Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte.
Da niste izgubili svoj aktivacioni e-mail?
Oreska - Užice
Užice na Internetu
Prijavite se sa korisničkim imenom, lozinkom i dužinom sesije
 
ARHIVA
   Početna   Pomoć Pravila Pretraga Gallery Prijavljivanje Registracija  
IZBORI: NAJFORUMAŠ I NAJFORUMAŠICA GODINE
AKCIJA: SVI UŽIČANI NA JEDNOM MESTU!
Za užičke nekomercijalne organizacije i ustanove besplatno...
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 8 9
  Štampaj  
This topic has not yet been rated!
You have not rated this topic. Select a rating:
Autor Tema: Konačno ADSL u Uzicu  (Pročitano 43613 puta)
Kenny
if ya run..U only die tired..
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Kenny
Mesto: Uzice\Chuklin
Lokacija: Chuklin hood
Država: c:\Srbija
Horoskop: Ovan
Poruke: 1459


What we love to do we find time to do..


WWW
« Odgovor #125 poslato: 08.03.2007. 21:58:52 »


I mene su danas zvali kuci, reche mi keva smile


i hoces uzimati, il otajes na cable ?smile
Sačuvana
milorad71
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milorad Rasic
Mesto: Uzice
Lokacija: Ratarska
Država: SRB
Horoskop: Ribe
Poruke: 4


« Odgovor #126 poslato: 08.03.2007. 22:07:20 »

Pre 5-6 dana su prebacili ne znam ni ja koliko korisnika sa centrale centar u novu centralu na Carini.

Samim tim svi koji su se prijavili za ADSL u Telekomu,a zive u Ratarskoj i okolini su ugasili na odredjeno vreme,verovatno na minimum 6 meseci, a kako mi ortak u Telekomu rece berovatno do sledeceg proleca. Ta nova,najnovija,cudo tehnologije,centrala nema uslove za adsl.Naravno da do ovoga nije ni moralo doci da
su sefovi koji su naredili prebacivanje oko hiljadu telefona na centralu na carini nisu prvo pogledali da medju njima ima verovatno jedno 30-40 ljudi koji zele ADSL.Mogli su te ljude lagano ostaviti na centrali u centru i svi srecni,sve ovce na broju.Jutros kada sam sve ovo saznao,odlepio sam.Obio sam pragove 39 kancelarija,
 pricao sa monterima, sa ljudima koji rade na tehnickoj podrci, svi se slazu u jednome-NIJE FER.E bas mi je lakse, kao da je  sve ostalo u drzavi FER.Okrenem ortaka koji radi u Bohoru,oni su juce uz prisustvo raznih glavesina i TV ekipa dobili svoj brzi net i  naravno imaju i oni problem.Kancelarije im u Ratarskoj a svi telefoni  u njima prebaceni na najnoviju centralu.PU malera.Medjutim,kucnu  se sa viskicem i dodje do dogovora,nemoj da vas to brine, za par  dana ce da vas vrnemo na staru centralu i dobijate ADSL,samo psttttt,nemo kome da ste rekli posle ce i ostali iz Ratarske da dodju i da kukaju da ih vratimo.Bio ja i kod neke tete kojoj je kancelarija preko puta direktora Telekoma UE Mirka G. i naravno da me zena napusi.Za to ne postoje mogucnosti, sve linije koje su prebacene na Carinu su vec  zauzete (naravno u centru je hiljadu ljudi bez telefona pa su ga sada dobili..aaaaaaa). Vi uslugu ADSL niste ni imali i zasto se zalite,nista vam nismo oduzeli.Dobicete vi ADSL, al posle Ribasevine i Gorobilja.

BESAN SAM.5 godina jurim malo brzi net.Ziveo sam na Megdanu i preselio sam se taman kad su Srbi izumeli bezicni internet.Odem na par mesta da se raspitam,ebi ga tvoja zgrada ne vidi nase repetitore,mrs odavde. Odem u SBB,ebi ga od carinskog mosta pa do vrha Ratarske nam nesto tanak kabal.kad smo razvlacili kablovsku TV nestalo nam FI8pa smo ubacili FI6 kontajuci, ma gore zive rapalji, koji ce im internet.Dodjem do ADSl-a i tu ga ugasim.
« Poslednja izmena: 09.03.2007. 15:35:18 Pedja, Reason: Doteran prelopm radi bolje citkosti teksta » Sačuvana
DJ_Uro_UE
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Muškarac
Mesto: Uzice
Lokacija: Dovarje
Država: State of Serbia
Horoskop: Jarac
Poruke: 3437

Master of disaster


« Odgovor #127 poslato: 08.03.2007. 23:07:57 »



I mene su danas zvali kuci, reche mi keva smile


i hoces uzimati, il otajes na cable ?smile


Pa moram da odem do tog gospodina shto me zvao kuci pa cu da vidim kakva je ponuda ! Ako se ponuda uchini isplativijom nego shto je ponuda SBB-a, vracam se kuci, stavljam ovaj modem, kablice i drajvere u kutiju i trk u sbb da im vratim ovo. Kad vec ne moze po pravim cenama, necu ni po gachicevim !
Sačuvana
velika
provereni korisnici
skriboman
*****
Pol: Žena
Horoskop: Ovan
Poruke: 2093




Najforumaš 2006
« Odgovor #128 poslato: 09.03.2007. 01:11:42 »

Firma u Sevojnu se prijavila 12.12. za ADSL. Niko nije zvao, niko nije doshao da proveri "tehnichke uslove", a kada ce - ne zna se!
Sačuvana
daffy
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Dusko
Mesto: Grad
Lokacija: Dvorac
Država: Duskolonija
Horoskop: Strelac
Poruke: 1300


« Odgovor #129 poslato: 09.03.2007. 04:46:06 »

pa proveravanje tehnickih uslova se radi tako sto im dash broj i oni ga testiraju u nekoj njihovoj DB s tim shto ja nisam siguran kako to radi ja imam 2 telefona kuci ne 2 linje isdn i jedan mi tel ide iz krchagova i na njega mi kace adsl a drugi je iz centra tj nove centrale i na njega ne moze on je kao PCM ili sta vec idem sutra da uzmem modem i javicu vam kako radi
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #130 poslato: 09.03.2007. 15:36:34 »

Velika, ja napisah nesto ranije da u Sevojnu jos nije moguce dobiti ADSL a da ce biti za dvadesetak dana.
Sačuvana
saxphotos
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Sasa Negovanovic
Mesto: Uzice
Horoskop: Lav
Poruke: 148



« Odgovor #131 poslato: 09.03.2007. 16:33:17 »

Dobih i ja modem smile al me nisu zvali smile Juce ceo dan mi fon nije radio i pored prijave da ne radi nije sredjeno tako da je cale otishao do njih i uz malo prepiranja dobio je modem smile Kad se malo razbudim prikljucicu ovo malo crno govance pa da vidimo kako radi to cudo od ADSL-a smile
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #132 poslato: 09.03.2007. 16:56:12 »

Plan telekoma je da dnevno povezu oko 30 korisnika, tako da samo treba da budete strpljivi cekate da dodjete na red.
Sačuvana
saxphotos
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Sasa Negovanovic
Mesto: Uzice
Horoskop: Lav
Poruke: 148



« Odgovor #133 poslato: 09.03.2007. 17:11:08 »


Plan telekoma je da dnevno povezu oko 30 korisnika, tako da samo treba da budete strpljivi cekate da dodjete na red.


OFF
I ciku iz kosijerica su savetovali da bude strpljiv https://forum.uzice.net/index.php?topic=9627.msg114096#new Cheesy
Sačuvana
vladojko
provereni korisnici
početnik
*
Poruke: 18


« Odgovor #134 poslato: 09.03.2007. 17:13:32 »

ovo za carinu stvarno nije fer, naje*ase ljudi ni krivi ni duzni. a ja najbolje znam kako je kad ti treba internet kao hleb, a nema sanse za ikakvu bolju vezu od modemske. :-(
Sačuvana
vladojko
provereni korisnici
početnik
*
Poruke: 18


« Odgovor #135 poslato: 09.03.2007. 17:24:49 »

Mislim na Carinu kao deo grada :-)
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #136 poslato: 09.03.2007. 17:25:07 »

Kome je ADSL skup i nedostupan odavno ima alternativu: http://wireless.uzice.net
Sačuvana

Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #137 poslato: 09.03.2007. 17:53:30 »

Evo i mene zovnuse. Kod mene je ISDN linija.

Inace, za firmu su mi rekli da moa da se saceka jedno sedam dana, da stignu neki drugi ruteri posto je za firmu trazena staticna IP adresa. Koja je razlika u ruterima nemapojma, koliko ja znam staticni IP ne zavisi od rutera.
Sačuvana

daffy
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Dusko
Mesto: Grad
Lokacija: Dvorac
Država: Duskolonija
Horoskop: Strelac
Poruke: 1300


« Odgovor #138 poslato: 09.03.2007. 17:55:43 »

evo da vam se pohvalim ja sam sa carine i juce me zvali i malopre mi stigao modem i eto me sad sa ADSL

iz nekog razloga su mi dali pogresan paket ali i to bi trebalo da srede u toku dana

ali napravili su problem kad sam se prijavljivao teta koja radi u telekomu mi je upisala paket 1 a ne paket 2 tako da trenutno imam 256/64 ali tokom dana ce ispraviti problem barem tako rece teta sa druge strane telefona

naime brzina do neta je 206 kbps ili ti nekih 25kb/s
sto se pinga tice ajde svi da pingamo neki ip pa da poredimo
sto se tice prilaza do game servera ekstremno je stabilan ne toliko nizak ali bash bash stabilan npr. na wierlessu je bio 40-300 na adsl je 50-60
Sačuvana
daffy
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Dusko
Mesto: Grad
Lokacija: Dvorac
Država: Duskolonija
Horoskop: Strelac
Poruke: 1300


« Odgovor #139 poslato: 09.03.2007. 18:00:11 »

da pedja sta cemo sad s mojom antenom od vajerlesa kako da je okrenemo ka vashoj mrezi sta odlucismo onda ?
Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #140 poslato: 09.03.2007. 18:11:27 »

O tome ti odlucujes. Jedino sto treba da se uradi to je da se digne antena visocije.
Sačuvana
saxphotos
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Sasa Negovanovic
Mesto: Uzice
Horoskop: Lav
Poruke: 148



« Odgovor #141 poslato: 09.03.2007. 19:02:01 »

LELEKOM nebi bio lelekom kad bi im sve radilo kako treba. Sad
Povezao sve po uputstvu ... prijavljuje mi da sam konektovan 251/61 ... medjutim net ne radi ping na google ne radi ... prakticno imam net al ga nemam Sad
Zvao sam tehnicku podrsku bili su izuzetno ljubazni za divno cudo smile prosli kroz sva podesavanja sve je ok al neta nema. Posle toga resetovali ruter podesili sve ponovo al problem ostao isti konektovan sam al neta nema. Tako da sad mi ostaje da cekam. Lik iz podrske mi je rekao da je problem prosledio dalje i da je verovatno do njih problem i podeshavanja na njihovom nekom serveru ... tako da ... Sad dan dva cekanja pa ce mo videti sta ce biti.
Sačuvana
milorad71
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milorad Rasic
Mesto: Uzice
Lokacija: Ratarska
Država: SRB
Horoskop: Ribe
Poruke: 4


« Odgovor #142 poslato: 09.03.2007. 23:21:37 »


evo da vam se pohvalim ja sam sa carine i juce me zvali i malopre mi stigao modem i eto me sad sa ADSL



Ako nije problem,je l` mozes da mi kazes gde tacno zivis na Carini?Ili mozda radis u carini? ;-)
Sačuvana
saxphotos
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Sasa Negovanovic
Mesto: Uzice
Horoskop: Lav
Poruke: 148



« Odgovor #143 poslato: 09.03.2007. 23:29:14 »

Evo i moj je proradio da ne poverujem  zovu iz telekoma ceo dan i svaki put zove neka druga sluzba i druga osoba. Od kad je je sve proradilo zvali su 4-5 puta sto da pitaju dal radi telefon sto dal radi ADSL.
« Poslednja izmena: 09.03.2007. 23:45:38 saxphotos » Sačuvana
Pedja
provereni korisnici
stara kajla
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Peđa Supurović
Mesto: Užice
Lokacija: Crna dama
Država: Srbija
FaceBook: ima
Blog: ima
Horoskop: Strelac
Poruke: 12963



WWW
« Odgovor #144 poslato: 10.03.2007. 03:35:28 »

Prikacih ga i ja...
Sačuvana
daffy
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Žena
Ime i prezime:
Dusko
Mesto: Grad
Lokacija: Dvorac
Država: Duskolonija
Horoskop: Strelac
Poruke: 1300


« Odgovor #145 poslato: 10.03.2007. 17:45:48 »

na carini preko puta one medicine na pocetku ulice

meni su dali pogresan paket i pored mog ubedjivanja da nisam taj hteo nego 512/128 ona mene ubedjuje ali vi ste rekli da zelite 256/64 i zvao ih telefonom kao sto vec rekoh ali majka bila dole da podnese zahtev i oni joj rekli ne mozemo danas dodjite za nedelju dana iditi popizdeo sam

i josh jedna zanimljivost zvali me promotivno iz CP kao spustili smo cenu vashem paketu i dal sam razmisljao da uzmem adsl kod njih ... hahahahah posle onoliko problema sa CP ne bih uzeo prazan cd kod njih : ) al sta ces kad zivimo u rupi i kad je to jedina prodavnica : )
Sačuvana
Kenny
if ya run..U only die tired..
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Kenny
Mesto: Uzice\Chuklin
Lokacija: Chuklin hood
Država: c:\Srbija
Horoskop: Ovan
Poruke: 1459


What we love to do we find time to do..


WWW
« Odgovor #146 poslato: 10.03.2007. 18:05:25 »

kolke su sad cene paketa wifi-a u CP ?
Sačuvana
saxphotos
provereni korisnici
odomaceni korisnik
***
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Sasa Negovanovic
Mesto: Uzice
Horoskop: Lav
Poruke: 148



« Odgovor #147 poslato: 10.03.2007. 19:09:23 »

128k je sad 900 i nesto din dobro su ga spustili ali kasno za ostale pakete mi nisu rekli. A ADSL im je nesto malo jeftiniji nego LELEKOMOV.
Sačuvana
milorad71
provereni korisnici
početnik
*
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Milorad Rasic
Mesto: Uzice
Lokacija: Ratarska
Država: SRB
Horoskop: Ribe
Poruke: 4


« Odgovor #148 poslato: 11.03.2007. 07:35:36 »

Ako mi ne vrate broj na staru centralu ( na cemu intenzivno radim ), dajem sledeci oglas....
Potrebna soba 3x3 sa telefonskim prikljuckom koji ima ADSL.Odlicno placam!  Grin icon_heart
Sačuvana
Kenny
if ya run..U only die tired..
provereni korisnici
piskaralo
*****
Pol: Muškarac
Ime i prezime:
Kenny
Mesto: Uzice\Chuklin
Lokacija: Chuklin hood
Država: c:\Srbija
Horoskop: Ovan
Poruke: 1459


What we love to do we find time to do..


WWW
« Odgovor #149 poslato: 11.03.2007. 08:32:07 »

..groznica... haha Wink
Sačuvana
Stranice: 1 ... 4 5 [6] 7 8 9
  Štampaj  
 
Prebaci se na:  



Užice na Internetu
Pokreće MySQL Pokreće PHP Powered by SMF 1.1 RC3 | SMF © 2001-2006, Lewis Media | Imprint Ispravan XHTML 1.0! Ispravan CSS!
Stranica je napravljena za 2.133 sekundi sa 34 upita.