajmljivanje klizaljki košta 50 dinara. Klizalište privlači veliku pažnju mladih, a kako je rekao Branko Bogićević, direktor ustanove Veliki park, osim besplatne škole klizanja u prepodnevnim časovima koja je počela juče, klizalište većkoriste srednjoškolci i to besplatno za nastavu fizičkog vaspitanja, a od juče ista nastava biće organizovana i za učenike starijih razreda osnovnih škola.

Istakavši da je zbog velikog interesovanja kapacitet klizališta mali, te da je posebno velika gužva u večernjim časovima, Bogićevićje najavio da će užičko klizalište naredne zime biti prošireno.


Autor: N. K.
Sačuvana

Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #30 poslato: 19.02.2009. 18:29:17 »

Da prosire? Nadam se da nece na Trgu.

Mogli bi da iskoriste ona igralista u Velikom parku posto je taj prostor ionako neupotrebljiv tokom zime, a idealno je, ogradjeno, ima osvetljenje, mesta za sedenje koliko hoces, moze da se odvrne muzika jer je podalje od stambenih zgrada...
Sačuvana

Teodor
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
B.P.
Mesto: Užice
Lokacija: iznad pozorišta
Država: ova preostala
Poruke: 35


« Odgovor #31 poslato: 20.02.2009. 00:37:15 »

Dobra ideja, kad ionako celu zimu pusto u parku.

A postoji ograđen i izbetoniran prostor na plaži i još voda na dohvat ruke.
Sačuvana
novembar 1
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Marija Ana
Mesto: Užice
Država: Srbija
Poruke: 122



« Odgovor #32 poslato: 20.02.2009. 06:01:54 »

Ako postoji interesovanje, neka postoji klizalište i neka bude i veće. Lepo je što ga koriste u nastavi. Ali, moje je mišljenje da mu sigurno nije mesto na Trgu. Ružno je samo od sebe, napravljeno je tako da me podseća na tor za ovce, a prateći objekti i mašine kao da je gradilište na Trgu. Plaža ili Veliki park su odlične lokacije. Slažem se da bi to omogućilo kompletniji doživljaj sa jačom muzikom, dobrim osvetljenjem, a moglo bi raditi i duže i recimo vikendom biti organizovano kao neka vrsta žurke na ledu. Dakle, nisam protiv ideje klizališta u Užicu, ali mislim da se uvidelo da treba naći bolju lokaciju.  cold
Sačuvana
Led_Zeppelin
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Mesto: Užice
Lokacija: Carina-Vračar
Država: Srbija
Horoskop: Rak
Poruke: 92



« Odgovor #33 poslato: 26.02.2009. 04:24:16 »

Razmazeni do te mere da je to strasno,slazem se...Ali zar su morali da stave klizaliste na trg? A i bas su se potrudili klizaliste 2 sa 2.A i sta ce nam led na ovu ladnocu leda koliko hoces i bez klizalista... smile
Da ide dosta u beograd je tacno i ne slazem se s tim,al sami smo krivi...Beograd je jedan veliki distributivni centar,pa samim tim i najrazvijeniji,valjda ce izgradnjom autoputa i tamo krenuti bolje i da necemo vise biti slepo crevo i ugaseni industrijski grad...
Sačuvana
skaut
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 267


AL SE NEKAD DOBRO ......



« Odgovor #34 poslato: 26.02.2009. 19:02:43 »


Kako bi bilo lepo i Tita da vrate. smile


Uz njega i Rankovica . Samo onda nam nebi bilo dosta ni tri Gola Otoka za .........
Sačuvana
Sasa71
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Država: Srbija
Horoskop: Devica
Poruke: 17



« Odgovor #35 poslato: 14.03.2009. 06:03:57 »

Predivno je sto se neko u gradskoj upravi setio da ovako nesto pruzi uzickoj carsiji. Divno je videti klince i klinceze, a Boga mi i nas mnogo matorije u zimskoj caroliji klizanja. No, drzim da mesto nije bas najsrecnije u postavci. Mislim da Trg nije Bogom dan za ovakve sadrzaje. Prosto, kao gradjanin laik za urabanizam i lepotu predela, pitam se sta bi klizalistiama, fudbalskim igralistima(naravno malim), odbojkaskim peskovitim plazama, teniskim arenama i tome slicno, falilo na prostoru Velikog parka, Gradske plaze, Turice, ili Krcagova? Nema dovoljno prostora? Ima. Iako mi je jako mrsko slepo pracenje Jevropejstva vrlo (po mom skromnom misljenju) prisutno medj Srbljadijom, moram priznati i jednu od njihovih lepsih tekovina(naravno, u svakom zitu ima i kukolja i obratno). Priznajem da Berlin, Stokholm, Pariz, Barselona, Rim, Ulm, Bremen, Pjacenca, Bern i drugi gradovi i sela Zapadnog jevropejstva, vrlo drze do svojih trgova. U konzervativnom smislu. Zato, vratite mi moj( slobodno mogu reci i "nas") Trg. Vratite mi Gradsku kafanu, Kec bar i dodajte nesto u skladu s Uzicem. Uradite nesto skolovani arhitektonski znalci(u najpozitivnijem kontekstu) u skladu sa etnografijom naseg nam Uzica. Nas grad ima, bas ima, ljude Bogom dane koji nece pustiti niz Djetinju lepotu naseg nam Uzica, lepotu ljudi, ulica, trgova, pijace, kafana, gradjevina...Jovane, generacijo, pomozi gradu svome. Znam da mozes. Bog ti dao da sluzis nama, tvojim sugradjanima. Verujem( iako tvoja stranka nije na mojoj listi) da ce ti Bog dati da posluzis tvom gradu, jer je tvoje postenje svima znano u nasoj nam carsiji. Od Boga ti mir i radost.
Sačuvana

Covek ostaje mlad dok jos moze da uci, stice nove navike i podnosi prigovore!
novembar 1
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Marija Ana
Mesto: Užice
Država: Srbija
Poruke: 122



« Odgovor #36 poslato: 26.03.2009. 02:55:47 »

Klizalište je danas "raspakovano", buldožer rovi po Trgu i skuplja pesak, taman da "otvori" novi odliv iz gradskog budžeta, jer sada treba sanirati sve one ploče koje su pomerene pod teretom mašina.  Za one koji vole klizanje neka bude na jesen postavljeno novo klizalište, ali nadam se ne na Trgu. Kako reče jelenica_ue: "Klizanje je lep sport i treba ciniti SVE kako bi se ljudi malo vise bavili fizickim aktivnostima". Zato, uz klizanje treba dodati i malo hodanja, pa se lepo prošetati do klizališta u Velikom parku, ili na plaži, ili... klizati se i nazad. To bi bilo "jednim metkom dva zeca".  cold sunny
Sačuvana
dandelion
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Žena
Mesto: Uzice
Lokacija: Beograd
Država: Srbija
Horoskop: Ribe
Poruke: 253



« Odgovor #37 poslato: 26.03.2009. 04:30:34 »

U Velikom parku i to na rukometnom terenu, zasto da ne?!
Odlicna ideja. A moze i na terenu na plazi. Taman da ljudi malo prosetaju pre klizanja.
Sačuvana
Bane_91
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Muškarac
FaceBook: ima
Horoskop: Ribe
Poruke: 44



« Odgovor #38 poslato: 26.03.2009. 05:53:10 »

Ma najbolje da ga naprave u sevojnu, kao i bazen...
Sačuvana
novembar 1
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Žena
Ime i prezime:
Marija Ana
Mesto: Užice
Država: Srbija
Poruke: 122



« Odgovor #39 poslato: 17.12.2009. 07:49:28 »

Opet su ga spakovali na Trg !? Sad
Sačuvana
skaut
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Pol: Muškarac
Horoskop: Vaga
Poruke: 267


AL SE NEKAD DOBRO ......



« Odgovor #40 poslato: 17.12.2009. 17:40:50 »

 seljak-smile slap

Misle da je to najbolje mesto . Sto da se mladi preopterete hodajuci do nekih drugih lokacija  Cheesy

A i bolje da tu bude klizaliste nego da se nadje neko "" zadovoljan " pa da pocne da strajkuje
 Grin Grin
Sačuvana

OZNA SVE ZNA , AL DZABE KAD POLITICARI SPASAVAJU SVOJE DUPE
alexg
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
AlexG
Mesto: Užice
Država: Srbija
Horoskop: Škorpija
Poruke: 143


Amicitia Vera Rara Avis In Terra!



« Odgovor #41 poslato: 22.12.2009. 05:28:07 »

Ma dajte...klizalište na gradskom Trgu (i to na centralnom, ako se tako može reći).
Slažem se sa idejom da Užice ima klizalište, međutim...
Čisto radi primera, Subotica ima zatvoreno klizalište poslednjih 30-tak godina, a da ne govorim o Beogradu. Ali, nijedno klizalište nije na Trgu Republike u BG-u ili pak na platou isped Gradske kuće (Subotica), a koje su centralne lokacije u ovim gradovima, već na lokacijama koje su adekvatne za to. Sledeći tu logiku, da nam je na glavnom trgu sada klizalište, onda sledećeg leta mogu da postave (ili obeleže) terene za mali fudbal, odbojku, a na jesen možda i hokej. smile

Naravno, nisam ja protiv sportskih igrališta u Užicu, ali toliko lokacija ima za to i to tako da ti objekti budu stalnog, a ne privremenog karaktera (za sportove koji ne zavise od godišnjeg doba). Uzmimo za primer naš grad koji je nekad (a ne još uvek, na žalost) bio centar odbojke u Srbiji. Koliko odbojkaških terena je imao naš grad (za rekreativnu igru)? Jedan na Plaži, koji je postao neupotrebljiv i drugi u Velikom parku, koji je preuređen za neki drugi sport, ako se ne varam. Tako da, ne bih baš rekao da se zajednica previše brine za sport, ali dobro, to nije tema posta.

Da rezimiram, naravno da podržavam ideju da naš grad ima klizalište (čak su i cene mnogo pristupačnije nego u nekim drugim gradovima), ali ipak mislim da postaviti klizalište na gradski trg je malo neumesno ako uzmemo u obzir da u gradu ima drugih lokacija za taj objekat.

Prosto rečeno, ovo bi bilo isto kao kada bismo mašinu za veš postavili u dnevni boravak...jednostavno nešto što tu ne pripada po logici...ali pošto je logika odavno već zanemarena u mnogo bitnijim životnim pitanjima, samo mogu da svima poželim dobar provod na klizanju!  smile
Sačuvana
Top
provereni korisnici
skriboman
*****
Poruke: 3516



Najforumaš 2006
« Odgovor #42 poslato: 28.12.2009. 07:26:02 »

To shto si rekao, da u ostalim gradovima (Beograd) ne postavljaju klizalishta na trgove, uopshte nije tachno. Npr. proshle godine, na Trgu Nikole Pashica u Beogradu bilo je jedno balon klizalishte koje je zauzimalo prilichan deo trga. Nash trg, onako go i prazan, ne sluzi nichemu ni leti a kamoli zimi.. I to klizalishte mi je mnogo bolje reshenje nego sva ona chudesa shto se postavljaju leti tu. Jedina zamerka koju bih mogao da stavim na celo klizalishte, je ona kucica za prodaju karata i izdavanje klizaljki. Toliko odudara od svega i daje neki rugoban izgled celom trgu..
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #43 poslato: 30.12.2009. 00:24:28 »

Sve dok nema muzike, klizalište ne smeta na Trgu. Ako se ne varam, ove godine su muziku izostavili, ili je bar nije bilo u par navrata kada sam ja prolazio Trgom. E sad, klizanje bez muzike nije baš mnogo zanimljivo, pa bi zaista bilo bolje da su klizalište namestili u Velikom parku tako da mogu da naprave pravi zimski disko klub.
Sačuvana

alexg
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
AlexG
Mesto: Užice
Država: Srbija
Horoskop: Škorpija
Poruke: 143


Amicitia Vera Rara Avis In Terra!



« Odgovor #44 poslato: 02.01.2010. 09:48:17 »

Citat
Nash trg, onako go i prazan, ne sluzi nichemu ni leti a kamoli zimi..


Pa, trgovi ne bi bili trgovi da nisu jedan prazan prostor koji služi za okupljanje građana.

Kada bi gledali gorući užički problem, onda bi od Trga trebalo napraviti parking i eto rešenog problema.   smile    Da me ne shvatiš pogrešno, nije poenta u ''služenju trga nečemu'', i ovo klizalište je privremeni objekat. Ja samo ističem činjenicu da u gradu ima lokacija da se nešto napravi što pripada tu gde bi bilo sagrađeno i ima trajni karakter. To je suština.

BTW: Svima srećna Nova godina i sve najlepše!
Sačuvana
Stranice: 1 [2]  Sve
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.024 sekundi sa 35 upita.