Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: [1]
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Kome se zaliti zbog buke?  (Pročitano 4615 puta)
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« poslato: 25.06.2006. 08:02:35 »

Ovi u "Garazi" su bas poceli da maltretiraju. Redovna je pojava da "odvrnu" muziku sred noci toliko da se ori ceo grad. Buka je toliko da ne mozemo u kuci normalno da razgovaramo ili gledamo TV nego moramo i mi da "odvrnemo" da bi smo nadjacali buku iz "Garaze".

Naravno da se to desava u sitne sate 1 posle ponoci...

Nevernovatno mi je da to do sada nije regulisano posto se ovo maltretiranje odvija mesecima. Da bar pustaju neku normalnu muziku nego neki sund od koga se okrece utroba.
Sačuvana

Kenny
if ya run..U only die tired..
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Kenny
Mesto: Uzice\Chuklin
Lokacija: Chuklin hood
Država: c:\Srbija
Horoskop: Ovan
Poruke: 1459


What we love to do we find time to do..


WWW
« Odgovor #1 poslato: 25.06.2006. 19:30:41 »

pa kad je lokal poprilicno pun, buka i nije toliko velika, ali cim se lokal isprazni onda to vec postaje mnogo bucno za oklinu... j aenm problema posto sam dosta daleko, al ne sumnjam da okolne zgrade i naselja nemaju problem..
Sačuvana

Andragon
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Horoskop: Jarac
Poruke: 1137



« Odgovor #2 poslato: 25.06.2006. 20:30:21 »

Pa cek jel postoji neko ogranicenjeu tome koliko sme da bude jako?To se ja mislim meri valda u Decibelima (dB) a mozda je problem i zbog visine,jer Pedjina kutja dodje pravo na visinu terase garaze pa mozda zbog toga i ozvanja?!
Sačuvana
Vlad Dracul
Experimental Period
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milic Filipovic
Mesto: Pozega
Lokacija: Bakionica
Država: Srbija
Horoskop: Bik
Poruke: 1876




« Odgovor #3 poslato: 25.06.2006. 21:11:59 »

Pa i ja mislim da zakon ograničava buku u odredjenom vremenskom periodu na ne znam tačno koliko Db... a problem ne znam ko bi rešio sem možda naše "milicije" obzirom da bi se to tretiralo kao narušavanje mira :twisted:
Sačuvana

Proud son of Svarog!!!
Ainhoa
Contra la corriente hasta el fin!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: where R.P-yatz meets Tzareenah
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 551



« Odgovor #4 poslato: 25.06.2006. 23:39:59 »

Па, у теорији, полиција би требала да буде та која ће да одреагује. Колико знам, на нивоу општине је уређено колика сме да буде бука и до ког времена, а сад, то што параграф каже једно, а пракса друго, то је већ проблем који превазилази локалне ужичке оквире...

Не знам, можда би прво требао да окренеш тел. број "Гараже" у току буке и замолиш да смање... Глупо, знам, али то је неки први корак, који вероватно неће проћи... А онда лепо окренеш полицију и то је то.
Sačuvana

PSY-GIRL
provereni korisnici
piskaralo
*****
Mesto: Uzice
Lokacija: centar
Država: Srbija
Horoskop: Blizanci
Poruke: 1289



« Odgovor #5 poslato: 26.06.2006. 03:19:39 »

Ma i da postoji ogranicenje nekima bi i to smetalo coveeecee.
Ja licno ne izlazim u garazu i ne znam sta se tamo dogadja,ali zato evo izlazim u Bre i znam sta se tamo dogadja!Neki matori nadzaci non stop prijavljuju da im smeta muzika hmmm.... Em sto imamo taj ogranicen izlaz do dva em sto smeta i muzika....hmmmm....Pa tim sto smeta neka skupe pare pa neka daju opstini da otvori neku diskoteku van domashaja ljudi kojima smeta muzika....
A moj licni savet za one kojima smeta jeste da kupe ozvucenje od hiljadu vati ....  hahahah Cheesy Tako ce se reshiti muzike i mocice da cuju sve sto zele Cheesy
Sačuvana
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #6 poslato: 26.06.2006. 03:26:12 »

Opustite se... To je oduvek bilo tako smile

Stavite se u polozaj choveka shto zivi pored bi bapa...
Sačuvana

Poseti Limundo, aukciju br1 na balkanu :

LIMUNDO
Ainhoa
Contra la corriente hasta el fin!
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Mesto: Užice
Lokacija: where R.P-yatz meets Tzareenah
Država: Srbija
Horoskop: Strelac
Poruke: 551



« Odgovor #7 poslato: 26.06.2006. 05:25:42 »

Па сад, увек је било и увек ће бити so-called "маторих баксуза", којима ће сметати све што се креће, али треба бити фер и објективан, и узети у обзир оне који би заиста желели да се мало одморе у петак и суботу вече, и којима није до журеза. Па, и ја сам се пар пута нашла у ситуацији да "кењкам" о галами коју праве "весели омладинци", зато што након тешког дана заиста желим да се одморим и наспавам... Но, на страну генерацијски јаз...

Проблем постоји, али је, срећом решив. У већим градовима, нарочито на страни, постоји прилично јасна подела на дискотеке тј ноћне клубове и кафиће. Дискотеке су најчешће у подрумима, тј прилично добро звучно изоловане (отприлике, кад уђеш, имаш нешто као лоби, и онда силазиш степеницама у центар збивања, где је музика и где је галама. А кафићи су управо то - кафићи. Тамо не грува гласна музика, тј тамо се не излази да би се ђускало до три ујутру, већ да би се изашло са друштвом, попило пиће, уз тишу музику.

Што се Ужица тиче, мислим да се недостатак простора за квалитетан диско клуб може компензовати куповином квалитетне опреме за озвучење као и добром изолацијом простора.

By the way, како би моћна дискотека могла да се направи тамо где је сада Симпо!!!  :mrgreen:
Sačuvana

Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #8 poslato: 26.06.2006. 08:42:30 »

Citat: "PSY-GIRL"
prijavljuju da im smeta muzika hmmm.... Em sto imamo taj ogranicen izlaz do dva em sto smeta i muzika....hmmmm....Pa tim sto smeta neka skupe pare pa neka daju opstini da otvori neku diskoteku van domashaja ljudi kojima smeta muzika....
A moj licni savet za one kojima smeta jeste da kupe ozvucenje od hiljadu vati ....  hahahah Cheesy Tako ce se reshiti muzike i mocice da cuju sve sto zele Cheesy


Ma koliko smajlija da stavis ovo izrazava prilicno samoziv pristup. Pazi, meni uopst ene smataju zurke i jaka muzika na tim zurkama. Potpuno sam za to ali da se to radi tamo gde se to radi. Ne mozete vi ocekviati da ce ceo grada da tolerise vase zurke. Ako hocete da pravite zurka pravite ih ali tako da ne smetate drugima. To izmejdu ostalog znaci da ako zelite jaku muziku treba da to radite u prostoru koji je zvucno izolovan tako da vasa jaka muzika ne izlazi napolje.

Siguran sam da postoji jasan propis koliko je dB dozvoljeno (narocito u 1 ili 2 h ujutru). Problem je sto ocigledno to niko ne postuje, jer ovo sa "Garazom" nije problem do sada, to traje od kako "Garaza" postopji i siguran sam da imaju gomile prijava zbog buke ali se stvari nisu promenile.

Uz to, ovo nisu zurke u pitanju, vec komercijalan posao - neko zaradjuje novac pustajuci tu muziku, a zaradjuje ga tako sto maltrtira ljude u sirem okruzenju, koji ne samo da nisu platili da slusaju muziku nego i NE ZELE da je slusaju. Po logici stvari, ako neko hoce da pusta jaku muziku za pare, trebao bi da ozbebedi sve potrebne tehnicke uslove za to, a jedan od uslova je svakako i zvucna izolacija.

Ja po ceo dan posteno crncim (i subotom i nedeljom) i potrebno mi je da mogu da odspavam da bih mogao i sledeci dan da crncim, a ovde se ne radi o buci od koje ne moze da se spava, nego ne moze ni normalno pojacan TV da se normalno cuje u sobi. Ja tako nesto zaista smatram terorisanjem i ne mogu prihvatiti da ja to moram da trpim, jer neko eto hoce da slusa muziku.
Sačuvana

Tata-Brada
provereni korisnici
posetilac
**
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milenko Maric
Mesto: Uzice
Lokacija: Terazije
Država: Srbija
Poruke: 38


ne volim glupe i nevaspitane ljude


« Odgovor #9 poslato: 28.06.2006. 09:09:00 »

Stvarno nema smisla ovo sto se desava iz noci u noc tu negde kod teniskog terena na plazi. To je neki kafic, sta li. Tridesetak, mozda pedesetak omladinaca. A sa ove strane reke mi sami. Zgrade sa po 40-50 stanova, u svakom prosecno 3-4 osobe. Da ne budem patetican, ali tu stvarno ima dosta i beba i bolesnih. Ili jednostavno - obicnih ljudi koji zele da spavaju, eventualno citaju, ili da rade nocu, sto je moj slucaj.
  Evo sada je skoro dva sata, buka nesnosna. Ne mogu da kazem da mi smeta muzika, jer to samo bolesnici mogu zvati muzikom. LJudi to su neke Cece, Stoje, Indire, Halidi, jednostavno receno - Pink Grand show u najcrnjoj varijanti koja se moze zamisliti. I jos cujem te "omladince" (nasu buducnost, buduce nosioce razvoja naseg grada, regiona i sire) kako horski pevaju sve te stihove ispod nivoa dostojanstva paramecijuma, a ne coveka (upravo sada ide neki skaredni stih o tome kako ce neko "pamtiti gacice" stanovite estradne umetnice).

  I stvarno, jako mi smeta buka.
  Ali jos jace mi smeta saznanje kakve tekstove znaju napamet svi ti mladi ljudi i devojke. A ja sam uvek voleo sve sto vole mladi.
  A najgore od svega je kad shvatim da svi oni ovo smatraju DOBRIM PROVODOM. Pa oni stvarno uzivaju u tome!?

  Moze li neko da mi ukratko objasni kakav je to kafic i ko su ti ljudi koji tamo odlaze. Zaista me interesuje.

   Inace, tacno u dva - tisina. Konacno.
Sačuvana

Granice su za ogranicene
jelenica_ue
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Jelena Hlubek Supurović
Lokacija: centar
Država: Srbija
FaceBook: ima
Horoskop: Ovan
Poruke: 2278




Najforumaš 2008
« Odgovor #10 poslato: 28.06.2006. 16:53:29 »

do 2 moraju da ugase muziku svi ... ali treba izdrzati do 2 ako ti se ranije spava ili radi ... a u ove paklene dane nemoguce je zatvoriti prozore kako bi se malo izolovali Sad
secam se da je pre nekoliko godina dok je bio aktuelan "Zamak" na lice mesta izlazila inspekcija koja je merila buku i da su tada podesili uredjaje u lokalu i rekli preko ovoga NE SME !
mozda se treba raspitati , ali mislim da se tesko mozemo resiti buke jer se diskoteke i kafici prave na mestima koja nisu namenski pravljenja za takve namene pa nisu izolovana Sad
"Face" je napravljen u zgradi ... ali se buka ne moze cuti ... dobra izolacija , koliko se secam par meseci su kasnili sa otvaranjem jer su morali da doradjuju izolaciju ...
Sačuvana

٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶                 ♈゚+。☆*゜+。.。:.*.゚ ゚¨゚゚・*:..。o○☆゚+。
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #11 poslato: 28.06.2006. 17:10:39 »

Citat: "Tata-Brada"

  Moze li neko da mi ukratko objasni kakav je to kafic i ko su ti ljudi koji tamo odlaze. Zaista me interesuje.


Kaficj se zove "SKALA" i stvarno ne znam ko su i kakvi su ljudi shto tamo idu, jer tamo sam ushao prvi put proshle nedelje kod jednog drugara na rodjendan... O muzici koja se slusha ne zelim ni da pishem...
Sačuvana

Poseti Limundo, aukciju br1 na balkanu :

LIMUNDO
milorad
provereni korisnici
iskusan korisnik
****
Poruke: 373



« Odgovor #12 poslato: 29.06.2006. 01:00:15 »

E, a sta reci za akciju opstinara " leto  na trgu " to je tek ozvucenje, evo pocinje sa bebama... ladno do pola 1 , ma sta ce neverne bebe ne znaju sta je pola 1, i da milorad mora na poso u 5. Sta koga briga da tu ima i ljudi kojima nije stalo do te muzike ,vise mi je stalo do spanijei francuske al ne moze.Sad ce valjda i novi predsednik mora i on smisliti nesta , mozda da premesti leto na plazu a noc  nama na trgu .. da nam podari mir i tisinu .Ma nema mira na trgu , evo bre slazu zvucnike do cetvrtog sprata , valjda je Sredoje veceras posle beba Sredoje pa sutra a ne moze bez njih, ovo narodno veselje, radikali bre.
Odo ja na Zabucje na Petlovo brdo samo da ponesem vode, posto su se opstinari toliko trudili da dovedu vodu al godinama sad su rekli da je zagadjena, al bitno je da imamo leto na trgu i milion wati u usima.E, jeb.. sad bi osovo.
Sačuvana
Sasa71
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Država: Srbija
Horoskop: Devica
Poruke: 17



« Odgovor #13 poslato: 08.07.2006. 13:31:06 »

Na zalost, dragi moji sugradjani, (znajuci kako stvari stoje jer sam rodjen, odrastao i zivim u ovom gradu) mozemo se samo zaliti ovako jedni drugima na mnoge stvari u gradu. Pa i na buku. Ja sam u takvoj situaciji da buku mogu priustiti samo sam sebi jer sam van domasaja gradske. Mada kada izadjem u dvoriste, u vreme nekih "dogadjanja" na Trgu ili, recimo plazi, mogu misliti kako je ljudima u neposrednoj blizini. Naravno, ako zele mir.
Sačuvana

Covek ostaje mlad dok jos moze da uci, stice nove navike i podnosi prigovore!
Stranice: [1]
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  


Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.077 sekundi sa 34 upita.